Vrecúšková výmena pre staršie deti od 6 do 12 rokov

teuska
28. okt 2013

Mal by niekto zaujem o vrecuskovu vymenu pre starsie deti? Myslim tym vek 6-12 rokov.

natabun
20. máj 2014

@ivaz 10 je akurat. mne osobne by trojzlokove karticky nevadlili, plus doplnene o info, zozadu popis, plus prepracovat problematiku. neviem, co na to ostatne dievčata, ale ako spominala @ vallery, pre deti v tomto veku je to faj. je v tom zahrnute aj citanie, zrakova vizualizacia a pod...

natabun
20. máj 2014

Dievčata a co takto tie bezstavovce?
1.vseobecny prehlad, popis. trojzlozkove karticky plus popis zozad o kazdom.
2. Alebo len hmyz? slovensky? detto, informacie , karticky, zlozenie tela- to este premyslim, ako.....a k cmou. aby dieta vedelo rozoznat bzucivku od muchy a pod. co vy na tO?

sueh
20. máj 2014

@natabun Ja by som chcela taky zakladny hmyz a chrobaky ako bystružku, hovnivala, take co v lese stretneme a nevieme identifikovat.

sueh
20. máj 2014

@ivaz Rada by som to urobila laka ma tato tema hudby ale pravdupovediac ja som neznalec zanrov na tych skladatelov som si trufla ale ak by tu bol niekto kto by vybrala aspon tie zanre budem vdacna.
vdaka

natabun
20. máj 2014

@sueh presne to som mala na mysli, take co na ne kukame a nevieme nic o cih uzasnom zivote, som sa sama prednedavnom dozvedela, ze preco mravce lezu po husenici - su dva typy, bud ju steklia,, aby vyvratila stavntae vylucky listov, co "zbastila" a oni to jedia, alebo sa jeden druh huesenice "hra" na mravciu kralovnu feromonmi a oni ju krmia. no uzasne a ako dieta som si myslela, ze ju idu jest a pritom sa zivia len rastlinami a pod. takze by sme mohli predist tomu, ze ja som si to ako dieta myslela a v 30 rokoch zistujem opak 🙂 a vzdelat aspon nase dietky.

Inak mineraly by mohla nejak kocka spracovat . popritom sa povenovat aj strankam, kde sa daju zohnat a odkazat nas tam, poinformovat o druhoch, kde a ako su , plus karticky, ci to uz je vela takymto smerom??

natabun
20. máj 2014

@vallery aj to je fajn, tie mimeraly by ta nelakali? spracovat myslim...

natabun
20. máj 2014

@vmb tak to uz hej, vyborne 🙂 plus informacie, ze? lebo ja mam z tejto oblasti znacne mdzery ......

tomaskovamaminka
20. máj 2014

@natabun 🙂 No myslim, ze nie si jedina, ktora si to myslela🙂 Ja tiez, vdaka za info🙂 Zase som mudrejsia🙂

natabun
20. máj 2014

dievcata a pokusy ? niektora z maminek by nemala zaujem - vzdtana v obasti takychto problematik? nejaka knizka s pokusmi plus vysvetlenie...

natabun
20. máj 2014

@tomaskovamaminka no a ja som ch z tych husenic zhadzovala :/ ludomilka 🙂)

natabun
20. máj 2014

kocky a este jedna otazka, ak by sme sa pustili do tych karticiek s hymzom , psami a pod. oznacovali by sme to podla monte farieb? to jest ku karticke prislusnu farbu? bol by s tym problem?

vmb
20. máj 2014

@natabun už som začala listovať v knihe Veda, aby som mohla dať nejaký prototyp, len je to na dlho pri deťoch 🙂 Skúsim do konca týždňa aspoň niečo vytvoriť.
@sueh čo by si povedala na to, keby sa tieto návrhy (minerály,pokusy,....) dávali do albumu - zatiaľ bez autora a len popis (prípadne foto z netu/odkazu). ďakujem

natabun
20. máj 2014
natabun
20. máj 2014

Dievčatá, dám námet. Nemali by ste záujem, o výmenu v štýle trojzložkové karty preposlat elektronickou formou jednej organizatorke, plus manualne dorobime veci k aktivite a posleme postou...

ivaz
20. máj 2014

@vallery, spomenula si - pohyb kontinentov - skladanie kontinentov do pôvodnej Pangey, to ma veľmi zaujalo. Vieš ponúknuť aktivitu z tejto oblasti? Čo sa týka psov, moji chalani majú panický strach zo psov. Asi sú po maminke. Tak teda neviem či by som s touto oblasťou uspela. Ale nápad s knižkou sa mi páči. Nebola by to len práca z kartičkami. Ináč kukni do albumu a vyjadri sa ku naším návrhom, aby sme sa posunuli ďalej. 😉

@natabun, presne to som vám chcela navrhnúť (výmena 3-zložkových kariet elektronickou cestou) na jeseň. Jedna výmena trojzložkových kariet tu minulý rok už prebehla a tak by sme mohli na ňu nadviazať. 😉 Neviem, či si sa už vyjadrovala aj k ostatným návrhom v albume, keď tak kuk.

natabun
20. máj 2014

@ivaz to myslis, ten album @sueh hej? a nebolo by rozumne z neho aktivity, ktoré su pre mladsie deti odstranit a pridat tieto nove? je ich tam dost...

ivaz
20. máj 2014

@natabun, áno myslela som tento album https://www.modrykonik.sk/blog/sueh/album/vrecu..., ale máš pravdu mohli by sme to trošku poupratovať. 😉

ivaz
20. máj 2014

@sueh, @vmb, @vallery , @anikag, @emica55, @natkap, @teuska, @sharonik, @natabun, čo keby sme sa pokúsili trochu náš album Vrecúšková výmena 6-9 rokov https://www.modrykonik.sk/blog/sueh/album/vrecu... poupratovať ? Mohli by sme každá skúsila prehodnotiť navrhované aktivity. Svoje návrhy na stiahnutie, ale aj na nové aktivity poslať @sueh (dúfam, že ma nezabiješ), ktorá by ho upravila a my by sme sa vedeli lepšie v ňom orientovať. Ešte by sme po úprave albumu doplniť ku každej aktivite aj navrhované spracovanie. Lebo niektoré informácie sa v diskusii strácajú. (Ja si už napríklad nepamätám, koľko plodín by spracovala sharonik 😉 )

teuska
autor
21. máj 2014

ja mam este jeden navrh, co keby som spracovala nejaky navrhy na pokusy pre deti?

sueh
21. máj 2014

@vmb Mozem tie mineraly tam hodit, presne toto som chcela babam robit len som chcela kupit mineraly a k tomu vyrobit len popis lebo nemam farebnu tlaciaren. Hodim to do bloku a uvidíme ci to niekto bude chciet vyrobit

sueh
21. máj 2014

Baby kludne mi poslite ktore navrhy mam nechat v blogu, uz sa v tom zacinam stracat aale prosiiiiim piste mi do posty tu je mi to velmi neprehladne a aby sa to tu zbytocne nemiesalo. Neviem co momentalne hapruje stranka dala sa mi len pridat fotka mineralov ale nehce mi nic vymazat, tak to skusim neskor. A ked to povymazavam chcem aby sme zacali riadne hlasovanie o aktivity.
Teraz trochu nechapem tie trojzlozkove karty co sa dohadujete to akoze uz dalsiu vymenu ci tuto odlozit na jesen? To by ma mrzelo, ja uz od augusta robim a rada by som spravila tuto vymenu najneskôr do konca jula.
Dakujem za pochopenie.

ivaz
21. máj 2014

@teuska, pokusy určite patria k vekovej skupine 6-9. 🙂 Myslím, že aj natabun to tu už navrhla. My máme viacej knižiek s touto problematikou a tak by som sa viacej potešila stovkovej tabuľke, ktorú využijem pri mladšom synovi. No kočky ma samozrejme môžu prehlasovať. 😉

ivaz
21. máj 2014

@sueh, výmenu 3-zložkových kartičiek som navrhovala na jeseň, túto výmenu by sme mohli dotiahnuť klasicky. 😉

ivaz
21. máj 2014

@sueh, @vmb, @vallery , @anikag, @emica55, @natkap, @teuska, @sharonik, @natabun
Pohľadala som výmenu aktivít spracovaných na PC (výsledkom je teória k danej témy cca na 4 strany, 3-zložkové kartičky, námety na ďalšie aktivity), ktorá sa konala minulý rok. Tu je link https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/montessori-vymena/ Som presvedčená, že keby ste s návrhom konkrétnej témy oslovili priamo organizátorku sykorku27, tak vám po spracovaní sprístupní spracované témy. A nás, ktoré sme sa výmeny zúčastnili, by ste potešili novými materiálmi. 😉

natabun
21. máj 2014

@ivaz

no skod,a ze sme to nepredbatili skor, lebo ked sa nad tym zamysllime, ide leto, neviem , ako vy, ale my sme stale (skoro vonku) , vhodnejsie mi pride spracovanie tem....ako priroda, hmyz, listy, stromy, kvety, pokusy, veda, co sa nachadza okolo nas, aby sme deti aj vonku "vzdelali" a taketo aktivity busy bags su vhodne na jesen a zimu 🙂 ale neva, vyuzijeme 🙂

teuska
autor
22. máj 2014

@sueh prosim ta mohla by si urobit nejaku tabulku, kde by bol prehlad toho, co kto bude robit. Kolko nas vlastne je? Budeme robit jednu alebo dve aktivitky? Do kedy? Dakujem

sueh
22. máj 2014

Velmi rada urobim tu tabulku, len potrebujem, aby ste my napísali, ktoré návrhy mám vymazať. Lebo v blogu ich je strasne vela. Pisala som o tom hore, ze komu ktorý návrh nepresiel prípadne si to rozmyslel ma mi napisat do posty a ja ho vymazem z fotiek. Potom som ochotna to spravit. nechcite po mne aby som to cele prepisovala do tabulky. To sa mi zda rovnako neprehladne ako v tom blogu.
Sorry baby, ak sa niekoho dotknem ale dala som si s tym namahu a venujem sa tomu denne dokladam fotky, teraz som chora a nemienim to cele davat do tabulky tak si prosim pretriedte tie napady a ja to potom zosumarizujem.
Dakujem za pochopenie.

anikag
22. máj 2014

@sueh za mna ten potravinovy retazec

ivaz
22. máj 2014

u nás upratovanie albumu skončené, a čo vy? @sueh, @vmb, @vallery , @anikag, @emica55, @natkap, @teuska, @sharonik, @natabun stále je tam hrozne veľa návrhov. 😉