Ako často kúpať dieťa?

mirka106
18. mar 2007

ahojte zaujmalo by ma ako casto sa ma vlastne kupat male dieta, ja mam 6 mesacne dieta a kupem ho kazdy druhy den kamaratka ma 2 rocneho syna a kupe ho kazdy den. ako casto sa ma teda dieta kupat?

mamamima
23. feb 2010

Ja sprchujem kazdy druhy, v lete kazdy, teraz len umyjem ritulky a susky a sup sa do pyzamka...maju suchu pokozku, tak zbytocne nedrazdim, umyvam speci gelikom bioderma a aj mliecko atoderm bioderma...su super 😉

blueapple
23. feb 2010

díky za typ, určitě vyzkouším ! Vyzkouším každou radu. To by mě nenapadlo, že ovesný vločky takhle pomáhají 🙂

beruska2x
23. feb 2010

fakt jo.. a to ma malej atopak - fakt ma citlivou kuzi, pak je dobry nejaky tel. mliko - bud to atoderm jak pise mama nebo Leciderm, pekne se roztiraji, zvlhci a nedrazdi...

lamarika
23. feb 2010

blueapple: Malej má exém, tak koupeme jenom jednou tejdně v čisté vodě nebo s kapkou oleje (umývání prcky a pindi nepočítám jako koupání) a používáme kosmetiku nobilis (tady jsou internetovky www.nobilis.cz ). Je to bio kosmetika a zvlášť vhodná pro děti a dospělé s citlivou pokožkou a různými kožními problémy 😉

janetty
23. feb 2010

blueapple, ja som asi do pol roka prevarala vodu na kupanie 🙂 tiež som davala ovsené vločky nastriedačku s olejom Balneum Hermal... kupala som 2-3krát za týždeň. Teraz mame svoje kupacie dni sobotu a stredu 🙂
Pri citlivej pokožke nie je vhodné kúpanie každý deň. A ak ma tvoj malý suché telíčko, trebo ho stále premasťovať. 😉 //ovsené vločky sú fakt dobré, dobre premastia pokožku//

beruska2x
23. feb 2010

holky ja to nechapu me by malej bez koupani ani neusnul a vzdyt se poti... 😅

nikollette
23. feb 2010

My kúpeme každý deň. Občas sa stane, že každý druhý, ale to fakt málokedy. Možno 2x do mesiaca...
Malý sa miluje kúpať 🙂

lamarika
23. feb 2010

beruska ale tvuj malý je o kapku starší a určitě už běhá jao drak 😀 A pokud se po koupání exém ještě více rozlízá, trak by se dítko každý den koupat nemělo, narušuje to jeho přírodní vrstvu 😉

beruska2x
23. feb 2010

no to lita ale z fusaku a oblikani je spoceny kazdy dite, vetsi ci mensi a je to potreba vyzkouset, ne hned dat na radu Dr, opravdu pokud tam pridas promastovaci prisady tak koupani pomaha a neskodi 😉

lenka1smejka
23. feb 2010

Ja kupem malu kazdy den od narodenia este sa nestalo aby som ju neokupala.

beruska24.9.
23. feb 2010

Já během 6tinedělí koupala obden pouze v čisté vodě, pak jsem začala koupat každý den a postupně (1.t. 1x, 2t. 2x atd.) přidávala přísadu do koupele (kosmetiku) a teď už koupeme každý den a vždy dávám dětskou pěnu do koupele. Od narození vždy po koupání natřu olejem, protože kdybych to neudělala, tak má strašně vysušenou pokožku.

rimmel
23. feb 2010

ja som kupala do 6-7mesiacov kazdy druhy den, potom denne a doteraz nepouzivam ziadnu kozmetiku iba vodu.

bronia13
23. feb 2010

nam viacej doktorov a sestriciek vravelo ze kazdy 2-3 den a aj tak robime, mokre servitky pouzivam denne a tym ho poutieram ked treba, vraveli ze kazdy den by sa nemalo lebo to vysusuje pokozku. aspon tu je to tak.

rimmel
23. feb 2010

bronia aj nam to vraveli ale toto plati skor pre mensie babatka .. velke decka sa vedia dost zaspinit a zapotit 😀

lamarika
23. feb 2010

první 3 měsíce jsem koupala malýho každý den, pak ob den a vyzkoušela jsem všechno možný. S malým lítala pravidelně na kožní. Od té doby co koupeme jednou za týden máme kllid 😉 Jinak všude se uvádí (včetně doktorů), že dítě do 1 roku se má koupat 1-2x za týden 😉 Nemyslím si, že děti maminek co nekoupají každý den jsou na tom nějak škodní. To že jim otřeš prcku, přirození a záhyby snad patří ke každodenní hygieně 😉

momin
23. feb 2010

ahoj holky,tak nam bylo receno od lkarky ze by se melo koupat 1x tydne....
Ale ja koupu co 2 dny..nekdy co 3.. kdyz nekoupu utiram vlhcenyma ubrouskama. 😉

iluss
23. feb 2010

Tak my koupeme každý den, malá to má jako rituál před spaním. Ale spíš jí jen napustím vanu, umyju jen prdelku a pipinku, a nechám jí tam vycachtat a vyblbnout s kačenkama. Jinak velké mytí (dětským mýdlem) máme 1x do týdne.

petkula
23. feb 2010

my koupeme každý den, malý je pak klidnější. A jak píše rimmel, větší miminka se víc zašpiní a zpotí. V knížkách se uvádí, že se má koupat jednou za tři dny ale to mi přijde málo.

blandik
23. feb 2010

Ve všech knížkách, co jsem četla, se doporučuje miminko koupat max 1x týdně, jen ve vodě, max do ní přidat trošku olivového oleje z lékárny. A to proto, že miminkům se na kůži vytváří kyselý, ochranný film, a častým koupáním nebo sprchováním se tato ochrana odstraňuje a kůže ji musí znova a znova vytvářet.

