Čo hrozí učiteľovi za smrteľný pád dieťaťa v škole?

17. máj 2021

Žienky, počas prestávky zomrelo 10 ročné dievčatko. Spadlo nešťastne zo stromu a to tak, že po páde aj hneď zomrela. Celé sa to odohralo počas veľkej prestávky. Čo hrozí učiteľovi? Kedy je "priamo" učiteľ na vine? A kedy je na vine škola napríklad?

autor
17. máj 2021

To dievčatko je už pochované. Stalo sa to minulý týždeň.

terezka1947
17. máj 2021

Tak...staci kraj,ked povies,ked nechces byt konkretna.

ibrunova
17. máj 2021

Neverím tomu akosi, keby také niečo bolo, sú toho plné médiá.

alami
17. máj 2021

Ono sa ľahko odsúdi učiteľ - mal dať pozor. Aj rodič má dať pozor a koľko úrazov sa stane doma? Máme doma jedno, alebo dve deti. Na veľkej prestávke je na 2 - 3 učiteľov okolo 150-200 deti. Pozeráš vľavo, vpravo sa stane zle. Riešiš problém vpravo, vľavo sa ti niekto pobije. Mala som aj ja tú česť zbadať na diaľku dieťa na školskom dvore na strome. Bola si "len " odtrhnúť jablko. Deviatačka!!! Fakt by človek predpokladal, že taká baba vie, čo je dovolené. Inak, keď kričíte na dieťa cez celý školský dvor a cez 200 detí, verte, že vás nie je počuť, kým dobehnete, môže byť neskoro. Inak, keď som zavolala matke, čo sa stalo, povedala mi - ale veď ona doma bežne lezie na strom. Tak asi tak.
Je pravda, že v školskom poriadku nemáme napísané, že na strom liezť je zakázané, rovnako, ako tam nie je napísané, že je zakázané nosiť do školy traktor, alebo skákať na trampolíne, ktorú nemáme. Ono sa tam fakt nedá dať všetko, ale napriek tomu si myslím, že by dieťa malo vedieť posúdiť, čo sa smie a čo sa nesmie. Tak, ako sme to vedeli posúdiť my aj bez školského poriadku na 30 strán.
Dieťaťa, rodiny, aj pani učiteľky mi je nesmierne ľúto. Fakt sme jednou nohou v base!😔

dzulli1980
17. máj 2021

Povedz na rovinu, kde sa to stalo ... nikde, pravda? Bože, toto už je tak úchylné, baviť sa na takýchto veciach ... strašná doba, strašní ľudia ... chorí, bez chrbtových kostí ... neverím, že sa toto stalo.

autor
17. máj 2021

@terezka1947 Nitriansky

bluka2
17. máj 2021

Neviem. v Nemecku je to definované, že škola preberá zodpovednosť v čase, keď tam dieťa je a aj za akých podmienok (že sa svojvoľne nevzdialilo a tak). Na Slovensku nemám šajnu, ale v praxi, keď lekár "nikdy nepochybi", nečudovala by som sa aj keby "učiteľ nikdy nepochybi".
Stále však rozmýšľam, že 10 ročné dieťa sa mi zdá dosť veľké na to, aby samo usúdilo, ako vysoko na strom liezt a podobne. Aj keď aj u dospelých sa nájdu takí, čo umreli počas toho ako si robili selfie... Dosť ambivalentna téma

terezka1947
17. máj 2021

😔ach...chudaci rodicia,ale...aj uciteliv a jej spoluziakov mi je luto.

gulka123
17. máj 2021

V telke by to už určite bolo... A keď nie tam tak aspoň na nete niekde... takéto veci novinári hneď na net dávajú.

flakulka
17. máj 2021

Som z NR kraja ale nič tak hrozné som nepočula že sa stalo😟

bluka2
17. máj 2021

Nechapem, prečo chcete mať všetko v bulvari. Chýbajú vám tam ďalšie pikantné nehody? Však super, že sa to tam raz pre zmenu nerozmazava, hlavne keď aj tak väčšina toho, čo popise bulvár je dosť ďaleko od reality. Možno sa hyeny ešte zobudia a dajú to tam s oneskorením

sense
17. máj 2021

Smutné ak sa to stalo naozaj... Je mi ľúto rodičov....Ale, autorka ak máš strach dat dieťa do školy tak ho každé ráno upozorni, že treba rešpektovať pravidlá školy a učiteľa resp osobu kt ma dozor...ze cez prestávku sa po stromoch nelozi, nneskace kade tade, nelozi aby sa jej niečo nestalo...
My sme pred rokmi chodiki do kolečka,kto neposluchol mal poznámku alebo po skole, len vtedy sa žiaden rodič nechodil hneď sťažovať na učiteľa a dozor mávali 2 učitelia na všetky triedy druhého stupňa
Môj brat spadol kedysi zo stromu, skončil na jiske, utiekol doslova hrobarovi z lopaty, mali zato zavrieť mamu lebo nedala pozor?

ibrunova
17. máj 2021

@bluka2 čo sem motáš bulvár?

katym77
17. máj 2021

Aj ja hľadám tú správu som z Nitrianskeho kraja, nikde o tom nič nie je písané, tak jednoducho by sa to neututlalo.

bluka2
17. máj 2021

@ibrunova ja sem motam bulvár? Však každý druhý príspevok predo mnou je o tom, že sa to nemohlo stať, lebo to nie je v médiách

sisa_s
17. máj 2021

@bluka2 tak nehovorime, ze vsetko musi byt v mediach, ale ked sa na sukromnom pozemku v dome obesilo o smykacku dieta, bolo to vsade do hodiny, keby zomrelo dieta na skolskom ihrisku, urcite sa o tom niekto dozvie, kto to da do medii...

ibrunova
17. máj 2021

@bluka2 média nie sú len bulvár, ale aj seriózne médiá, napr TASR alebo MV SR

bluka2
17. máj 2021

@sisa_s mohlo byť aj, že motyka vystrelila a že nikto z tých rodičov spolužiakov nemal tu potrebu proste. Nie na Slovensku, ale z mojej dcéry školy (bola to škôlka spojená so školou) bol ozbrojený prepad a uniesli dieťa dakeho zbohatlíka do zajatia za výkupné. Tiež to nebolo v médiách, takže sa to nestalo?

ibrunova
17. máj 2021

@sisa_s presne tak.. A spomínate si na to dievčatko, čo zomrelo po sánkovačke na lyžiarskom? Bolo to všade a okamžite. Takže sa divím, že niekomu robí dobre začínať takúto diskusiu .

bluka2
17. máj 2021

@ibrunova O ich serióznosti by sa dalo polemizovať, ale to sme tu v zlej téme. Uznavam, sú aj lepšie médiá a aj úplne dno...

kratulka
17. máj 2021

Ono jedna vec je dozor a druhá dieťa či poslúcha či nie je problémové... Všetko človek neustriehne žiaľ...
Je to nehoda... A to je to že sa musí nájsť vinník ... Obetna ovca aby ľudia boli spokojnejší...
Nezastavam sa učiteľa dieťaťa rodiča ani školy vedenia ani nikomu vinu nehadzem... Len sú rôzne uhly pohľadu... a žiaľ dievčatku to už život nevráti...

mariska1989
17. máj 2021

Je to strašné neviem si predstaviť ani čo musia prežívať teraz rodičia aj keď už je teda po pohrebe 😔. Učiteľ je v daný čas ako dozor tým pádom je zodpovedná .má sa pozerať de sú deti a musela vidieť že lezie na strom takže môže jej hroziť vyhodenie zo školy a pravdepodobne podmienka .určite to musí byť aj ťažké pre ňu ..za ďalšie 10 ročné dieťa ešte dievča čo šlo na ten strom teda nerozumiem 🤔

ibrunova
17. máj 2021

@bluka2 to je na inú diskusiu, beriem 😃 ale uznaj, že niekto by to už niekde povedal a už by to bolo všade.

tina4931
17. máj 2021

To ako vážne? "Lebo sa o tom nepíše..."? Tu sa aspoň naplno ukazuje sila médií, akú majú moc. Čo nie je všade v médiách akoby neexistovalo a naopak. Obraz dnešnej doby.

autor
17. máj 2021

Ženy! Čo bulvár nenapíše, tak sa to vôbec nestalo ???!!!
Tá mamička nebohej je sama tu medzi Vami na MK! Aj tá učiteľka s fotkou. Hádam nebudem konkrétne mená písať. Nie toto má byť cieľom tejto diskusie!
Veď rolujte ďalej, ak myslíte si že je to vymyslená téma.

Tak učiteľ má neskutočnú zodpovednosť! Nie je to ľahké a už vôbec nie dnes. Tuto riešia rodičia aj to, že 3 učiteľky stáli na chládku s prekríženými rukami a rozprávali sa.

bluka2
17. máj 2021

@ibrunova z mojej skúsenosti nie. Písala som niekomu inému komentár. Môžem len súhlasiť s tým, že väčšinou by to hneď bolo v médiách (keď teda preferujes pekne označenie toho, čo som nazvala bulvár) ale nie vždy

bluka2
17. máj 2021

@tina4931 presne, som zaskočená

monka105
17. máj 2021

2-5 rokov za usmrtenie chránenej osoby.

ibrunova
17. máj 2021

@bluka2 to, čo si písala, o tom možno ani nikto nevedel, resp. minimum ľudí.. Ak sa niečo stalo v škole, vedela o tom celá škola, deti, rodičia a aj náhodní ľudia museli vidieť, že sa niečo deje, museli tam byť policajti, záchranka.. Skrátka neverím.

andy1985
17. máj 2021

Je to pravda! V médiách to nebolo. Ja som to počula ale tiež nebudem písať keď to autorka nechce prezradiť.