Závrate a nevoľnosť 5 dní pred menzesom

zuzana92521
6. nov 2022

Ahojte žienky. Mám takú otázku. Mám pomaly 5 dní pred ms, pred cca 4 mi mesiacmi som prestala užívať hák, čiže doteraz som to neprežívala. Tento mesiac teraz je to 5 dní do ms mi je zle od žalúdka, pociťujem trás v nohách a zavrate. Mám formáty výtok, ale keď sa utriem akoby som bola suchá. Som veľmi nervózna, naozaj vybuchnem nad maličkostou. Môžem to považovať za PMS? Doteraz som.mavala len pobolieva nie prsníkov a trošku mi bývalo zle, ale teraz mi je naozaj veľmi zle. Je niečo,čo by mi uľavilo od takýchto príznakov pms? Ďakujem.

lucinka5051
6. nov 2022

@zuzana92521 tehotna byt nemozes? Akoze zeny mavaju rozne priznaky PMS....asi by som konzultovala s lekarkou 🙂

zuzana92521
autor
6. nov 2022

@lucinka5051 no tehotenstvo, nemyslím si, lebo manžel je neplodny, takže isto viem,že to je pms. Len z mesiaca na mesiac sa mi zhoršuje stav cez PMS, a už som z toho na nervy.

lucinka5051
6. nov 2022

@zuzana92521 test by som si pre istotu urobila 🙂 bratranec bol tiez neplodny podla xy vysetreni a po 10 rokoch sa im narodilo dieta prirodzenou cestou 😂 ako im lekar povedal stavaju sa aj take veci...aj je to PMS a je to stale horsie treba ist na gyndu a povedat co ako..ze co s tym robit..naco sa trapit kazdy mesiac

zuzana92521
autor
6. nov 2022

@lucinka5051 už som mala v pláne ísť, no vždy do toho niečo vojde...ja už detičky mám, manželova neplodnosť je spôsobená biologickou liečbou, keďže sa lieči na crohna a ta látka mu spomalila aj spermie a vlastne sú neoplodnenia schopné. Preto som aj do seba prestala pchať antiku,lebo je to v podstate zbytočne.

zuzana92521
autor
6. nov 2022

@lucinka5051 ale test si spravím, pre istotu ale určite si už nájdem čas, lebo toto ma nebavi

lucinka5051
6. nov 2022

@zuzana92521 urcite chod, lekarka ti pomoze. Drzim palce 🙂

zuzana92521
autor
6. nov 2022

@lucinka5051 ďakujem 🙂

leuska1991
6. nov 2022

@zuzana92521 na to,že manžel je neplodny by som sa nespoliehala

zuzana92521
autor
6. nov 2022

@leuska1991 urobím si test v deň ms ak nepríde, skorej to podľa mňa nedáva zmysel. Či by mi niečo mohol ukázať aj teraz?

majamat
6. nov 2022

@zuzana92521 moze to byt aj PMS.
hladiny hormonov mozu byt v cykloch rozne. ked ams nejaky cklus, neznamena to, ez bude zakazdym rovnaky. urcite us nejake okolnosti, ktore to ovplyvnuju. ja som mala take obdobie par mesiacov, ze m byvalo zle od zaludku. teraz mi nebyva, ani pred tymto pobdobim mi nebyvalo, kedysi mi byvalo zle, ked som dostala ms, teraz ma bolieva brucho, ale zle mi uz nebyva.

ak je to PMS, tak ti to prejde, ked ms dostanes. mozno nie hned prvy den,a le malo by to prejst.

ak to nerejde, pricina bude inde, resp ak nedostanes ms, tak budes vediet, na com asi si.

majamat
6. nov 2022

@zuzana92521 inak ja som mala lepsie obdobie, miernejsie OMS cez leto a v obdobi, ked sa mi podari schudnut. vtedy amm inu stravu, organizmus je asi viac odlahceny. tento rok som mala obdobia, ked soms a chudnut pokusala, ale neslo to, nevydrzala som. no teraz, asi 2-3t pred ms som ochorela. jedla som malo, mam lahsie brucho a teda aj PMS bol miernejsi.

leuska1991
6. nov 2022

@zuzana92521 kedy máš dostať?

cedulka02
6. nov 2022

@zuzana92521 ano moze to byt PMS, mne sa vyrazne zhorsil po vysadeni HAK. Nasad si magnezium-znizi ten pocit ako pred vybuchom. Pred ms sa snaz obmedzit masove vyrobky a jest viac zeleniny. Ak nepomoze urcite navstiv lekara, poradi viac ako tu.

zuzana92521
autor
6. nov 2022

@leuska1991 o 5 dní. Uvidíme, teraz mi je lepšie, no uvidíme zajtra

zuzana92521
autor
6. nov 2022

@cedulka02 to,že ja som predtým,než som začala brať hák nemala tieto problémy..no ako vidím, úplne mi to rozvádzalo cyklus. Z 28 na 31 a ešte k tomu každý mesiac nejaký iný pms príznak. Je pravda,že s mužom ideme naplno, no u neho ako som písala,je plodnosť úplne potlačená kôli biologickej liečbe. Takze tehotenstvo by som vylúčila. Zájdem k svojmu dr a uvidíme

zuzana92521
autor
6. nov 2022

@majamat mňa tie nevoľnosti veľmi rozčuľujú, lebo nevoľnosti som mávala len pri tehotenstve. A aj divné chute. Teraz je to také ako príznaky tehotenstva,len vždy dostanem ms. A tie chute, to čo celý cyklus mi nevadí, mi začne pred ms vadiť, často cikam, proste je to divné moje telo.

majamat
6. nov 2022

@zuzana92521 no vsak aj pri tehu, aj pri PMS toto robia hormony. aj ked pri tehu ine. no ale vsak uvidis, ci to jePMS

cedulka02
7. nov 2022

@zuzana92521 moze trvat par mesiacov kym sa to cele upravi, a zenske telo sa meni, to sko sa spravalo pred rokom alebo dvomi teraz uz nemusi byt pravda.

rebricek1234567
19. júl 2023

Ahojte, neviem či tu niekto odpovie lebo píšem teraz a je tu rok 2017 ale za skusenie nedám nič mám taký problém že minulý mesiac 25 júna som dostala svoju prvú menštruáciu tri dni pred 15 narodeninami a teraz je to piaty deň čo mám akoby kŕče v bruchu nevoľnosť že mám pocit na vracanie ale nejde mi vracat strašne som unavená v noci sa budim z ničoho nič nechuť do jedla poraďte mi niečo lebo vracania sa aj bojím tak to je tiež problém možno to je to PMS lebo všetko mi sedí na príznaky ale neviem čo robiť.

zuzana92521
autor
19. júl 2023

@rebricek1234567 pokiaľ si nemala sex, tak určite je to PMS. A keďže to bude len druhá menštruácia, môže prísť neskôr, alebo PMS môže byť silnejšie, no závisí to od hormónov, ktoré sa momentálne v tebe buria

rebricek1234567
20. júl 2023

@zuzana92521 nemala som pohlavný styk nikdy ešte mi stále nedošla menštruácia mám strach že by som mohla vracat čo mám robiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre