Skúšali ste si nájsť kŕčok maternice po možnom oplodnení?

kattija
26. júl 2012

Zaujimalo by ma ci ste si sledovali krcok pocas cyklu. Co to som si o tom precitala, ale nemam v tom az tak jasno. Zevraj sa da aj podla toho zistit ci som tehu.
Momentalne som v 21 DC a mam ho nizko a je lahko nahmatatelny. Nejak mi robi problem, ze ci je tvrdy ci nie, zda sa mi taky ani ani 😎 a trosku pootvoreny? ale neviem ci sa mi to len nezda. Budem velmi rada za akukolvek odpoved. 😉 vopred dakujem

leteku
26. júl 2012

@kattija - nie som síce nejaká veľká odborníčka, ale tiež som to riešila keď som sa snažila o druhé. Takže ak sa dobre pamätám tak ak si tehotná tak krčok ostáva dole, je zatvorený a tvrdý. Tesne pred menštruáciou sa posúva smerom hore. Snáď som to nepoplietla. Čiže u teba je podľa mňa skoro aby si ho mala vysoko ak máš normálny 28 dňový cyklus.

mimka11111
26. júl 2012

ahojte babule,tiež som si istý čas krčok "kontrolovala", vždy som si ho kontrolovala v ten istý čas a samozrejme denne...krčok sa mi v priebehu dňa menil, myslím jeho výšku...neviem presne povedať,ako to správne má byť,ale ten môj 😀 bol napr. v čase ovulácie pootvorený,bol vysoko a bol polomäkký /asi 😀/ ,teda aspoň podla môjho poňatia 😀 ...pred mms bol až príliš dole, makký a otvorený.....krčok som si kontrolovala asi len 3 mesiace,aj napriek tomu,nie som 100-%ne presvedčená o tom, či som ho správne odhadla... 😅

zigzag
26. júl 2012

heh, neprehanate to? 😀

kattija
autor
26. júl 2012

@zigzag preco myslis?

ivanapd
31. dec 2012

Ahoj baby, prosim vas co znamena uzavrety krcok? ze v strede sa neda nahmatat ta branka, dierka v nom ? a co znamena ze je nizsie? dakujem

bibinkaleo
31. dec 2012

@ivanapd uzavrety znamena ze do neho nevopchas spicku prstika . Nizsie znamenaz ze ho velmi lahko nahmatas a nemus ho dlho hladat 🙂 podla mna osobne je sledovanie krcka nie moc 100 percentne krcok sa meni pocas dna u mna to teda vobec nefunguje.. 🙂 neodporucam ho stale hmatat aby ste si nezaniesli infekciu ..ak mas Ivanko nejake otazky este kludne napis.. ja uz som skusala hoci co pre babo a stale nic 😝 ale mozno raz ...

eva3107
12. feb 2013

@bibinkaleo ahoj gratulujem k vytuzenemu tehu 🙂 , ale chcel som sa opytat co sa tyka krcka maternice, ci si si ho kontrolovala pred tymto tehu a aky bol? Pretoze dnes mam termin mrchy a mam ho nizsie a je uzavrety.. neviem co si mysliet ci by to konecne uz mohlo byt? ci si len zbńova nieco namyslam 😒 .. ?.. Prosim o tvoj nazor.. dakujem

bibinkaleo
12. feb 2013

@eva3107 ahoj... no kolkrolovala..ale menil sa mi pocas dna takze to bolo cele take divne .. raz som si myslela ze to vyslo a raz nie.. skus urobit test..ja som mala uz dva dni pred mrchou slabeho ducha.. inak som nejake ine priznaky nepocitovala.. ale podla mna ked je uzavrety tak je to super znamenie.. ale uz aj urob test!!!§ 🙂 🙂

lucia941
23. mar 2013

mam na vás jednu otázku mala som s mojim partnerom v poslední deň menštruácie sex.... bol to 6 deň pretože vždy mam len 6 dní menštruáciu a ma ju pravidelne... ale práve vtedy keď sme mali sex sa nám pretrhol kondom a on sa do mňa spravil..... tak by som rada vedela niekoho názor či môžem podľa vás byť tehotná hoci vtedy su neplodne dni a aj som mal naplodne dny ale aj tak noviem či sa ma veľmi báť... pretože som nervozná a neviem čo mam robiť..... prosím povecte mi na to niekto svoj názor....a nahmatala som si kršok maternice po necelich 9-tých dňoch po stiku a je stale taký aký bol....