Co se týče vlhčených ubrousků - zkuste si jimi sami otřít obilčej a zůstat tak celý den, jestli vám to bude příjemné. Mě se nejvíce osvědčilo - když bylo mimi malé - tak otřít zadeček (po kakání) vlhčeným ubrouskem, odstranit nečistoty, a pak ještě omýt plínkou namočenou v čisté vodě. Malému se zadeček nikdy neoprudil. Mažu jej bepanthenem.

Náš malý má 15M a stále jej koupu 1x týdně, někdy i déle. Vlásky jsem mu šampónem začala mýt až teď a nebyl žádný problém. Naprosto souhlasím s Lamarikou. Samozřejmě, když se dítko okoupe, lépe usne a je to pro maminku pohodlnější. Jediné, co je nutné mýt - když už je miminko trošku větší, jsou ruce...a to pravidelně po příchodu domů, před jídlem a z důvodu zachování nábytku a kultury bydlení - i po jídle:o))

beruska2x
23. feb 2010

blandik a ty se myjes taky 1x tydne? ja nevim ale ja se vecer nevykoupat nabo neosprchovat tak si pripadam spoceny, ulepena, nechutna a nepochybuju ze deti to maji stejne..
proste to parti k hygiene jako myti zubu atd.. prece nepujdu spinava do perin 😲

blandik
23. feb 2010

Beruska, mimo jiné v literatuře bylo také, že i nám dospělým by prospělo se koupat 1x týdně a když si vzpomeneš na svoje dětství, tak jsme se většinou všicyhni opravdu koupali jen 1x týdně - v neděli, vlasy se nám nemastily a byli jsme v pohodě. Bohužel časté koupání pomáhá rozvoji alergií a kožním nemocem. Navíc nesrovnávej kůži dospělého člověka s kůži novorozeněte, miminka do 1 roka. Dokud dítko samo neběhá venku, nerochní se v bahně, písku - nevidím důvod ho koupat častěji. Navíc se opírám o názory lékařů, odborníků. Taky jsem s malým řešila atopický ekzém - takže jsem si užila dost kožního oddělení, alergologů, gastra - a to to měl pouze na obličeji a nebyli jsme žádný těžký případ. A všude jsme slyšeli - hlavně nekoupat často, max 1x týdně, i méně a nepoužívat miminkovskou kosmetiku, která je parfémovaná. Díky bohu, malý už ekzém nemá, má krásnou kůži, a já jsem objevila například skvělou Lipobázi na promaš'tování...

lamarika
23. feb 2010

tak, tak blandik 😉

kulimka
23. feb 2010

blandik, nic ve zlém, kolik je ti let? Už i já jsem se jako malá koupala každý den a to nejsem nejmladší 😀 Ale pamatuji si , že babička s dědou se myli jednou týdně, ale v sobotu 😅

beruska2x
23. feb 2010

my se doma teda koupali taky denne, asi jsem mlada 😉 jinak nas prcek ma taky AE a koupani denne v oves. vlockach a oliv. oleji mu neskutecne pomaha....

blandik
23. feb 2010

Jsem ročník 78, takže až taková vykopávka nejsem. Ale to je relativní :o))

Já mám pocit, že ta přehnaná hygiena - každý den sprcha, sprchový gel a tělové mléko k nám dorazilo až po roce 1989, s rozvojem reklamy. Každopádně doporučuji zeptat se svého pediatra, i když ta naše mi doporučila, abych začala pomerančovomrkvovou štávičkou ve čtyřech měsících - k tomu není co dodat.

beruska2x
23. feb 2010

tak vidis, prave proto se ridim svym rozumem a potrebami...

driv se taky spalo v jedne sednici s kozou a se slepicema ale ja to delat nebudu ze 😉

kulimka
23. feb 2010

malý je ve vaně skoro každý den, ale jen se čachá, nemohl by bez toho být. Mýdlem mu celé tělo myji tak co 3 dny záleží jak moc se během dne potí. Většinou mu dávám tekuté mýdlo pro novorozeňata do vody a v tom se koupe. jinak to co má pod plínou mu myji mýdlem každý den. Dceru jsem kdysi mydlila každý den a žádné problémy nemá. Ono před těmi 11 lety bylo hodně věcí jinak 😕

luthien.k
23. feb 2010

Blandik, souhlas, taky si myslím, že ty hromady kosmetiky se musí nějak prodat 😉 😀
Jinak dětičky opravdu není nutné kvůli očistě koupat každý den, všude to píšou, ale je to dobrý rituál před spaním, to ano. My koupeme třikrát týdně, čistá voda, nemažeme ničím (tělo ničím, jen obličej A Dermou pro atopiky - pro jistotu).

mirip
23. feb 2010

ahojte my sme naučili kúpať každý deň malá by bez toho nemohla byť, už je tak naučená

kulimka
23. feb 2010

blandik já kdysi začínala banánem ve třech a půl měsících 😀 naštěstí teď už mám jiného pediatra 😀
jsem o něco starší ale fakt jsme se myli každý den 😀