Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Negatívny test a meškajúca MS. Môžem byť tehotná?

michi29
22. nov 2021

Žienky, nerada otravujem, ale potrebovala by som sa s niekým poradiť, či ste neboli v podobnej situácii.
Ms mám viacmenej pravidelnú, niekedy 1-2 dní mešká, a tento mesiac mešká, ale stala sa nám s partnerom menšia nehoda, tak odvtedy som stresovala, či nemôžem byť tehu...a ms sa tentokrát nedostavila, dva dni mešká, bolesti v podbrušku a citlivé prsia mám od 6.-7.meho, kedy som mala mať ovulku, stále to tak mávam,že až do ms mam bolesti, no teraz sú bolesti aj všetko, a menštruácia nikde. Robila som si dnes ráno test, ale bol negatívny, myslíte, že ešte nemusí ukázať tehu?
Raz som tak zo stresov asi mala tiez vynechanú ms, no teraz sa fakt trošku obávam tehu...i keď by som aj chcela bábo, aj je vo mne veľký strach, nakoľko prvého synčeka máme hendikepovaného... Prosím Vás o názor a nie zhodenie prosím.

7lenka11
22. nov 2021

bež k lekárovi a daj si zobrať krv, tak budeš mať najväčšiu istotu, či si alebo nie si tehotná.. test ani sono to ešte nemusia zachytiť, je príliš skoro.. za meškaním môže byť aj stres, prechladnutie, skrytý zápal, cysta atď

michi29
autor
22. nov 2021

@7lenka11 pôjdem samozrejme, ale tento týžden musím nejako vydržať, lebo nemám kde malého nechať...
Takže myslíte, že je skoro na test ešte?

7lenka11
22. nov 2021

mne lekár povedal, že odporúča test aspoň týždeň po meškaní menzesu.. každá sme však iná, niekomu sa ukážu dve paličky ešte pred menzesom, niekomu až na konci druhého mesiaca tehotenstva.. je to veľmi individuálne

michi29
autor
22. nov 2021

@7lenka11 ďakujem za Váš názor a čas 🙂