evkaarpi
23. mar 2013

nie nemusiš sa bat lebo ked maš menštruaciu to znamena že sa čistiš po liacky takže všetko čo je vtebe tak to vyjde 😵 😵 😵

nadaza
25. júl 2013

A to sa ako a lde nahmatava krcok?

mariankamk
25. júl 2013

@nadaza v posve 😉

katarinafi
16. feb 2014

chcela by som sa opytat meska mi menzes ale urobila som si test a je negativny citim sa unavene je mi velmi casto do vracania a tocis a mi hlava. mozem verit testom na 100 percent

rea92
16. feb 2014

@katarinafi zalezi na tom ako dlho Ti meska...?

eia1
15. apr 2014

@evkaarpi joj, toto nie je tak celkom pravda. Otehotnieť sa dá aj počas menštruácie

zvolsiinylogin
26. júl 2014

@eia1
@kattija
caute, ako je to s krckom? som TEHU, A KRCOK MI ODVCERA ZOSTUPIL A UPLNE ZMEKOL....rychlo poradte, pa...

lucia941
5. aug 2014

zdravím baby mám na vas jednu otázku menštruácia mi mešká 8 dní .. väčšinou som mala pravidelní cyklus ale teraz nevime čo sa deje ... sledovala som si klčok maternice mam ho otvorení a to či je dole alebo hore to veľmi neviem ako neviem to tak určiť 🙂 ... ale je trochu ťažko nahmatateľni ... neviem čo mam robiť som už nervózna ... tento týždeň si idem kúpiť test tak uvidím ale môžem byť podľa vás tehotná... ako pobolieva ma trochu brucho a aj prsia mam bolia ale to je tak ako aj pred menštruáciou tak neviem teraz ...

denamir
6. aug 2014

@lucia941 aj mne uz tyzden meska a krcok mam otvoreni test som si este nerobila

lucia941
8. aug 2014

@denamir ja som si ho robila a višiel negatívny ... 🙂

istaosoba
10. aug 2014

Baby, dnes je presne tyzden co mi to meska, naposledy to bolo takto dlho niekedy pred rokom, inak mam vacsinou 28. 29., ale krcok mi pride celkom pootvoreny a nie uplne dobre nahmatatelny, je viac hore, viac makky ako tvrdy. A uz par dni ma furt picha v podbrusku, obcas ma bolia krize a casto cikam. Co mi poradite?😀 sme nemali kondom len 7.den vlastne akurat mi m.skoncila a potom furt s ochranou tak ja neviem. Este babo neplanujem hmmm 😕

turbakova
11. aug 2014

baby uz som skusala pisat ,ale nikto mi neodpisal krcok mam hore nemeni tvar je tvrdy alebo polotvrdy 2tyzdne po mrche co to moze znamenat vsak sa krcok meni pocas dna nie budem rada ak napisete svojo skusenost blbe komentare si nechajte ,viem ze sa nema sledovat ,ale ma zaujima dik

bubi1121
19. aug 2014

Ahojte..dnes som 14 DC, krcok mam nizko,je uzavrety ..len neviem ci makky alebo tvrdy.neviem to zhodnotit...mam nepravidelny cyklus,takze neviem kedy bola ovulacia alebo ci len bude..den po ms to bol 6 DC som spozorovala plodny hlien, ktory bol aj vcera..a myslim ze aj medzitym len nie v takom mnozstve...robila som si test cera no bol negativny. Je sanca ze by som bola tehotna alebo nie?

danusa21
3. nov 2014

http://rodina.cz/scripts/printpreview.asp?id=3775
Baby, pozrite toto. Pisu, ze ciarka je, ked uz mate porod za sebou a bodku nahmata prvorodicka.

adriannah
4. nov 2015

Je mozne ze ho nedostiahnem? Alebo zle hladam?

adriannah
4. nov 2015

Je mozne ze ho nedostiahnem? Alebo zle hladam?

misella1288
14. nov 2015

Ahojte. Chcem sa spytat ci sa da urcit podla krcka či som tehu alebo nie. Ovulaciu som mala min.sobotu.cize som 7DPO.od nej ma bolia prsia.a kazdy den ma pobilieva brucho.sem tam tlak.sem tam pichanie vlavo dole. Neviem ci som tehu alebo nie. Tento mesiac sme to prvy krat vyskusali cez ovulaciu. Krcok som si pozerala po ovulke a mala som okolo neho hlien husty. Prosim vas o radu alebo ak ste mali niektora podobnu situaciu alebo mate znalosti.prosim o info.DAKUJEM.😊

bad_delight
27. nov 2015

poloha krcka vam moc nenapovie aj tak sa po o ovulacii kedy je najhorsie dosiahnutelny vracia do " povodneho " stavu. kazdopadne po otehotneni je zatvoreny. Hlienova zatka sa tvori az priblizne po siedmom tyzdni tehotenstva, jedine co sa deje po oplodneni je ,ze po oplodnení vajíčka počas celého tehotenstva zostáva čípok uzavretý a zároveň produkuje hustý lepkavý hlien, ktorý ako zátka branie spermiám preniknúť do maternice, takže sa vlastný zárodok môže nerušene vyvíjať a rásť. toro je možné pozorovať este skor ako vam est ukaze dve ciarky. ale zase mozno to vyzaduje trichu viac poznat svoje telo a vediet aky hlien sa vam kedy tvori a kolko. az vtedy viete spozorovat, ze ahaa tak toto je nieco ine to som este nemala a asi sa mi to deje pre nejaky dovod. uhniezdenie nebudete citit, ano niektore zeny pobolieva podbrusko alebo vajecniky ale naozaj mini bunku necitite ze sa vam "zavrtava " do maternice. to ze si citite vajecniky je pre to, ze na zaciatku tehotenstva este pracuju akoby v "normalnom" rezime nez sa vyvynie placenta. neskor tieto bolesti v prvom trimestri su koli roztahovaniu maternice, co je uplne normalne

bad_delight
27. nov 2015

@adriannah skus si cupnut. pocas ovulacie je "daleko" ale inokedy pocas cyklu nie je tazko dosiahnutelny. to jades "gulicku " na konci 🙂

bad_delight
27. nov 2015

takze neskumajte zbytocne svoj krcok hlavne nie po ovulacii ci pocas tehotenstva. jeho poloha nehovori o tehotenstve. ani doktor do vas nestrci prst a nepovie ci ste alebo nie ste tehotna. on to vie z vyzualu krcka a samozrejme z xy inych vysetreni. takze kontrolovanie krcka je dobra vec po menstruacii az do ovulacie, potom si ho nebanrite a v tehotenstve uz vobec nie lebo sa budete stresovat a pisat so fóra ze preco ho mate taky a taky. ste vporiadku a a nerieste to, na to mate lekara. a podledne. zakladom su ciste rucky a nechty. a vsetko bude v poriadku.

lucyle11
6. dec 2015

Prosím podraďte mi. Som v piatom týždni a krčok mam rano tvrdý a vecer mäkký .. Uz je to tak par dni... Bojim sa aby to nebolo zle znamenie. Ma s tým niekto skúsenosť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre