Prečo môj 2,5 ročný synček dnes stratil vedomie?

daduska2009
5. júl 2012

Ahojte chcem sa poradiť, dnes mi malý z ničoho nič spadol na zem a asi desat-pätnást sekund nevnímal ešte sa mu to nestalo máte niekto s takýmto niečim skúsenosti ak ano budem rada ak napíšete čo robiť dosť nás to vystrašilo . Ale teraz už je zda sa byť v poriadku.Dakujem

wera.g
5. júl 2012

nám sa to stalo pár mesiacov dozadu, drobec zaplakal a z ničoho nič zostal ako gumený, nevnímal, nič ☹ šli sme na pohotovosť, malý bol už ale ok, tak nás vyslovene primár neurológie poslal do riti, tak k detskej, poslala nás na neurológiu, robili mu eeg, poslali nás aj na ekg ku kardio - choďte určite k doktorovi !!!!

vladkap
5. júl 2012

Daduška, sú príliš veľké teploty, deti treba obliekať čo najmenej a dávať im veľa piť, nie všetky si zvyknú pýtať. Prípadne ich aj chladiť vodou. Krátky koabs môže spôsobiť teplo, mohol ho spôsobiť aj pád na zem, ak si buchol hlavičku. Pokiaľ má v pohode zreničky, ktoré reagujú, nemá iné príznaky -malo by to byť dobré. Pozor však, takéto niečo môže spôsobiť aj srdiečko, to vyšetrí iba lekár. Netreba to nechať len tak, určite to skonzultujte. Malý je chutné dieťa 🙂 .

ita78
5. júl 2012

Moja,mne pred 12rokmi dcéra takto odpadla,tiež len pár sekúnd bola mimo,ale veruže som doslova LETELA s ňou na pohotovosť!!!! 😒 Ale je pravda,že v tom čase sme nemali doma net..... 🙄

gumimaci
5. júl 2012

Brat presne v tomto veku tiez prvy x odpadol a diagnoza bola epilepsia. Takze urcite treba k lekarovi.

piacere
5. júl 2012

Každým dňom som viac a viac šokovaná, čo všetko sú schopné ženské riešiť na internete...
Prepáč, ale toto nie je vybitý zub, či pricvaknutý prst vo dverách....
Akože pardón, ale ak už ani odpadnutie tvojho dieťaťa nie je dostatočným dôvodom na to, aby si na prvom mieste letela k lekárovi a nie za počítač na hlúpeho koňa, tak ja už potom neviem...

🙄

Drobcovi prajem, nech je to ok (žiadne hrôzostrašné diagnózy, snáď len prehriatie)....

nelicefo
5. júl 2012

uz som myslela ze ma nic neprekvapi ale stalo sa!!!!!!
Ja by som uz davno bola na pohotovosti a na kona ani nepomyslela!!!!!!! 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

andrejka1974
5. júl 2012

okamzite k lekarovi uz si tam mala byt o 14.00

lussy23
5. júl 2012

Zvláštne, že otázku položila žena, ktorá má troch anjelikov ... Miesto vypisovania na nete, treba bežať na pohotovosť! Tento svet je veľmi zlý a aj na prvý pohľad banalita môže byť začiatkom vážnej choroby... nedávno som čítala príbeh, o dievčatku, ktoré z ničoho nič zomrelo, celé to začalo obyčajnou teplotou... ja by som neriskovala a okamžite letela na pohotovosť.

blueskyka
5. júl 2012

To iste robil moj brat..akoahle sa tukol niekde do hlavy, odpadol....lenze to bolo este za sociku a nejake vysetrenia, ako sa robia teraz, nepripadali do uvahy, takze okrem rozboru krvi nerobili nic a nic nezistili, ale dnes ta poslu na neurologiu, kardiologiu a kadetade....urcite nevahaj a chod..neriskuj zdravie dietata...

hajanka
5. júl 2012

tiez som si myslela, ze tu uz ma nemoze nic prekvapit, napises 3 necele riadky a cakas diagnozu cez internet???!!! 😲 😲 😲
nehnevaj sa, ale toto je od teba MAXIMALNE nezodpovedneeeeee a hlupe!!!!

zuzanocka11
5. júl 2012

Tazko povedat,ja viem iba z coho som odpadla práve ja....mala si zavolat aspon 112 a poradit sa...

ivuska6
5. júl 2012

ja som to mavala tiez ako dieta odpadla som ked som sa silno buchla alebo sestra namna sadla robili sme kona a odpadla som bola som slaba na taketo veci a aj mi to zostalo a viem kedy to na mna pride . a nikdy nebola mama somnou u lekarky stym jednoducho dojde na mna slabost a bac

anjelicek26
5. júl 2012

Dieta moze odpadnut aj z tepla, pokial nepije, vela sa hybe, zatoci sa mu hlava a uz to je. Moze! Ale moze to byt vela inych dovodov, preto taketo VZDY riesit na pohotovosti!

iwuskaaa
5. júl 2012

Ako si dopadla? Predpokladám, že si nakoniec na tú pohotovosť išla 😕 .
Vzhľadom na tvoj vek a na to, že ste sa o bábätko snažili dlhšie sa len divím, že si bola ešte schopná napísať otázku sem! Neviem, či si čakala odpovede od mamičiek typu: to nič nieje, to sa stáva, ale toto je fakt veľký hazard so zdravím dieťaťa!!!

liave
5. júl 2012

nie kazda mamicka hned v panike leti k dr.mozno to bolo naozaj z tepla a potrebovala si s aujistit ...kazdopadne chodte k dr.urcite tym nic nestratite.malinky je nadherny tak sup sup k dr.a na buduce radsej pis IP ppriatelom 😉

mna na konovy tiez uz asi nic neprekvapi!

zrzulka
5. júl 2012

...myslim si ze sa prilis prehrial(neskakal vela? nebehal?nebol prilis dlho na slnku?) ponukala si mu dostatok tekutin ci pil malo?mozno toto su dovody preco stratil vedomie ....ale urcite by som sla sa poradit k dr nech ho prezru ci je ok.Mne ked sa nezda nieco pri detoch tak okamzite volam 155 a radim sa s nimi pred vyjadzom na pohotovost aby som nieco nezanedbala kedze pohotovost v nasom meste nemame a kym prideme na kramare + vyckame kym prideme na radu ubehne vela casu). Mne v pondelok tiez dcera dostala epilepticky zachvat (pravdepodobne, vysetrenie robia az zajtra kedze dnes je statny sviatok 😠 ) Hned som volala zachranku. u nej to vsak bola viroza. Cize teplo + nejaka viroza a detsky organizmus moze zareagovat aj zachvatom, stratou vedomia. Urcite vas nechaju na pozorovani minimalne 48 hodin (zalezi od toho aku mate poistovnu) Drzim palce nech je syncek v poriadku 🙂

brumka
5. júl 2012

VYsoke teploty, malo vody, dehydratacia/upal... urcite by som hned letela na pohotovost, treba ist hned aby aj lahsie vedeli ci tlak neklesol...

mamamonka
5. júl 2012

lekarovi a hneď zajtra...určite ťa pošlu na magneticku rezonanciu s nim, ak nebol dehydrovany

lenuska20
5. júl 2012

udivuje ma, ako dokážu byť matky nezodpovedné a lahkovážne a riešiť takéto závažné veci na fórach....niekedy mám pocit, že keby nebolo koňa, tak niektoré ženy by ani existovať nevedeli...

katka1981
5. júl 2012

Prepac mi tu drzost, ale ako dlho by mal lezat v bezvedomi, aby si zavolala pohotovost alebo utekala k lekarovi??? Urcite tu na koniku ti poradia, urobia potrebne neurologicke vysetrenia a testy a poskytnu odborne rady, co robit nabuduce. Zavolaj zajtra aspon pediatricke, skoda, ze si lekara neriesila hned, lebo zajtra uz nemusia zistit pricinu. Bodaj by sa to uz nezopakovalo a bolo to len z tepla.

bambibam
5. júl 2012

Ja som ako dieťa,dospievajúca,dospelá,tehotná netehotná som odpadávala dosť často,tiež krátke výpadky vedomia a až po 30 rokoch sa ukázalo kde je zrada (srdiečko) ,ale vždy sa moja mama radila s lekárom (odbery vyšetrenia),zo začiatku ma tiež mama vláčila kade - tade a postupne ako som rástla sa to sem - tam vybavilo telefonicky a objednávali ma len na odborné vyšetrenia,ale nikdy som sa necítila chorá,a ani žiadna predtucha do dnes deň. Takže aj ked sa ti malý nezdá chorý,určite choď za doky a pýtaj si nejaké odborné vyšetrenia neurolog,kardiolog,krv - môže byť anemický,moč......proste bude mať len záznam ,že sa niečo udialo v jeho tele čo nieje v poriadku.A ty budeš kludnejšia ,že si pre neho niečo spravila a nič nezanedbala.
Je prirodzené ,že každý ti dá len jednu odpoveď Lekár i ked ani on nieje vševed ,ale má blízko k odpovedi Prečo môj 2,5 ročný synček dnes stratil vedomie?

daniela2710
16. okt 2013

mam 6rocnu dcerku a dneska rano sa nam stalo presne to iste.ja som myslela ze sa zblaznim od strachu.boli sme u lekara .pan doktor povedal ze ma nizky tlak a pani kardiogicka nerobi aby som prisla v piatok .tak o com su lekari!!!!

winka99
16. okt 2013

daniela...pani kardiologicka je u vas len jedna? kedy sa naucime, ze na lekarov sa spoliehat neda, im je totizjedno, ci ti dieta odpadne aj zajtra aj pozajtra, alebo kazdu hodinu

darzneba
17. okt 2013

n