Výmena vrecúškových aktivít pre najmenších (10-18 mesiacov)

mnique777
13. jan 2014

Ahojte. Táto skupina je pre maminy drobcov od cca 10 mesiacov. Šup sem s nápadmi a keď sa nás nazbiera dosť, dohodneme detaily 🙂

fufina1
19. jan 2014

mozem sa pridat?

gabgabbb
21. jan 2014

Aj ja by som sa pridala, dcera m a12 mesiacov

mnique777
autor
23. jan 2014

Super, zatiaľ sme 3 🙂
@fufina1
@gabgabbb

maryennn1
27. jan 2014

Tak my ešte nemáme 10 mesiacov (máme 6), ale rada by som sa pridala aj ja k vám, ak to nebude vadiť 🙂 lebo už čo to skúšame teraz 🙂 a mať čosi do zásoby tiež nie je na škodu 🙂

maryennn1
28. jan 2014

@fufina1
@gabgabbb
@mnique777 žienky nejako nám to tu zamrzlo či??? pozerám, že posledný príspevok 23 januára a potom už len ja 🙂

mnique777
autor
28. jan 2014

@maryennn1
@gabgabbb
@fufina1
Ja sa chystám dostať na pc a hodiť sem nejaké obrázky.
Máte nejaké nápady?

maryennn1
28. jan 2014

@mnique777 no ja som hľadala na nete a našla som kooopec krásnych aktivít, ktoré by som mohla urobiť, tu sú fotky, stačí mi len dať vedieť o ktoré by bol záujem:
1. "tvár"- priraďovanie a pomenovanie častí tváre (tam sa dá urobiť niekoľko obmien)
2. "zbieranie červíčkov"- tréning jemnej motoriky (prípadne sa dá nacvičovať aj poznávanie farieb)
3. "snehuliaci"- priraďovanie farieb
4. grafomotorické kartičky
Alebo môžem urobiť hmatovú knižku 🙂

mnique777
autor
5. feb 2014

ja viem urobiť takéto pečiatky z machovej gumy + ďalšie tvary (hviezdička, kvietok, štvorec, trojuholník, kruh)
prípadne kruh na určovanie farieb + štipce, môže byť aj počítanie z druhej strany (na ilustráciu prikladám obr, z netu)
prípadne filcová dúha alebo reťaz z filcu

mnique777
autor
5. feb 2014

@maryennn1
@gabgabbb
@fufina1 baby, rozbehneme to tu?
ja si dávam predsavzatie, že idem chodiť poctivo na MK 🙂

maryennn1
5. feb 2014

@mnique777 ja som tu každý deň a furt nič 😀 tak som rada, že si tu aspoň ty 🙂 čo keby sme dali link tejto témy do Montessori skupiny? možno sa ešte niekto pridá 🙂

maryennn1
5. feb 2014

@mnique777 tie kruhy sú super a aj reťaz z filcu by mohla byť fajn

fufina1
5. feb 2014

baby ja by som pockala kym nas nebude aspon 10

maryennn1
7. feb 2014

@fufina1 len či sa dočkáme 😀 akosi sa nik nepridáva 🙂

hela_tn
8. feb 2014

Ja by som sa pridala..

maryennn1
8. feb 2014

@hela_tn vitaj 🙂

motovidlo
8. feb 2014

Ahojte, ja by som sa tiež pridala... myslela som na nejaké základné pexeso, priraďovanie... buď hľadanie párov, alebo mať kartičku s obrázkom (napr. autíčko, dom, strom), roztrihnúť na dve polovičky a dieťa má hľadať dva obrázky, ktoré k sebe patria. Dalo by sa to zalaminovať a podlepiť kartónom, aby to malo trošku dlhšiu životnosť.

motovidlo
8. feb 2014

Inak, tu sú super tipy: http://www.pinterest.com/kristosmif/toddler-bus..., niektoré veci ešte asi deti teraz nebudú vedieť, ale časom určite áno 🙂

martina05
9. feb 2014

Hned by som sa pridala ale syn ma len 5 mesiacov..

vepiku
9. feb 2014

aj aj sa pridam, no musim pozriet co vyrobit 🙂

maryennn1
9. feb 2014

@martina05 no aaa? a môj má 6 mesiacov 🙂 veď dorastú 😀

maryennn1
9. feb 2014

@mnique777 ahoj, ak dobre rátam už je nás 8 🙂

merry1
9. feb 2014

ja by som sa prydala ale neviem co by som mala spravit 🙂 ak date namet pridam sa a spravim

martina05
10. feb 2014

@maryennn1
@mnique777 ok, tak by som sa pridala, vysvetlite prosím podrobnosti, podmienky a postup...vďaka 🙂 🙂 🙂

lastovicka01
10. feb 2014

my mame 19 mesiacov tiez by som sa rada pridala a nejake info o co by islo

lastovicka01
10. feb 2014

az teraz som si vsimla ze to je len do 18 mesaicvo, takze to uz asi nebude pre nas ?

mnique777
autor
11. feb 2014

@martina05 postup je taký, že každá si vyberie nejakú aktivitu, prípadne viac, odhlasujeme, urcime si termín a ideme na to 🙂

Tak 10 ľudí?

mnique777
autor
11. feb 2014

@lastovicka01 je to taký orientačný vek, určite aj 19 mesačné bejby sa vyhrá, len aby mu neboli niektoré aktivity moc ľahké

maryennn1
11. feb 2014

@lastovicka01 @mnique777 podľa mňa sa to aj tak nedá presne vekovo ohraničiť, pretože každé dieťa zvláda v inom veku niečo iné, takže sa podľa mňa môžeš kľudne pridať 🙂

@lastovicka01 @gabgabbb @fufina1 @hela_tn @motovidlo @vepiku @merry1 @martina05 @mnique777 myslím, že by sme si mali určiť nejaké pravidlá, aby sme to mali každá približne rovnako náročné či už na spracovanie, alebo finančne.

Navrhujem, aby každá aktivita vychádzala na osobu najviac cca 2€, aby boli naozaj perfektne prepracované, a aby vydržali čo najdlhšie- musíme brať do úvahy, že sa s nimi budú hrať maličké deti, ktoré povedzme si na rovinu, ešte nevedia veľmi šetrne zaobchádzať s hračkami 😀 a teda aby sa dali aktivitky využívať čo najdlhšie a opakovane. Každá aktivita by mala obsahovať okrem seba samej aj návod resp. popis, ako sa s ňou má manipulovať, prípadne čo rozvíja a čo obsahuje, mala by byť pre každú mamičku zabalená v samostatnom zatváracom vrecúšku. Čo poviete? .... ak máte aj iné pripomienky, tak sem s nimi, doplníme 🙂

Zatiaľ je nás 10 (ak som dobre rátala) 🙂

@merry1 kopec inšpirácie je aj vo fotoalbumoch na MK, alebo na internete, len treba zohľadniť našu vekovú skupinu 🙂

vepiku
11. feb 2014

ja mam tri navrhy: vyberte, ktory by bol naj 🙂

sony2002
12. feb 2014

aj ja by som sa chcela pridat 🙂