Výsledok testu

4. máj 2021

Maminky, pozriete mi prosím vás tu na tento Mamatest? Co myslite, bude to stále Ovitrelle? Pichala som 11 dní dozadu. Ovulácia podľa hlienu a pocitov bola 10dni dozadu. Na 10ty deň od Ovitrelle som spravila test drmax, len aby som sa pozrela, či už hcg z Ovitrelle vyprchalo. Bol na ňom jemnucky dúšik, viditeľný, nemusela som ho loviť, ale jemnucky, po zaschnutí zmizol. Kúpila som Mamatest a dnes ráno z druhého cikania som spravila a vyšiel takto. Je to len tým, že ma veľa farbiva a ukazuje silnejšie? Ze drmax by bol možno dnes už snehobiely keď ma farbivá menej? Ak ste testovali mama testom, na kolky deň od pichnutia bol biely? Z CAR mi kázal test na 14ty deň po pichnúť.

pondelok01
4. máj 2021

To ti nikto nepovie, musis pockat.

autor
4. máj 2021

@pondelok01 viem, ďakujem ❤️

pondelok01
4. máj 2021

Kazdopadne drzim palce.

banderaska29
4. máj 2021

"Z CAR mi kázal test na 14ty deň po pichnúť." - si 11. ty deň... ja nechápem aký ma potom zmysel robiť testy ?

bert22
4. máj 2021

musis este par dni pockat a az potom si spravit test.

nafka0483
4. máj 2021

Kedze si neurobila rovnaku znacku testu, tak ti nikto nepovie ci je to este hcg z ovitrellu alebo je to tehotenstvo. Malo zmysel robit testy skor aby si videla ako ovitrelle vyprchava a ak by zacal tmavnut, tak je to uz pravdepodobne tehotenstvo. Alebo potom si nerobit zbytocne zmatky a testovat az na 14ty den, tak ako kazali aj v CAR.

Urobit 10ty den jeden test a 11ty den uplne iny - to ti bohuzial nepovie vobec nic a len nad tym budes rozmyslat.

autor
4. máj 2021

@banderaska29 zmysel žiadny, ja to viem, ale som nedočkava, čo z toho bude 😍

autor
4. máj 2021

@nafka0483 ďakujem, jasne, skôr ma zaujímali osobne skúsenosti, v prvom neúspešnom tehotenstve som mala slabú čiarku už na 10ty deň od ovulácie (bez ovitrelle), preto ma zaujímalo, ktorá testovala mamatestom a kedy ovitrelle zmizol. Počkám, samozrejme.

Casostroj nemáme? 🤣❤️

autor
4. máj 2021

@bert22 ďakujem, v piatok spravím ešte jeden a ten to rozhodne

nafka0483
4. máj 2021

Nemame veru 🙂 na dobre veci sa musi pockat. Drzim palce ;)

bert22
4. máj 2021

drzim palceky a daj potom vediet, ako test dopadol 😉

autor
4. máj 2021

Ďakujem dievčence ❤️

ceklis
4. máj 2021

Toto podľa mna ovitrelle nie je ✊🏻 Držím palce

azurova99
4. máj 2021

A cítili ste po tej injekcii že vám ide ovulácia, lebo mne sa zdá že nič pichli mi ju včera o pol 12

autor
4. máj 2021

@azurova99 ano, deň po nej ma bolelo na pravej strane podbruška, folikul bol na pravo, tak to sedí. Potom už absolútne nič až do teraz, ale prvý krát som mala vodovy tahavy hlien, ktorý po 2 dňoch zmizol. Tak verím ze ovulácia prebehla. Do noci ešte mate čas, ale kľudne môže ovulácia prebehnúť aj bez príznakov. Ja som mala prvý krát takéto silné, preto asi určite môžem povedať, že bola 🤔

azurova99
4. máj 2021

Tak dostala som ju prvýkrát, lenže dr mi nerobil žiadne vyšetrenie či tam nejaký folikul bol, len som brala tabletky a na 13 deň mi kázal prísť nič viac a potom brat iné tabletky

nafka0483
4. máj 2021

@azurova99 Ake tabletky si brala? Clostilbegyt? A nasledne ovitrelle? A pocas toho absolutne ziadna pravidelna kontrola a sledovanie ultrazvukom ako reaguju vajecniky? Podla coho potom nacasovali ovitrelle?

azurova99
4. máj 2021

@nafka0483 nie žiadna návšteva, tak neviem podľa čoho prv mi chcú asi upraviť cyklus abo neviem čo mám ho nepravidelný kvôli PcO

azurova99
4. máj 2021

@nafka0483 a hej tie mi kázal dr brat mesiac predtým som bola na vyvolavacku pozrel sa a kázal brat tablety

nafka0483
4. máj 2021

@azurova99 Chodis ku gynekologovi alebo do CAR? Co su to za tabletky?

azurova99
4. máj 2021

@nafka0483 clostilbegyt, nie len gynekológ,

nafka0483
4. máj 2021

@azurova99 No tak, na to pozor. Clostilbegyt mozes brat za cely zivot len parkrat, su to mega silne lieky. Tie sa nepredpisuju len tak - aj v pribalovom letaku pisu, ze pri ich uzivani je nutne byt sledovany lekarom. Cize mal robit pravidelne ultrazvukove kontroly, aby videl ci na danu davku reagujes a kolko folikulov dorasta. Tak isto bolo nutne podla usg nalezu nacasovat pichnutie ovitrellu a neskor zas usg a z krvi potvrdit ovulaciu.

Nechcem ta strasit ani nic take, ale to nie su lentilky, ze by sa to dalo brat len tak a stvu ma lekari, ktori to beru na lahku vahu a zbytocne pchaju pacientkam lieky, ked to potom neodsleduju. Clostil nebudes moct brat velakrat, takto si si mozno uplne zytocne vycerpala jeden pokus.

Pouvazuj nad lekarom a bud si nastuduj veci okolo toho sama a trvaj na kontrolach alebo taketo lekara zmen.

azurova99
4. máj 2021

@nafka0483 tak pri prvom baby som nič nebrala a prišli samé preto som nevedela ako sa to má

azurova99
4. máj 2021

@nafka0483 tak ste ma potešili, nik mi nepovedal že to treba sledovať, len že musím brat každý druhý mesiac

nafka0483
4. máj 2021

@azurova99 Neber to len tak, urcite sledovat ci vobec mas spravnu davku, ci na to vajecniky reaguju, ako pisem, mas to aj v letaku, ze tusim to mozes brat parkrat, teraz neviem ci 4-6 a potom uz nikdy viac.
Robil ti lekar aj nejake ine vysetrenia? Sledoval vobec ci dochadza k ovulacii aj bez liekov? Hormonalny profil? Partner je skontrolovany - aspon spermiogram? Ten sa zmeni za par mesiacov, cize aj ke duz mate deti, pricina moze byt v nom.

azurova99
4. máj 2021

@nafka0483 tak skôr vo mne mám polycysticke vaječníky, tak nič mi nebral, ani krv len že keď chceme ďalšie musíme dopomôcť liekmi, lebo pri Pco je také že mávam bez ovulácie, nedozreju mi vajicka

nafka0483
4. máj 2021

@azurova99 A podla coho vie, ze mavas anovulacne cykly? Ked ta nekontroluje ultrazvukom a neurobil ti hormonalny profil? Niektore maju aj pri PCO ovulaciu.
Vypytaj si od gynekologa alebo obvodneho vymenny listok na endokrinologiu - PCO moze mat pricinu v inzulinovej rezistencii - to sa da skorigovat liekmi. Chce to proste komplexne ta vysetrit a podla toho nastavit spravnu liecbu.

azurova99
4. máj 2021

@nafka0483 na endokrinologii som bola potvrdila to aj ona, lieky mi ziadne nepredpisala ani ona ani on doteraz ze ked mam ms aj ked nepravidelny nebude to tahat liekami

banderaska29
4. máj 2021

ja viem tiež sme sa kedysi snažili, len potom si zbytočne zmätená. ja Ti prajem ale aby to bolo bábatko velmi ♥

autor
4. máj 2021

@banderaska29 dakujem veľmi ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre