Cyklovozík alebo cyklosedačka? Máte skúsenosti?

mamutka
8. apr 2009

dievcata, mate niektora skusenosti s cyklovozikom? Zda sa nam to pre babo ovela pohodlnejsie a bezpecnejsie ako cyklosedacka, tak ma zaujima co na to vravite, ak ste skusili, ci ste kupili, ci poziciavate a hlavne ako to funguje na Slovensku, predsa cyklochodnikov nie je vela, takze ak treba krizovat nejaku krizovatku, nemate tam problem, je to predsa len dost dlhy zaprah, ked je to za bicyklom. Alebo nestalo sa vam, ze si to napr nejaky vodic nevsimne, predpoklada, ze mu ide oproti len bicykel, nic za nim a ohrozil vam dieta ked sam odbocuje? asi by sme chodil vsetci spolu radsej, manzel, vozik a za nimi ja...
hladala som takuto temu a nic, takze zakladam
dakujem za odpovede!

klementina
21. máj 2009

baby dakujem. len ako je to s tou autosedackou, staci aj ona alebo musim mat tu novorodenecku vlozku?sissik a tvojej zuzke sa tam paci? neplace?

sue
21. máj 2009

Klementina, kazdy cyklovozik je iny. Do Azubov staci autosedacka vajicko 😉 a nas maly hned zaspi ked sa vezie 😉

sissik
21. máj 2009

klementin neviem, ci tam das autosedacku. pre deti, ktore nesedia su prave urcene tie novorodenecke vlozky.
mrkni na fotku
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

tam, kde sedi zuzka, je ta biela novorodenecka vlozka a na vedlajsom sedadle nie je.
zuzke sa tam paci a neplace, pokial sa bike hybe. ked zastane, tak sa zacne jedovat 😀 takze na kopci a bez kondicky tomame tazke 😝

klementina
21. máj 2009

dakujem za rychle odpovede 🙂 prave som nasla, ze v stupave tie voziky aj poziciavaju, tak vyskusame a rozhodneme sa

sissik
21. máj 2009

sue som nevedela, ze do niektorych sa da dat aj autosedacka. ako vravis, kazdy je iny.
mne sa hrozne pacil taky ako lienka, ale koli imidzu bol tusim o 150eur drahsi. tak lienka za 50eur je trochu moc 😝 ale bol krasny 😵

ivica.
31. máj 2009

Ahojte, my sme tiež práve kúpili cyklovozík Croozer Kid for 1.
Vyskúšali sme ho a dopadlo to tak, že malý hneď zaspinkal, ale keďže mal na hlavičke prilbičku, tak mu hlava pod tou váhou spadla dopredu... Má 9 mes. a vie sedieť, takže už babysedačku sme k tomu nedokupovali. Dá sa tá sedačka vo vozíku ešte nejako viac zakloniť, aby tam mohol pohodlne spinkať (ako napr. v kočiku)??? V manuáli sme pozerali, že sedačka je upnutá takými pásmi, čo by sa ešte mali dať uvolniť, tak to skúsime...Máte s tým niekto skúsenosť?
Ináč cyklovozík je perfektná vec a odporúčam všetkým 🙂

miriam3
17. jún 2009

Ahojte chcela by som sa opýtať či niektorá maminka nemá skúsenosť s týmto vozíkom. Rozmýšľame ale nevieme sa rozhodnúť či radšej zainvestovať do drahšie alebo tento bude stačiť. Blížia sa prázdniny tak prosím poradte

chruminka
18. jún 2009

ahojte velmi zaumava tema kedze aj my uvazujeme o kupe cyklovozika.Byvame totis cca 25km od BA v malom meste a cakame dvojicky.Kedze moja druha polovicka bude vacsinou v praci tak si neviem predstavit ako by som vozila obe deti naraz na bicykli (aj ked aj to som uz videla,jedno dieta vpredu jedno vzadu,ale zda sa mi to nepohodlne pre vsetkych) a kedze mame nedaleko hradzu a kamosky na vsetky strany v okolo cca 6-8km tak som uz teraz nad tym uvazovala.Zda sa mi to velmi prakticke.
Jediny problem u nas bude so skladovanim,lebo byvame v malom 3 izbovom byte,nemame kocikaren a pivnicu len malinku tu klasicku z pozbijanych dosiek 😠

bebel
22. jún 2009

Chruminka, tak to budeš mať problém aj s prechodom cez dvere....
My máme 1 miestny croozer 737 a cez 80 dvere sa ledva prepchám....dole vo vchode si musím otvárať obe strany dvojkrídlových dverí.
Čo sa týka skladnosti, dá sa poskladať na placku a zložiť dole kolesá aj rúčku, ale to sa ti určite s 2 deťmi nebude chcieť robiť pokaždé....to ti garantujem.
Cyklovozíky v rozloženom stave zaberajú dosť miesta.
My ho napr. máme na terase, a keby sme mali garáž, tak by bol najskôr odparkovaný tam.

sissik
22. jún 2009

chruminka dvojkolesovy vozik sa nezmesti cez dvere. sklada a rozklada sa sice rychlo, ked sa to naucis, ale reba k tomu aj trochu sily. ked sa zlozi, je z neho placka a do malej pivcice by sa urcite vosiel.
len je otazne to skladanie.
niektore sa daju pouzivat aj ako kocik, bud je ten kocikovy set v cene alebo sa da dokupit. ak mate kocikaren a vies, ze by ti ho odtial neukradli, tak by si ho mohla skladovat aj tam. ale ako kocik by si ho v zime asi nepouzivala

weronique1
22. jún 2009

miriam3 - aj my nad nim uvazujeme, a vahame presne nad tym istym a este sa nam nepozdava ta rucka (zda sa nam blizko ku voziku a nevieme si predstavit, ako sa tam zmestime s korculami ked je to tak natesno).
pozerala som aj ten, ktory ma sissik v type 737, bohuzial nema brzdu...

sissik
22. jún 2009

brzda sa da na ne dokupit. niektore to maju, ale tie su potom drahsie.
teda croozer 535 ma parkovaciu brzdu, ta by sa pri korculovani urcie nedala pouzivat - natvrdo sa zasekne do mechanizmu kolesa a potom s vozikom nepohne nic

ta rucka az tak blizko nie je, treba si odskusat v predajni, ako sa tym citite

weronique1
22. jún 2009

sissik: problem je, ze joggery som nikde v predajni nenasla, takze nemam ako odskusat

ela203
2. júl 2009

ahojky, ja mam 2 deti, 4 rocnu dcerku a 8 mesacneho synceka a prave som ten odpruzeny jogger 2v1 ako dala link miriam3 objednala, zajtra ho poslu, ale prijde az v pondelok, takze potom dam vediet, ako sa v nom detom pacilo. zvazujem uz asi 2 mesiace kupu cyklovozika, najprv som chcela croozer, ale ked som nasla tento lacny jogger 2v1, tak sa mi aj dizajnovo zda krajsi a je odpruzeny, ale kazdy ma iny vkus, ja som skor na take klasickejsie veci, nikdy sa mi nepacili trojkolesove kociky a take vselijake supermoderne konstrukcie, mozno preto sa mi aj dizajnovo viac paci ten super lacny jogger 2v1 ako croozer, alebo nebodaj chariot. uvidim, ako to bude s kvalitou tohto lacneho cyklovozika, ci to nebudem lutovat, ze som chcela usetrit a este len budem musiet kupit croozer, no dokial to nemam vyskusane, tak neviem 😉 kvalita sa pravdepodobne bude dat posudit az po niekolkych desiatkach ci stovkach kilometrov, ale citala som uz aj komentare ku croozeru, ze sa po par desiatkach km zacal rozpadat. v pondelok mozem podat referencie o prvom pouziti (ak sa kurier niekde nezatula a naozaj ho prinesie v pondelok) 😎

klementina
4. júl 2009

ahojte, tak mi sme dnes prvykrat odskusali vozik-croozer a najprv sa tam malej strasne pacilo, ze sa tam az smiala, nad cim som sa cudovala,lebo v kociku stale reve, tak sa len nosime, ale ani nie po pol hodinke tam zacala strasne plakat, ked som si ju zobrala na ruky, zistila som, ze ma prach v ociach, mali sme tam len tu sietku, nie ten igelit, tak sme jej dali potom aj ten igelit, ale uz tam nechcela byt. ako to pouzivate vy? lebo mne sa to zda, uz teraz ako celkom blbost ten vozik, fakt vsetok prach z kolesa ide priamo na nu, ked jej stiahnem ten igelit a dam to zadne vetranie, tak zase tolko nevidi, a neviem 😒 celkovo som z toho dost sklamana ☹

sissik
5. júl 2009

klementina my sme s prachom zatial nemali problem. ale nechodili sme po prasnych cestach, len po lesnych alebo po hradzi. igelit je proti dazdu, v horucave by som ho nedavala. uvidime, ako to bude na normalnej ceste, ked sa odvazime. jedina rada je zatial asi sa vyhnut prasnych cestam, pripadne krajniciam. a to sa sotva da 😝 sme zial na svk a cyklochodniky 0 bodov. kde ste sa bikovali?

