Výmenné aktivity pre deti 2 - 5 rokov

majuska0407
9. okt 2014

ahojte..

hľadám maminky na výmenné aktivity🙂
optimálny počet by mohol byť okolo 10-15 aký bude záujem🙂

=počkáme kým sa pozbierame🙂

=každá si premyslíme akú aktivitu ideme robiť, pripravme si aspoň 2-3, aby sme si mohli ostatne vybrať hlasovaním čo chceme ... návrhy potom pridáme do albumu a budeme hlasovať🙂

=každá nezabudnime dať info aké máme veľké deti, aby sme vedeli približne aké aktivity tvoriť🙂

= dohodneme si čas na prípravu 2-3 týždne

=keď budeme mať aktivity vyrobené pošlú sa všetky jednej maminke. tá ich vyzbiera následne vyzbiera aj peniažky za poštovne.. pripraví balíčky a každej rozpošle🙂

=výmenu robím po prvý krát a nemám s tým skúsenosti.. tak ak sa nájde maminka, ktorá by sa chcela chopiť organizácie, veľmi rada ponechám žezlo🙂

=toť linky na inšpiráciu

https://www.modrykonik.cz/blog/klara.t/album/bu...

https://www.modrykonik.cz/blog/si/album/domaci-...

https://www.modrykonik.cz/blog/sova33/album/vym...

https://drive.google.com/folderview?id=0B06R2lc...

alenitka
10. okt 2014

@denkadenka tu to mas este lacnejsie z ciny .. len dodanie okolo 2 tyzdnov az 2 mesiacov 🙂 http://www.aliexpress.com/item/42-colors-lot-30...

sticza
10. okt 2014

@denkadenka skús popozerať aj tu keď potrebuješ viac farieb http://www.aliexpress.com/item/felt-fabric-poly... ja keď som objednávala 1ks stál v akcii 0,25€

majuska0407
autor
10. okt 2014

@vampgirl jasne berieme ťa🙂 ahoj

majuska0407
autor
10. okt 2014

vytvorila som album na hlasovanie🙂 nech sa páči vstúpte!
https://www.modrykonik.sk/blog/majuska0407/albu...

cicamica1980
10. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@vampgirl
@alenitka
aj ja si vzdy beriem🙂
ale neviem si predstavit, ze by som im pobrala tolko, aby z toho bolo 9 farrieb, po 7 odtienov a este pre 15 osob🙂

denkadenka
10. okt 2014

@alenitka

@sticza
Dakujem ale z tej stranky neobjednavam, ja som taky strachoprd 😀 nasla som este lacnejsiu za 4,70€ 12ks a doma to budem mat za tyzden 🙂 objednala som tri baliky takze 36ks 🙂 k vianociam bude mat pekny darcej, porobim z toho vsetko mozne 🙂

llela
10. okt 2014

Moj druhy navrh. Tangram. Fotka je ilustracna. Bolo by to vyhotovene asi z machovej gumy plus sablony zalaminovane. Sablony budu zo zaciatku asi zbytocne, je to dost tazke podla toho poskladat. Tak by si ukladali podla seba. Moj manzel povedal ze to je tazka aktivita, ze by to ani on nevedel poskladat. Tak mi napiste ci to mozem nechat🙂

llela
10. okt 2014

@majuska0407 ahoj, prosim ta tie aktivity co mas kluce a tie obrazce skladat bude to zalaminovane? pretoze ak nie moj maly kazisvet to znici pri prvom zobrati do ruky🙂

alenitka
10. okt 2014

@denkadenka ja si idem objednat z toho aliexpresu, ma tam dobre recenzie aj zo slovenska, a tam mas stale istotu, ze keby nieco peniaze ti vratia 🙂

majuska0407
autor
11. okt 2014

@llela všetky takéto aktivity treba zalaminovat. Áno aj moja by bola. A idem to dať aj do pravidiel, aby nám aktivity aj poslužili🙂

majuska0407
autor
11. okt 2014

@llela aj ja si myslím, že to je pre väčšie dorobce🙂 ale ak chceš dám to do albumu na hlasovanie? ??

majuska0407
autor
11. okt 2014

@cicamica1980 a prečo som mala tvoje aktivity vymazať? hľadáš niečo nové?

majuska0407
autor
11. okt 2014

@alenitka dakujem za dobrý link, už som si aj objednala🙂

llela
11. okt 2014

Ukladanie podla tvaru a farby. Zalaminovany podklad, tvary z machovej gumy.

llela
11. okt 2014

@cicamica1980 @luckadominika @llela @kiariq @sticza @majuska0407 @alenitka @eca12 @denkadenka @vampgirl
baby dufam ze som ziadnu nezabudla, ked budete mat cas vyjadrite sa mi na ten navrh Tangram, aby som vedela ci mam este nieco hladat🙂

cicamica1980
11. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@majuska0407 nie, aktivity platia, ale ked si kuknes, pridala som do fora dalsie 2 fotky a tie si predsa do svojho albumu uploadla. su to tie iste akltivity. takto mas v albume 4 moje fotky, ale vlasten su to 2 aktivity - 1. zapinanie, 2. farebne katrticky. tie druhe 2 fotky reprezentuju podla mna vierohodnejsie to, co som navrhla. prve 2 foto su iba ilustracne. a ked sa bude hlasovat, na kazdu aktivitu tam treba mat iba 1 foto, lebo ako budu maminy vediet, ze za co maju hlasovat - za ktoru z tych 2 fotiek? chapes?

majuska0407
autor
11. okt 2014

@cicamica1980 no, ale ja som pod každu fotku napísala nick. maminky si maju vybrat s možnosti a iba jednu fotku, akivitu zahlasovať autorke. aby sme vedeli, ktoru mame tvoriť..
každa sem davame 3 navrhy a z tych troch ideme len jeden zhotovovať!
a hlasovaním rozhodneme, že ktorý!
nato ten album služi. chapeš? alebo píšem ako madar🙂

majuska0407
autor
11. okt 2014

@llela @cicamica1980 @luckadominika @llela @kiariq @sticza @majuska0407 @alenitka @eca12 @denkadenka @vampgirl
baby tak ak je tu ešte niektorá, ktorá nedala navrhy, tak popremýšlajte a najneskor do pondelka-utorka pridajte prosím, aby sme mohli zahlasovať a vybrať aktivity na výrobu🙂
aktivity pridavam, do albumu, kde budeme hlasovať.
PROSíM hlasujte len za jednu aktivitu od jednej mamičky🙂 neodklikajte jej všetky🙂
a v albume si PRČÍTAJTE HLAVIčKU ALUMU Sú TAM DôLEžITé PRAVIDLá!!!

https://www.modrykonik.sk/blog/majuska0407/albu...

cicamica1980
11. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@majuska0407 nechapeme sa.
ked si pozries prvu stranu tohoto fora, tak som hned ako prva pridala 2 fotky - prvy retaz na zapinanie a druhu take farebne karticky, kde su z kazdej farby po 2 ks. to su moje 2 aktivity.
potom som na prvej strane fora tie aktivity uprensila, dala som ti dalsie 2 foto - 1. je taka kolaz, to som vlastne upresnila, ako to bude vyzerat - t.j. pasiky zo zlteho filcu, a ake druhy zapinania tam budu /lebo ta prva foto s roznofatrebnymi pasikmi je ilustracna/ a druha foto je tiez presne to, ako ta aktivita s farebnymi kartickami. to je upresnenie, nebudu to karticky z kazdej farby po 2 ks, ale bude to 9 farieb, 7 odtienov a z kazdeho 1 ks.

takze ak bude hlasovat niekto za tie prve 2 fotky, tak asi si neuvedomi, ze vlastne hlasuje za aktivitu, ktora v konecnom dosledku bude vyzerat inak - tak ako je mojich druhych dvoch fotkach.

majuska0407
autor
11. okt 2014

@cicamica1980 aha ospravedlnujem sa nechapala som🙂, naozaj no dakujem za objasnenie🙂 už som v obraze!

llela
11. okt 2014

@sticza to som nevedela, dakujem za info....a nemas predlohu ani na tie obtazky co budem laminovat s filcom? tu rybu, slimaka, korytnacku a ovcu?

alenitka
11. okt 2014

@majuska0407 ako druhu moju aktivitu daj teda tie cisla - robila by som ich z fimo hmoty, aby si ich deti mohli aj "nazivo" obchytat, a ktomu by som urobila nejake priradovanie k obrazkom napr. ovocia, kvietkov, snehovych vloceik a podobne 🙂 obrazok k tomu neviem dat ale skopirujem pod moju fotku v albume tento koment .. My mame 20 mesiacov a zacinaju nas cisla fascinovat 🙂 Cisla by som vytvorila od 0-9 ale priradovanie by som asi dala len od 1-6 predsa len su deti este malicke a napr. nasa vie napocitat do 5 a do 4 vie zatial veci spocitat

alenitka
11. okt 2014

@llela my mame doma z vymeny taku duhu, resp. farebne polkruhy ktore sa daju skladat na rozne sposoby a veru mala sa na nu vobec nechyta ... a ten tangram je este o level vyssie 😀 ale zase co bude kym sa vymena uskutocni, to neviem 🙂

cicamica1980
11. okt 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@llela za mna: nechaj ten tangram, mne sa to paci. ved vymena je pre deti 2-5 rokov.
ak mame mensie deti, ako napriklad ja, aktivitku odlozim a vytiahnem o 2 roky - mne sa ten tangram velmi paci a machova guma je super material - moja dcera ho zatial nedokazala roztrhat🙂

vampgirl
11. okt 2014

@llela Ja si myslim, ze tangram moze byt, kludne ho tam nechaj. (Ale mne sa viac paci ta tvoja druha aktivita tak budem hlasovat za nu 😀 )

majuska0407
autor
11. okt 2014

@llela @luckadominika @llela @kiariq @sticza @majuska0407 @alenitka @eca12 @denkadenka @vampgirl
takže baby po veľmi dobrej rade od @cicamica1980 vás všetky vyzývam, aby ste si pod svoje aktivity v mojom albume https://www.modrykonik.sk/blog/majuska0407/albu...

vypísali:
- z čoho to bude, aký material..drevo, kartón, flis, tvrdená guma,...
- či to budete laminovať (odporúčam)
-treba napísať presný popis výroby
-koľko toho bude(koľko kartičiek, kúskov)
- koment k tomu

ešte vás prosím je nás malo treba nás niekde propagovať, ja som už linky hodila kade tade.. prosím aj Vás odporučte výmenu🙂

vampgirl
11. okt 2014

@alenitka Mne by sa zdalo lepsie, keby boli tvary na priradovanie ku vsetkym cislam 0-9, zdalo by sa mi to konzistentnejsie. Je to vymena 2-5r a deti uz od troch rokov podla mna zvladaju pocitat do 10. Navyse potom sa s tym da ucit (ako vyssi level) rozkladanie cisiel (3+5=8)...

smolinka024
11. okt 2014

Aj ja sa hlasim...mozem urobit filcove skladacky ak by bol zaujem...Tu je nieco na inspiraciu...Ucime sa tym,kam patria ocka,nostek, a ine drobnosti...farby, jemnu motoriku.... A inak mame 2roky a skoro 2 mesiace....

lesy
11. okt 2014

Ahojte. Ak sa ešte dá, chcem sa pridať k tejto výmene. Môje návrhy:
1. značky áut - zalaminované dvojice kartičiek, na jednej je značka a na druhej konkrétne auto. Dieťa má priradiť značku k autu.
2. obrázok na drevených paličkách.
3. čísla 0-9 na drevených paličkách.
Tu sú fotky jednotlivých aktivít.

llela
11. okt 2014

@majuska0407 ahoj, mozes mi pridat ten tangram na hlasovanie🙂