Príznaky tehotenstva už 5 dní po oplodnení?

babenko
25. apr 2006

Ahojte, chcem sa informovať či už na piatý deň po oplodnení je možné mať nejaké príznaky? Ide o to, že mám trošku tlaky v podbrúšku, lepšie povedané mám pocit akoby som mala menštruáciu ale tú by som mala dostať až o týždeň. Ešte nikdy som tento pocit pred tým tak dlho nemala. Vždy tak 1 - 2 dni pred dostaním.
Ďakujem za rady

dinduska
22. mar 2009

no ved uvidime pojdem v stredu a dam potok vediet ako som dopadla.teraz sme 2hodiny vsetci traja spali a ja by som vtom veru este pokracovala.12dni mi nemeskala ani ked som bola v puberte a mala nepravidelnu vtedy to bolo tak max 6,7dni ale cyklus uz mam upraveny a od porodu kedy som dostala tak presne presne 28dni.

vanessa123a
22. mar 2009

cafte kočky Dinduska, ja tiez by som vkuse spala, inak kočky chcem sa opytat ja som si zacala merat BT len nedavno ale vzdy som mala okolo 36,4 max. 36,80 a teraz mam par dni nad 37 , co to moze znamenat ?? po ovulke som cca 10-13 dno neviem presne , strasne ma bolia tie prsia a mam take zvacsene bradavky ako hrom 😅 sorry ze to tu tak vypisiujem ale mam z toho uplny zmatok

lucinka1104
22. mar 2009

venes že si tehu urob testík

dinduska
22. mar 2009

vanes testni budes tehu 😉 😉

vanessa123a
22. mar 2009

jeej baby to by bolo neuvertelne 😵 inak testk je negativ som testla rano aj som ho hned vyhodila 😅
no uvidime musim pockat, tak neviem teraz kedy asi ukazuje testik asi az ked vynecha MS vsak? no to bude vesele kedze ja netusim kedy mam dostat lebo ovulka prisla o dost skor ako zvykla 🙂

dinduska
22. mar 2009

vanes takeste pockaj par dni a uvidis.ani priblizne nevies kedy mas mat ms?

vanessa123a
22. mar 2009

Dinduska ja vobec neviem ja mam take cykly od 30-45 dni ako kedy , preto som ani ovu nevedela kedy mam , len podla ovu testov, ano skusim o par dni testnut tak uvidime co bude , inak sa chcem opytat ktore testy su citlivejsie ted ukazu skor tehu 10 alebo 20 citliv.?
inak ako sa citits Dinduska? mna pobolieva cele podbrusko a by som spala cely den vkuse ak by som mohla...ale moze to byt aj jarna unava 😀

lucinka1104
22. mar 2009

najlepší je maamtest 20 ml vanes a nie jedôlžité koľko tio mešká ale koľký DPO si koľko dní je od tvojej ovu ?

vanessa123a
22. mar 2009

super ten mamatest mam domka, od ovu som cca 10-13 max.14 dni 🙂

lucinka1104
22. mar 2009

tak to je skoro testovať odporučam testzopakovať na 17 DPO a ešťe od zvýšenia teploty sa tato musí udržať hore viac ako 18 dní vtedy je žena určite tehu

pre snažilky
Menštruačný cyklus ma 3 fázy:
- Nefertilná fáza: pred ovulaciou
- Fertilná fáza: obdobie 5 az 7 dní v strede cyklu - niekoľko dní pred a 1 den po ovulácii
- Nefertilná fáza: viac ako 24 hodín po ovulácii

Bazálna teplota:
Meranie bazálnej teploty nie je veľmi spoľahlivá metoda určovania ovulácie (uvoľnenie vajíčka z vaječníka). Bazálna teplota sa meria ráno, predtým ako vstanete z postele. Zvyšuje sa cca o 0.5 az 1C s ovuláciou. Keďže poslednú bazálnu teplotu ste si merala pravdepodobne pred 24 hodinami, nevieme presne kedy ovulácia nastala, ak je dnes ráno vyššia o 0.5 az 1C. Je možné, že nastala už pred 23 hodinami. Keďže vajíčko prežíva mimo vaječníka iba 24 hodín, môže byť dnes ráno už neskoro na úspešné oplodnenie. Preto treba používať aj iné metody a kombinovať ich spolu.

Meranie bazálnej teploty v kombinácii s výpočtom plodných dní zvýši pravdepodobnosť otehotnenia. Takže, ak ste dnes práve v dnoch 12 az 16 počítaných od prvého dna poslednej menštruácie (za predpokladu 28 dnového cyklu) a dnes ráno je Vaša bazálna teplota cca o 0.5 az 1C vyššia, pravdepodobne nedávno prebehla ovulácia a Vy ako pár, by ste mali mať za sebou už niekoľko dní práce na Vašom bábatku. Ako spomíname vysššie, Vaše vajíčko má životnosť iba okolo 24 hodín, preto je dôležité aby sa počas tejto doby stretlo s partnerovou spermiou. Spermie sú schopné prežiť 2 az 4 dni v cervikálnom moku. Preto doporučujeme začať skúšať otehotnieť už 2 až 4 dni pred ovuláciou, počas nej a hlavne 24 hodín po ovulácii. Zbierajte na to sily niekoľko dní pred tým 🙂

halintoa
22. mar 2009

Ahojte kočky, tak som naspäť z čiech a už som dočítala, čo ste tu vystrájali, kým som bola preč 😉 .
Dinduš, pre pokoj duše skoč za doktorom zajtra, inak by si sa len stresovala, čo určite nerobí dobre Tebe, bábätku a ani malej Táničke, možno pretoje taká zlá, lebo cíti Tvoju nervozitu.
Vanes, držím palčeky, my sme mali teda ovu v rovnakom termíne 😀 . Čo sa týka mňa, únavu som cítila do víkendu, teraz OK, podbruško sa ozve len občas, ale riadne mi narástli prsia a bradavky mám stále také vystúpené a riadne citlivé, tak dúfam. A navyše ma už vyše týždňa bolia kríže jak čert a ani masáž nepomohla 😠. Ak budem mať takéto ,,problémy" pomaly od ovu bežne, tak sa asi picnem. 28DC budem mať v stredu, tak si želám aby mršina už neprišla.

halintoa
23. mar 2009

Haló haló,
nikde nikto? Nebavíte sa so mnou? 😲 Nevadí, pokecám si sama 😀 . Mňa dnes zasa bolia kríže a ,,mliečne vaky", už aby bol aspoň štvrtok, nech si môžem robiť nádej, že mi mešká 😝 .

lucinka1104
23. mar 2009

Ovulačná metoda:
Táto metoda je založená na pozorovaní cervikálneho výytoku a konzistencie čípku.
- Pomenštruačný výtok je buď žiadny alebo len minimálny; čípok je tvrdý, zavretý a vtiahnutý
- Predovulačný výtok je žltý alebo biely, lepkavý; čípok je mäkký, pootvorený a vlhký
- Ovulačný výtok je čistý až priezračný, naťahovací a lepkavý; čípok je mäkký, pootvorený a vlhký
- Postovulačný fertilný výtok je hustý, nepriezračný, lepkavý; čípok je mäkký, pootvorený a vlhký
- Postovulačný nefertilný výtok je minimálny alebo žiadny; čípok je tvrdý, zavretý a vtiahnutý

chcela som sem vložiť toto

ja už začínam mať ten lepkavý tak ideme na to muž je somnou na očérke lebo som stále riadne chorá tak máme čas len na dve tri hodiny musí aj tak chodiť do roboty no verím, že sa zadarí.

halintoa
23. mar 2009

lucinka, držím palce 😉 , ja som tiež kula plány, ako zviesť manžela, keď som zbadala výtok, od vtedy je to 10 deň, tak sa hádam zadarilo 😀 . Teraz už mám výtok číry alebo bielo - žltý, absolútne bez zápachu.

lucinka1104
23. mar 2009

díky 😉

dinduska
23. mar 2009

ahojte baby,akurat som sa vratila z nemocnice.rano som volala svojmu dr,ze som bola v piatok na pohotovosti a ze co sa dialo.tak mi povedal,ze mam prist.vysetril ma spravil sono vaginalne aj normalne vseliake vysetrenia mi robili aj druhy doktor prisiel.zaver missed abortion.o babetko som prisla.je mi z toho velmi smutno.mozem byt akurat rada,ze to bolo velmi skoro a nemuisia mi robit kyret.maternica je cista a dostala som aj inekciu na spustenie ms.po skonceni ms idem na kontrolu ci je to naozaj v poriadku.s muzikom sme velmi smutny ale hlavu hore.asi to tak malo byt a ked sa to stalo tak nebolo nieco v poriadku.idem bojovat dalej ja to teda nevzdam.verim,ze sa nam coskoro podari znovu otehotniet a babetko bude uplne v poriadku a ja ho donosim az do konca.nemozem povedat,ze by mi z toho nebolo zle a myslim,ze je lepsie ked uz sa to malo stat tak ze sa to stalo teraz a nie neskor ked by sa uz cela robina tesila a ja by som potom musela podstupit aj zakrok.tekze baby spolocne bojujeme spolu dalej 😉

halintoa
23. mar 2009

Ahoj dinduška, je mi veľmi ľúto, čo sa Ti stalo 😢 . Asi to tak skutočne malo byť, hoci nikto nevie prečo. Možno už tento mesiac Ti to zasa víde a budeš mať krásne bábo pod stromčekom. Držím palčeky.

