Tehotenstvo i napriek normálnemu menzesu

20. aug 2022

Ahojte,
Mala ste niektore normalne menzes a napriek tomu bola tehotna? Ja som mala pozitivny test (velmi slabo) a potom prisla MS. Teraz mam mat ovulaciu a mala som slabe spinenie co mi bolo divne a zase mam test pozitivny ale dost viditelne.
Pojdem k lekarovi ale chcem vediet ci bol niekto tehotny napriek normalnej MS. Dakujem.

monkasponka
20. aug 2022

Opravte ma ak sa mýlim ale ano, je to možné. Z mojho laickeho pohľadu keď otehotnej napríklad. z ľaveho vajcovodu a ta druha strana si ešte domenštruuje posledny cyklus.

20erika07
20. aug 2022

Kamoska mala u oboch tehu tak. Moja mama tvrdi , ze ona do 6mesiaca tehu

mima1991
20. aug 2022

Ahoj, odpoveď ti dá gynekológ, ale mne jeden povedal, že tehotenský test môže vyjsť pozitívne aj v čase ovulácie a o tehotenstvo sa nemusí jednať.

e1i
20. aug 2022

@mima1991 alebo aj cysta

pau_linka
20. aug 2022

Ano, mala som to tak pri druhom tehotenstve.

autor
20. aug 2022

A tie tehotenstva vam dobre dopadli?
Lebo prve tehotenstvo som mala klasicky meskajucu MS, pozitivny test a ani kvapka krvi 9 mesiacov.
Toto mi nejde do hlavy

h2
20. aug 2022

Ja som mala, hoci, keď mám byť úprimná, nebol to tak celkom normálny menzes, bol slabší a kratší. Ako už tehotná som ho mala 2x (prvé dva mesiace). Druhýkrát to bolo ešte slabšie a kratšie, tak som si urobila test a už to bolo jasné.

nataliik
20. aug 2022

Pri prvom tehotenstve som mala 3 mesiace. Tehotenstvo dopadlo dobre. Mama mala to isté.

sunshine_18
20. aug 2022

@mima1991 asi ťažko keďže tehotenský test reaguje na přítomnost hormonu HCG a ovulacia vylučuje hormón LH

mima1991
21. aug 2022

@sunshine_18 to nevrav mne, ja som si to nevymyslela 🙂

llull
21. aug 2022

Áno som teraz tak tehotná. Mala som normálnu menštruáciu (len príliš dlhú až 10 dní) a to už som bola tehotná. Šla som k doktorke a mala som byť 4+3 a bola som už 7+0. Neverila som že je to možné ale je.

sunshine_18
21. aug 2022

@mima1991 nie nebolo to myslene v zlom voči tebe ☺️len mi to nedalo..

mima1991
21. aug 2022

@sunshine_18 viem, len tiez sa mi to nezda, ale ked to povedal gynekolog, mozno na tom nieco bude, fakt neviem :D

jaskolka
21. aug 2022

@mima1991 aj gynekológovia sú rôzni, no skutočne tento sa musel pomýliť, opačne môže vyjsť pozitívny ovulačny test pri tehotenstve, ale neexistuje, aby bol pozitívny tehotensky pri ovulácii.
Dokonca tu nejaka žena raz písala, že ju doktor uistoval, že aj zápal močových ciest mote spraviť pozitívny tehotensky test...tak v tom prípade by aj panna ho mohla taky mat...🙈To by bol riadny sok.
Čiže aj názory niektorých doktorov nemusí byť správne.
Tehotenske testy sú robené len na prítomnosť hcg, nijako inak. A ten sa vylučuje iba a len v tehotenstve (a v niektorých prípadoch iných ochorení, ale to už sú vážne choroby, ako trebárs nador.)

mima1991
21. aug 2022

@jaskolka nehadam sa, pisem, co mne konkretne odpisal gynekolog v poradni na nete, ked mi vysiel pozitivny test v polke cyklu, po slabsej ms a tehotna som nebola

jaskolka
21. aug 2022

@mima1991 ale ved ja len vravím, že aj doktori sú omylni, to vôbec nie je narážka na teba 🙂
Alebo aj testy môžu byť chybne kusy... To tirz sa stane.

mima1991
21. aug 2022

@jaskolka nepisala som to urazena neboj :D asi to len tak vyznelo, suhlasim s tebou 🙂

pau_linka
21. aug 2022

Ano, ja som mala tiez prve tehotenstvo tak ako pise autorka (klasicky meskajuca MS, pozitivny test a ani kvapka krvi 9 mesiacov). Pri druhom som mala 1x MS uz pocas tehotenstva, zistilo sa to na prvej poradni, ked som mala byt (uz si to nepamatam presne) 5tt a bola som v 8tt. Dcerka sa narodila s vrodenymi vyvojovymi chybami, ale nikdy to ziadny doktor nedal do suvisu. Pri ostatnych pripadoch co poznam (MS pocas tehotenstva) sa deticky narodili zdrave. Verim, ze to bude aj tvoj pripad.

anonym00000
21. aug 2022

@pau_linka vyšiel ti aj pozitívny test po menštruácii alebo si si ho nerobila?

dzulik_
21. aug 2022

Zrovna minule mi jedna známa hovorila, že tiež klasicky menštruácia bola asi do 6.mesiaca a pritom všetko bolo ok a pri ďalšom tehotenstve jej zistili zdvojenú maternicu alebo 2 maternice, už neviem presne ako to hovorila. Prosto že v jednej bola tehotná a druhá pokračovala v cykloch..

pau_linka
21. aug 2022

@anonym00000 test som si robila az na "dalsi mesiac" ked uz som nedostala menstruaciu, bol pozitivny

enusamt
19. okt 2022

Ahojte, mna sa tato tema netyka, ale mam otazku. Pisete, ze ste mnohe mali klasicku ms.. teda aj s odlucovanim sliznice?

llull
20. okt 2022

@enusamt všimla som si že tých kúskov sliznice tam bolo málo ale nejaké boli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre