Výmena vrecúškových aktivít pre najmenších (10-18 mesiacov)

mnique777
13. jan 2014

Ahojte. Táto skupina je pre maminy drobcov od cca 10 mesiacov. Šup sem s nápadmi a keď sa nás nazbiera dosť, dohodneme detaily 🙂

martina05
16. feb 2014

@maryennn1 tento tyzden som na dovolenke -nemam moc cas hladat ale od pondelka sa do toho pustim....pacia sa mi hmatave baloniky...

maryennn1
16. feb 2014

@martina05 super, tak sa tešíme aj na tvoje návrhy, len v albume si mi dala "páči sa mi" k dvom mojim aktivitám, prosím zahlasuj (daj páči sa mi) len za jednu, aby sme potom vedeli, ktorá bude mať najviac hlasov a bude sa vyrábať. Ďakujeeem. Každej mamičke v albume treba opalčekovať len jednu aktivitu 🙂

martina05
16. feb 2014

@maryennn1 ok, hned to napravim......

sony2002
16. feb 2014

@maryenn1 posielam navrhy aktivit 🙂

maryennn1
17. feb 2014

@mnique777 @sony2002 @lastovicka01 @gabgabbb @fufina1 @hela_tn @motovidlo @vepiku @merry1 @martina05 @chimsee @kittykittyke

Ahoj žienky, takže som sa rozhodla napísať čo mám na srdci, nie v zlom, práveže naopak v dobrom, aby sme boli s touto výmenou všetky spokojné a aby sme z nej získali pre drobcov 20 (alebo už koľko nás bude) krásnych prepracovaných a s láskou robených aktivít.

Po prvé, ide to tu ako v lete na saniach a ja začínam mať pocit, že si tu občas píšem sama zo sebou 😀 To len ja som tu z tejto výmennej myšlienky taká nadšená???? 😀
Po druhé, idem apelovať na nás všetky..... chcela by som, aby sa každá z nás zamyslela nad tým, aké má možnosti a čím výnimočným by vedela do výmeny prispieť. Možno viete niektorá krásne šiť, možno máte muža čo pracuje s drevom, alebo šrúbkami, možno sa viete dostať k materiálom ku ktorým my ostatné nie, prípadne máte bombastický nápad, tak to využime a vymyslime našim deťom perfektné aktivitky, ktoré ich zabavia, ale aj niečo naučia. Povedzme si na rovinu, že vystrihnúť niečo z papiera, prípadne stiahnuť obrázky z netu a vytlačiť vie predsa každá z nás.

Ja som sa do tejto skupiny prihlásila plná nadšenia a dúfam, že aj vy 🙂 preto poďme na to a stanovme si nejaký termín do kedy sa môžu pridávať návrhy. Potom začneme hlasovať.
Chcem vás preto všetky poprosiť, aby ste jasne vyjadrovali svoj názor k daným aktivitám, ak sa vám zdá, že sú slabé, nezaujímavé, ... tak to jednoducho treba povedať a pridá sa namiesto toho iný návrh ( a bez urážania!!!) tak aby sme boli všetky spokojné a aby naše aktivity boli RôZNORODÉ a nie na jedno kopyto.

Prosím navrhnite termín, dokedy sa budú pridávať návrhy, lebo rada by som, aby mi dovtedy nestihlo dieťa vyrásť, kým aktivity prídu 😀 😀 😀

Fúúú dúfam, že sa nehneváte, že som to tak napísala a tiež dúfam, že ste tento príspevok ani jedna nezobrali osobne (nebol namierený na nikoho konkrétneho) 🙂

maryennn1
17. feb 2014

PS. pridávam aktivitky na inšpiráciu, možno sa vám niektoré zapáčia natoľko, že by ste sa na ne dali 🙂

maryennn1
17. feb 2014
maryennn1
17. feb 2014

ďalšie

maryennn1
17. feb 2014

posledné 🙂

motovidlo
17. feb 2014

@maryennn1 Ahoj, súhlasím s tým, že by sa mal dať termín, do kedy sa aktivity pridávajú a potom vybrať z tých, ktoré sú k dispozícii. Čakať na 20 ľudí nemá význam, vidíš približne, kto sa zapája, tak by som to riešila len medzi nami 5-6 (alebo koľko báb pridalo návrhy). Ja osobne navrhujem, aby sa aktivity pridávali do konca februára a výroba by mala byť do konca marca.
@mnique777 @sony2002 @lastovicka01 @gabgabbb @fufina1 @hela_tn @vepiku @merry1 @martina05 @chimsee @kittykittyke Baby, dajte vedieť, či súhlasíte s tými termínmi, alebo aké iné navrhujete.

Čo sa týka tých návrhov, skúsim ešte pozrieť, čo ma zaujme, ale ja myslím, že každá mamina dáva také aktivity, ktoré vie, že zvládne vyrobiť v primeranej kvalite a zároveň by asi bavili jej dieťa... aj preto je fajn, že nás je viac - viac hláv, viac nápadov 🙂

maryennn1
17. feb 2014

@mnique777 @sony2002 @lastovicka01 @gabgabbb @fufina1 @hela_tn @motovidlo @vepiku @merry1 @martina05 @chimsee @kittykittyke
Ešte ma napadlo, že ak by sa niekomu nepozdávali moje navrhnuté aktivity (čo som dala na začiatku) mohla by som vyrobiť aj niečo takéto:
1. Navliekanie filcových tvarov
2. Prevliekanie motúzikom- dalo by sa tak, že by som každej z nás urobila 2x tvary z machovej gumy, 2x zviera + ešte niečo vymyslím 🙂
3. Alebo môžem tú hru s vtáčikmi (vtáčik by bol filcový s pohyblivými očkami)- chytanie dážďoviek na jemnú motoriku čo som dala na začiatok (každá by dostala dva vtáčiky, aby sa dala hrať súťaž)
4. Alebo tú filcovú hlavu, ale dorobila by som rôzne výrazy tváre- emócie, prípadne rôzne vlasy, oči, nosy a pod.
5. Prípadne ešte by som mohla zvládnuť zvukové CD + obrázky zvukov

Tak vyjadrite sa, prípadne sa môžme dohodnúť na viacerých týchto námetoch a podelíme si ich medzi sebou, kto čo spraví 🙂 Alebo ak sa nepáči ani jeden môžem ešte pouvažovať nad inými

motovidlo
17. feb 2014

@maryennn1 Ešte toto môže byť dobré - na štýl goráliek. O šírke cestovín sa môžeme potom pobaviť.

motovidlo
17. feb 2014

@maryennn1 Jo, a ešte toto sa mi dosť páčilo - hmatové pexeso (ja som tými pexesami nejaká posadnutá 🙂 )

maryennn1
17. feb 2014

@motovidlo áno to pexeso hmatové aj mňa láka 🙂 mohla by sa tohto nápadu niektorá dobrá duša ujať 🙂

maryennn1
17. feb 2014

@motovidlo cestovinky sú zaujímavé, ale to chcem robiť s Adamkom doma keď bude starší, zatiaľ by ich asi chcel jesť 😀

motovidlo
17. feb 2014

@maryennn1 Ešte jedna aktivitka, čo sa mi páči - filcová reťaz, na koncoch sú suché zipsy, aby sa to dalo použiť znovu.

hela_tn
17. feb 2014

To hmatove pexeso sa aj mne pozdáva,to by som mohla zvládnuť spraviť..návrhy pridám buď dnes večer alebo zajtra. Súhlasím s tým,aby sme to do konca mesiaca uzavreli,nech sa do toho môžeme pustiť..

maryennn1
17. feb 2014

@hela_tn supeeer 🙂
@motovidlo a ja tiež súhlasím, že na konci mesiaca je uzávierka 🙂

maryennn1
17. feb 2014

@sony2002 ahoj, vedela by si popozerať a pridať ešte aj nejaké iné návrhy? tieto čo si dala sú fajn, ale myslím, že to si každá z nás ľahko a rýchlo vyrobí aj sama doma 😉

sony2002
17. feb 2014

maryennn1 skusim nieco pozriet 🙂 popripade, je tu kopec inych navrhov, tak ktore sa odhlasuju, mozem urobit 🙂

vepiku
17. feb 2014

@maryennn1 krasne aktivitky, mne sa pacia viacere 🙂...mohla by som spravit aj dve, pripadne by sme mohli kazdy spravit dve rozne :D.....heh ak by sa to dalo :D

vepiku
17. feb 2014

@maryennn1 aj ja suhlasim s terminmi 🙂

maryennn1
17. feb 2014

@sony2002 no ty si zlatá, už som sa bála, aby si sa náhodou neurazila 🙂
@vepiku no musia sa k tomu vyjadriť aj ostatné baby, alebo si to môžme nechať na druhé kolo 🙂

vepiku
17. feb 2014

@maryennn1 heh ked napadov je vela a ludi je malo :D

maryennn1
17. feb 2014

@vepiku veď toto 🙂 no ak poznáš nejakú šikovnú dušu tak sem s ňou 😀

sony2002
17. feb 2014

maryennn1 urazit sa nie :D len som trosku motovidlo na rucne prace, ale popasujem sa s tymi aktivitami, aby sme boli vsetky aj s drobcami, spokojne 🙂

sony2002
17. feb 2014

maryennn1 nasla som nieco taketo, len sa mi zda, ze podobne navrhy tu uz padli.. ked tak, pozriem este nieco ine 🙂

mamkabeika
17. feb 2014

Ahojte🙂
Rada by som sa k vam pridala 🙂

maryennn1
18. feb 2014

@mamkabeika vitaj 🙂

hela_tn
18. feb 2014

tak ja by som zvladla tieto, to hmatove pexeso a este pokukam..