Po koľkých dňoch by som si mohla urobiť test?

27. máj 2023

Ahojte , po koľkých dňoch by som si mohla urobiť test od styku ? Ms mám mat až 17 , ukázal by mi test pozitívny keď styk sme mali pred ôsmimi dňami ? Ešte nie že ? Bradavky ma na dotyk bolia

sunshine_18
27. máj 2023

Ešte je skoro

sunshine_18
27. máj 2023

Najskôr ukáže 10 dní od styku aj to nie vždy, záleží kedy došlo k uhniezdeniu

lauriik
27. máj 2023

Testuj az ked ti meska ms. Vtedy uz je to jasne.

autor
27. máj 2023

@lauriik no veď do 17 musím asi vydržať , len nechápem potom prečo ma tie bradavky bolia na dotyk a kríže ma bolievaju

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. máj 2023

@julia2002 to nie , o babo sme sa teraz len začali snažiť

autor
27. máj 2023

@julia2002 ovulku som už mala

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. máj 2023

@julia2002 v kalendári mi ukázalo ze mám ovulku na šiesty deň po ms .. takze tam nieje žiadna šanca zeby som bola tehu ? Aj keď ma bolia tie kríze a bradavky ? To som čítala že pri tehu bolia na dotyk

patus_2
27. máj 2023

Ovulácia je cca 14 deň cyklu. Samozrejme, že sú odchýlky. Ale to čo ti ukáže kalendár je iba veľmi orientačné. Ak ti kalendár ukázal ovuláciu 6.deň, tak je to chýba. Sú síce ženy, ktoré majú ovuláciu skôr, ale to zistili podľa príznakov a teploty, nie podľa apky v mobile. Ty si s najväčšou pravdepodobnosťou ešte ovuláciu nemala.

autor
27. máj 2023

@patus_2 a prečo ma teda bolia tie prsia a kríze

brezza
27. máj 2023

Mozno mas teraz ovulaciu. Niekoho to vtedy boli

sense
27. máj 2023

Tak podla kalendára v aplikácii by som sa ne riadila. Lutealnu fáza trvá 12-16 dní, takže ak máš dostať ms až 17.6 tak ovulácia ešte len prebehne.
Inak mňa bolievaju prsia pri ovulácii.
Aký dlhý mávaš cyklus?

autor
27. máj 2023

@sense pozerala som , mám nepravidelnú ms , minulý mesiac som mala 14.5, predtým som mala 17.4

autor
27. máj 2023

@sense nemám každý mesiac rovnako , posúva sa mi , mávala som aj začiatkom mesiaca , potom zasa stred , už som mala aj koniec mesiaca , takze ms mám nepravidelnú , nepríde každý mesiac rovnako

janetinka27
27. máj 2023

Ahoj, to je samozrejme, ze sa ms pocas mesiacov posuva, lebo klasicky ms cyklus je kratsi ako mesiac. Ked ma tvoj cyklus 28 dni, co je uplne bezna dlzka cyklu a kalendarny mesiac ma 28-31 dni,tak je samozrejme, ze tvoja ms pride 17.4. a potom az 14.5. Dolezite je, kolko dni trva tvoj cyklus, teda od prveho dna ms po prvy den dalsej ms.
Ak si mala ms od 14.5 a tvoj cyklus ma 28 dni, potom ovulacia zrejme len prichadza.mali ste styk pred 8 dnami,cize cca 19.5.?
A ktory datum ti ukazovalo ovulaciu, ked to bolo 6 dni po ms? ( po skonceni ms ci po zacati ms?).
Ak sa snazite o dieta, aplikaciu vyhod, lebo ta pomyli.aplikacia nie je pripojena k tvojmu telu a funguje iba vtedy,ak do nej ty vlozis podstatne udaje z pozorovania tvojho tela.ak tam nic podstatne nevkladas,tak ti pocita ovu a ms podla toho,ako je naprogramovana (cize bez ohladu na skutocnost).nikdy never aplikacii, pokial o svojom cykle vies len malo.ona sluzi na pomoc a prehladnost,ale zena ktora ju pouziva, musi svoj cyklus pozorovat a nie sa spoliehat na vseobecny program