sue
5. júl 2009

Tak my máme ďalšiu túru za sebou 😵 😅 a mňa neskutočne bolí zadok 😝 😀
...Macino sedí,prípadne leží na deke - tú tam má stále,aby sa zvalil kěď chce hajať. S prachom sme tiež problémy nemali nikdy a dávame len sieťku 😕

klementina
5. júl 2009

my sme bicyklovali v okoli zahorskej bystrice, je to taka vedlajsia cesta smerom do devinskej, ta cesta bola prasna asi tak ako hocijaka hradza-uplne normalne, ved prach je asi vsade, 😒
este som rozmyslala, ze muz ju taha a nema vzadu blatnik, myslite, ze to moze byt aj tym?

bebel
7. júl 2009

môže....riešením, môžu byť okuliarky napr. baby banz 😉
Mne krpec vždy v croozri zaspal....tak ani moc nesledoval okolie. 🙂

ela203
20. júl 2009

tak nam prisiel ten jogger 2v1, len sme potom hned isli na dovolenku, tak som nemala kedy napisat skusenosti...takze ako vozik za bicykel je to super, obom mojim detom sa v nom paci, starsia dcerka len vykrikuje "mami rychlejsie", ked trochu spomalim 😀 , s prachom tiez nemame problem...no a zobrali sme si ho aj na dovolenku spolu s korculami, takze ako jogger tiez dost dobre...ma to len jednu chybicku, ked sme ho ako jogger nalozili v zadu nakupom a dcerka sa vo voziku oprela na chrbtovu opierku, vozik sa nam prevratil dozadu ☹ , syncek v nom este nebol, ale ale myslim, ze aj keby bol, nic by sa mu nestalo, dcerka ostala priputana na sedacke a ostala vo voziku lezat, hlavicku mala cca 15 cm nad zemou...potom sme si uz na to davali pozor a vzdy vozik zatazili nakupom aj vpredu detom pod nohami, aj vzadu v uloznom priestore...no ako jogger sme ho pouzivali len na dovolenke, doma ho pouzivam len za bicykel a tam nie je sanca prevratenia dozadu, kedze je pripevneny o bicykel...kvalita tohto lacneho cyklovozika je podla mna dobra, je velmi dobre odpruzeny, opakovane sa deti pytam, ci sa im tam dobre sedi, ci ich to velmi netrasie a ked sme ho pouzivali ako jogger, tak som deti v nom videla pred sebou a aj ked sme isli po velmi hrbolatom chodnicku, deti sa v nom natriasali uplne minimalne, az som sa cudovala, ze ako to super odpruzuje...sedacka je polstrovana, myslim, ze dost pohodlna, ale na spanie to velmi nie je...syncek v nom zapsinkal niekolko krat, no je v dost vzpriamenej polohe, takze hlavicka mu pada dopredu, resp. do boku na plastikove okienko a nech synceka skusam akokolvek polohovat, nejde mi ho v tomto cyklovoziku dat do pololahu, aby sa mu pohodlne lezalo, ako je to v autosedackach, takze v tomto maju asi croozery prednost, ze maju sedacky nastavene na pololah...ale syncek ma 8 mesiacov, takze je dost maly, 4-rocna dcerka mi vo voziku este nezaspala...este je trosku nevyhodne, ak by bolo potrebne vozik castejsie skladat a rozkladat napr. do kufra auta...videla som video ako sa sklada azub a skladanie joggera 2v1 nie je ani zdaleka take rychle, zvlast odpojit kolesa...kolesa su zaistene umelohmotnou poistkou (alebo ako to nazvat) a uz sa mi podarilo jednu zlomit, nastastie su v baleni 2 nahradne, ale aj tak chcem zajst do cyklopredajne a pozriet sa, ci tam nenajdem na zaistenie kolies nieco kovove, pre lepsi pocit bezpecia 😉 ...inak predne joggerove koliesko ako aj tazna tyc za bicykel sa pripajaju a odpajaju lahko, len dalsou nevyhodou je, ze s prednym kolieskom treba odpojit aj zadne madlo, pretoze je k nemu napevno prikrutena brzda predneho kolieska...prvu jazdu bicyklom sme absolvovali tak, ze som predne koliesko odpojila a madlo nechala na svojom mieste s tym, ze som predne koliesko dala dozadu do ulozneho priestoru vozika...moje celkove hodnotenie je velmi dobre a zvlast za tu cenu...zatial nelutujem kupu tohto lacneho vozika, uvidim, co bude po par mesiacoch, mozno rokoch 😎

jamaat
8. aug 2009

No keď som videla tú cenu za jogger, veru ho asi aj ja kúpim. Tak len rýchlo píšte skúsenosti, sem s nimi! 🙂

jamaat
8. aug 2009

ela203 - zaregistrovala si sa na to aukro a odtiaľ ho kúpila? Platila si v EUR do českej banky?

ela203
9. aug 2009

zaregistrovala som sa sice na ceske aukro, ale na svagrovu adresu do Breclavi, lebo mi pri tom joggere, ktory som si vybrala pisalo, ze nesuhlasia s predajom do zahranicia...bol to nejaky pan Ondrej Kukucka a napisala som mu cez aukro spravu, ze by som mala zaujem, len by som musela cakat na plnu aktivaciu uctu, cize by museli poslat na svagrovu adresu z aukra aktivacny kod a to sa mi nechcelo cakat a s tym panom Kukuckom sa dalo super dohodnut...dokonca pisal, ze cena za jogger 2550,- Kc + postovne 150,- Kc a ked mi zadaval cislo uctu a sumu, tak mi napisal ze mam poslat 2550,- Kc, tak som myslela, ze za dopravu si vypyta kurier, ale kurier nechcel nic...ten pan Kukucka mal ucet v ceskej CSOB, ja som len prisla do slovenskej CSOB, povedala ze potrebujem na ten ucet vlozit 2550,- Kc, preratali mi to na Eura + poplatok tusim 3 € za prevod do zahranicia, takze ma to dohromady vyslo na nejakych 102 €...najdem v schranke mail od toho pana Kukucku, ak chcete, skuste mu napisat, ci by poslal balik aj na SK...inak som s tym vozikom doteraz velmi spokojna, aj ked syncek mi v nom par krat zaspal a tie sedacky nie su moc na spanie, tak mal hlavicku uplne spadnutu a ostal taky cely pokruteny, ale zase ja to vyuzivam najma na chodenie rano do obchodu, na vodenie dcerky do skolky a moje deti su vo voziku tak pol hodinku rano a ak sa chceme vozit poobede viac, tak mozno hodinu a pol a ked syncek zaspi, tak idem hned domov, kde ho prelozim spiaceho do kocika...ak mate v plane jazdit na dlhsie trasy a mate malicke babo, spinkat sa mu tam urcite pohodlne nebude...skusala som tam vtrepat aj autosedacku - vajicko, ale to mi potom zaberie vela miesta a dcerka sa mi do vozika uz potom nezmesti, takze s autosedackou jedine, ak by som chcela ist zo syncekom sama

ela203
9. aug 2009

este som chcela dodat, ze su na tych aukrach (slovenskom aj ceskom) dva typy joggerov 2v1...neodpruzeny - lacnejsi a odpruzeny, ten ma aj krajsi dizajn, ja som kupila odpruzeny

jamaat
18. aug 2009

ela, dík za info. Práve preto som sa pýtala na tú registráciu, že sa mi nechce kvôli tomu spisovať zmluvu a čakať na aktiváciu. Ak má ČSOB, je to super. Skúsim sa mu teda ozvať.
Inak len pre tvoju informáciu, možno sa ti niekedy zíde. Keby si nevkladala Kč, ale zaplatila prevodom zo slov. účtu, tak to máš lacnejšie a aj kurz je lepší ako pri valutách. Takýto prevod stojí asi 50 centov.

Na aukro však bol kontakt na Lenku Dopplerovú pri všetkých cyklovozíkoch. Takže Kukučka je iný predajca?

Ja by som vozila len jedno dieťa, takže autosedačka v pohode.

jamaat
19. aug 2009

Tak kukučkovci už vozíky nemajú, ale ozvala som sa tej lenke dopplerovej a dohodli sme sa na priamom predaji za cenu 2690Kč a za 12 eur mi to pošle na Slovensko.

jamaat
2. okt 2009

Tak sme vozík vyskúšali. Všetko super, ale potvrdzujem, ako tu už niekto písal, že sa v ňom na malú práši. Takže budem musieť niečo vymyslieť, našiť tam ešte niečo hustejšie na pôvodnú sieťku.