Tehotenstvo mimo plodných dní

18. nov 2023

Ahojte žienky.. V auguste som postúpila kyretaž je možné otehotnieť aj mimo plodnych dní?
Momentálne mi mešká menzes 13 dni už som bola pred 5 dňami na vyvolavačke.. Nechránený styk pred týždňom.

veronikaszabova
18. nov 2023

Otehotnies mozes LEN vtedy, ked je ovulacie - ci bola posunuta, to my uz nevieme....

petrahl
18. nov 2023

Nie, mimo plodných dní sa logicky otehotnieť neda.
Ale to, že si ty myslíš, že vieš kedy máš plodné/neplodné dni ešte neznamená, že to tak aj je.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
huginko
18. nov 2023

Teraz to nemyslím osobne, ale už neviem, čo si mám myslieť, keď na MK sú na dennodenne otázky tohto typu....!!!!

januska12323
18. nov 2023

MS mešká 13 dní ale styk bol pred týždňom a ty sa pýtaš či si z toho styku tehotná? Dobre tomu rozumiem? No ak od augusta iný nebol tak nie. MS meškala už predtým.

avakona
18. nov 2023

@huginko to je to keď absentuje sexuálna výchova na školách.

maryetta
18. nov 2023

Nie. Tehotenstvo je mozne len vtedy kedy sa uvolni vajicko. Teda v case ovulacie.
Je ale potrebne vediet kedy ju mas.
A mozes otehotniet aj “mimo” tohto obdobia-teda napr ak je styk aj 3-4-5dni pred samotnou ovulaciou-to by sa dalo brat ze je “neplodne obdobie lebo ved ovulacia bude az o 3-5dni. Ale spermia si pocka kym pride vajicko a dojde nakoniec k oplodneniu. Takze zase ono je take aj sa da aj sa neda. Aj tie co tu pisali ze sa neda tak nie je uplna pravda.

zuzanockamt
18. nov 2023

@avakona sexuálna výchova absentuje v rodine, toto je úlohou rodiča, nie školy

zuzanockamt
18. nov 2023

@maryetta dni pred ovuláciou (3-5) sa počítajú ako plodné obdobie...každý človek, ktorý tomu rozumie, si to vie prepočítať, kedy sú dni plodné a kedy na 100% neplodné...takže je naozaj pravda, že počas neplodných dní sa otehotnieť nedá...ak má žena ovuláciu na 12-ty deň cyklu, tak plodné dni sú u nej už na ten 8.deň cyklu a bude ostražitá...a nebude sa tváriť, že otehotnieť zo styku na 8.-9. deň určite nemôže...len treba tomu rozumieť

maryetta
18. nov 2023

@zuzanockamt ja tomu rozumiem. Aj o tom viem. Len ako pises nie kazda zena to vie. Preto som to skor uviedla ako priklad-aj to ze napr tie 3-5dni pred ovulaciou si myslia ze su neplodne. Resp ze je neplodne obdobie. A mnohe ozaj mnohe si myslis ze ovulacia je len 24hodin resp max 1-2dni. A ostatne okolo toho nie.
A vlastne mnohe mozno ani nevedia kedy vobec ovulaciu maju a spoliehaju sa len na aplikaciiu ktora ich telu rozumiet nemusi-to som sa tu na mk za posledny tyzden docitala tiez….

huginko
18. nov 2023

@avakona sexuálna byt nemusí, stačí biológia... Nič ťažké, myslím si

zuzanockamt
18. nov 2023

@maryetta Ale to je už ich hlúposť, že to nevedia. No je pravda, že počas neplodných dní žena neotehotnie. Ostatné užívateľky píšu dobre.

maryetta
18. nov 2023

@zuzanockamt tak toto ano. Ja som to myslela ze mnohe beru uz tie dni pred ovulaciou za neplodne. A preto hovoria ze otehotneli mimo plodnych dni.
Ale hej. Ine je plodne dni a ine je samotna ovulacia.
Ja som sa blbo vyjadrila.

avakona
18. nov 2023

@zuzanockamt áno, absentuje v rodine. Sama som učila a siestacky sa ma pýtali, prečo každý mesiac krvacaju. Preto by sa to nemalo nechať na rodinu ale učiť na školách. Biológia v siedmom ročníku berie tieto veci len veľmi okrajovo, tiež záleží na učiteľovi a proste deti nevedia. Potom z nich vyrastú dospelí, ktorí nevedia že počas neplodnych dni zena neotehotnie a iné veci.

avakona
18. nov 2023

@huginko asi nevieš ako sa učí a co obsahuje biológia na základnej škole. Úplne základy reprodukčného orgánov, funkcia hormónov a to je všetko. Jedna hodina, siedmy ročník.

zuzanockamt
18. nov 2023

@avakona Nemáš pravdu, už na prírodovede v 3.ročníku sa to rieši a v 7.ročníku je to obsiahlejšie.

zuzanockamt
18. nov 2023

@avakona minimálne tri hodiny sa reprodukcii venuje v sedmičke a snáď už aj rodič môže priložiť ruku k dielu.

huginko
18. nov 2023

@avakona sorry, tiež som mala biológiu, asi teda len hodinu, bez sexuálnej výchovy, hold, viem to... Nato vysokú školu netreba... Myslím si..

maryetta
18. nov 2023

@huginko tak tak. Ja si pamatam ze nas na jednej hodine rozdelili chlapci a dievcata. Dievcatam dali vzorky tusim iba vlozky (tampony si nie som ista) a letačik. Nejaka krátka prednáška a to bolo všetko.
Ale tak aj v ramci svojho zdravia som pozorovala cyklus. Zapisovala si. Kedy ovulacia kedy ms.

vanilkovazmrzka
18. nov 2023

Ja sa ta spytam inak, ako vies, ze si pred tyzdnom mala neplodne obdobie?
Lebo ak si tehotna, tak si logicky musela byt plodna 🙂

autor
18. nov 2023

@vanilkovazmrzka
@vanilkovazmrzka úplne zbytočne sa tu bavia žienky o biológii nakoľko mňe sú tieto detské veci úplne jasné.. Ale ja sam nepravidelny ciklus, menzes len po podaní injekcie a v juli som otehotnela tak, že posledný menzes bol 31.maj takže absolútne netuším kedy mám ovuláciu...

vanilkovazmrzka
18. nov 2023

Tak ked nevies, kedy mas ovulaciu, tak nevies ani kedy mas plodne a neplodne obdobie, potom je ta otazka celkom bezpredmetna 🤷‍♀️

autor
19. nov 2023

@vanilkovazmrzka máš pravdu absolútne to netuším nakoľko posledny menzes bol 6.okt a od vtedy nič 🤔

any_soj
21. nov 2023

@avakona na to netreba sexuálnu výchovu, ale biologiu

any_soj
21. nov 2023

Ovuláciu máš cca 12-16 pred menštruáciou. Vieš si ju odsledovať pomocou rôznych znakov - hlien, krčok maternice, bazalna teplota. Odporúčam symptotermalnu metódu, na Slovensku ju učí Liga pár páru, stránka lpp.sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre