Autíčková výmena vrecúškových aktivít

maryennn1
28. apr 2015

Ahoj maminky,
aj vy máte niekedy problém vymýšľať zábavky pre vaše "autíčkofilné" deťúrence? 🙂 Ja áno a preto som rozmýšľala, či by sme si neurobili výmenu, zameranú na dopravné prostriedky. Predstavujem si to tak, že by sa vytvárali aktivity, ktoré by mali spoločného menovateľa dopr. prostriedky. Ak sa potrebujete niekde inšpirovať, v podstate je možné vytvoriť akúkoľvek aktivitu, len ju potom jednoducho previesť do "autíčkovej" podoby.

PRAVIDLÁ
- V prvom rade je najdôležitejšia komunikácia, komunikácia a ešte raz komunikácia 🙂
- Je VEĽMI dôležité dodržiavať termíny (prihlásenie, výber aktivity, odosielanie aktivity). Prosím, zvážte naozaj dobre svoje možnosti a svoju zodpovednosť.
- Aktivity by mali byť vhodné pre deti od 1,5 roka do 3 rokov.
- Výmena je zameraná výhradne na AUTÁ, PRACOVNÉ STROJE a iné DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY.
- Zvoľte si takú aktivitu, ktorá by Vám a predovšetkým vášmu dieťaťu urobila radosť. Zmysel výmeny aktivít je predovšetkým v aktivitách, ktoré sú zložitejšie na výrobu (zvlášť, keď ich máte robiť len raz). Aktivity, ktoré se len vytlačia, vystrihnú a zalaminujú by som rada obmedzila, prípadne úplne eliminovala.
- Počet účastníkov je maximálne 10-12.
- Aktivity sa nebudú hlasovať, ale každá si vyberie u každej aktivitu, ktorá sa je najviac páči.
- Každá účastníčka pridá tri návrhy aktivít.
- Cena aktivity by nemala presiahnuť 2€ ale samozrejme to už je na každej žienke, koľko je do výroby schopná a ochotná investovať.

Pridávam niekoľko možností, resp. tém na spracovanie:
- zvuky dopravných prostriedkov + kartičky s týmito prostriedkami na priraďovanie
- značky áut
- dopravné značky
- stavebné stroje
- zem- voda- vzduch
- záchranárske dopr. prostriedky

V prvom rade chcem osloviť žienky s ktorými som už vo výmene bola, pretože spolupráca s nimi mi bola obrovským prínosom, preto... ženičky ak máte záujem o zapojenie, ozvite sa 🙂
@michalajulka @sticza @cicamica1980 @vmata @fada @janikes @silsil @kittykittyke @edi01 @chimsee @holka @romanovaz @vampgirl @sunsun @lucikusik @mamkabeika @ask @tomaskovamaminka @breky @lenusskaa @ikuza @baasss @ a samozrejme aj iné, teraz si už ani neviem pospomínať....
...ale budem rada ak sa ktokoľvek pridáte 🙂

A taktiež tu sú moje návrhy aktivít, keďže som zakladateľka, posielam až 4 návrhy 😀
1. Skladanie dopravných prostriedkov z machovej gumy podľa predlohy (foto ako to bude vyzerať)
2. Čo potrebujú záchranári- ušijem sanitku, policajné auto a hasičské auto z filcu, ale tak, že hore nezošijem a bude to ako vrecko, do toho sa budú priraďovať kartičky, na ktorých budú obrázky s tým, čo potrebujú k svojej práci...napr...hasiči- hadicu, prilbu, ... atď. (ilustračné foto z netu)
3. Pečiatky s dopravnou tématikou. (ilustračné foto z netu)
4. Prevliekačky z machovej gumy- samozrejme budú tam dopr., prostriedky- auto, lietadlo, loď a autobus, alebo traktor a šnúrka (foto ilustračné)

maryennn1
autor
12. nov 2015

@mamkabeika ani nám ešte nič neprišlo ☹

mamkabeika
12. nov 2015

@maryennn1 @lucikusik
dievčatá, mrzí ma to, ale keď som bola min. týždeň balíčky posielať, bola som tesne pred záverečnou a už nemali tie bublinkové obálky, do obyč. sa mi to nevošlo 😒 Len bublinkové mali takých veľkých rozmerov. A tie som vykúpila. Tento týždeň som sa na poštu nedostala, nakoľko decká sú opäť choré a manžel robí do šiestej. Takže až v pondelok. Moc ma to mrzí, ale inak sa nedalo. Je pravda, že som to mohla zabaliť do nejakého kartónu, ale čo som skúšala, nedržalo mi to formu 😖 vyzeralo to hrozne. Predsa len do tej bublink. obálky sa mi to lepšie balilo.

lucikusik
12. nov 2015

@mamkabeika Ok, chápem.

smolinka024
24. nov 2015

@jaja865 ahoj...nahodou som nasla tebou vyrobene dopravne znacky a tusim aj auticka..ak je tomozne mohla by som ta poslat aj ja o ich predlohy? dakujem velmo pekne...je to uzasne...moj mailik je smolinka024@azet.sk

jaja865
25. nov 2015

@smolinka024 ahoj, pozerám, že si tiež v skupinke Montessori, predlohy som dala na náš disk, bližšie info v skupinke 😉

maryennn1
autor
17. dec 2015

@mamkabeika ahoj, prepáč, ale ja som doteraz čakala, že tie aktivitky od teba prídu a nič ☹
Je mi z toho smutno, pretože si myslím, že sme čakali dosť dlho!
Dievčatá a každá jedna sme ti vychádzali v ústrety, poslali sme ti aktivty napriek tomu, že tie od teba tu ešte neboli. Hovorila som si, že veď máš toho kopec, tak nebudem do teba rýpať, veď vieme počkať, čo na tom, veď mesiac hore dole. Ale ja už čakám pol roka!!!
Najprv som si totiž myslela, že sa vyhráme na dovolenke, ale nič neprišlo, tak som si povedala, že nevadí, veď sa vyhráme aj keď prídu po dovči, ale zase nič. Potom si poslala babám a ja som sa konečne začala tešiť, že hurááá, tak si dáme aktivitky do adventného kalendára a zase nič. Ja chápem keď človeku do cesty prídu rôzne problémy a prekážky, choroby a podobne, ale posledne keď si písala.... bolo to pred vyše mesiacom!!!! že už to posielaš, ale nemali bublinkové obálky. To mi chceš povedať, že ich za mesiac nedoplnili?
Ako nehnevaj sa, že ti to píšem takto, len mi to dnes došlo tak nejak ľúto, lebo vidím, že drobec sa s tými aktivitami rád hrá, a spomenula som si (lebo ja som totižto už stihla aj zabudnúť za ten čas) že od teba ešte nemáme.

tomaskovamaminka
17. dec 2015

@maryennn1 @mamkabeika Aj ja ja este stale cakam, 20.11. mi prisla sprava, ze dalsi tyzden posle a nic:/ a to sme sa dohodli, ze si posleme 2 aktivitky. Tak potom prosim nezabudni zabalit obe🙂

vampgirl
18. dec 2015

@tomaskovamaminka
@maryennn1 kocky dobre ze ste mi pripomenuli, ja uz somaj zabbudla cakat 🙂

maryennn1
autor
25. jan 2016

@mamkabeika ahoj vôbec sa neozývaš, čo je s tebou? a čo s našimi aktivitami?

zuzanka256
20. mar 2016

@jaja865 Ja by som Vas chcela poprosit o tie dopravne znacky a priradovanie 🙂