Autíčková výmena vrecúškových aktivít

maryennn1
28. apr 2015

Ahoj maminky,
aj vy máte niekedy problém vymýšľať zábavky pre vaše "autíčkofilné" deťúrence? 🙂 Ja áno a preto som rozmýšľala, či by sme si neurobili výmenu, zameranú na dopravné prostriedky. Predstavujem si to tak, že by sa vytvárali aktivity, ktoré by mali spoločného menovateľa dopr. prostriedky. Ak sa potrebujete niekde inšpirovať, v podstate je možné vytvoriť akúkoľvek aktivitu, len ju potom jednoducho previesť do "autíčkovej" podoby.

PRAVIDLÁ
- V prvom rade je najdôležitejšia komunikácia, komunikácia a ešte raz komunikácia 🙂
- Je VEĽMI dôležité dodržiavať termíny (prihlásenie, výber aktivity, odosielanie aktivity). Prosím, zvážte naozaj dobre svoje možnosti a svoju zodpovednosť.
- Aktivity by mali byť vhodné pre deti od 1,5 roka do 3 rokov.
- Výmena je zameraná výhradne na AUTÁ, PRACOVNÉ STROJE a iné DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY.
- Zvoľte si takú aktivitu, ktorá by Vám a predovšetkým vášmu dieťaťu urobila radosť. Zmysel výmeny aktivít je predovšetkým v aktivitách, ktoré sú zložitejšie na výrobu (zvlášť, keď ich máte robiť len raz). Aktivity, ktoré se len vytlačia, vystrihnú a zalaminujú by som rada obmedzila, prípadne úplne eliminovala.
- Počet účastníkov je maximálne 10-12.
- Aktivity sa nebudú hlasovať, ale každá si vyberie u každej aktivitu, ktorá sa je najviac páči.
- Každá účastníčka pridá tri návrhy aktivít.
- Cena aktivity by nemala presiahnuť 2€ ale samozrejme to už je na každej žienke, koľko je do výroby schopná a ochotná investovať.

Pridávam niekoľko možností, resp. tém na spracovanie:
- zvuky dopravných prostriedkov + kartičky s týmito prostriedkami na priraďovanie
- značky áut
- dopravné značky
- stavebné stroje
- zem- voda- vzduch
- záchranárske dopr. prostriedky

V prvom rade chcem osloviť žienky s ktorými som už vo výmene bola, pretože spolupráca s nimi mi bola obrovským prínosom, preto... ženičky ak máte záujem o zapojenie, ozvite sa 🙂
@michalajulka @sticza @cicamica1980 @vmata @fada @janikes @silsil @kittykittyke @edi01 @chimsee @holka @romanovaz @vampgirl @sunsun @lucikusik @mamkabeika @ask @tomaskovamaminka @breky @lenusskaa @ikuza @baasss @ a samozrejme aj iné, teraz si už ani neviem pospomínať....
...ale budem rada ak sa ktokoľvek pridáte 🙂

A taktiež tu sú moje návrhy aktivít, keďže som zakladateľka, posielam až 4 návrhy 😀
1. Skladanie dopravných prostriedkov z machovej gumy podľa predlohy (foto ako to bude vyzerať)
2. Čo potrebujú záchranári- ušijem sanitku, policajné auto a hasičské auto z filcu, ale tak, že hore nezošijem a bude to ako vrecko, do toho sa budú priraďovať kartičky, na ktorých budú obrázky s tým, čo potrebujú k svojej práci...napr...hasiči- hadicu, prilbu, ... atď. (ilustračné foto z netu)
3. Pečiatky s dopravnou tématikou. (ilustračné foto z netu)
4. Prevliekačky z machovej gumy- samozrejme budú tam dopr., prostriedky- auto, lietadlo, loď a autobus, alebo traktor a šnúrka (foto ilustračné)

fada
4. nov 2015

@mamkabeika jejo, uz sa tesim, aj ja dakujeeeeeem 😀

fada
4. nov 2015

@mamkabeika a co som dlzna za postovne za pribalenie tych mojich doplnkov k aktivitkam?

mamkabeika
4. nov 2015

@fada nerieš 😉

fada
4. nov 2015

@mamkabeika neblazni, nechcem aby si na mna doplacala. pisem ip...

mimamijami
9. nov 2015

@mamkabeika Balicek uz aj dorazil 🙂 Dakujem krasne, knizka je perfektna... Vsetko dobre zelam 🙂

maryennn1
autor
9. nov 2015

@mimamijami odfotíš nám? 🙂 ja sa už neviem dočkať.

ask
9. nov 2015

@maryennn1 😀 😀 :- A ja ze som sama taka zvedavaaaa😀

kittykittyke
9. nov 2015

Ahojte, tak poslusne hlasim @mamkabeika, ze i nam dnes balicek uspesne dorazil..
velmi pekne dakujeme za super knihu a rovnako @fada za ,,doplnky k aktivitke" Damkovi sa straaaaaasne pacia auticka a cesticky.. takze este raz VDAKA dievcata.. 🙂

jaja865
9. nov 2015

@mamkabeika aj nám už balíček došiel, knižka je parádna, malý si ju listoval stále dokola 😀 No nerozlúštila som, čo znamená písmeno "U". A pri písmene "O" pod odrážadlom to červené auto, aby som to malému správne povedala. @fada Ďakujeme krásne za cestičky, autíčka, lienku a ostatné. Veeeeľmi potešilo

mamkabeika
9. nov 2015

@jaja865 osobné auto a úžitkové vozidlá

mimamijami
10. nov 2015

@maryennn1
@ask
idem na to, vcera som zaspala, tak som trosku dlhsie ponatahovala Vasu zvedavost 🙂

mimamijami
10. nov 2015

@mamkabeika @jaja865 Na ten obrazok pri U som ani ja nemohla prist a vravim drobcovi aj starsim detom, pockajte, ked pride tatino, povie Vam a veru najskor nevedel ani on a ako si tak prezeral knizku a hovoril, ze je velmi pekna, zrazu, zeby uzitkove vozidla... 🙂

mimamijami
10. nov 2015
maryennn1
autor
10. nov 2015

@mimamijami paráda, už nech ju máme doma 🙂

fada
10. nov 2015

uz aj k nam prisiel balicek od @mamkabeika a aktivitky su super 🙂 knizka je krasna a priradovanie nema chybu 😀 drobec hned priradoval a hral sa s obrazkami (kedze je teraz chory, tak nam to prislo ako spestrenie pobytu doma uplne vhod) - bola som prijemne prekvapena velkostou, som myslela, ze to bude cca tak 8*10cm (obidve aktivitky) - a ono to je ovela vacsie - obe maju velkost cca 15*20cm, dakujeme 🙂.

toto bola uplne uzasna vymena, dakujem dakujem vam vsetkym @maryennn1 @sticza @vampgirl @lucikusik @ask @mimamijami @jaja865 @kittykittyke @tomaskovamaminka @mamkabeika 😀

maryennn1
autor
10. nov 2015

@maryennn1 @sticza @vampgirl @lucikusik @ask @mimamijami @jaja865 @kittykittyke @tomaskovamaminka @mamkabeika
Žienky zimnú výmenu už asi nestíhame, ale ja už premýšľam nad jarnou 😀 čo vy nato? zapojili by ste sa zas?

fada
10. nov 2015

ja som tiez nevedela prist na o a u :D a este neviem prist ani na m - to auto pod motorkou, vedla metra...

fada
10. nov 2015

@maryennn1 ja urcite ano 🙂

lucikusik
10. nov 2015

@maryennn1 ja nie, už mám toho tak veľa, že toto by som nevedela realizovať. Určite vyrobíte úžasné veci. Daj mi potom prosím Ťa, vedieť, keď budete začínať. Chcela by som sa kuknúť, čo budete robiť. Ak by sa mi niečo pozdávalo, tak by som sa dohodla na kúpe.

ask
10. nov 2015

@mimamijami Waaaaaaaaaaaaaaaa 😅 😅 😅

sticza
10. nov 2015

Balík dorazil aj k mám, Ďakujem 🙂

@mamkabeika

vampgirl
10. nov 2015

Rada sa pridam 🙂

kittykittyke
10. nov 2015

@maryennn1 Predbezne mozes ratat aj somnou.. 😉
aj ked skoda, ze nestihame uz teraz pred vianocami..
Ale... mozno by sme mohli pridat aspon po par napadov.. pre inspiraciu, ktora co planuje spravit svojim drobcom.. 😅

@maryennn1 @sticza @vampgirl @lucikusik @ask @mimamijami @jaja865 @kittykittyke @tomaskovamaminka @mamkabeika

jaja865
10. nov 2015

@fada pri M je to podľa mňa minivan 🙂
@maryennn1 rada by som sa tiež pridala, no uvidím koľko si dáme na to času a ako budem popri práci stíhať 😉

tomaskovamaminka
10. nov 2015

@mimamijami
@mamkabeika krasne, tesim sa🙂
@maryennn1 No neviem asi uz nebudem mat cas :/ Ale rada vas budem sledovat aspon🙂

mimamijami
10. nov 2015

@maryennn1 ja sa rada pridam 😉
@fada @jaja865 my sme mysleli na minibus 🙂

ask
11. nov 2015

@mamkabeika Ha dievcata! Viete ako vedia ti tam zhora potrestat nedockavost? 😎 Kazducky den som vyckavala postara, hladala zlty listok v schranke, citala tu Vase prispevky ako Vam uz chodia balicky, obzerala fotky, nakukala na chodbe do dvery za ktorymi su merace na elektriku-tam mi postar nechava rozmernejsie zasielky..... a stale, stale niiiiiiiiiiiiiiiiiiiic. ☹ Aj dnes som zopakovala vsetky hladacie a patracie ritualy (schranka, elektrika... ) a nic🙂 A potom nam nastastie prisli montovat novy internet.... Vypratali vsetky rarohy z tej elektromiestnosti a zrazuuuuu sa tam objavil mnou tuzobne cakany balicek😀 Ktovie chudacik odkedy tam bol zapadnuty, smutny osamely😅
Joj, ci som sa mu potesila! 🙂
A po otvoreni este vecsia radost! Pre mna je ta aktivitka uplna bomba🙂! Nemam tlaciaren, ani laminovacku, tak su to veci pre mna tazko vyrobitelne a kedze som PC antitalent tak aj tazko naprogramovatelne.... Navyse maly az teraz zacina prichadzat nachut pismenkam a v kombinacii s autami je to pre neho uzasna pomocka🙂 Hned sme ju precitali, velmi vela veci trafil sam podla obrazka🙂 Joj, vdaka prevelika, nam to stalo za cele to cakanie🙂
@fada AJ doplnujuce drobnostky ma tesia, dráha od Teba je aktivitka co je u nas pomerne casto vytahovana- @tomaskovamaminka moze dosvedcit🙂

@maryennn1 Slubovat sa nejdem, ale sa pojde nieco pachat, prosim, oslovte ma😉 Uvidim potom podla momentalnej situacie🙂

fada
12. nov 2015

dakujem velmi pekne dievcata, predokladam, ze som dostala od vas 🙂

fada
12. nov 2015

@ask si ma pobavila 😀

lucikusik
12. nov 2015

@mamkabeika ahoj už sk posielala všetky balíčky? Lebo mi ešte nemáme 😔