Ako 3 mesačné bábo odnaučím od cumlíka?

katka4u
5. jún 2018

Chcem sa spytat, ci ste niekto oducali male babo od cumlika? Mala ma 3 mesiace a je na nom zavisla🙈 Dala som sa ukecat, ze ved moze mat cumlik, ale teraz to lutujem.. pokazeny ma spanok, ked jej vypadne, co je kazdych 5 minut, tak je hore, a strasne sebou hadze, bez neho nezaspi a najhorsie je, ze nam pokazil kojenie, niekedy jej davam prso a ona place a chce cumlik, nesaje poriadne a stracam mliecko ☹

veve10
5. jún 2018

@katka4u uf, skoda. Hlavne to nevzdaj. Dcerka je este malicka-to zvladnes rychlo. Proste jej ho nedaj a bud vytrvala. Bude asi plakat, zle buvat, zle papat,ale potrva to iba den-dva. Skus jej ponukat prsnik ked bude zaspavat,alebo naopak hned ako sa zobudi a bude rozospata...nie na silu,aby si nevytvorila averziu (to je peklo-tzv.strajk). Urcite to zvladnes, hlavne vydrz a nedaj dudel... 😉

svetielocko
6. jún 2018

hm, v 3 mes som sa dceru este snazila naucit na cumlik, lebo pri starsom synovi som si to nevedela vynachvalit 🙂
V kazdom pripade - ak jej vypadava, skus jej ho niecim podopriet - napriklad jej tam daj poskladanu plienku, aby jej ho drzala a nevypadol jej z pusy aj ked ju v spanku pootvori...
Neviem si celkom predstavit, ako moze cumel pokazit kojenie - ved v 3 mes asi este vylucne dojcis... cize ked je hladna, tak saje mlieko a na ine ma dudel. Ved vie, ze z cumla mliecko nejde... Ale v troch mesiacoch byva laktacna kriza, tak to moze aj s tym suvisiet...
V kazdom pripade - ak ju chces naozaj oducit, tak jednoducho jej cumel nedaj. ako pise mamicka vyssie - babatko si to asi odreve, ale max 1-2 dni. Ja som zastanca takychto rychlych a ucinnych rieseni ako trapit sa dalsie min 3 mesiace... Ale nie kazdy ma na to povahu, tak si to zvaz. ked sa uz do toho pustis, musis vytrvat, inak to bude z dlhodobeho hladiska este ovela horsie.
Asi nie som uplne presvedcena, ze oducenie od dudla vyriesi tvoje problemy (pokazenie dojcenia), resp. stale vidim skor vyhody dudla (dokazal sa s nim upokojit aj sam, lahsie zaspavanie, dlhsie spanie - ako starsi si ho nasiel v postielke, dal sam do pusy a spal dalej... dudel mal len na spanie) ako byt bez neho (syn mal do 1,5r, dcera nemala vobec), ale je to na tebe.

chovancova27
6. jún 2018

Zober cumlík a zahoď. Bude to trvať 1-2 dni a bude kľud. odskúšané 🙂

dzupi898
6. jún 2018

podľa mňa to hje dosť skoro. možno má len také blbé obdobie. no ak sa na to odnaúčanie dáš, tak pevné nervy a rozhodne nemôžeš ani raz ustúpiť, lebo celá tvoja snaha bude v čudu

janickacrazy
6. jún 2018

@katka4u nemyslím si, že vám cumlík pokazil kojenie, ja som kojila a deti mali cumeľ normálne a nič sa nepokazilo, kamoška kojila do 3 rokov 2 deti a obe mali cumeľ a mlieka mala na rozdávanie, tam bude príčina iná, väčšinou býva ten štrajk, može sa ti kludne stať, že zoberieš cumeľ a dieťa bude o to viac pýtať prsník, čiže sa ti bude budiť častejšie ako teraz a nič si nepomôžeš, urobí si cumeľ z teba, moj malý mal cumeľ tiež na spanie a spal krásne pokojne, nebudil sa často, nehádzal sa vôbec, takže tým to asi nebude

luba41
6. jún 2018

nedat cumel a basta..nosiť, ponukať prsník kedykolvek chce, tuliť sa-za dva dni si ani nespomenie.. ano, bude pýtať častejšie, ale nebude mať už pokazené prisatie a tým sa ti navýši tvorba mlieka..kdežto ked používaš cumel miesto nadojčenia, tak samozrejme nie je to dojčenie na požiadanie a tvorba nie je dostatočná a dieťa štrajkuje, odmieta, hnevá sa a odtrha atd..

