Vybavenie na turistiku pre deti

mawka
20. máj 2015

ahoj kočky, chceme sa začať venovať turistike s deťmi (6 a 12 rokov), začíname v júni v Terchovej. A vôbec netuším, aké oblečenie pre deti, čo si máme so sebou zbaliť, aby nás nič vonku neprekvapilo v horách. Jediné, čo viem, že treba trekingovú obuv, ale o ostatnom netuším. Budem vďačná za každú radu, nápad, tip a najmä od skúsených turistických rodín. ďakujem 🙂

mawka
autor
21. máj 2015

@prasiatko30 ako som kukala videa z janosikovych dier, asi nebudu mat cas sosat a tlacit do seba. samy rebrik to tam je. az v cieli niekde. zase aby sa nam 4 hodinova tura nezmenila na 8 hodinovu 😀

barla5
21. máj 2015

@mawka mozes si to aj usit, za tu cenu usijes pre celu rodinu. Ja to davam aj ked je po dazdi a su mokre chodniky lebo decka chodia takym stylom, ze su spinavy az po kolena. Ak nas chyti dazd, dam im tenucke nepremokave pogumovane nohavice ale to len fakt ked silnejsie prsi lebo je v nich strasne teplo

mawka
autor
21. máj 2015

najlepsi bol maly vcera, sa spytal, ci tam ideme autom do tych dier 😀 😀 😀 reku jasneeeeeeeeeeeeeeee, som si pomyslela, az ti zle dojde, panacik. konecne pohnes sunkami 😀

natalym
21. máj 2015

@mawka Pekné. Aj ja chceeeemmmmmmm.

stardust
21. máj 2015

@mawka to sa moc daleko nedostanete 😀 Ale neber take, ze tri uhorky a dva ladove salaty na ranajky, lebo nebudete mat silu 😀

mawka
autor
21. máj 2015

@stardust 😀 😀 jasne, k tomu do šejkra smoothie 😀 😀 koprivovo olivovo vodove 😀

stardust
21. máj 2015

@mawka ja som myslela, ze tvoj maly je aktivny, kedze bol na Tom tabore na prezitie ci co to bolo ...

prasiatko30
21. máj 2015

@mawka camelbag ma taku hadicku s naustkom - ci ako tomu nadavat a to mu visi popri pleci len to strci do ust a cuca

stardust
21. máj 2015

@mawka alebo chodte niekde, kde je Vela pramenov, doplnite vodu.

mawka
autor
21. máj 2015

@stardust no to je ine, ked tam moze byt v akcii a hrat sa na vojaka a prezit v lese. tura je pre neho nudna. jedine, preco teda pojde je mnozstvo rastlin, ktore si chce dat do svojho herbara. este ze tak. ze nejaka motivacia tam je. akonahle je nieco nudne, straca zaujem. potrebuje akciu. by sa nam tam zisiel nejaky komparz, janosik, prepad, klapka, akcia, ides 😀

barla5
21. máj 2015

@mawka tie rebriky decka strasne bavia je to ovela zaujimavejsie ako dlhe kracanie. S tym jedlom je to aj u nas tak. Ja im dam bohate ranajky a prikaz riadne sa najest lebo jest budu az na nejakom urcenom mieste alebo o nejakom urcenom čase. To by sme da nedostali nikam. Inak ten ruksak s nadrzkov je super napad

mawka
autor
21. máj 2015

@stardust este hriby chce zbierat. berie si do vaku mini atlas hub. mini atlas bylin, nozik na huby, moje nervy. samozrejme on chce vlastnu lekarnicku. a vybavu ako na prezitie. nech si to vlaci sam. mala ta sa zaujima "A co tam budeme jest?" a mna zaujima, ci si nevezmem nejaky lexaurin alebo nieco 😀

ivkadracova
21. máj 2015

@mawka inac preco nezacinate s turistikou vo svojom okoli? proste do lesa, cez horu, cely den sa tarat .. lebo rovno v janosikovych dierach skusat detsku vydrz : )) pamatam si jak som zobrala sestru vtedy asi 7-8 rocnu do tych dier a vytvarala kolony, ju som bohuzial castejsie nemohla, no dcerku berieme vsade, aj z BA do zahoria a naspat, ci uz v nosici, ci si pochodi, ale bude na to navyknuta

mawka
autor
21. máj 2015

@ivkadracova zahorie tu mame prelezene hore dole, decka bezne chodia s nasimi na huby na pol dna, aj skoro rano, robime si pesie tury, ale zase nie sme tu velmi kopcovita krajina. preto sme radsej zvolili tu terchovu a postupne budeme pridavat. zase moje decka su aktivne, co sa prirody tyka.

ivkadracova
21. máj 2015

@mawka no tak potom sa nemate coho bat, diery budu iba vyssi level, bude sa im to pacit podla mna..

mawka
autor
21. máj 2015

@ivkadracova videla som vo videu jeden dost strmy rebrik, z ktoreho mam skor ja obavy, kedze vyska a otvoreny priestor nie su moji kamosi. no kvoli deckam to dam, budem sa musiet prekonat 😀

ivkadracova
21. máj 2015

@mawka pozri, ked ja zvladnem pavuky a musim sa tvarit ze sa ich nebojim ; ) a to som s nimi takmer denne..

salsa82
21. máj 2015

@mawka Kedze chcete s turistikou len zacat, tak by som vela do vybavenia na zaciatok neinvestovala. Uvidite, ci vas to bude bavit a potom postupne dokupovat. Myslim, ze nakupit v outdoorovej predajni drahy camelbak, navleky na topanky, goretexove oblecenie, termopradlo z merina atd, na zaciatok nema vyznam. Ved predpokladam, ze nepojdete, ked budu hlasit extremne zle pocasie, popr.velmi skoro rano za rosy.
Na zaciatok by som odporucala urcite kvalitne topanky a kvalitny ruksak. Niektore lacne a stare ruskaky sa zarezavaju do pliec a to moze pekne boliet. Tak ako pisali dievcata, oblecenie radsej vrstvit a pripravit sa aj na moznu zmenu pocasia nepremokavym a teplejsim obleckom. Nam sa na hlavu okrem siltovky osvedcila aj satka Buff. Mozes ju mat na hlave, krku, ruke...., deti ju vyuziju aj mimo turistiky, zabera min.miesta a existuju aj lacnejsie varianty. A tiez nezabudnut do lekarnicky pribalit naplaste na otlaky (hlavne ak budete mat nove topanky). Mobil vypnite len ak by sa blizila burka (pritajuje blesky) a nezabudnite si don ulozit dolezite cisla na HZS, popr. linku zachrany zivota. Terchovej kupte mapu, deti sa budu citit dolezito, ked budu pozerat kolko presli. Tak nech sa vam turistika zapaci a cely vylet vydari 🙂🙂🙂

mawka
autor
21. máj 2015

@salsa82 dakujem. idem googlit satku buff. a jasne, ved pokupim z bazarika detom. nema vyznam investovat, ked stale rastu. a take veci nie su lacna zalezitost.

ivkadracova
21. máj 2015

@salsa82 Mapa a dolezitost deti : ) paradny komentar! dik za tip, dufam, ze si na to o 5 rokov spomeniem

mawka
autor
21. máj 2015

@ivkadracova u nas to budu mapy dve, lebo sa zase budu handrkovat, ktory ju chce niest a kto je dolezitejsi 😀 ale zase je fakt, ze maly ma uzasny zmysel pre orientaciu, ktory ja vobec nemam, takze sa veeelmi budem spoliehat na neho. teda takto, v lese nemam orientaciu, v aute ju mam, naopak perfektnu. no nasa sialena rodinka, no 😀 vsetko naopak

ivkadracova
21. máj 2015

@mawka vidis : ) ale zas ked kupis mapu iba jednu, budu a musiet naucit spolupracovat, nemozu si ju roztrhnut.. ja by som to teda skusila takto .. o tych 5 rokov napisem ako som dopadla : ))

mawka
autor
21. máj 2015

@ivkadracova teoria je jedna vec, prax druha 🙂 oni su timovi hraci, ale nie vzdy je to o timovosti, musia vediet kopat kazdy sam za seba aj. oplaca sa. a navyse, radsej dve mapy a svaty pokoj ako jedna mapa, dve superiace decka a nervy v kybli 😉 sama matka musi robit niekedy aj taketo rozhodnutiia a pouzivat taketo riesenia, aby bol klud. zivot nauci 😉

salsa82
21. máj 2015

@mawka @ivkadracova Nas nasi ako deti vzdy mapou motivovali. Ked sa nam nechcelo kracat, oco vytiahol mapu a ukazoval, kolko mooooc sme uz presli a kolko malo nas este caka(niekedy riadne oblafoval 😉) Sestra ma dvojcata , tak mapu vzdy prefoti 2x. Chalani si tam mozu znacit, co vsetko uz maju za sebou, kolko im to trvalo, porovnat s casom na mape a samozrejme, ktory z nich bol prvy 🙂🙂🙂

prasiatko30
21. máj 2015

U nas na chodenie deti zaberá jednoznacne dohodnut sa s kamosmi co maju deti podobneho veku a vtedy slapu co nestihame behat za nimi - a ani sa nepytaju to typicke - a kedy tam uz budeme??????

salsa82
21. máj 2015

@mawka @prasiatko30 Deti v podobnom veku urcite zaberu. Este zabera mat niekoho v patrii, kto ma bujnu fantaziu a bude malym detom rozpravat rozne pribehy o zacarovanych ludoch v skalach, skriatkoch, Janosikovom poklade pod Rosutcom .... 😀 😀

mawka
autor
31. máj 2015

baby, lubia sa mi tam v decathlone topanky, kurnik, neviem aka je vnutorna dlzka pri jednotlivych cislach. kukam, ze v de su lacne v decathlone, ale tu nemam na okoli pobocku. kupim online. lubia sa mi tie quechua. nie ste tu niektora, ktora ich mate? ci to sedi alebo nie.

moni244
31. máj 2015

@mawka ako daleko mas BA? Tu su uz dve pobocky

nina_ba
31. máj 2015

Dievčatá, super téma, som rada, že som na vás natrafila, tiež sa chystáme do hôr s deťmi, tak som o niečo múdrejšia 🙂 Viac ako oblečenia a obuvi sa obávam ich frflania... 😀 , tak sa niečo priučím z vašim príspevkov 🙂 😀

mawka
autor
31. máj 2015

@moni244 srdco moje, ja som momentalne v robote, pridem a dalsi den odchadzame. a som uplne daleko od bavorskej pobocky tunak. normalne by som potrebovala vediet aka je vnutorna dlzka pri cislach 34, 39 a 41. aby sme v tom neplavali 😀
inak mam BA kusok, v boroch som za 45 min. len teraz asi tazko, ked som 500 km prec 😀

@nina_ba vitaj v klube 😀