Pád dvojmesačného bábätka

miushik765
7. nov 2016

Pred včerom mi padol môj 2mesačny syn...proste som ležala a on ležal na mne a chytil ma mikro spánok a zaspala som. Chvyľu plakal a potom bol kludny. Zato ja som revala a triasla sa ešte hodinu. Spadol asi z 50cm a ležal na boku l. Samozrejme som bola na pohotovosti, urobili mu usg hlavičky a prezrel ho neurolog, ja som ho doma tiež celeho pozrela a prehmatala nebolelo ho nič a nikde ani nič nemal. Poslali nas domou že všetko vyzera byť v poriadku len ho mám sledovať, samozrejme som celu noc nespala a sledovala ho spinkal aj sa budil papať ako vždy, cez deň mi už moc nespáva zato v noci sa budi len 2x včera mi nespal celu noc bol kludny blabotal ale aj plakal kedže mi už 2 deň nekakal pravdepodobne zato kedže pri masaži bruška sa upokojil. Dnes mi cez deň tiež nespal ale na prechadzke ano. Pride mi hrozne kludny usmieva sa vydáva zvuky atď....teraz aj sam zaspinkal.... Stalo sa vám niečo podobne? Mohlo by mu byť aj napriek vyšetreniam niečo? To že som hrozna matka viem a budem si to navždy vyčítať čo sa stalo nikdy by som si neodpustila keby sa mu niečo stalo....ešte teraz mi je zle keď si na to spomeniem... tak poprosim len ženy ktore mi vedia odpovedať na moju otazku a prispieť skusenosťou....zle mi je aj bez toho aby mi tu niekto nadaval, bola to moja nezodpovednosť... Ďakujem vopred

ysseba
8. nov 2016

@miushik765 Ale no, hlavne kľud. A hlavne nemaj také reči, že si zlá matka a že si to budeš vyčítať. Proste sa to stane, stačí chvíľka. mne sa to stalo tiež, ale malý bol asi polročný (spadol z postele). A mojej kamoške sa možno ešte menšie bábo zošmyklo zo zavinovačky a spadla z pohovky. Tiež boli na CTG a všetko v poriadku. Tak kľud. Stane sa, na pohotovosti si bola, vyšetrenia spravili, povedali že je všetko v poriadku. Správa sa normálne, nezvracia, tak kľud 😉

miushik765
autor
8. nov 2016

@tweetinka.co A napriek tomu mala krvacanie? Teraz si ma vydesila a mala nejake priznaky?

miushik765
autor
8. nov 2016

@ysseba ctg mu nerobili len usg

maykaaa1122
8. nov 2016

Hlavne je, ze si v poriadku. Kedysi sme prezili omnoho horsie veci a tu sme urcite bude malicky v poriadku..stalo sa to viacerym, len o tom nepisu.

smile31
8. nov 2016

@miushik765 ale prestan! to ze si hrozna matka? za to ze ti spadol? mne moj syn tiez spadol z gauca, mal necelých 5 mes. nechala som ho tam na 5sek. len som mu po cajik isla a bums padol na bok, mal modriny na cielku hlavke tiez som si vycitalaze som zla matka, ze som mu ublizila... ale obcas sa to stane, ked zhodnotili lekari ze mu nic nie je, tak bud kludna... keby ti velmi plakal ale bol stale ospaty, vela spinkal tak by som zbehla este raz k dr... ale neboj sa verim ze je vsetko v poriadku

peta2202
8. nov 2016

Babenky klud myslim ze ked uz ma zena druhe a dalsie dieta tak stresuje menej ale to neznamena ze by ju to nerozrusilo.Ale vzchop sa ked sa aj nieco take stane a nahodou by priatel nebol doma cim malemu pomozes ked budes plakat a budes nepouzitelna cely den? Ako jasne ze sa clovek zlakne ale bud rada ze mu nic nie je a chladnu hlavu zbytocne nestresovat este aj jeho malickeho

tweetinka.co
8. nov 2016

@miushik765 priznsky ziadne, lebo sme hnet utekali do nemocky.. ak by malo tvoje dieta problem, uz si to vsimnes

miushik765
autor
8. nov 2016

@tweetinka.co takže robili jej aj ct aj usg? Môjmu len usg

tweetinka.co
8. nov 2016

Ano, aj ct, na snimku sa nieco nepozdavali, tak preto ct.

chlucka
8. nov 2016

@kylie1983 v pohode...my sa na tom tiež zabavame 😀

miushik765
autor
8. nov 2016

@tweetinka.co Asi som nechápavá prepáč... na snimje z usg sa im niečo nepozdávalo?

tweetinka.co
8. nov 2016

@miushik765 u neurologicky povedala, ze to vyzera vsetko ok. Potom sme boli poslany na chirurgiu, na rongen, tam sa nepozdavalo nieco. Snimok bol rozmazany, lebo sa vraj hybala. Kedze sa nepozdavalo, taj nas poslali na traumatologiu, kde sa robilo ct a tam potvrdili prasklinu, krvacanie fo mozgu, nasledne prevoz do ba

janma
8. nov 2016

@miushik765 nečítala som všetky príspevky no nám naša slečna spadla z gauča rovno na hlavičku ako 3 mes.boli sme na pohotovosti a robili je rtg. Nič tam nemala a mali sme ju sledovať ak by bola iná zvracala by alebo by nejavila záujem o papanie máme prísť. Bola v poriadku nič iné sa neobjavilo a dnes má už 3,5 r. Je úplne na mieste, že si s toho vystresovaná ja som bola tiež a náš tatino ešte viac hlavne preto, že ja som pri nej bola pri vedomí. Bola to náhoda len som jej menila plienku v lehátku lebo mala reflux položila som ju na gauč a tým, že sa už pretáčala urobila to v mikro sekunde a môj mozog už ani nestihol zareagovať. A pri tom sme od narodenia dávali na to veľký pozor lebo pediatrička nám to stále pripomínala od prevej návštevy.

miushik765
autor
8. nov 2016

@janma Môj ma tiež reflux... už som trochu pokojnejšia sprava sa ako zvyčajne už len ja si namýšlam z tych nervou

miushik765
autor
8. nov 2016

@tweetinka.co Aha tak nám len usg robili a prezrel ho neurolog a chirurg či normalne reaguje

tweetinka.co
8. nov 2016

@miushik765 ak by sa lekarom cokolvek nezdalo, nechaju vas v nemocke. Ak mas zly pocit, vyziadaj si, sj platene ct, aby si mala istotu...

teenushka
8. nov 2016

Prirodzená reakcia. Bolo by nenormálne, keby si z toho nestresovala. Tiež som si to zažila a chvalabohu, všetko dobre dopadlo. Už to nerieš 🙂