Tabletka po a špinenie

daniela099
15. feb 2024

Ahojte, idem si k vám po radu. V deň okolo mojej ovulácie sme mali nechránený pohlavný styk. Došlo k vyvrcholeniu len mimo pošvy, ale po vyvrcholení sme pokračovali ďalším kolom. Po cca 30 hodinách som užila tabletku po. Momentálne by sa mala dostaviť menštruácia, ale nepociťujem žiadne PMS ako obvykle. Namiesto toho už od včerajšieho večera pozorujem špinenie (tmavá hnedá). Myslíte si, že je nejaká šanca, že by som mohla byť tehotná? Som z toho nervózna. Na test je zrejme ešte priskoro a musím počkať. Stretli ste sa niektorá s niečím podobným? Mohol alkohol zabranit účinku tabletky, ak som v deň kedy som ju užila pila alkohol? Ďakujem

mikasa_ackerman
15. feb 2024

@daniela099 keď vieš, že máš okolo ovulácie a nechceš deti, prečo máš do …. nechránený styk? A tabletku po si dáš až po 30 hodinách? Hľúposť ľudí nemá hraníc…

daniela099
autor
15. feb 2024

@mikasa_ackerman pýtala som sa na skúsenosti s užitím tejto tabletky a nie na tvoj názor na mňa, tak ma prosím neurazaj

babushkaem
15. feb 2024

Ta tabletka by mala zabranit ovulacii. Cize ak si v ten den ovulovala, tak tabletka ucinkovat vobec nemusela. Druha vec je, ze zvyknu celkom slusne tie tabletky rozhadzat hormony. Cize, iba cas ukaze

zobaka
15. feb 2024

ak uz ovulacia prebehla, tbl nepomoze, ale predpokladam, ze tehotna nie si

marseillefan
15. feb 2024

@mikasa_ackerman tabletka po sa môže užiť do 72 hodín po styku

@babushkaem ja si myslím, že tabletka po bráni uhniezdeniu vajíčka, či ako sa to volá, kľudne sa môže užiť po ovulácii...

@daniela099 prečítaj si príbalový leták... špinenie je normálna vec a aj menštruácia sa po tabletke po môže posunúť
https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/escape...

lavender94
15. feb 2024

@marseillefan každou hodinou od styku sa zvyšuje pravdepodobnosť zlyhania takej antikoncepcie. Je síce pekne, že si niečo myslíš, ale nie je to tak úplne pravda.

lavender94
15. feb 2024

@daniela099 tak máš dve možnosti toho, čo sa mohlo stať. 1. Tabletka zabrala a máš rozhodneš cyklus z vysokej dávky hormónov. To sa môže dávať dokopy aj pol roka, takže menštruacia nemusí prísť presne. Najlepšie bude ak si urobíš tehotenský test a zistíš na čom si.
2. Tabletka po už zabrať nestihla. 30 hodin je dosť, pre takéto prípady fungujú pohotovostné lekárne, alebo si mohla ísť aspoň hned ráno na druhy deň

daniela099
autor
15. feb 2024

@lavender94 ďakujem, test si urobím o pár dní, keďže očakávaný termín menštruácie je až zajtra, teraz ma trochu zneistilo to špinenie. Áno, viem že 30 hodín je dosť a účinok tabletky sa časom znižuje, ale až na ďalší deň som začala trochu "stresovať" že sa čosi mohlo stať aj napriek tomu, že vyvrcholil mimo mňa. Proste mala som taký zvláštny pocit a povedala som si, že radšej neskôr ako vôbec.

lavender94
15. feb 2024

@daniela099 napíšem ti ešte moju skúsenosť. Ja som po užiti tabletky začala asi 4 dni potom špiniť. A to špineníe skĺzlo do nejakej pseudo menštruácie (nebola to čerstvá krv ale total hnedá zrazená -nechápem) a potom som už v normálnom termíne nedostala a dostala som o ďalších 29 dni od toho špinenia. Čiže môže to byt len nejaký výkrik do tmy zo strany maternice, ale kľudne aj menzes.

daniela099
autor
15. feb 2024

@lavender94 ďakujem, presne toto som chcela vedieť, či je ten výtok po užití tabletky bežný a ci sa s tým niekto stretol, pretože som čítala, že taký výtok v čase menštruácie môže znamenať aj príznak tehotenstva.

vanilkovazmrzka
15. feb 2024

Skor je to dosledok bordelu v tej tabletke.

daniela099
autor
15. feb 2024

@lavender94 tiež je to hnedé a zrazene, nie je to klasické krvácanie. Ale každopádne, testom si to ešte potvrdím, nech som kľudná. Koľko to krvácanie u teba trvalo?

lavender94
15. feb 2024

@daniela099 asi 3 dni to bolo take intenzívnejšie a po ďalších 2 dňoch už som mala úplne čistú vložku

lavender94
15. feb 2024

No ja sa pamätám, mala som vtedy asi 17 a písala som na modrého koníka že či sa s tým niekto stretom a jednohlasne mi tam potvrdili, že som tehotna 😂 vieš si predstaviť ako ma to doschizovalo v tom veku 😃 ale neboj sa, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nič nestalo, to by musela byt veľká náhoda

daniela099
autor
15. feb 2024

@lavender94 áno, viem si to predstaviť 😂 myslím, že minimálne pre mňa je to dobré poučenie do budúcna, aby som nemusela siahať po takýchto núdzových riešeniach a potom pátrať čo sa deje 😀

babushkaem
15. feb 2024

@marseillefan pravdu mame obe 🙆🏻‍♀️

daniela099
autor
15. feb 2024

@babushkaem podľa toho by mala účinkovať aj počas ovulácie, nie? Píše sa tam ze zabráni oplodneniu už uvoľneneho vajíčka

marseillefan
15. feb 2024

@daniela099 jasné, že učinkuje aj počas ovulácie... veď to je celá pointa tablekty po. Mimo ovulácie predsa otehotnieť nemôžeš tak či tak 🙂

marseillefan
15. feb 2024

@lavender94 ja si nič nemyslím, je to napísané v príbalovom letáku.. áno, čím skôr, tým lepšie, ale účinok je až do 72 hodín, odporúča sa však tabletku zobrať do 24 hodín.

daniela099
autor
15. feb 2024

@marseillefan tiež mi to nedávalo zmysel, navyše sa tam píše, že kedykoľvek počas cyklu

lavender94
15. feb 2024

@marseillefan ale to neznamená, že je účinok tých 72 hodin zaručený. Tabletka zabráni buď ovulácii alebo oplodneniu po ovulácii. Pokiaľ dôjde k oplodneniu skôr, ako sa užije tabletka, tak už neúčinkuje aj keby to bolo užite 12 hodin po styku.

daniela099
autor
16. feb 2024

@marseillefan ale viem ako to baby vyššie mysleli, že ak by som mala ovuláciu v čase, kedy bol styk tak k oplodneniu by došlo už za pár hodín a preto po tých 30 hodinách, kedy som zobrala tabletku by už nemusela byť účinná.

daniela099
autor
16. feb 2024

@marseillefan v takom prípade sa s tým treba poponáhľať, to je pravda

bona12
17. feb 2024

Moja osobna skusenost. Tabletku som uzila asi 3x v zivote..2x uz dost davno a naposledy, vyse roka ked sme mali s muzom nehodu,praskol kondom, uzila som ju cca po 8-9 hod. a teraz mam doma 4.dietatko 🙈😅. Ja som si nesledovala ovulku, ale co mam doktorku vravela, ze pozna dost vela zien, co im nezabrala. Lebo realne ona zabera len vtedy, ak ovulka este nie je rozbehnuta...cize to musi byt aspon cca den pred jej zaciatkom. A predtym mi tie 2 razy nerozhadzala cyklus, resp.nenarusila, mala som nacas normalnu ms,ziadne spinenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre