Aké nezvyčajné mená ste dali svojim detičkám a prečo?

nkaps
26. jan 2012

Ja mám doma 8 t. Taniu a voláme ju Taninka, dali sme take meno, lebo nie je časté a ja som Nina a mm je Tomáš a tak vznikla Tania

terki24
20. feb 2016

My si pre nevieme vybrať, pre dievčatko máme Zora, Táňa, Zoja, Lívia, Anežka po mojej prababke, Matilda alebo Lýdia :D
Pre chlapca sa nám páči Alexej, Maximilián, Zachariáš alebo Félix :D

kaliva
27. feb 2016

My mame doma Elizabeth a volame ju tak ako je krstena. Obcas jej povieme Eli a manzel sem tam Lili ale snazime sa co najviac Elizabeth. Povodne sa mala volat Tadeas, no nevyslo 🙂 ale teraz aspon nemusime vymyslat chlapcenske meno pre druhe babatko a ak to bude dievca tak asi Olivia aj ked mne sa velmi paci Margaret 🙂

opica
27. feb 2016

Nase deti maju mena zo slovenskeho kalendara o ked mena bezne nie su:gregor,jergus,elias

amairim
22. mar 2016

Ahojte, my mame doma dievcatko menom Darja (povodne mala byt Olivia, ale narodila sa 23., meniny by mala o dva dni neskor) a snycek sa vola Oliver, ked uz nam nevysla ta Olivia. Ale pacilo sa mi meno Zacharias, Matus, Darren. Aktulane sa mi vemi paci Timea, ale tretie uz neplanujeme 😀
Inak bratia sa volaju Silvio a Dario. Ahadam su na SVK jedini 🙂 Uz maju obaja vysse 20 rokov. Maminka bola milovnicka talianskych filmov (mena hladala na konci v titulkach).

martinka285
6. máj 2016

My mame dcerku Vandu,je to pre nas velmi pekne meno,originalne a nie velmi frekventovane 🙂

deer3
6. máj 2016

My mame 3 mesacnu Amy sme miesane nanzelstvo a zijeme v zahranici tak bolo pre nas velmi dolezite aby sa dalo meno lahko vyslovovat.

kuukii
6. máj 2016

My máme dcérku Jessica. Nezvyčajne, zahraničné ale pre nás najkrajšie. 🙂. Chceli sme sa vyhnúť menám ktoré teraz až tak frčia (Sofia, Mia, Ema atď. veľmi pekné mená ale na detskom ihrisku najpoužívanejšie. Chceli sme aby bola napr: na detskom ihrisku jediná a zatiaľ v okolí aj je 🙂.

vodnarik23
17. júl 2016

Lota . Nezvycajne , ale stale slovenske meno. Kedze ja som Luisa , kto pozna film/knihu Luisa a Lotka , bolo rozhodnute. 🙂 pekny den

mijo53
17. júl 2016

Luisu a Lotku som čítala , pekná kniha
No poviem pravdu, že z niektorých mien má začal bolieť žalúdok, toľko krásnych slovenských mien a tú mena niektoré hrôza a zisťujem, aj z iných tém ohľadom mena, že muži majú viac rozumu ako ženy, výberu normálne mená
Mimochodom Marína bola ešte za Sládkoviča, jednu nebohú tetu som poznala Marína, Marína Kráľovičová a za posledné 3 mesiace 2 Maríny, takže to bude pomaly otrepané meno ale pekné slovenské, ale POZOR, kto chce dať zriedkavé v súčasnej dobe nezvyčajné, lebo za chvíľu to nebude pravda

foterlotor
18. júl 2016

Po precitani tejto temy som stratil iluzie o ludoch v tejto krajine. Gratulujem vsetkym mamickam ktore musia byt originalne a ich deti budu mat v skole peklo. Ano kazdy ma pravo na vyber mena ale chceme tu mat same anglicke americke a neviem ake mena? Mali by sme si udrzat kulturu a odlisit sa nie sa opicit po zahranici. Kokos ja dam synovi meno Ole Gunar a dcerke Zoe Tiffany... budem cool. Tipujem ze k tomu je este cool si dat 2 priezviska a urcite bez ova. :D

jarmilasemankova
18. júl 2016

No my sme dali meno Samanta nakoľko sa mi slovenské mena nepáčia a tie ktoré sa mi páčia sú už v našej rodine

ariannazara
18. júl 2016

Ja keď budem mať deti tak chlapčenské meno bude Karim a dievcenske bude Valentína 😉

flloweradella
26. júl 2016

tak ja mam doma dvoch chlapov,prvy sa vola Shamseddine Michael a druhy sa vola Nathaniel Alexej , pacili sa mi, otca mali cudzinca, tak to sedelo aj z druhej strany 🙂

barrborka
26. júl 2016

...teda dievcata, kolko mien, ani som nepocuja niektore, no ale vsetky su carovne a originalne. na ziadne nenapisem, ze nikdy nedam, alebo co je to..kazda mame svoj vkus, pocity..mne sa paci tisic chlapcenskych, tisic dievcenskych..chlapec sa mi paci: Rafael, Alexander,Teodro...ked budem mat raz ja deticky, chlapec bude Tibor-po nebohom bratovi. Dievka bude asi po mne, alebo sa mi paci aj: ani neviem 🙂 Celine-citaj Selin, Samanta, Cindy, Amanda...je toho vela 🙂

doltan
1. aug 2016

Ja mám Elenu /voláme ju-Elenka, Elenita/. Nepáči sa mi keď sa jej meno skracuje na Ela. Ak by som chcela, aby sa tak volala hneď by som ju tak pomenovala. Vyberal manžel. Dlho som si nevedela zvyknúť no teraz som strašne rada, lebo nie je tak často dávaným menom. Stretla som sa s nezvyčajnými menami, kroré som nikdy nepočula t.j. TELESFOR, DARDAN-pre chlapca a dievča-MELIHA, FRUŽINA, ORIANA.

andrejusa
1. aug 2016

Dnes som pocula meno pre dievcatko Eiva a chlapec bol Dorian...

julilady
1. aug 2016

Ja mam doma julianku a stevka 😃

calinka78
1. aug 2016

my máme Zuzanku a Ľuboška. Hlavne pri synovi sa každý pýta, či po otcovi 🙂. Ale nie (manžel je Martin), proste sme sa nevedeli dlho dohodnúť na mene a nakoniec sme vybrali Ľuboš, lebo sa páčilo obom. V dnešnej dobe sa ale už moc nepoužíva. V každom prípade sme chceli slovenské mená. Ale máme známych, ktorí majú Lukréciu a Zuzka ma spolužiačku v škôlke, ktorá sa volá Chidimma (otca má myslím niekde z Afriky).

peta18ha
1. aug 2016

Moje deti sú Kamil,Peter,Timea a muzova neter Amalia Maria,prababka bola Hedviga ;)

erika272
1. aug 2016

Ja mam doma Davida aj ked som chcela Teodora ale prvemu sme dali po tatovy... Ak bude druhe babo a bol by to chlapes mam v sne niektore z tychto 3 mien Maximilian Levente Toprak a pre dievcatko mam vybrate Bahir Asif
Ale chlapcenske sa mi pacia aj Demir Damien Tristan
Pre dievcatko sa mi pacia Rebecca Tara Tuba 🙂

dilino
1. aug 2016

my mame dcerku Alicu ale chceli sme dať Zina,Zoja,Zara, ak by sme maly chlapčeka bol by Matej a mňe sa pači aj Mikulaš, Silvester, a dievčenske Hyacinta,Hyllaria, Hortenzia.

jasu90
2. aug 2016

Moje sesternice sa volajú Tabita a Noemi..;)

orsi_h
2. aug 2016

My mame synceka: Teodor. Dievcenske sa mi pacia Olivia, magdalèna. Chlapcenske este : Leonard, Eduard, Ezekiel, Eliot.

katjuscha123
2. aug 2016

my mame Gabrielle dievčatko, obidvaja sme slovaci, ale tak sa nam to pacilo gabriela je meno po pra pra babke z muzovej strany a chceli sme to trosku upravit

lukas_ba
8. aug 2016

My máme Tomáša a doma ho voláme veľmi netradične - Tomáš.

aber
13. aug 2016

My máme Emanuella, otec Egypťan ☺☺☺☺moja dalsia srdcovka je Meryem

ebi88
1. sep 2016

@foterlotor presne moja rec, az oci prevalujem nad niektorymi.

ebi88
1. sep 2016

@calinka78 Ľuboško je pekne 🙂

monusik73
1. sep 2016

Ja nechcem nikoho urazit ale niekto kto da vlastnemu dietatu meno take zahranicne ze sa to tazko vyslovuje tak je to des potom ked pojde do skolky a do skoly tak ako ho budu volat po mene neviem...... Najkrajsie su slovenske mena ja ked budem mat dieta tak dievcatko bude Sabinka, a chlapec bud Oskar alebo Damian, Šimon

denkatn
2. sep 2016

@monusik73 hej a ked zase tvoje deti pojdu do zahraniacia napríklad studovat a neskor pracovat nebudu to tamvediet vyslovit, tie krasne slovenske mena. dnes to mas uz jedno, nikdy nevies kde bude tvoje dieta zit a s kym bude zo zahranicia komunikovat (mozno aj ty sa este raz vydas alebo prestahujes za pracou do zahranicia..) takze by som to tak jednoznacne neriesila. svet uz nie je taky ze prezijes cely zivot na jednej dedine...