laura0
6. jún 2018

kup dlhsi cumlik,mozno mas kupenu velkost 0-2 mesiace co je malinky cumlik...mojej som tuto velkost menila uz ako dvojtyzdnovej za vacsi 2-6 mesiacov,tiez jej vypadaval ,dala som vacsi a bola vdaka cumlu velmi dobra ,najedla ,dala som jej cumlik a krasne spinkala tri hodiny,niekedy aj dlhsie hlavne von na vzduchu a kocik sa nemusel ani pohnut ,krasne sama si zapavala ,stacila dudka...

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zapka21
6. jún 2018

Skoda, ze si podlahla reciam o potrebe cumlika. Ako vidis, dojceniu to neprospelo :-/ V kazdom pripade, drzim palce, nech sa podari a malicka opat zacne mlieckovat 🙂

evittam
6. jún 2018

Suhlasim s
@janickacrazy .
Obe deti mali cumel, vodu ci čaj cez fľašku a nic sa nepokazilo. Ale ano, mozes este spraviť cumel zo seba.

tinaa64
6. jún 2018

ked moja mala 6 tyzdnov tak sa nervacila na prsniku lebo chcela cuckat ale mlieko jej tieklo do pusy a ro sa jej uz nepacilotak som jej dala cumel a sokojna bola...potom ked mala 3 mes.tak s nechcela kojit ..nervacila nechcela sa prisat.ja iz som bola z toho na nervy a uz mi hlavou preletela myslienka ze jej dam flasu..ale ked som si predstavila tu sumu za mesiac za UM tak ma to hned preslo...trvalo to mozno mesiac dva...a potom uz cumel vypluvala a nechcela ho..a od vtedy by sa len kojila a aj zaspava tak....podla mna to bola ta kriza co sa tu tk casto spomina...nebude to aj i teba tak?hlavne sa nevzdavaj...to prejde ..uvodis drobec sa bude choet kojit len ty sa snaz aj napriek vsetkemu prikladat babo...ja ta chapem je to o drzku..kto nenazil nepochopi..ja som z tpho bola na prasky..inac neviem ci to ma s tym suvis,ale ked sa prva narodila hned v tu chvilu mi ju dali na prsnik a v tu aekundu sa poriadne prisala a nemala som pri nej absolutne ziadny problem a kojeni...a druha ked sa narodila k prsniku mi ju dali po par minutach a uz bol problem aj s prisatim...nevedela sa poriadne prisat ani na druhy den...no a ptom prisla ta kriza ci strajk vi ako sa to nazyva..ako to bo u teba ked sa drobec narodil? To je len taky moj postreh a neviem ci to moze mat s tym suvis

janickacrazy
6. jún 2018

@tinaa64 asi nie, mne dali prvého syna k prsníku po 3 dnoch a problém s kojením nebol, prisal sa pekne a išlo to, no on bol aj veľký, dobre sal

sono2
6. jún 2018

@katka4u veľmi veľa kontaktu. Je leto, daj si plavky po byte vrch myslím a nos ju. Veľa, stále pri nej na podložke, kľudne hore bez. Ona sa chytí. Cumel úplne zahod, nebude dlho trucovať garantujem ti. Ja som takto fungovala 8 mesiacov. Až som si povedala dosť. Až zrazu dojčime už 8 mesiacov na požiadanie. Ani som neverila, že to vôbec niekedy bude a ako to vôbec vyzerá.
Ja som začala na dovolenke. Stále V plavkách, ponúkala, proste keď zaspala vytiahla prsník lebo som potom zvykla dať cumel aj na spanie. Ona prsník proste vôbec nechcela. Bola som na nervy. Proste rázom. Neboj sa vydržať. Ak ti môžem ešte poradiť napíš. Veľa kontaktu. Šatku, nosič. A ponúkať. Zase nie nonstop ale aby mala k dispozícii. Dojčiť V spánku Polospánku.

weronca22
6. jún 2018

Nam tiez cumlik skoro pokazil cele kojenie.. ak chces nadalej dojcit, z vlastnej skusenosti odporucam cumlik prestat davat a nahradit ho kojenim ☺️ par dni to bude tazke, ale stoji to za to😉 nam vsetky problemy (hryzenie, zle prisatie), kt. sposoboval cumlik hned vymizli a uz sa nevratili..

sono2
6. jún 2018

@svetielocko absolútne nemáš pravdu. Moja dcéra vydržala aj 5 hodín hladná a nechcela prsník ani vidieť. Máš dojem, že 3 mesačne dieťa drží diéty? Bol to boj až kým som dudel nezahodila. Nič jej totiž nedával. Nespala s ním lepšie, nechcela prsník, a ja som bola na nervy.
Nemáš šajnu, zlomok deti toleruje cumel a dojči sa na požiadanie. Nikoho takého ale nepoznám, kto dojči plne a má cumel. Zvyčajne dávajú fľašu, len sa bijú do pŕs že dojčia plne.

marissenka
6. jún 2018

@sono2 ja som úplne dojčila do cca 5-6 mesiaca a decká mali cumel už v pôrodnici,.niekedy sa stane že štrajkujú aj moji to robili,že nechceli piť ale cumel áno...tak som oklamala...ako začali ťahať cumel-sup prso do pusy..a nedali sa na prvý krát oklamať,bol to boj..ale fľašu som nedala.ja som lenivá v noci zarábať mlieko....sú to len obdobia ,s ktorými sa treba popasovať a ktoré prejdú...možno práve rastie,alebo ho niečo obchádza...preto sa v noci budi

janickacrazy
6. jún 2018

@sono2 ja som tiež normálne plne kojila a malý mal aj cumeľ a vôbec nebol problém, asi záleží od dieťatka, niektorým to nevadí, niektorým asi áno

evittam
6. jún 2018

@sono2 Ja som plne dojcila a syn mal cumel aj flasu na caj, vodu. A vobec sa nemusim "bit do prs".😁😉 To,ze ty nikoho takého nepoznáš neznamena,ze to nie je mozne.

synthiarowley
6. jún 2018

@katka4u my sme dudlík malej dali tiež už od prvých týždňov ajked som sa tomu chcela vyhnúť ale veľmi plakávala kvoli refluxu, tak jej to pomáhalo sa medzičasom ukludniť. najskôr sa zdalo, že chce radšej dudlík ako prso, ale potom som to rýchlo stopla keď plakala, dala som prso a snažila sa jej dudlík dávať minimálne len pri akutnych situáciach na ukludnenie,a hned ako bolo dobre, som ho z pusy vybrala. na spanie ho mala vždy ale hneď ako sa zobudila sme jej ho vzali aby pochopila, že dudka je len na spanie a fungovalo to super, lebo ked už bola väčšia, sama si ho po zobudení dala na poličku a išla sa hrať. Ja som hlavne nechcela aby ako "veľká" dvoj/trojročná mala dudlík, to sa mi nepáčilo a teraz viem, že sa tomu dá vyhnúť. Súhlasím s tým že dudka môže pokazit spánok, ked vypadne kvoli tomu sa budí aj naša, ale tak isto funguje aj budenie kvôli kojeniu, takže je len na tebe ako sa rozhodneš, čo má pre teba lepšie, nám dudlík veľmi pomohol a tiež sme v 3.mesiaci mali problém s kojením, ale to bol štrajk a s dudlíkom to vobec nesúviselo, ja som vtedy myslela že je mlieka málo a začala som aj kvoli refluxu pridávať UM a až to nám pokazilo kojenie..našťastie sme to rozchodili, tak poradím len naštudovať si štrajk v kojení a dudlík možno použiť iba na spánok, oddeliť dudlikovanie od kojenia a možno ho nemusíš brať tak skoro, ked už si ho bábu dovolila mať.

spuntikmathiasko
6. jún 2018

No jedine zobrat a nedat a vydrzat peklo 1-2 dni. Ine riesenie nie je. Inak ja som kojila syna 2 roky a cumel mal do cca 2 rokov, ale nebol velky cumlikator, dceru som na cumel na silu naucila a tiez 2 rokoch zobrala (pri nej to bol, ale boj, lebo na nom bola fakt zavisla) a kojila som ju 2,5roka. Obe deti ho mali vylucne na spanie, ked boli hore mohli rucat kolko chceli cumel v ustach nemali. A teraz syn cumel uplne odmieta a nepodarilo sa mi ho nan ani naucit, ma 10 mesiacov a kojim ho rovnako ako prvych 2 s cumlom,

tinaa64
7. jún 2018

@janickacrazy mna to napadlo lebo som pocula ze babätka mozu mat problem s prisatim ak sa nedaju hned k prsniku..ale to je asi veelmi individualne...a to je super ze po 3 dnoch sa pekne prisal...podla mna v tomto pripade ide o strajk...a mam pocit ze aj v mojom pripade pri druhej bol strajk..bolo to strasne..bola som na prasky z toho

xenicka13
7. jún 2018

Tisic mamiciek, tisic skusenosti, ale tvoje babo je original a ty pocuvaj svojej srdce a instinkt, ja by som cumel na tvojom mieste nechala

minka80
7. jún 2018

Preboha ma 3mesiace ma narok na dudlik. Ved je robeni pre nich. Moj maly dudel nemal a snazila som sa o to aby sa naucil a aj tak bol 8-10 raz v noci hore.

slavka11
7. jún 2018

Môj mladší tiez tak asi v 8. Mesiacoch začal štrajkovať že mlieko nie. Bol plne dojceny s prikrmami sme začali až v siedmom mesiaci. A dudel mal rád tak keď začal odmietať prsník dostal dudu po chvíľke cuckania som ho vymenila za prsník a takto sme bojovali do 15.mesiacov potom som ho odstavila lebo už to bolo o nervy. A cumel mal skoro do troch rokov ozaj bol na ňom závislí. Ale už sme mu ho potom nedali baba Jaga ho zobrala a už je bez neho 4 mesiac ale čas od času sa ešte opýta máme dudu? Nie nemáme v celom baraku všetky dudy šli do koša. Každé dieťa je individuálne treba len zistiť čo na koho platí a niekedy to je ozaj veľmi náročné pre nás rodičov.

svetielocko
7. jún 2018

@sono2 asi mame kazda iny pohlad na zivot,ale to nevadi. Je na autorke,aby si vybrala ktory pristup je jej blizsi.
Ja zas nepoznam nikoho,komu by cumel dojcenie pokazilo. A ked uz mam byt konkretna,tak cca 10 deti mojich kamosiek a moje boli vyhradne dojcene,flasu ani nevideli a cumlik mali radi.
Deti su rozne,aj rodicia 🙂

mogaa
7. jún 2018

No neviem, volakedy sa používali normálne dudle, deťom sa okrem dojčenia dával aj čaj alebo voda z flašky a mamičky veselo dojčili a mali spokojné deti.....Neterkina dcérka má 5 mesiacov, dudel jej dáva od 2 mesiaca - iba ak plače alebo na spanie - počas spánku ho vypluje a je bez dudla.....Je stále kojená, začala jej dávať už aj príkrmy - je to zdravé veselé usmievavé dieťa. Ale nikdy ju nenechávala celý deň s dudlom, to je ďalší extrém pchať dieťaťu dudel aj keď neplače alebo vždy keď zaplače. To že dudel kazí kojenie , rovnako ako flaša nie je uplne pravda, pretože pri mojich deťoch sa bežne dávali deťom dudle a aj pili vodu z flašky a detičky boli plne kojené niektoré aj cez rok. Každé dieťa je ale iné.