mandula
23. mar 2009

dinduska, aj ked som sa nezapajala, citala som Tvoje posledne prispevky a trpezlivo som cakala aky bude zaver. Velmi ma mrzi, ze je po vsetkom, tak som si zelala aby si tehu bola ☹ Ale ono je to asi naozaj tak ako pises, ze ak sa to stalo, tak to tak ma byt. Ja verim, ze sa Ti to coskoro podari a ze to bude silne, zdrave a stastne babätko. Zasluzis si to. Drz sa, budem na Teba mysliet a posielam Ti zopar tehu bacilov 😉

sofinka30
23. mar 2009

dindus o tebe som vobec nepochybovala,verila som tomu ze si a ze to bude isto v poriadku...tak teraz som uplne zaskocena a jedine co mozem je popriat nech sa vam podari rychlo otehulkovat zas a hlavne nech ste ok.inak-nemam slov.. je mi luto.Drzte sa dinduska

dinduska
23. mar 2009

a este by som dodala,ze v piatok na sone som mala volna tekutina v cd a dnes cd bez volnej tekutiny.v piatok endometrium 7mm a dnes 9mm.maternica vobec nepripravena na ms.

halintoa
23. mar 2009

Dinduš, a ďalšie tehotenstvo už určite spoznáš na 100% sama podľa príznakov🙂. Viem, je to slabá útecha, ale snáď je pravda, že všetko zlé je na niečo dobré.

sofinka30
23. mar 2009

no ale to je dost divne s tou sliznicou...

dinduska
23. mar 2009

baby je mi to luto ale som silna a idem dalej.ono sa nic nedeje bezdovodne a toto asi nieaky dovod malo aj ked nikto nevie aky ale malo.verim,ze coskoro sa budem znova radovat a vsetko dobre dopadne.netreba sa vzdavat a hovorim este som mala stastie,ze sa to stalo tak skoro.nemusim ist ani na kyret takze hned sa mozeme zacat znova snazit.

sofinka30
23. mar 2009

tak super ze to takto beries..to je dobre dindus.A teraz ako to bude vlastne,dostanes ms a potom po kontrole sa mozte zacat zas snazit ?Hned,alebo treba pockat nejaky cas ?

adrianka127
23. mar 2009

ahoj dinduska - velmi ma to mrzi... viem presne co prezivas. Mne sa to iste stalo presne na vianoce 24.12. ☹ Ale hlavu hore, neviem, ci moj pribeh bude mat stastny koniec ale 16.3. mi vysiel pozitivny tehu testik. Takze drzim palce, nech aj tebe sa skoro podari a rychlo zabudnes na tuto neprijemnu skusenost...pa

dinduska
23. mar 2009

sofi tym,ze som nebola na kyrete tak sa mozeme snazit hned tak to je take pozitivne.ms by som mala dostat do 2tyzdnov.potom pojdem na kontrolu a mozeme znova snazilkovat.teraz sa na tu mrchu uplne tesim. 😅 nech ju uz mam za sebou a mozeme znova snazilkovat.dufam,ze dostanem cim skor.ja som stym troska ratala tak som nezostala taka v soku ked mi to potvrdil.skor moj muzik ten je uplne hotovi.je velmi smutny a musim skor ja jeho utesovt ako on mna.teraz sa rozhodol,ze on ide varit,ze si mam oddychnut tak je v kuchyni.drobcek buva a ja lezim na gauci a pisem.dnes mame aj plavanie a s malou ide plavat muzik tak som zvedava ja sa budem kukat.

simib
23. mar 2009

Ahoj Dinduš.To že som mala pocit kôli slabnúcim testom som nechcela privolať,aby to bola pravda.Je mi lúto,ale čítam že si silná a to super!!!!!!!!Nabudúce to už 100% víde.Máš pravdu že takto na začiatku je lepšie.Mne zomrelo skoro v 8 mes.a to bolo dosť zlé.

adrianka127
23. mar 2009

simib - tak to si ani neviem predstavit, to muselo byt hrozne...A teraz sa ako dlho snazis znovu?

simib
23. mar 2009

Adrianka no bolo to hrozné.Ale Simonka mi to vynahradila.Teraz iba tretí mesiac.

dinduska
23. mar 2009

simi tak to si ani neviem predstavit.to si uz urcite mala vsetko nachystane a zrazu potrat.a co sa stalo? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre