Vysvetlenie lekára na skoré testovanie

9. jan 2023

Ahojte, dnes som dostala podľa mňa pekné vysvetlenie od lekára na skóre testovanie 🙂
Hormón hcg máme v určitej hodnote v sebe, približne je to menej než 5 mIU/ml. V tehotenstve sa to znásobuje väčšinou každý druhý deň po uhniezdení.
Uviedol mi príklad:
1.
Evke nastalo uhniezdenie na 7dpo, jej hodnota hcg bez tehotenstva je 4 mIU/ml. Na 8dpo sa jej hcg zdvojnásobí na 8 mIU/ml a 10 dpo jej 16 mIU/ml už bude schopný zachytiť citlivý tehotenský test.

2.
Kristínke nastalo uhniezdenie na 10dpo a jej hodnota hcg bez tehotenstva je 2 mIU/ml. To znamená, že 11dpo bude mať len 4 mIU/ml, 13 dpo 8 mIU/ml a až na 15 dpo bude mať hcg 16 mIU/ml, tz. test jej ukáže pozitivitu.

Aj Kristínka aj Evka majú zdravé tehotenstvo, no každé telo je iné. To, že jej na 10dpo už test ukáže pozitívny výsledok a tebe nie, neznamená, že je to stratené 🤞🏻

maranta_leuconeura
10. jan 2023

Kristinka aj Evka sa testuju tak skoro zbytocne, lebo 50% tehotenstiev sa aj tak skonci v zaciatku.

autor
10. jan 2023

@maranta_leuconeura pointa vôbec nebola tu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre