Výmena vrecúškových aktivít pre najmenších (10-18 mesiacov)

mnique777
13. jan 2014

Ahojte. Táto skupina je pre maminy drobcov od cca 10 mesiacov. Šup sem s nápadmi a keď sa nás nazbiera dosť, dohodneme detaily 🙂

chimsee
14. feb 2014

Ja by som sa tiez rada pridala 🙂
Mohla by som spravit napriklad taketo obrazky na priradovanie farieb alebo cokolvek ine.

motovidlo
14. feb 2014

@vepiku Ahoj, mne sa najviac pozdáva tá posledná aktivita - predky a zadky 😀 Trojskladačka mi príde trochu zložitá na túto vekovú kategóriu, to prvé je fajn, ale na farby by som možno niečo iné privítala...

motovidlo
14. feb 2014

Ahojte, ja by som spravila hľadanie párov a mám nasledovné alternatívy:
1. klasické pexeso - tj. len hľadanie párov - základné tvary ako dom, strom, auto
2. hľadanie protikladov - zima a teplo, noc a deň, mladý a starý a pod.
3. hľadanie rovnakých zvieratiek - dospelé zviera a mláďa
4. hľadanie ovocia vcelku + rozkrojené ovocie resp. zelenina vcelku + rozkrojená

Podľa toho, čo vyberiete, pohľadám obrázky a dám na výber. Tiež dajte vedieť, koľko kusov by ste si predstavovali, ja myslím, že tak 5-6 párov je ok. Dajte vedieť 🙂

motovidlo
14. feb 2014

Ešte mám jednu inšpiráciu na farby aj jemnú motoriku, ak by niekto chcel, mám to tu z modrého koníka z albumu jednej maminy. Ak sa toho nikto nechytí, vyrobíme doma 🙂

motovidlo
14. feb 2014

@maryennn1 Ahoj, mne sa páči tá tvár (ak by sa to dalo prilepovať a odlepovať suchým zipsom, to by bolo úplne super) aj zbieranie červíkov je super.
Grafomotorické kartičky neviem... môj krpec má 18 mesiacov a ešte len začína čmárať kade-tade, neviem, či to nie je príliš odvážne na také malé deti.

motovidlo
14. feb 2014

@mnique777 Ahoj, mne sa páčia tie pečiatky, to je výborný nápad.

motovidlo
14. feb 2014

Len to naozaj rozbehnime, lebo kým sa k tomu dostaneme, budú na to tie naše decká už staré 😀

maryennn1
14. feb 2014

@lastovicka01 @gabgabbb @fufina1 @hela_tn @motovidlo @vepiku @merry1 @martina05 @mnique777 @chimsee
Baby navrhujem, aby sa vytvoril album, kde budú všetky naše návrhy a kde si ich odhlasujeme, každá nakoniec urobí ten, ktorý bude mať najviac hlasov. Taktiež si ale myslím, že je nás zatiaľ málo a preto ak viete o niekom, kto by sa k nám chcel pridať, neváhajte ho pozvať, aby sme sa naozaj čo najskôr pustili do výroby.

@mnique777 ahoj, založila si túto tému, ale si tu veľmi sporadicky a teda nevieme čo sa deje, či sa na niečom konečnom vieme dohodnúť, či ešte čakáme na ďalšie kočky aby nás bolo 20, alebo čo sa vlastne deje, tak čo rozbehneme to teda? 🙂

@motovidlo mne sa páčia tie kruhy na farby a jemnú motoriku, myslím, že "pexeso" ešte nie je úplne naj pre tak malé deti. Áno najradšej by som robila tú tvár, alebo tie vtáčiky z dážďovkami 🙂
@chimsee páči sa mi tá aktivitka, vedela by si dať návrh ešte na jednu? aby sme si vedeli vybrať z viacerých možností?
@vepiku ja by som bola za tú dúhu, to je super pre malé deti, hlavne keď tie pom pomy budú na magnet, lebo ak by len tak prikladali, myslím, že by si to rouhadzovali rúčkammi, tak môžu mať ten nákres na plechu na pečenie a pom pomy pripínať na magnetíky... krásna aktivitka aj farby, aj jemná motorika v jednom 🙂

merry1
14. feb 2014

@motovidlo ja by som to brala to je pekny namet

merry1
14. feb 2014

@maryennn1 v poriadku dajte vediet lebo sa my zda ze sa tu len pise a komentuje ,musime uz zacat lebo aby fakt tie deti aby nevyrastli kym sa mi pobereme dotoho🙂

maryennn1
14. feb 2014

@merry1 no mne sa tiež tak zdá, ale keď zakladateľka tu akosi nechodí, tak neviem čo teraz 🙂

merry1
14. feb 2014

namety ktore by som dokazala spravyt tie dve to je pridelovanie trojuholnikou a kruhou doska by bola sololit a geome.tvari by bolo z gumy
a treti obrazok by bolo urcovanie smeru ties na sololite a kazde zvieratko na sololite zvlast 😀 tak vyberajte a dajte my vediet

merry1
14. feb 2014

alebo nieco taketo

kittykittyke
14. feb 2014

Caute baby 🙂

fuuuu, ani som nevedela, ze tu takuto skupinku mame.. 🙂
dakujem velmi pekne @maryennn1 za info..
a tymto by som sa rada ,,oficialne" k vam pridala.. teda, ak ma este medzi seba vezmete..
Nas drobcek je este ,,drobcek" to tejto skupinky, mame len 6 a pol mesiaca.. fuuuu, som si teraz uvedomila, ze vlastne uz o tyzden mame 7 mesiacov.. :D ale ten cas leti..
No a ked poleti takto rychlo dalej.. tak to aby sme uz rychlo nieco zacali naozaj chystat.. 🙂
Kedze len pred minutkou som sa o teme dozvedela, hned som sem prisla kuknut.. precitala som si vase prispevky.. tak este napad nevkladam.. musim trosicku porozmyslat.. 🙂
ale v podstate z toho, co som teraz citala, tak sa mi pozdava myslienka, ze by to malo byt vsetko v jednom vrecusku, s pravidlom financneho limitu a nejakym ,,zabezpecenim trvacnosti aktivity“..
Dnes uz neviem, ci nieco pridam.. ale zajtra pokukam a snad mi nieco pride pod ruky..
Ale kludne som aj za to, aby sme si vytvorili album, odhlasovali, co bude naj a som ochotna to, co bude odhlasovane a pacit sa vacsine spravit.. hoci to nebude moj napad.. 
Tak baby, tesim sa, ze tato skupinka vznikla.. a horsa do prace.. 
Aby nam deticky skor nevyrastli, ako sa rozbehneme.. lebo uprimne.. obcas mam problem sa cez den aj najest.. :D

maryennn1
15. feb 2014

@kittykittyke juuuj Jani som rada, že si sa k nám pridala, jednak, že nás bude viac a po druhé som presvedčená, že aktivitka od teba bude perfektne prepracovaná, nakoľko viem, že si veeeľmi šikovná 🙂

No a ja som to s tým albumom myslela tak, že každá z nás dá nejaké 2- 3 návrhy, urobíme z nich album a tam sa bude hlasovať (teda opalčekujeme každej z nás jednu aktivitu (z tých čo navrhla) a tú, ktorá bude mať najviac hlasov, tú potom urobí 🙂

motovidlo
15. feb 2014

@merry1 To trénovanie zapínania je super, ešte zips mi tam chýba a potom to bude dokonalé.

maryennn1
15. feb 2014

@merry1
@motovidlo aj mne sa páči najviac to trénovanie zapínania. Baby a mám otázku, @mnique777 sa neozýva, myslíte, že by som mohla založiť ten náš album ja? aby sme mohli začať pomaly hlasovať, že čo by kto chcel, lebo mám pocit, že sa to vôbec nehýbe. Myslíte, že by sa na mňa hnevala? 😕

motovidlo
15. feb 2014

@maryennn1 Ahoj, určite založ. Veď sa môže pridať, možno niečo vážne rieši a nemá čas sa venovať tomuto, bola by to škoda, keby sme to nerozbehli.

mnique777
autor
15. feb 2014

@maryennn1 určite neurazila 🙂 ak máš čas, tak prosím ťa založ. Ja surfujem väčšinou na telefóne, na telefóne a na pc sa dostanem veľmi zriedka, aj to len v noci (musím si líhať s malou a keď od nej odídem, je hneď hore), takže je to u nás teraz s časom také všeliaké.
ako tak kukám, tak mi nechodili upozornenia, lebo sa to tu riadne rozbehlo, paráda 🙂
Ak dobre počítam, zatiaľ nás je 13:
@maryennn1
@fufina1
@gabgabbb
@hela_tn
@motovidlo
@martina05
@vepiku
@merry1
@lastovicka01
@sony2002
@chimsee
@kittykittyke

to možno aj stačí, alebo počkáme do 15?
Ja by som navrhovala, aby každá dala max. 2-3 návrhy, aby v tom nebol veľký chaos, hm?
a Ďalšia vec, ak sa napríklad 3 bude páčiť jedna aktivita, 4 druhá a ostatným tretia, budeme robiť tú aktivitu, ktorá bude mať najviac hlasov, alebo ste ochotné robiť každá viac aktivít?
Možno ste to tu už rozoberali, idem to tu rýchlo prečítať 🙂

maryennn1
15. feb 2014

@mnique777 Jeeej ahoj 🙂 to poznám s tým spánkom, pretože malému idú zúbky, takže sa tiež veľa nenaspím 🙂

@sony2002 @lastovicka01 @gabgabbb @fufina1 @hela_tn @motovidlo @vepiku @merry1 @martina05 @chimsee @kittykittyke
Tak dobre založím album a tam budeme hlasovať, predstavovala som si to presne tak ako napísala mnique777 s tým, že sa urobí tá aktivita, ktorá bude mať najviac hlasov, ale vyjadrite sa k tomu aj vy 🙂 do komentárov k aktivitám sa môžme vyjadriť aj ohľadom toho, prečo by sme danú aktivitu chceli/nechceli a prípadne ak by niekto nevedel ako funguje 🙂 Čiže keď malý zaspinká, idem na to. Ak niektorá ešte nedala návrhy tak sem s nimi- stačia dva- tri, aby nebol problém vyberať 🙂

mnique777
autor
15. feb 2014

@maryennn1 no, my sme mali už také v poho obdobie, že keď som ju riadne uspala (riadne = aspoň hodinu hojdať na lopte), tak spala celkom tvrdo. Teraz môžem hopsať koľko chcem, ako náhle ju položím do postele, zobudí sa... Preto som si aj myslela, že to budem stíhať, inak by som ani tému nezakladala. Ale človek mieni, dieťa mení 🙂 Som rada, že sme sa nazbierali a dúfam, že nám to pôjde ako po masle, heh.

maryennn1
15. feb 2014

@mnique777 Tak my už spinkáme idem na to 🙂

maryennn1
15. feb 2014

@mnique777 @sony2002 @lastovicka01 @gabgabbb @fufina1 @hela_tn @motovidlo @vepiku @merry1 @martina05 @chimsee @kittykittyke
Kočky tak, album je vytvorený, tie ktoré ste už nejaké návrhy pridali ich tam máte už nahodené, ostatné poprosím, aby sem popridávali fotky svojich návrhov (môžte ma k fotke aj označiť nech viem, že ste niečo pridali) a ja ich vložím do albumu. Aj tie, ktoré ste pridali len jeden návrh, skúste ešte čosi vysnoriť, aby sa nám ľahšie vyberalo 🙂 Tiež prosím, aby sme prípadné pripomienky k aktivitám už riešili priamo v albume v komentároch, nech v tom nemáme neporiadok 🙂 No a hor sa hlasovať, hurááááá 🙂

Tu je album:
https://www.modrykonik.sk/blog/maryennn1/album/...

motovidlo
15. feb 2014

@maryennn1 Ďakujem, idem pozrieť. Ja som tiež za to, vybrať zatiaľ jeden návrh, ktorý bude mať viac hlasov, ja to idem robiť prvýkrát, tak nech to zvládnem k spokojnosti 😀

motovidlo
15. feb 2014

Našla som aj toto - zvukové pexeso. Len neviem, kde by som zobrala toľko obalov od kinder-vajíčok... ale nápad je to dobrý.

maryennn1
15. feb 2014

@motovidlo viem, že si ostatné svoje prípadné aktivity, ktoré by si mohla urobiť popísala, ale nevedela by si zohnať nejakú fotku? vieš, aby som vedela dať do albumu 🙂

motovidlo
15. feb 2014

To hľadanie ovocia som myslela takéto niečo (mám to z albumu jednej maminy tu na MK, ale dalo by sa pohľadať ovocie po internete):

motovidlo
15. feb 2014

@maryennn1 Pohľadám a pridám fotky. To ovocie som našla celý pdf súbor na nete, to by sa dalo ľahko. Tie zvieratká a mláďatá, to máme zhodou okolností doma puzzle 😀 Tak ak nenájdem na nete, nafotím to naše domáce puzzle, je to celkom milé. A tie protiklady pohľadám po internete, našla som dosť obrázkov, ale zatiaľ sa mi veľmi nepáčia 😒

maryennn1
15. feb 2014

@motovidlo inak ma napadlo, že to zvukové pexeso by sa dalo zo zápalkových škatuliek, alebo krabičiek od tic tac cukríkov by sa dali ešte použiť ako alternatíva k tým obalom z kindervajec 🙂

motovidlo
15. feb 2014

@maryennn1 Áno, to je dobrý nápad, ak tá aktivita vyhrá, môžeme sa poradiť za krabičky. 🙂