Špinenie miesto menzesu a bazálna teplota 37,4

kiki255
20. mar 2019

Ahojte. Nevie mi niekto poradiť? Je možné otehotnieť aj keď sú rozhádzané hormóny v tele a niekedy mi meškajú 10 dní a niekedy aj dva mesiace ? S priateľom sme mali nehodu, ale neriešila som to tabletkou po. Už je to 15. deň od vtedy. Mrcha mi meškala 9 dní (pri mne bežné), čiže som si z toho nič nerobila. Teraz v piatok som začala špiniť. Namiesto mrchy mám tmavohnedé špinenie, až čierne, ale len trošičku počas dňa. Okrem toho ma pichalo v ľavom vaječníku. Včera mi bolo aj zle. Zvracala som. Som dokonca PN. Čo som si všimla, je že som citlivá na pachy. Môžu to byť príznaky tak skoro ? Kamoška mi poradila odmerať bazalnu teplotu vo vagíne. Pri tehotenstve je zvýšená a ja som mala 37,4. Od pondelka som si robila testy a vyšli negatívne. Ma niekto s niečim take skúsenosti ? Ďakujem 🙂

san_dra11
20. mar 2019

Mala by si ist k doktorovi. Uz ti dost dlho meska menstruacia a ked mas takyto vytok, tak by som radsej isla aby ta pozrel o co ide.

kiki255
autor
20. mar 2019

@san_dra11 ale ja som bežný pacient s nepravidelnou menštruáciou. Už o tom vie a ešte idem do Ľubochne na úpravu hormónov. Možno pomôže. Len neviem či nejde o tehotenstvo v tomto prípade :( 😊😶

kr058
21. mar 2019

@kiki255 ahoj, ak sú testy stále negatívne, tak o tehotenstvo pravdepodobne nejde. Záleží ako hlboko si si tu teplotu merala, ale vo vnútri tela je teplota vyššia ako pod pazuchou, takže tým by som sa neorientovala. Citlivosť na pachy môže byť aj pri hormonálnych zmenách/ poruchách. Tmavá krv znamená, že vo vnútri bola dlhšie pokiaľ vyšla von. Zájdi radšej za doktorom, ale pravdepodobne to bude z tých rozkolísaných hormónov.

kiki255
autor
21. mar 2019

@kr058 ďakujem za odpoveď. Bola som u svojej lekárky a Ta mi povedala ze mám opakovať testy, pretože možno je ešte skoro s tými mojimi hormónmi 😁 Pôjdem aj na krv nech sa to potvrdí alebo vylúči. Našla som si na bruchu aj červene strie dosť výrazne, ktoré som nikdy na tele nemala a ak to je z hormónov všetko tak nech ma rovno porazí... 😌

kr058
21. mar 2019

@kiki255 dobre, lekárka vie isto viac ako ja 😉. Tak nech sa to čo najskôr vyjasní a hormóny sa dajú do poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre