Otehotnenie a testy pri nepravidelnej menštruácii

16miriam22
31. máj 2014

Ahojte baby, prosim Vas o radu,ze ci mate niektora podobne skusenosti. Mávam veľmi nepravidelnu menstruaciu. Niekedy je to 32 dni, niekedy 48. Dlzka sa cyklu sa meni skoro kazdy mesiac. Tento mesiac sme sa snazli o dietatko. Poslednu menstruaciu som mala 19.4. 2014. Dnes je to 42 den cyklu. V utorok som si robila test, ktory bol negativny. Myslite si,ze bolo este priskoro na testovanie? Prsia mam velmi citlive a menstruacia sa stale nedostavuje. Neviem dokedy mam s testom este cakat a kedy ho zopakovat. Buduci tyzden v piatok sa chystam k lekarovi, ale to je este dlha doba na cakanie :/ Mate niektora skusenosti s otehotnenim aj pri nepravidelnej menstruacii?Bojim sa,ze by to mohol byt v buducnosti problem. Ďakujem pekne za vase odpovede a prajem prijemny dnik 🙂

nicolle21
1. jún 2014

@16miriam22 mozno by nebolo od veci za tym lekarom zajst a pytat si nieco na upravu cyklu.. ja som takyto cyklus ako opisujes mala este ako 15rocna, bola to hroza, lekar to riesil hned, aj ked samozrejme cielom nebolo otehotnenie.. brala som duphaston od 15.dna cyklu 10 dni a potom sa dostavila na 28-29 den menstruacia, citala som, ze duphaston sa dava aj zenam, ktore sa snazia otehotniet, treba sa popytat lekara, ale cyklus sa urcite da spravidelnit a to by bolo asi najlepsie..
inak by mozno bolo dobre si skusit merat bazalnu teplotu aspon par mesiacov a skusit tak trafit ovulaciu, graf aspon ukaze, ci ovulacia vobec nastava, lebo moze aj to byt, ze tie velmi dlhe cykly su bez uvolneneho vajicka a tam by bolo tiez dobre to stimulovat nejakym liekom..
este dokoncim ako to dopadlo u mna.. od 15tich to teda lekar riesil a niekolkokrat v priebehu rokov sme skusili duphaston dat prec, ale cyklus bol stale rozhadzany, v 22 som presla na antikoncepciu (brala som ju 2 roky) po vysadeni som do roka otehotnela, v case pred otehotnenim som uz mala cyklus upraveny a pravidelne sa mi striedal 28- a 34-dnovy... otehotnela som pocas toho dlhsieho, pricom to bol prvy mesiac, kedy som si merala bazalnu teplotu, trafili sme teda presne ovulaciu a bol z toho Maxim 🙂
drzim palce, nech sa zadari, ale urcite treba poriesit aj lekara

lenz
1. jún 2014

ahoj ja som tiez maala taky problem lebo sa snazime o miminko a bola som na gynde a dala mi na upravu cyklu ktore sa davaju aj tehotnym aby sa plod udrzal a upravy ti to cyklus ja som mavala niekedy 26 alebo aj 63 dnovy tak to sa zle planuje ....a teraz pekne 28 dni cyklus tak urcite chod na gyndu lebo to tazko sa da povedat ze si tehotna vies ja som taketo priznaky mala kazdy mesiac ....a testy su neni 100% spolahlive najlepsie na gyndu na krv aby si vedela na sto pro ci si tehu alebo nie 😉 tak vela stastia drziiim palce 🙂

lenz
1. jún 2014

@16miriam22
@nicolle21 ........ano to su tie tabletky aj ja ich beriem 🙂

sonka_miro
17. jún 2015

@lenz Ahoj chcem sa ta opytat po akej dobe uzivania si otehotnela? Ja beriem teraz treti mesiac, cyklus mi to upravilo ale az teraz tento mesiac sme sa zacali snazit,lebo manzel mal operaciu tak sa nedalo 🙂

lenz
18. jún 2015

@sonka_miro 9 mesiacov to trvalo ale 7 mesiacov som chodila ku mojej gynde ona pchala iba duphastone do mna ale marne kedze som nrmala ovulaciu...tak som zasla do heliosu -centrum asist. Reprodukcie a tam este s dalsimi liekmi a duphastonom sa nam podarilo za dva mesiace byt tehu ;)

anazuz20
23. jún 2022

Ahojte žienky z manželom sa snažíme o bábo 2roky no zatiaľ bez úspechu ,čo test to jedna / ,je to deprimujúce pre každu jednu ženu ktorá chce mať bábo no ale k veci dnes ráno som si robila test a vidím tam čiarku alebo mám halucinácie,do ms mám 3dni ,2dni som vracala tak preto sa pýtam mám sa veľmi potichučky tešiť alebo plakať do vankúša? Vyše týždňa beriem kyselinu listovú
Ps: Blbé komenty si nechajte 🙂prikladám foto,posledná je po zaschnutí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre