Vrecúšková výmena pre staršie deti od 6 do 12 rokov

teuska
28. okt 2013

Mal by niekto zaujem o vrecuskovu vymenu pre starsie deti? Myslim tym vek 6-12 rokov.

vmb
3. jún 2014

@natabun album pokiaľ viem je u sueh aktualizovaný, niektoré veci odtiaľ vypadli, ale nové neprišli. Bolo mi ľúto tvojho odchodu, ale je to na tebe 🙂

ivaz
3. jún 2014

@sueh, ako som už uviedla, som ochotná spraviť obidve aktivity, podľa toho ako ste zahlasovali. 😉
@anikag, @sharonik, - Slovensko a jeho susedia
@vmb, @anikag, @teuska, - Súhvezdia
@sueh, @emica55 - čo vyrobím pre vás?

@natabun, škoda, že odchádzaš, ale keď to chceme zvládnuť do prázdnin, tak už veľký priestor na ďalšie návrhy nie je. Možno sa uvidíme v druhom kole. 😉

@natkap, držím palčeky. 😉

ivaz
3. jún 2014

@anikag, @sharonik, tu je prototyp aktivity. Pripomienky, návrhy?

sharonik
3. jún 2014

@ivaz ja som maximálne spokojná, páči sa mi to 🙂

anikag
3. jún 2014

@ivaz parada 🙂

ivaz
3. jún 2014

@anikag, @sharonik, púšťam sa do výroby. 🙂

sueh
3. jún 2014

@ivaz Tak ja jednoznacne Slovensko aj ked sa mi pacia aj suhvezdia. Nevedela by si mi prosim poslat link na tie suvezdia? Rada by som si ich sama vyrobila, pripadne ak mas tak fotku.
Dakujem si poklad, uz sa tesim

elenita
3. jún 2014

Ahojte dievčatá, už sa nedá zapojiť?

ivaz
3. jún 2014

@sueh, píšem si Slovensko. Link na súhvezdia skúsim pohľadať. Ja svoju aktivitu upravujem, aby sedela s mapou oblohy SR . Na nete je veľa materiálov ale sú v nich rôzne názvy...... A deti majú potom v tom zmätok. Pošlem ti správu. 😉

ivaz
3. jún 2014

@elenita, za mňa sa môžeš pridať. Keďže natabun a natap odstúpili je tu ešte priestor. Len vzhľadom na termín odoslania (začiatok júla), by si musela rýchlo popridávať návrhy pre detičky 6-9 rokov. Poprosím nie písmenká a čísla. Kočky, čo vy na to?

elenita
3. jún 2014

@ivaz Teraz som v práci, musím si to doma preštudovať, čo ste už všetko popísali a aké návrhy sú na svete. Ja mám dvojičky, čoskoro budú mať 6. U nás frčia vlajky, geografia, zvieratká....ale aj noty, vážna hudba a pod...(synček sa venuje husliam). A najnovšie prepadli športu......tak možno niečo také...😉 Teraz píšem len narýchlo.

vmb
3. jún 2014

@elenita za mňa tiež môžeš, budem rada, keď sa pridáš aj s návrhmi 🙂

elenita
3. jún 2014

Dievčatá, ďakujem za vrelé prijatie, vážim si to 😉

sueh
3. jún 2014

Jej super tesime sa elenita, sem s navrhmi a pridam ich do fotoblogu, kde je prehlad vsetkych navrhov. 🙂

natabun
3. jún 2014

@vmb 🙂 rada by som ostala, ale vela veci som si doma robila sama, keby som vedela , usetrila by som si cas 🙂))) prijemnu vymenu dievcata zelam 🙂)

elenita
5. jún 2014

Ahojte @ivaz, @vmb, @sueh a ostatné, tak zatiaľ som nemala veľa času, ale asi najskôr by som bola za hudbu - ešte musím vymyslieť, v akej rovine a ako prakticky by som to zrealizovala. Pravda je totiž taká, že manuálne som na tom príšerne 😖, ale teoretik som skvelý 😀
Rozmýšľala som buď nad notovým zápisom a trebárs na ukážku dať, ako to vyzerá v praxi (kúsok notového záznamu spolu s praktickou ukážkou - možno od synčeka 😀 ), resp. tiež ako svojho času navrhovala @sueh, nejaké ukážky od hudobných skladateľov, alebo rozlišovanie 3/4 a 4/4 taktu, resp. nejaké orchestrálne skladby....neviem, rozmýšľam, ak máte Vy konkrétny nápad, čo by Vás a Vaše deti zaujalo, sem s ním! 🙂
A keď sme už pri tom (toto je moja prvá výmena a ani som si nič takéto nikde ešte nenaštudovala), keď budú návrhy na svete, ako to celé prebieha?
Balíčky kolujú po jednotlivých mamičkách a každá má naraz k dispozícii jeden, alebo ako? 😅

vmb
5. jún 2014

@elenita hudba je fajn, možno by som dala deťom aj vyrobené noty a voľnú stupnicu, aby dopĺňali noty na správne miesto podľa nejakého kľúča.
čo sa týka hotového: ja vám všetkým pošlem adresu, na ktorú pošlete balíček so svojimi aktivitami pre ostatné mamičky (vrecká označené s nikom danej maminy). Ja vám balíčky roztriedim a pošlem na vašu adresu so všetkými balíčkami od iných maminiek. Podrobnejšie info v IP odomňa. termín je predbežne koniec júna, začiatok júla na posielanie balíčkov.