sense
27. máj 2023

Tak keď máš nepravidelný cyklus tak nemôžeš vedieť kedy máš ovuláciu obzvlášť pokiaľ ju nesledujes. Takze ak si nedočkava tak na 10 dem po styku by už teoreticky test pozitivitu ukázal ak si mala v tej dobe ovuláciu. Ale rozhodne sa neriad podľa o
Appky. Zacni merať bazalni teplotu alebo používať ovulácie testy

zuza265
27. máj 2023

Boliet ta mozu z roznych dovodov. Sucasne ak by ste sa nesnazili mozno by si tej bolesti a citlivosti nic nepripisovala. Teraz sa viac sledujes🤗 ak by si aj mala ovulaciu tak sialene skor 6 den je ozaj skoro - tak by si nemala taky dlhy cyklus a teda by bol max 20 dnovy🤗

floki1994
27. máj 2023

Vyries to jednoducho...testuj ked bude meskat...mas nepravidelnu Ms, neodsledovanu ovulku cize tazko povedat...apkou sa vobec neriad...

patus_2
27. máj 2023

Ale nepravidelná ms neznamená, že ju nemáš rovnaký deň v mesiaci, ale znamená že interval medzi 2 menštruáciami je stále iný.

dominyca9
27. máj 2023

Tiež mám nepravidelný cyklus (rôzny interval medzi ms), mám aj aplikáciu, ale tá ešte nikdy netrafila moju ovuláciu. :D Bolesť krížov a celkovo zmenené pocity môžeš mať práve počas ovulácie. Nemáš aj iné príznaky? Napríklad zvýšený výtok... Ja si viem podľa príznakov odsledovať ovuláciu a následne si podľa toho viem vypočítať ďalšiu ms. Zvyknem sa zmýliť max. o 1-2 dni. Určite testuj najskôr 14 dní od styku, ideálne až keď ms mešká (cyklus prekročil bežný interval). Prvé príznaky sa väčšinou prejavujú cca mesiac po oplodnení. Ak sa len začínate snažiť, skús najskôr lepšie spoznať svoj cyklus. Môže ti to mnohé uľahčiť.

autor
27. máj 2023

@dominyca9 mám aj biely výtok … my už mame dcérku 6rocnu , tak sme chceli druhé babo , no uvidím pockam či v júni príde ms ..

dominyca9
27. máj 2023

No, tak to teda kľudne môže byť teraz ovulka. Aspoň ja mám občas pri tom stavy ako pred ms. Plus zvýšenú chuť na sex. :D Skúšajte kedy sa dá, ono sa to podarí (možno už aj podarilo). 🙂 Držím palce.

autor
27. máj 2023

@dominyca9 aj u mna to je tak 🙂 ale som aj nervózna , aj s dcérkou sa vyvadim občas potom mi to je ľúto 😼 bolieva ma aj podbrusko tak dúfam že sa podarí 🫶

autor
27. máj 2023

@dominyca9 a dakujem krásne 😻

lovatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nazornatest
28. máj 2023

Podľa vlastnej skúsenosti viem aké je to čakanie hrozné a veľa báb nevydrží čakať a testuje každý deň no mne už 8dní po ovulacii ukázalo slabulinkú čiarku fakt že sa musel človek zahľadieť takže ja som aj tušila lebo som mala príznaky a je to tak doktor mi to potvrdil 12ty deň meškania menzesu držím palce

autor
28. máj 2023

@nazornatest no veď to čakanie , dúfam že ms nepríde už 🫶😻

autor
28. máj 2023

@nazornatest a dakujem

zuzi0911
28. máj 2023

Ak máš dostať ms 17 ...tak ovu si este ani nemala ,resp.s mojim cyklom by som ešte malá ms len ...

A ani apka ti nemohla ukázať ovu na 6dc pri takejto ms ...keďže apka počíta presne 14 dní pred ms ovu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre