Vrecúškové aktivity busy bags pre deti 3 až 4 roky

ivaha
10. mar 2014

ahojte maminky, otvaram druhe kolo aktivit pre nase deticky.Nejake maminky sa nezucastnia, takze mozno budu aj nejake volne miesta.Mozte sa prihlasovat a pridavat navrhy na svoje aktivity.V mojich fotoblogoch zalozim album, kde si budeme ukladat nase inspiracie,takze sem mozte posielat ulohy, ktore sa vam pacia, ale si ich netrufate vyrobit a zaroven zalozim aj album prac ktore by ste ponukli do vymeny,teda by ste ich mohli vyrobit.Mozte pridavat do diskusie aj viac navrhov a potom by som pridala do albumu 2-3 vase ,za ktore by sme hlasovali a ak bude nadpolovicna vacsina u niektorej z nich tak tu aktivitku budete vyrabat.Pripadne po dohovore je mozne, ze maminka moze vyrabat aj dve aktivitky, ak bude ochotna, kazdej mamine tu, ktoru si vyberie.Ono je to aj zaujimavejsie ako robit 20 ks toho isteho. Ale to samozrejme zalezi na kazdej z vas ako sa rozhodnete.Takze sa tesim na dalsiu spolupracu s vami 😉

lenka_l
18. mar 2014

@ivaha @silver ahojte, tak som to skusala s tymi voskovymi snurkami a myslim, ze je to celkom v pohode, akurat dnes musim zbehnut kupit koralku, lebo ziadnu nemam 😀 takze potom dam vediet, ci to s tou koralkou funguje....

sharonik
18. mar 2014

@lenka_l budeš robiť každej jeden labyrint, či viac?

lenka_l
18. mar 2014

@sharonik no podla toho kolko nas bude, ale myslim, ze by som mohla aj viac (dva v pohode, mozno tri)

sharonik
18. mar 2014

@lenka_l vyzerá to super 🙂

sliver
18. mar 2014

@lenka_l jéééééééééééééj perfektné je to!!! si riadna šikulka!!!!

lenka_l
18. mar 2014

@sliver @sharonik tak dievcata, kupila som koralku, taku aby sa tam vosla, ale ma to par nedostatkov.... 😒 koralka sa obcas zasekne, lebo ma dierku, takze sa nekotula uplne tak dobre ako plna gulicka a mozno aj preto, ze je trosku lahka, zasekava sa hlavne v strede, mam pocit, ze je ten obal v strede trosku prehnuty, takze tam koralka nema tolko miesta.... no a pre mojho drobca (2,5 roka) je to myslim narocne, dala som mu to na hranie, ale viac sa mu pacili vnutry tie farebne snurky ako princip dostat tu gulicku do toho najmensieho kruzku. Aj mne samotnej to ide trosku tazko, hlavne to nestaci len naklanat do stran, ale obcas treba aj poklopkat po boku, aby sa ta koralka znovu pohla. Takze neviem, ak chcete vyrobim vam take, napriklad aj ako bonus k nejakej inej aktivite, ak by ste chceli. 🙂

sharonik
18. mar 2014

@lenka_l mohla by si ešte vyskúšať náhradné kovové guličky, čo sa dávajú do ložísk - bývajú rôznej veľkosti
Pozri tu
http://www.bikeservis.com/gulicky-venceky-m-172...
Mali by mať buď v železiarstve alebo nejakom obchode s bicyklami asi

lenka_l
18. mar 2014

@sharonik vidis, to je dobry napad, skusim zbehnut k nam do zeleziarstva.
V ramci obedneho spanku deticiek (vynimocne obaja naraz 🙂), som opat skusala a je tu pokus č.2, nechala som vnutri ten cierny drziak na cd a stred som vyplnila, kedze tam sa to najviac zasekavalo a myslim, ze je to o nieco lepsie.

sonka_d
18. mar 2014

@lenka_l ..aj tak sa mi velmi paci ako bojujes.. je to super..ja idem cez vikend zostavit prototyp hodin, aby sme vedeli ako to bude vyzerat a co sa da... baby, ak treba kocku na hadzanie, to urobim z papiera alebo sa da kupit polotovar?

sharonik
18. mar 2014

@sonka_d áno dajú sa kúpiť drevené kocky, napr. tu
http://www.opitec.sk/?page=search&sortmode=7&se...

sliver
18. mar 2014

@sonka_d len nevýhoda opitecu je že tam musí byť min. objednávka

sonka_d
18. mar 2014

@sharonik
@sliver ..no ak zoberiem aj filc aj drobnosti/hluposti, tak sa to nazbiera.. skusim skocit do hobby obchodu, mozno to budem moct omakat pred kupou..

ivaha
autor
18. mar 2014

@sonka_d Ahojcek, prave mi dosiel filc z opitecu, je pekne farebny aj hrubkou moze byt, ale je makky, takze da sa pouzit na veci, co su lepene, ale by som ho neodporucala napr na tie cislice, lebo nie je dost pevny.

ivaha
autor
18. mar 2014

@lenka_l super nadherne, si sikovna, pefektny napad tie pruzky. S tou goralkou to robilo aj mne, najlepsie by asi bolo ten paper tam napevno prilepit na podklad,s tou bielou je to take krajsie ako s ciernou.

sonka_d
20. mar 2014

Baby dnes bol v Lidli naval- ozdobne lepenky uz o 8:30 vypredane v dvoch obchodoch, ale pistol mam, aj dierkovacku 🙂 bude zabava..

sliver
20. mar 2014

@sonka_d ja idem poobede ku nám 😉 mávaju toho dosť všetkého... aké lepenky si chcela? by som ti kukla a poslala poštou ak by si chcela

sonka_d
20. mar 2014

Ak by mali nie je to zly napad.. chcela som "dekorativne lepenky" s ozdobnymi kamienkami za 3.99, ale len ak budu dost pevne. Ak by boli hrubky obalu z casopisu, tak take iba 1x, ak by boli hrube ako stranky leporela, tak to by som vzala aj 2x.. nevadi taketo zadanie? 🙂

ivaha
autor
20. mar 2014

@ivaha
@mamkabeika
@lenka_l
@sharonik
@sliver
@alicka7
@josie3331
@weronnka
@marusinka80
@sonka_d
ahoj maminky, asi tym ze je zas vonku krasne a nikomu sa nechce sediet doma za pocitacom, tak nam to troska viazne.Prosim maminky,ktore este nepridali nejaku ponuku na aktivity, aby sem poslali foto, aby som ich mohla hodit do albumu, potom by sme zahlasovali a uvideli ako to vyzera.Dalej je nas este malo, mame dve moznosti-bud zostaneme v takejto zostave, ak teda aj maminky co este nepridali svoje aktivity by zostali, tym padom by nas bolo 10, alebo druha moznost este pockame, mpzem pisat napr kazdy den kratku spravu, ci sa niektp neprida,mozte pozvat zname maminky......alebo tretia moznost vymenu zrusime ak si myslite ze je to maly pocet.porozmyslajte. este pockame, co pridaju maminy, mozme potom aktivity s nulovym poctom hlasov zmazat a nahradit inymi atd atd a uvidime, ci sa nam bude chciet aj v malom robit vymenu 🙂

sliver
20. mar 2014

@ivaha ja som isto za pokračovanie!!!!!
robila som už výmenu aj kde nás bolo 10 a v pohodičke len tam to bolo že každý robil každému to čo chcel lebo to hlasovanie bolo trošku ťažšie lebo sa napr.. hlasy podelili po tri ku každej aktivite a nebola žiadna víťazná... a tiež sme mali dohodu že ak sa niekomu páčili aj dve veci a maminky sa dohodli tak sa robilo viac aktivít tak som nakoniec robila 15 vecí 😀 😀 😀
vklude počkajme do konca mesiaca, dovtedy by sme mohli mať všetky návrhy

samozrejme píšte všetci a všade nech sa niekto pridá 😉

sonka_d
20. mar 2014

Ja som tiez za pokracovanie aj v malom.. skusim ponahanat kamosky..

sliver
20. mar 2014

Ja som uz skusila :( no od kazdej som dostala odpoved ze na jesen :(
@ivaha skus napisat este do skupiny kde sme s branki 😉

ivaha
autor
20. mar 2014

@sliver mozem, myslim, ale za aj tam to bude podobne, vsetci sa tesime na jar von 😀 😀

lenka_l
21. mar 2014

ja som tiez aj za malu vymenu 🙂
k tomu bludisku, este sa mi nepodarilo zohnat tie loziskove gulicky, u nas v zeleziarstve to nemali, z cyklo obchodu sa zatial neozvali, tak este musim niekde pobehat....

marusinka80
21. mar 2014

@ivaha ahoj, ja si myslím, že malá výmena nemusí byť zlá - v zime keď sme robili po 21 kusov, to bolo trošku veľa - mnohé maminy mali problém dokončiť. ja teraz nemám čas sem veľmi chodiť, ale určite čoskoro napíšem čo by som chcela vyrábať 😎 😎

weronnka18
21. mar 2014

ahojte, ja by som spravila nejaké "I spy" alebo potom niečo s číslami 🙂

aaadulienka
21. mar 2014

Mala by som zaujem zapojit sa, ale neviem sa dopracovat k tomu ako to vlastne funguje :(

sharonik
21. mar 2014

@aaadulienka vytvorí sa skupina maminiek, každá navrhne 2-3 aktivity, ktoré by mohla robiť. Potom sa hlasuje a zväčša výhernú aktivitu mamička potom vyrobí pre seba aj pre ostatné. Nakoniec sa všetky aktivity zhromaždia u jednej maminy, tá ich potriedi a pošle každej späť rôzne aktivity.
Niektoré baby sú ochotné robiť aj viac ako jednu aktivitu- to znamená, že každá si z jej ponuky vyberie, čo by chcela a to jej mamina vyrobí.
Album s aktivitami, ktoré zatiaľ navrhli maminy v tejto výmene nájdeš tu
https://www.modrykonik.sk/blog/ivaha/album/vrec...

Ak máš záujem prihlás sa u @ivaha a pridaj sem nejaké návrhy, čo by si vedela a chcela vyrábať.

marusinka80
22. mar 2014

ahojte, ja som vytvorila prvý návrh na hru - je to hra s farebnými paličkami podľa obrázkov. Obrázky budú zalaminované kartičky. paličky drevené. je to vhodné od cca 3 rokov, dieťa sa učí nielen rozlišovať farby, ale aj tvary a písmenká.

marusinka80
22. mar 2014

námet na ďalšiu aktivitu - vytvorila by som rôzne predlohy na kreslenie a zalaminovala. k aktivite by som pridala aj fixku, vhodnú na utieranie

sonka_d
23. mar 2014

Ahojte baby, moje prvé hodinky sú hotové a veľmi sa vydarili 🙂 návrhy z netu sa mi nepozdávali, tak som rovno vytvorila jeden výrobok, aby sme ich videli ako by mohli vyzerať... @ivaha prosím vymaž mi ostatné návrhy, ktoré som pridala..
Hodinky sú z tvrdej lepenky, s pohyblivými ručičkami a číslicami na suchom zipse... s hviezdičkami 🙂