Sú to rozhodené hormóny alebo tehotenstvo?

28. okt 2022

Áno viem, písala som viac tém no nastala nová komplikácia. Mám 9 dní od styku kedy som mala nechráneny 5 sekundový styk. Následne som užila tabletku po Ellaone. Dnes je to 8 dní od užitia ellaone a ja som spozorovala hlien s prímesou krvi. Antikoncepciu beriem dalej, užila som ráno prvú tabletku z druhého týždňa. Môže byť ten krvavý hlien kvôli tabletke po alebo je možné tehotenstvo? Prípadne mám volať na gynekologiu v pondelok?

nika_val
28. okt 2022

Ak si užila tabletku po a ešte k tomu užívaš antikoncepciu tak si si zavarila na poriadny hormonalny guláš.. 🤦‍♀️
Ako by to mohlo byť tehotenstvo keď užívaš antiku, dala si si tabletku po a pohlavny styk bol 5sekundovy, urobil sa partner vôbec do teba? 🤦‍♀️

autor
28. okt 2022

@nika_val nie , ale bolo to počas druhého kola. V prvom kole sme mali normálne kondóm.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. okt 2022

@nika_val aby som to upresnila, zabudla som užiť tabletku z 3 týždna. Prešla som ihneď na placebo tabletky ako bolo napísané v pribalovom letáku a vraj som mala byť chránená. Ale keďže sa ten incident stal počas pauzy, trval 5 sekúnd a bolo to druhé kolo a následne mi prišlo krvácanie. Tak som sa prelakala a užila aj tu tabletku po.

nika_val
28. okt 2022

Stresuješ zbytočne.. neurobil sa do teba, máš antikoncepciu (vynechana tabletka až v 3tyždni už väčšinou nevadí) a a k tomu tabletka po
Vieš kolko hormonov si si dala do teba?
Antikoncepcia hormony, tabletka po extremne velke mnozstvo hormonov..
Keď budeš mať teraz kvravy vytok, dlhšiu menštruaciu, kratšiu, skôr prípadne ak ti bude aj meškať, bolestivu meštruaciu, pobolievanie v podbrušku a podobne tak sa vooooobec nečuduj
To množstvo hormomov ťa môže pekne rozhádzať a urobiť šarapatu s cyklom a krvácaním

autor
28. okt 2022

@nika_val ďakujem pekne za odpoveď. Písala som aj mail gynekologičke tak uvidím čo mu na to povie. Ďalšie krvacanie má prísť až o 16-7 dni tak uvidím. Test si urobím budúci týždeň.

nika_val
28. okt 2022

Keď vynecháš tabletku z antikoncepcie a aj ked pokračuješ podla navodu môže sa stať že sa nejak cyklus rozhodí
Ja som brala antiku roky, viac krát sa mi stalo že som vynechala tabletku.. raz som mala ms 3tyždne kvoli 1 vynechanej tabletke, inokedy sa vôbec nič nestalo
Len tou tabletkou po si si vôbec nepomohla.. to bude velky miš maš hormonov

nika_val
28. okt 2022

To je dobre že si kontaktovala gynekologičku mala by to vedieť.. ale neboj sa tehotenstvo z tohto určite nebude..
Len poriadne rozhadzany cyklus takže skus byt bez stresu lebo keď sa k tomu hormonalnemu gulašu prida stres tak to bude ešte horšie
Takže klud 🙂 nemusíš sa bát tehotenstva

ninka99865
28. okt 2022

Nechcem byt zlá, ale možno by si mala kontaktovať aj psychológa a to myslím úplne v dobrom. Alebo abstinovať

autor
28. okt 2022

@ninka99865 som v takejto situácii prvýkrát od kedy beriem antikoncepciu. Neviem čo mám očakávať. Je mi jasné, že aj z toho styku som mohla otehotnieť a mám zobrať zodpovednosť. Každopádne teraz to aj tak neporiešim

nika_val
28. okt 2022

Z takého styku ako tu opisuješ je pravdepodobnosť tehotenstva je 0,000000001 takže v tvojom prípade by si sa nemala važne stresovať a obávať

ninka99865
28. okt 2022

Koľko máš rokov?

autor
28. okt 2022
ropucha6
28. okt 2022

Zabudla si uzit jednu tabletku? Kludne si mohla vziat dve a pokracovat…naozaj zbytocne dalsie hormony si dala do seba.

liloastitch
28. okt 2022

Každý mesiac riešiš či si nebodaj nie tehotná s maximálne chráneného styku (kondóm,antikoncepcia, pharmatex, tabletka po ) . Urobila si xy tehotenských testov aj napriek tomu, že boli aj 30 dní po styku negatívne si šla na krv či tehotná nie si .. stresuješ sa snáď odkedy si začala intímne žiť... Už je naozaj čas na psychológa a to fakt rada v dobrom.

autor
28. okt 2022

@ropucha6 nechcela som spájať blistte. Preto som prešla do pauzy. Zabudla som užiť 19 tabletku. Uvidím počkám ešte. Urobím test a podľa toho sa zariadim.
@liloastitch máš pravdu, môj intímny život je krátky a prehnane stresujúci

liloastitch
28. okt 2022

Fakt to rieš, lebo zošalieš o chvíľu. Ten kokteil hormónov čo si teraz užila je príšerný a určite si schopná to do seba kopnúť opäť ak by sa situácia zopakovala. Si zničíš zdravie psychické aj fyzické.

nika_val
28. okt 2022

Jemine autorka to si ty? 😁
To si sa stale nepoučila z tolkych rad čo si tu dostala?
Čo na toto všetko vravi tvoj partner? On je s tym okej?

autor
28. okt 2022

@nika_val áno, povedala som mu všetko čo prežívam, od vtedy sa chránime dvojnásobne ale teraz kvôli tým 5 sekundam som znova tam kde pred tým. Plus ta zabudnutá tabletka k tomu nepomáha

ninka99865
28. okt 2022

A prečo si mu dovolila bez ochrany keď sa tak bojíš?

ninka99865
28. okt 2022

Ja keď som brala ešte ako mladšia anti tak sme si len dávali pozor že vyťahoval.. a keď som to povedala svojmu Gyn tak ma vysmial že naco… fakt to rieš veď to ta musí strašne vnútorne vyčerpávat.

autor
28. okt 2022

@ninka99865 celá tá situácia bola trošku divná, bolo to omylom. Mne ide len o to, že sa to stálo v pauze pri zabudnutej tabletke. .

autor
28. okt 2022

@ninka99865 navyše sa takto bojím asi iba od júla. Pred tým som si urobila test, bol negatívny a všetko bolo ok. Absolútne netuším čo sa zmenilo

ninka99865
28. okt 2022

A testy si robila aj pred tým keď si užívala anti??

autor
28. okt 2022

@ninka99865 asi iba 2 krát. Od kedy beriem HAK tak jej akosi neverím. Každopádne ďakujem za odpovede, pokúsim sa ukľudniť a následne si urobím test a pôjdem ku gynekologičke (ak nepríde ms v termíne)nech ma pozrie že čo som si urobila za šarapatu v tele

autor
8. nov 2022

@nika_val ak môžem tak by som sa ešte chcela opýtať ako to bude v prípade, že mi nepríde krvácanie z vysadenia počas pauzy. Ak si urobím test a bude negatívny tak po pauze mám normálne pokračovať v užívaní antikoncepcie?

nika_val
9. nov 2022

Neviem prečo by ti ale nemalo prist krvcanie počas pauzy..ale ak nepríde tak volat svojej gynelogičke a riešiť to s ňou..

autor
9. nov 2022

@nika_val no kvôli tomu že som užila ellaone tabletku po

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre