MUDr. Denis Milly a celodenné vychádzky v tehotenstve

17. jún 2020

Ahojte baby, mali ste niektora u Millyho celodenne vychaduky pocas Pn v tehotenstve? Pripadne ako ste to mali?

vejuska23
17. jún 2020

@bambulienka25 niekto tie celodenné musi mat protoze napríklad nesmie iba sedieť iba ležať. Dá sa to aj jemnejšie povedať a nie ju doslova odj...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vejuska23
17. jún 2020

@bambulienka25 keď to dokážu inú obyvatelia Budiš ďalší sa stratí 😉 apropo invalidný neznamená, že nemusí pracovať. Aj taki ľudia potrebujú sa uživiť a ten invalidný tiež nie je výhra 🙂

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vejuska23
17. jún 2020

@bambulienka25 ak sa niekto nebojí tu celodennu si aj tak urobí 🤷‍♀️

kittyna5
18. jún 2020

Ja keď som išla na PN kvôli strašnému vracaniu v tehotenstve tiež som sa pýtala, či sa dajú dať celodenné vychádzky, lebo nebolo mi každý deň zle. A aj gynekológ aj obvodná mi povedali, že sa to nedá, takú vec si nezoberú na seba, dáva sa to len onko pacientom a psychicky chorým. A keby som mala problém s chrbticou určite som len doma. Ja som PN od januára a vydržala som až do teraz bez nejakej ujmy a o nič som neprišla 😉 a to dokonca nemám žiadnu vychádzku napísanú

sim_sis14
18. jún 2020

Bože ženské, keď sa vám otázka nepáči tak nepíšte. Keď sa vám nepáči ze chce byť na PN tak nepíšte. Ak nemáte na čo odpovedať prosto nepíšte a nesikanujte aj tu na fóre. Hnusoby hnusne. Stále píšete aj keď ani konkrétna odpoved na otázku nejde len tu autorku urážate. A vlastne každého komu sa váš názor nepáči, očakávam aj poriadnu reakciu za toto.

Autorka :
Co sa tyka tej PN, myslím ze to je individuálne. Ja mam MUDr., ktorý by ma nechal doma určite a takisto by mi dal aj vychádzky. Keďže mam zdravotné ťažkosti no vôbec nie také vážne ako astmu - trpím migrenami v podstate silnými a veľkými cystami. Ešte je skoro no už teraz sme tieto veci preberali aby som nebola prekvapená. Mam pracu takú, že stojím na nohách niekedy 7 hodín niekedy 12. No som v neustálom kontakte s ľuďmi - v takom prípade PN od trosku vyššieho mesiaca napr 6 - 7 je v norme aj s vychádzkami no akonáhle by si bola na PN od 3 mesiaca kvôli rizikovému tehotenstvu bola by si buď v nemocnici alebo iba doma a vychádzky tak možno 2 hodiny, a ver ze keby je to vážne kašleš na výlet, je to len pár mesiacov nie roky alebo koniec života. Keď ma byt dieťa zdravé urobíš hádam hocičo 🙂

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tslobik
18. jún 2020

@ayanamirei Celodenné vychádzky nemusia znamenať len nebyť celý deň doma nie? Ja som myslela, že ísť von napr. hocikedy. Raz ráno, druhý deň naobed a pod. Lebo ja som mala vychádzky. ale aj tak som často išla von mimo vychádzok a čas vychádzok som bola doma, lebo mi zrovna vtedy bolo zle. A keď mi bolo ako-tak - vtedy som zrovna tie vychádzky nemala. A Dr. mi to nevedela upraviť, lebo to bolo vždy inak.

veronika_e
19. jún 2020

Bola som tiez na PN-ke, ked som cakala dcerku, no celodenne vychadzky som nemohla mat a to som dost dlho bola na pn-ke. Som pacientkou Millyho a dal mi iba vychadzky, no bola som aj za tie vdacna. Malokedy davaju celodenne vychadzky, ked je clovek na pn-ke. Lebo priznajme si pravdu, ked chce clovek celodenne vychadzky, tak to je ako keby bol zdravy clovek, no nie? Ved to ide proti sebe a preto to doktori ani nechcu davat.

hoffmanka
30. jún 2020

@veronika_e to si veľmi dobre napísala, je to tak! Niektoré ženy si myslia, že budú na pn-ke a pritom si budú chodiť po dovolenkách, po kávičkách, obchodíkoch a tak. Keď som pn, tak to má asi nejaký dôvod a žena musí oddychovať, nie behať kade tade!

miriam11
30. jún 2020

Od akéhokoľvek lekára sú vychádzky pri PN v zmysle zákona, t. j. celodenné určite nie.

miriam11
30. jún 2020

A asi ten stav na PN nieje taky vážny, keď chceš celodenné vychádzky. Ja som bola u Millyho na PN, bolo mi tak blbo, že som počas 3,5 mesiaca nikde nebola. Vychádzku by som nedala.... Toľko k tomu

hoffmanka
30. jún 2020

@miriam11 asi tak nejako, tiež viem o čom píšeš! Tiež keď som bola s dcérkou tehotná, tak som bola úplne out a len doma, nič som nevládala! Milly mi dal pn-ku a aj som ju dodržiavala!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre