Tehotenstvo

michaelab7
7. nov 2021

Ahojte žienky chcem sa podeliť alebo skôr možno aj poradiť .1.10 mi začala posledná MS 20.10.sme mali pohlavný styk upozorňujem hneď že užívam antikoncepciu ,môj cyklus má 28 dní. 3.11som si robila test nakoľko sa MS nedostavila a už týždeň ma bolelo neskutočne podbruško až mi to vystreľovalo do krížov. Samozrejme test vyssiel pozitívny jasná druhá čiarka,takže na ďalší deň ku gynekológovi .Pán gynekológ nepotvrdil na sto percent nič no najprv videl pri sone jeden gestacny vacok potom dva gestacne vo veľkosti 6,2 a 5,3 mm nič viac s určitosťou mi nepovedal zatiaľ nič viac len že musím prísť o tyzden lebo možností je viacej čiže zhodnotil že to vyzerá zatiaľ na tehotenstvo ,lenže a teraz moja otázka žienky a riešila som to aj s ním keď by som pripustila že oplodnenie teda prebehlo toho 20.10 čiže by som musela mať
posunutú ovulku je to aj tak skoro nie žeby na sone videl 2 gestacne vačky po 2tzdnoch od oplodnenia a v takej veľkosti nie? Ja už jendo dieťatko mám a teda ani pri ňom som nemala na začiatku tehotenstva doslova žeby ma tak bolelo podbruško a je to teda každý deň a nonstop aj som ho NATO upozornila a teda moja otázka znie pri vašich skúsenostiach keďže od poslednej ms by to vychádzalo na 5tyzden aj pár dní a keď odrátam tých 20dni kedy viem že pohlavný styk bol je to 2tyzdne aby už bolo na sone niečo takéto vidieť resp tie gestacne vačky keď to všetko pomeral nevyhadzovalo mu nič takže mi to nevedel zaručiť a mám prísť o týždeň ale stretli ste sa s tým resp čo by to mohlo byť jasné viem že všetko sa ukáže časom a nebolo by nič extra ešte teraz vidieť ale je možnosť žeby to bolo aj niečo iné ak rátam tie neskutočne bolesti v podbrušku.Dakujem krásne za názor každej a prajem pekný deň.

mer12
7. nov 2021

@michaelab7 ja si myslím,že keď bola ovulka toho 20.10. alebo kľudne aj o pár dní neskôr keďže spermie nejaký čas prežijú tak je to ok, uvidíš na ďalšej kontrole a tie bolesti v podbrušku som ja mala skoro celý prvý trimester ako keby mi mala každú chvíľu prísť ms, držím palce

michaelab7
autor
7. nov 2021

@mer12 ďakujem pekne ,skôr som narážala nato či to nie je skoro žeby tam videl tie gestacne vačky v takej veľkosti lebo sme nevedeli ani vypočítať kedy by k tomu malo dôjsť keďže iba toho 20teho bol pohlavný styk čiže približne len vtedy ale na sone so bola presne po 2tyzdnoch a už tam videl toto tak tiež bol taký že nebol si istý preto má skôr napadlo či je možne žeby to nebolo niečo iné ,tak počkám a uvidím a dakujem

mer12
7. nov 2021

@michaelab7 jasné, chápem, no neviem ti veru už inakšie poradiť

domca302
28. mar 2022

@michaelab7 ahoj môžem sa spýtať ako si dopadla riešim niečo podobné

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre