Vodítko pre dieťa

ada93
13. dec 2017

Ahojte mamičky, používa niektorá z vás alebo má skúsenosti s "vodítkom" pre dieťa? Popruhy som dostala od kamarátky, môj malý je riadny čert, takže niekedy by sa mi hodili, ale neviem či na mňa nebudú pozerať ľudia ako na blázna 😀

beky1813
17. dec 2017

@plutvonozec no ale to naozaj vyzera ako pes na voditku

plutvonozec
17. dec 2017

@beky1813 Ale, keď sa dieťa podkne tak ho len zľahka nadvihneš a nemusíš ho ťahať alebo nepríjemne skrútiť ručičku. Mimochodom mne skôr ako vodítko príde ten ruksak na troj a viac ročnom dieťati.

meusicka
18. dec 2017

@beky1813 ja som mala take, co vzadu boli kridelka ako netopier. 😀 nase baby to mali radi. a nebanujem, ze sme nosili. nase bosorky totiz za ruku odmietali drzat.

inac ked som tak mala deti vonku, stretla som jednu staru pani .... 80r. a ona mi vravela ze sa pamata ako male dievca, t.j. cca pred 70r, ze sa im v rodine narodili dvojcata. a ich oco im otom urobil z jemnej koze a tenkych ratiazok presne take popruhy ako sa nosia dnes. akurat neboli take pekne, ziadne ruksaciky nic, ale ucel si to plnilo ten isty. takze by som netvrdila ze to su dnes moderne vymozenosti. skoda ze ten si to vtedy nedal patentovat, mozno na tom mohol zarobit. lenze onoho casu tie zeny vacsinou boli len zienky domace a samozrejme neboli centra pre deti a nev´chodilo sa vecne na nakupy a na ihriska, kedze rodinny zivot bol rodinny a hlavne sa zil doma.

kvetinka75
18. dec 2017

nečítala som príspevky ale kašli na to čo si myslia iní. Ja som to párkrát videla a poviem ti, že je to dobrý nápad. Väčšinou tie ženy mali aspoň 2 deti a každé išlo iným smerom. No kde by si mohla tá žena nakúpiť, stáť v rade a ešte dávať aj pozor na deti? Mne sa to páčilo. Je to praktické a nehrozí že dieťa niekde vybehne, vbehne pod auto alebo sa niekde zamotá. Veľmi praktické

kvetinka75
18. dec 2017

@nyusika deti nemusia byť besné. Deti sú deti. Mne moja celkom kľudná dcéra - mala aj také obdobie, z ničoho nič začala vybehávať na cestu. Neviem čo ju to napadlo. Keby išlo auto, neviem ak oby to skončilo. A trvalo to dosť dlho. Iné veci nevymýšlala ale neviem prečo toto ju držalo dlho. A nedalo sa stále držať dieťa za ruku. Keby niečo takéto vtedy bolo, tak by som to veru použila. Na ihrisku nie ale na chodníkoch, pri prechádzke, tak m kde by niečo hrozilo tak áno. Časom ju to prešlo.
Ešte pri 1 dieťati sa to dá ustrážiť ale čo ak má žena 2-3 deti v malom vekovom rozsahu a deti sú deti, Zamotajú sa, začnú sa besnieť, hocičo ich napadne. Takto má istotu že niekam nevybehnú .

nataliaseidlova
18. dec 2017

Len tak na prechádzku by som to určite nepoužila. Veď aj dieťa potrebuje voľnosť a pohyb. Ale nw nejakej akcii alebo v Zoo ako sa tu už spomínalo by som to brala. Alebo aj trhy kde je trma vrma milion ľudí tak hej,ale len tak von nie. Moja dcéra nedá ruku, no učím ju dať mi ju. Učím ju zastať pri ceste. Aby to pochopila že sa to robí, nie že ma mama potiahne za popruhy tak musism stat. Ísť na to aj z pohľadu toto dieťaťa nie len matky. Podľa mňa je to úplne neprirodzené pre dieťa a možno zbesnie ešte viac .

pupavica
29. jan 2018

jasný no súhlasím s @nataliaseidlova