sharonik
5. jún 2014

@elenita ahoj, svoju aktivitu vyrábaš pre seba aj všetky ostatné Maminy (8-10) podľa toho koľko nás nakoniec bude a potom ako písala vmb - pošleme všetky aktivity jej a ona ich rozdelí a pošle každej 8-10 rôznych aktivít.
My sme aj s MM hudobné drevá, takže výber hudobnej aktivity nechám na tebe 🙂

ivaz
5. jún 2014

@elenita, hudba je fajn. Už sa teším na výsledok. No za mňa prosím pristupuj k aktivite ako by si to vyrábala pre detičky, ktoré sa s notami ešte nestretli. V jednej výmene maminka vyrábala CD so zvukmi hudobných nástrojov + skladby, v ktorých daný nástroj dominoval. Celé to doplnila trojzložkovými kartami. A na moje prekvapenie je to u nás veľmi obľúbená aktivita. Už som zvedavá, čo nové sa opäť naučím. 😉

sueh
5. jún 2014

@elenita Mna by naozaj zaujimali tie jednotlive obdobia so zástupcami skladatelov plus CD s ukazkami najznamejsich skladieb.
Vdaka a tesime sa.

vallery
5. jún 2014

Dievcata, nemam momentalne pripojenie na net (len som narychlo vyuzila kolisajucu wifinu v robote). Koniec koncov ani cas. Najprv nam pribudlo dieta (kamoskine na niekolko dni), zrutil sa server, nas najstarsi dostal napriek ockovaniu kiahne, do toho rodicovske, manzel na sluzobke (a pojde na dalsiu), medzitym som ja v keli dva vikendy, cez tyzden bud praca z domu, kedze mam doma maleho alebo sa s muzikom striedame ... no, nestihacka .... este cakame, ci ochorie aj mladsi .. Do konca juna mame vybookovane vsetko, co sa da :(. Ospravedlnujem sa, nestiham :(

vmb
5. jún 2014

@vallery to je škoda, že nemôžeš. Snáď niekedy nabudúce 🙂

vmb
5. jún 2014

@sueh @sharonik @teuska @ivaz @anikag @emica55 @elenita dievčatá, ktoré ste nehlasovali, prosím označte v albume čo chcete odo mňa, nech sa do toho môžem pustiť. ďakujem. Ja som už u všetkých zahlasovala okrem elenita, u ktorej asi vyhrá jediná ponúknutá aktivita na hudbu 🙂

ivaz
6. jún 2014

@vallery, škoda. ☹ Držkaj sa. Dúfam, že sa uvidíme v druhom kole. 😉

ivaz
6. jún 2014

Tak ja som sa vyjadrila ku všetkým aktivitám. U @elenita sa my páči téma hudba. Len u @emica55 mám problém. Modré trojuholníky aj vejáre už máme. Tak @emica55 neviem, či by sme sa mohli dohodnúť na inej aktivite, alebo ti môžem poslať slová ktoré mám spracované a ty by si zaradila iné? Aktivitu, by som odložila pre mladšieho syna. Pošli mi prosím IP:
@emica55 @elenita, vás poprosím o hlasovanie, aby som vedela zabezpečiť materiál. Dík.

sharonik
6. jún 2014

@vmb už som zahlasovala🙂

elenita
7. jún 2014

Ahojte dievčatá, @ivaz. @sueh, @vmb, @sharonik, @emica55 a spol 🙂
Ospravedlňujem sa, že sa ozývam až teraz- odkedy som sem narýchlo napísala s tým, pribudlo mi toho v práci až-až, aj doma, takže prvýkrát sadám za pc v súkromnej veci teraz 😅
Práve som zahlasovala v albume, dúfam, že správne, lebo miestami som trochu strácala prehľad, čo je od koho. Inak mňa veľmi oslovili aj minerály, ale bola som asi jediná.
V súvislosti s mojou hudobnou aktivitou mi napadla aj iná, trochu podobná. Inšpirovala som sa, keď som bola s deťmi vonku 🙂
Čo by ste povedali na foto vtákov, ktorí žijú na SK, priraďovať ich k ich menám a k ukážkam ich spevu? Neviem, či sa mi to podarí zohnať, ale mne sa to zdalo veľmi zaujímavé a poučné aj pre mňa, keďže vtáčikov podľa spevu veľmi neviem rozoznať.
A ak by niekoho "nebrala" tá hudobná téma, môžem spracovať aj nejakú športovú - zaujímavosti z histórie jednotlivých športov - alebo sa sústrediť len na jeden? , príp. mená + obrázky velikánov z toho-ktorého športu a priraďovať ich k správnemu športu...
Píšem veľmi narýchlo a neviem, akým spôsobom by som toto spracovala ako foto do albumu, keďže podklady nemám, takže sa môžete vyjadriť aj tu........ - ak je potrebné dať úplne konkrétne návrhy a chcete za ne hlasovať v albume, môžem max. popis napísať na papier, odfotiť a tak dať..
Dúfam, že nepíšem veľmi chaoticky, snažím sa robiť veľa vecí naraz...okrem iného mali moje dvojičky práve včera 6 rokov 😉
Prajem všetkým príjemný víkend 😉

vmb
7. jún 2014

@elenita deťom blahoželám. Bude dobré ak sa ti tie návrhy podarí dať na papier a odfotiť. Bude to tak prehľadnejšie v albume. Návrhy sú fajn. Ja osobne som radšej za tie vtáky a ich spev, aj keď to by bolo dosť náročné na výrobu 🙂

sharonik
7. jún 2014

my už vtáky s hlasmi na CD máme z výmeny, inak je to super vec
@elenita

sueh
7. jún 2014

@elenita mne sa páčia skladatelia aj ten šport prispôsobím sa väčšine.
Všetko najlepšie dvojičkám, my budeme oslavovať v auguste 6. Tašky do školy už máte?