Tehotenské testy po umelom oplodnení. Sú spoľahlivé?

pifpaf8061
20. feb 2008

Ahojte... chcela by som sa opýtať, aké máte skúsenosti s tehotenskými testami po umelom oplodnení, či sú spoľahlivé, a kedy sa odporúča urobiť si test... či je možné aj skôr, ako to určí lekár... Rada by som vedieť Vaše osobné skúsenosti... aj úspešných aj neúspešných... Ďakujem za akúkoľvek odpoveď...

zu_zi
8. apr 2014

@emma78 PK je predlzena kultivacia, to znamena, ze Ti vlozili 5 dnove embryjko 🙂 Nam synator vysiel na prvy sup, vtedy som prvykrat testovala na osmy den po ET a uz boli //, na desiaty den bolo hcg 580. Teraz by sme chceli surodenca, prvy KET nam nevysiel a tento asi tiez nie, na 11. den po vklade som bola na krv, lebo dovtedy som mala negativne testy, tak som chcela cim skor vysadit lieky, aby ms prisla co najskor a cuduj sa svete, objavilo sa mi hcg, ale iba 32. Tak som chvilku verila, hned som testla, na teste duch, ktory na druhy den silnel, potom bol 3 dni rovnaky a dnes zase slabsi 😔 Vo stvrtok mam ist na kontrolnu krv, tak dufam, ze to bude biochemicke, nie mmt 😔 Uz som jedno biochemicke mala a na zaciatku malo presne takuto hodnotu, takze viem, ze to asi nebude dobre 😕 To bolo po iui pred troma rokmi.

mataha
8. apr 2014

@emma78 ahoj chcela by som sa spýtať,že či si mala citlivé prsia. Ja som po Et 10. deň a test vyšiel negatívne :(

mataha
8. apr 2014

@emma78 ahoj chcela by som sa spýtať,že či si mala citlivé prsia. Ja som po Et 10. deň a test vyšiel negatívne :(

emma78
9. apr 2014

@zu_zi aha, hej mala som predlzenu kultivaciu. Tiez sa nam podarilo hned na prvykrat (vkladali 2 blastocysty), takze uz si velmi vsetky tie skratky ani nepamatam 🙂 Koncom maja sa nam tiez narodi chlapcek. Vraj po KET je trosku nizsia pravdepodobnost ako pri cerstvom odbere, ale nakoniec je to vzdy loteria. Budem drzat palceky, nech sa to hcg rozbehne! 😉

emma78
9. apr 2014

@mataha ja som sa vobec necitila "tehotno" pocas celeho tehotenstva. Keby mi nerobili testy z krvi tak pokym nevyslo brusko ani by som neverila ze som tehotna. Neboleli ma prsia, nemala som ziadne chute, ani som nevracala ci nemala "alergie" na vone. Tehotenstvo bolo maximalne v pohode, hadam si to vsetko "nezlizem" pri porode... Drzim palceky nech to vyjde! Nam sa postastilo hned na prvykrat...

mataha
9. apr 2014

@emma78 ďakujem. Bolo by super, keby sa podarilo na prvýkrát...

zu_zi
9. apr 2014

@emma78 dakujem za odpoved ;) Nas drobec sa narodil 15. maja, maj je krasny mesiac na narodenie dietatka, ani tak teplo este nie je, presne akurat 🙂
V nasom centre hovoria, ze maju rovnaku, v minulom roku vraj dokonca o trochu vyssiu uspesnost prave pri KET, no neviem, uvidim zajtra, uz ma vsetko mozne napada, zacali ma boliet prsia, sem tam podbrusko, ale nie je to nic strasne ako opisuju baby, co absolvovali mmt. A neviem, ci pri biochemickom su vobec nejake priznaky... Aaaa, drz palce, zajtra budem snad mudrejsia... Mozno sme to dali sami tesne pred KET a to by aj sedelo, tych par dni opozdenia... ktovie. Fakt sa uz kazdej slamky chytam, len neviem, co ten jeden slabsi test... uz ani netestujem od vtedy.

zu_zi
10. apr 2014

@zu_zi takze moje hcg z minuleho stvrtku bolo 32 a dnes, po tyzdni 54, takze co trochu stuplo (podla testov), tak aj kleslo. Velmi som rada, lebo som sa obavala mmt... takto sa mozme hodit do dalsieho kola hned ako dojde mrcha. Okamzite vysadzujem utrogestan, drzte palce, aby sa nam posledny mrazacik uchytil 😵

henrieta31
7. feb 2017

Ahojte ja som umelom oplodneni 11den bola som na kontrole krvi a test im neukazalo ani ze som tehotna ani ze nejsom ze to nejasne teraz musim ist znovu na kontrolnu krv piatok to budem 15d mala niektora zvas aj takyto vysledok dakujem

sibalka21
7. feb 2017

@henrieta31 Ako je mozne, ze ti test neukazal ze si tehotna ani ze niesi?Ved nejaky vysledok im muselo ukazat

henrieta31
7. feb 2017

@sibalka21 vobec tomu nerozumiem takto mi to povedala sestricka ked som volala za vysledky

sibalka21
7. feb 2017

@henrieta31 tak si skus spravit obycajny tehotensky test z lekarne, ak by si bola tehu tak by ti ukazalo uz nieco... Drzim palce

henrieta31
7. feb 2017

Aj ma to laka aj nie bojim sa sklamania uz ste nieco take poculi?

ivankalaco
27. júl 2018

@henrieta31 Ahojky.. ako to nakoniec dopadlo?

petinka30
30. nov 2019

Ahoj tak som po ivf. Vklad som mala 18teho a dnes mi meškajú 3 deň. Robila som si testy ale ani keden neukázal dve II pritom sa mi zväčšili aj prsia a som stále unavená. V pondelok idem na krv. Čo myslíte baby.?

ivankalaco
30. nov 2019

@petinka30 Ahojky.. Test ti nemusí ešte nič ukázať.. ja som mala potvrdené tehu z krvi a niektoré testy ukazovali veľmi slabučkú čiarku.. záleží od toho, ako stúpa HCG.. do určitej výšky to test nezachytí

marienka987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marienka987
25. aug 2021

Mne spravili 17.8 vklad a dnes som robila test a bol negativny mam bit smutna je to 9 den iba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre