Ako ošetrujete odreniny deťom?

katkatt
9. jún 2011

Nemyslim nejake velke rany, ale bezne odreniny a oskreniny na kolienkach, laktoch - ked uz sa stane... Nechate len samovolne zahojit a vetrat alebo aj pouzivate nejaky pripravok?

traktor
9. jún 2011

umyjem a necham volne *dýchať*..nedavam nic, ziaden pripravok..

beruska.zuzanka
9. jún 2011

Ja som malej odreninu na kolene a aj do krvi pricviknutý prštej len vyčistila, postriekala dettol sprejom a nechala tak 🙂

murinka
9. jún 2011

umyjem a necham tak..ak dcerka stresuje ked vidi krv tak pre pokoj prelepim s leukoplastom

ivett1
9. jún 2011

očistím špinu, umyjem a keď treba aj postriekam dettolom...nelepím, ani neviažem...rýchlejšie sa to zahojí 😉

bubelko
9. jún 2011

@katkatt vycistim, nastriekam dezinfekcnym sprejom (merfen) a bud necham tak alebo potriem bepanthen plus kremom.

sisaha
9. jún 2011

pouzijem na to betadine dezinfekcny roztok a prelepim leukoplastom, aby sa do toho nezanasala dalsia spina.

sjuzocka
9. jún 2011

voda, dettol alebo betadine a leukoplasty sa u nas neujali, vzdy si ich strhne, ale na lepsie hojenie mam doma aj propolisovu mast. Dobry na hojenie ran je aj nechtik. Ale tak von si bravam len malu flasticku s dettolom - takuto som si kupila nadobku...: http://www.latkovky.sk/produkt-detail/flasticka...

winona24
9. jún 2011

umyjem a na to aloe vera emergency sprej

evickapooh
9. jún 2011

umyjem s antibakt mydlom a pre pokoj natrem kremom [framykoin,bepanthen]ak velmi krvaca dezinfikujem joxom,posypem s s praskom na rany-vola sa zasyp na rany je to taky zlty prasok dostat h v lekarni,je velmi dobry zastavi krvacanie aj dezinfuje a nastipe!neprelepim-naplaste neznasaju moje dcerky!

anjelicek26
9. jún 2011

Umyjem vodou, pofukam a prelepim leukoplastom, na tom si slecna velmi zaklada 😀

adriana1712
9. jún 2011

Umyjem, pouzijem dettol sprej, a kalciova masticka je na odreniny ako vysita 🙂

inffinity
9. jún 2011

u nás se odřeniny také velice rychle hojí a přestávají bolet po pofoukání a přelepení náplastí s medvídkem 😎

martinex
9. jún 2011

u nas pomaha 2x pofukat a 3 pusinky, vzdy spokojne utrie slzy a uteka v ustreti dalsim rozbitym laktom/kolienkam 😵

baambulka
9. jún 2011

umyjem a nastriekam dettolom,nezalepujem,necham,aby to dychalo

renabr
9. jún 2011

tiež dettol a nič....poprípade septonexový prášok...

katkarv
9. jún 2011

takziez dettol a ked nahodou aj tak zahnisa ranka tak ichtoxyl masticku a zaviazat.

annaopialova
16. aug 2011

ahoj ja mam tekuty obvaz ono to stipe najprv mu to jemne poumyvaj a potom nastriekaj ono to zaschne :

gucz
16. aug 2011

ja odreninky umyjem, nastirekam dettolom. Dcérka vyžaduje leukoplast, tak jej tak voľnejšie nalepím, aby to mohlo dýchať. Ak je oškrenina škaredá, alebo nebodaj mokvá, tak natriem betadine masťou a tá to dezinfikuje a zasuší

darinkazv
16. aug 2011

voda a dezinfekcia 😉 u nás musí byť neštipľavá dezinfekcia. 😀 naj je dettol sprej 😉

ginger_fox
16. aug 2011

pofúkam, prestiekam Dettolom a potom spolu pofúkame. U nas sa zasadne odmieta prelepenie leukoplastom. Ak aj k tomu pride, tak o minutku-dve dostanem prikaz dat mu to dole 🙂

m_ij_ka
10. aug 2013

ja používam sprej z aloe vera 🙂

anjelik2509
10. aug 2013

umyť, postriekam dettolom, a neskôr sprej Panthenol...A samozrejme, fúkame, až kým neprestane bolieť 🙂 inak nedávam nič, žiadny rýchloobäz, nech to "dýcha" 😉

katuska169
10. aug 2013

u nas funguje pofukat,detol a lelkloplast to pri starsej a pri mladcsej pohukat a tiez detol ale ona si neoblubila ani lelkloplast a ani fas len tak navolno 🙂

luciaq
10. aug 2013

u nas je bezna vybava na vonku dettol. ja si to bez neho ani neviem predstavit, synator je stale obity,dobity tak pre nas je to super vec

lucka1987
10. aug 2013

jednoznačne pofúkam, bez toho to ani nejde.. umyjem a keď je to viac, tak dezinfikujem septonexom či čo to mám.. príliš to ani neštípe... a nechám navolno

pingu1
10. aug 2013

pofukam, z toho sa to najlepsie hoji 😉 😉 😉 😉

lejlla
10. aug 2013

Samozrejme pofukanim 🙂 a peroxid alebo takym praskom z lekarne zasypem...

modrofuzik11
11. aug 2013

umyjem, nechame ranu hojit sa, nech sa spravi chrasta. tu potom kremujeme mastnejsim kremom, neparfumovanym. rany sa potom hoja rychlejsie.

dada97
14. aug 2013

fenomenalna vec je emergenci sprej, je z aloe vera, harmancekom... je to velke balenie a vyuzitelne doslova na vsetko prva pomoc v domacnosti, viem poslat na mail, naco vsetko sa da pouzit, lepsiu vec som este nemala a kazdy clovek, kto ho vyskusal, je spokojny a co je dolezite hlavne pri detickach nestipe a hoji

silvapokorna
28. dec 2013

Ja opláchnem čistou vodou, vydezinfikujem Betadinom (ten neštípe) a prelepím náplasťou. Pre deti najlepšie s obrázkom. Ja používam zn. Cosmos, dajú sa kúpiť ja normálne v Kauflande a dobre držia. Ja ich mám najredšej.