Polycystické vaječníky, negatívny test a meškanie menzesu

budemmaminka
24. jún 2015

ahojte zienky, potrebujem vasu radu.doktorka mi diagnostikovala PCO, mam za sebou 2 cykly s clostilbegydom, a pri druhom mi pichli pregnyl, jeden folikul velky 18 mm a uzivala som duphaston..menzes som mavala po 22dnoch.teraz mam 26 DC cize mi meska 4 dni, robila som si 2 testy, jeden pepino z tesca mi vysiel s duchom, resp.bola tam ciarocka ktoru videl aj priatel ale bola skor seda ako ruzova, druhy som si robila rapi clear po 3 dnoch a bol negativny, uz 5 dni mam bolest v podbrusku a uplne rovnaku ako ked mi ma prist mrcha, uz mam pocit ze kazdu chvilu pride a nic...neviem co to ma znamenat. budem vdacna za akukolvek skusensot a radu 🙂

duun
24. jún 2015

Meska 4 dni - to je malo, ak by si aj bola tehotna. Vajicku trva 5-6 dni, kym sa dokotula do maternice. Hormony sa mozu ALE nemusia zdvihnut natolko, aby to bolo vidiet. Hovori sa to lahko, pocuva tazko - sama som si tym presla, ale pockaj. Je este skoro na nejaky vysledok, akurat minies peniaze na testy a budes sa stresovat.

Bolesti v podbrusku. Ono, pri tychto hormonalne kadejako podporovanych cykloch je tazke cokolvek z toho vyvodzovat. Ked dali clostyl, mozno ti v tych PCO dorastli aj ine folikuly, ked ti pichli pregnyl, mohlo ich prasknut viac ale moze boliet aj miesto po tom jednom vacsom. Ja niekedy necitim nic, niekedy mam ovulaciu tak, akoby som mala doslova svalovicu, tak to picha. Pri hormonalnej podpore som mala tak rozhasene vsetko, ze ma podbrusko bolelo vzdy a nakoniec nervy pracovali tak, ze stacilo len pomysliet na to: "Nepicha ma cosi?" ze okamzite zacalo raz tu, raz tam, raz toto raz ono...

Podľa mňa asi najlepšie vystihuje presne toto Tereza Boučková v knihe Indiánsky běh. Hádam nebude vadiť, ak budem citovať:

„ Tři dny před ovulací rozdrtit třináct zrníček čehosi zázračného, smíchat se žloutkem a lžičkou medu, pozřít nalačno a několik hodin nechat zažít. Nedělat těžkou práci. Každý večer cvičit cviky paní Mojžíšové. Před ovulací se chovat zdrženlivě. Věřit. Zpevnit si svalstvo na zadku. Nelyžovat. Odreagovat se. Ráno si změřit bazální teplotu. Věřit. Pít hormonální čaj paní Kamenické. Být veselé mysli. Plodné dny využít. Věřit. Nekouřit. Prát prádlo na valše. Nenosit úzké kalhoty. Jet na hory, protože tam jeden neplodný kulturista počal. Věřit. Netrápit se. Nenervovat. Jíst ovesné vločky. Věřit. Nebruslit. Po spojení udělat svíčku. Po spojení udělat stoj na hlavě. Věřit. Odstěhovat postel z místa magnetických uzlů. Věřit. Nedělat sněhuláky. Věřit. Nemyslet. Věřit. Věřit. Věřit.“

zimmi1
25. jún 2015

@budemmaminka pockaj par dni a otestuj sa znova 🙂 drzim palce, nech to vyjde 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre