Tehotná napriek folikulometrii. Čo myslíte?

vasko
16. nov 2007

ahojte 🙂 Som 38. DC a mrcha nikde. Tento mesiac som stimulovala clostilom 5.-9. DC 1 tbl denne, nato potom duphaston 16.-25. DC 2x denne. Na folikulometriu som bola neskoro, az 18. DC, najvacsi folikul mal 11 mm, endometrium 4 mm. 22. den cyklu som mala potom 12 mm a endometrium 3 mm. Viem, zle vysledky. Ale: uz 9 dni ma bolia prsia, som ospala, bazalnu teplotu mam nad 37 stupnov, boli ma brucho ako pri menzese a robila som si 3 rozne tehotenske testy - 32., 35. a 38. DC. Vsetky boli pozitivne. Co myslite ? K lekarovi sa dostanem najskor o 10 dni ☹ , som mimo republiku.. Vdaka

leto79
16. nov 2007

vasko, ak ti vysli 3 pozitivne testy, urcite si tehu... Niekedy sa deju aj zazraky... Ako pojdes k lekarovi, tak ti to isto potvrdi...

vasko
autor
16. nov 2007

myslis ? 🙂 bojim sa takeho ako cysta namiesto uhniezdeneho vajicka, alebo mimomaternicoveho.. myslim, ze tam su priznaky rovnake, nie ?

nika251
16. nov 2007

Vasko- ja som bola podobne lenze mne uz Dr clostil zobral. Na 12DC som mala folik 10mm a povedal ze nic z toho. Na 20DC bola predsa len ovu a o 9dni slaby //a potom to uz len silnelo. Takze ak boli 3// v limite tak nie je o com

vasko
autor
16. nov 2007

ale mne bazalka stupala uz od 19. DC..

maahuliena
16. nov 2007

vasko...ked sú testy pozit. je to veľká šanca byť tehu...,doktor ti to určite za tých 10 dní potvrdí... bud trpezlivá.

vasko
autor
16. nov 2007

a to sa da ?? 😀

kveta
16. nov 2007

Ak by to bolo mimomaternicové tehotenstvo, tak by si mala bolesti...

maahuliena
16. nov 2007

no ani mne by to nešlo 😉 nech ti to dobre dopadne 🙂

vasko
autor
16. nov 2007

mozno sa teraz opytam blbost 🙂 , ale bolesti pri mimomaternicovom su ine ako pri mrche ?

elenita
16. nov 2007

vasko, neznepokojuj sa...nie je to mimomaternicove a si riadna tehulka 😀 . Ok?

petasllov
16. nov 2007

vasko,neboj, ja som tiež užívala Clostilbegyt a Duphaston tak ako ty. Na 11DC som bola na folikulometrii a folík mal len 11 mm. Doky povedal, že z toho nič nebude. A bolo. Tiež som sa bála, či to nebude mimomaternicové, no našťastie nebolo. Uvidíš, že aj tebe všetko dobre dopadne a bude to normálne tehotenstvo, len musíš tých pár dní vydržať. Hlavne sa zbytočne nestresuj, tým si môžeš len pohoršiť, a práve teraz v tých začiatkoch treba zachovať kľud. 😉

vasko
autor
16. nov 2007

baby, ste strasne zlate 🙂 dakujem.. bodaj by to tak bolo ;)

loss
17. nov 2007

vasko neboj tri testy pozitivne je super znamenie a urcite si tehulka takze sa setri ja verim ze doktor ti to potvrdi 🙂

vasko
autor
18. nov 2007

dievcata.. uz druhy den citim pichanie pod lavym rebrom asi 5 cm.. a sem tam ma pichne aj v podbrusku na roznych miestach a krize ma nejako zacinaju pobolievat. co to moze byt ? je to normalne ? nie som si vedoma, ze by som nieco pojedla, ale ktovie.. bojim sa toho mimomaternicoveho..
inak, robila som si stvrty tehotensky test a bol pizotivny po 10 sekundach 🙂 znamena to,z e sa mi hladina hcg hormonu zvysuje ? vdaka 🙂

petasllov
18. nov 2007

vasko, všetko je tak, ako má byť, len pokoj. To pichanie pod rebrami a v podbrušku je úplne normálne, to sa telo pripravuje na bábätko a rozťahuje sa maternica. To sme mali všetky. Mňa pichalo v okolí vaječníkov tak, ako pred menzesom, ale s tým rozdielom, že MS nechodila a pichanie neprestávalo, práveže silnelo. Musíš už len vydržať, kým pôjdeš k lekárovi, aby ti potvrdil, že bábo je na správnom mieste. Bude to dobré, neboj.

loss
19. nov 2007

vasko neboj a hlavne nestresuj malicke je v brusku a rastie vsetko je v naj.poriadku uvidis

vasko
autor
19. nov 2007

joj, dakujem za odpovede.. celkom som vystrasena, kedze som v cudzom svete a nechce sa mi tu pripadne hladat pohotovost :( a hlavne neviem, co vsetko je v poriadku a co nie.. dnes som telefonovala s lekarom na dialku, tak mam zacat brat utrogestan.. hadam bude dobre 🙂 ta predstava je sialenaaaaa :D

roasha
19. nov 2007

vasko,nechcem strasit,ale pri mimomater.tehot.je baby test normalne pozitivny.pokial nebolo robene sono,musis byt v strehu,ak budes mat akekolvek krcovite bolesti/ja som zacala odpadavat/,bude lepsie vyhladat lekara.drzim palce,nech je vsetko ok.

vasko
autor
20. nov 2007

a tie krcovite bolesti boli z jedneho miesta alebo z viacerych ?

loss
20. nov 2007

vssko drzim palce malicke je isto v brusku

vasko
autor
20. nov 2007

taaak a je to, nevydrzala som to v tom strachu a isla k doktorke v prahe. som tehotnaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 dakujem za podporu 🙂 drzim palce vsetkym 🙂 aj sebe 🙂

loss
20. nov 2007

vasko som stastna prestastna srdecnnnnnnneeeee gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vasko
autor
20. nov 2007

dakujeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 ja uplne lietam 😵

kacenqa
20. nov 2007

vasko - mozno uz po funuse ale predsa - bolesti pri mimomaternicovom su uplne ine ako pri MS. ja som si najprv myslela, ze to mam zastavene vetry, slo mi bok vyvalit, taka zufala bolest to bola, na 2 dni to preslo,ale potom sa to vratilo znova.

prisla som o lavy vajcovod. a cuduj sa svete - napriek folikulometrii -hodnota sice dobra, ale v 'zlom' vajecniku (tom lavom, bez vajcovodu) sme otehotneli na prvy pokus, co vlastne pre nas pokusom ani nebol,kedze podla dr. sme nemali ako otehotniet 😀 😀

a mimochodom, ked som dr. povedala, ze mam //, prve, co ma hnal na utz, ze to znova moze byt mimomaternicove, nastastie - nie je 😀

kacenqa
20. nov 2007

a ozaj - zabudla som povedat ze GRATULUJEM!!! 😀

loss
20. nov 2007

ja ti verim ja som bola na tom tak isto hrozne som sa bala a ked som malicke videla na sone ten naval stastia bol uzastny,takze davaj na seba aj fazulku pozor a zelam krasne tehulkovanie s veselym bruskom. 🙂
a kolko uz meriate,kolko si tehulka?

roasha
20. nov 2007

vasko gratulujem,drzte sa aj s babikou. 🙂 😵

dera
21. nov 2007

Ahojte. Už dlhšiu dobu čítam Vaše príspevky a za niektoré z Vás som strašne rada, že Vám to vyšlo. Ja sa liečim a prvý mesiac som brala Clostil., pichli mi Pregnyl a potom Duphaston 16-25 deň. Teraz čakám mrchu, ale neviem mám pocit , že znova asi príde. Pobolieva ma spodok brucha ako keď majú prísť. Inak už asi vyše týžďňa ma pobolievajú prsia, nie veľmi ale sú citlivé... 😒 Už som z toho zúfalá, už pol roka si každý mesiac kupujem tehot. testy a aj teraz naposledy a stále nič. Negatívny. SOm hrozne smutná... ☹ Myslíte že by test teraz mohol vyjsť negat, lebo som si ho robila skoro - týžďeň po...?

loss
21. nov 2007

dera jasne ze i si ho robila skoro niekedy ked meska sa stane ze hladina je nizka a test je negat no tehu mozes byt,pekne pockaj a skus testovat den pred ocakavanou mrchou ale kup si ten najcitlivejsi test,este nie je nic stratene hlavu hore 🙂

dera
21. nov 2007

🙂 🙂 🙂 . Ja viem že to asi preháňam, no neviem sa dočakť toho že budem tehu. Ja sa na to bábo veľmi teším. Musím sa prestať tak sledovať.
Ale to bruško dosť bolí ako pred mrchou... tak asi test ani robiť nebudem musieť ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre