Ako často kúpať dieťa?

mirka106
18. mar 2007

ahojte zaujmalo by ma ako casto sa ma vlastne kupat male dieta, ja mam 6 mesacne dieta a kupem ho kazdy druhy den kamaratka ma 2 rocneho syna a kupe ho kazdy den. ako casto sa ma teda dieta kupat?

blandik
23. feb 2010

My jsem myli každý den ruce, pusu, zuby, nohy a ... (to je jasné:o)). My jsme pediatra nezměnili, ale stejně mě zaráží, že může lékařka něco takového vyslovit...Přesně jak manžel říká, náš pediatr je jen nástroj na očkování..

romana29
23. feb 2010

Koupeme od narození každý den. Daneček koupání, cákání atd. vše s tím spojené miluje, takže u nás je to tak, že když ho chceme potrestat, tak řekneme - NEBUDEŠ SE KOUPAT 😀 a máte vidět ty reakce - slíbil by všechno, jenom aby se mohl koupat. Nejvíc se vyžije u babičky, ta je s ním v koupelně i půl hodiny, já max. 15 minut 🙂
Nutno podotknout, že prvních 6 týdnů života koupání vždycky prořval...

janetty
23. feb 2010

...aj my sme sa kupali ako deti raz do týždňa v sobotu, asi sme šetrili na vode 😀 😀 😀 až v puberte prišla pravidelná sprcha každý deň a "moknutie vo vani" v sobotu ostalo 😀
A aj ja viem o tom, že hlavne u detí s atopickým ekzémom je odporučane kupať len 1-2 za týždeň.

kulimka
23. feb 2010

my jsme se přestěhovali tak jsme změnit museli. Já měla tak 150 kg Mudr a jí se Terka zdála hubeňoučká 😝 kdybych měla tenkrát dnešní rozum tak ji neposlouchám
A co jinýho bys ještě chtěla mýt než ruce nohy pusu zuby a ... 😀 to už je skoro celý člověk 😉 jasně je blbost drhnout se každý den mýdlem, přiměřeně,přiměřeně 😀

murinka
23. feb 2010

baby tak ja ziram... 😕 ze kazdy den kupete...a mne kazdy huci do hlavy ze dceru staci kupat raz-maximalne dvakrat tyzdenne 😅 ked je pocurana alebo pokakana tak automaticky ide po vodu.no momentalne sa jej kupanie prestava pacit lebo pri nom vrieska ako najata 😝

kulimka
23. feb 2010

těch 150 kg měla doktorka, ne já 😀

blandik
23. feb 2010

Já nikomu neberu to časté koupání, jen se divím, že působím poprask (viz kozy a slepice v posteli - k tomu se vyjadřovat je pod úrove'n, jen mám pocit, že koupání každý den není výplod vlastního rozumu, ale pouze setrvačnot - koupalo se každý den, když my jsme bylí miminka - ale což, evidentně jsme to přežili). Ono to bude asi tím, že díky tomu ekzému jsme se nad tím museli více zamyslet a bohužel odsoudit běžnou kosmetiku pro novorozeńata jako naprosto nevhodnou, spolu s častým koupáním...Díky Luthien.

desszi
23. feb 2010

aj my kupeme kazdy den, maly je na to zvyknuty a potom kludnejsie zaspi - mame filter na chlor, tak mu tym pokozku az tak nezatazujeme 🙂

blandik
23. feb 2010

Kulimka - ještě pipinku (abych to napsala hezky) 😀

lamarika
23. feb 2010

blandik: u nás je asi celé (nebo převážná část) město podle tu přítomných maminek z prasečince 😀 Neznám žádnou maminku, která by koupala dítko (a to i starší jak rok) každý den. Vždy maximálně 1-2x za týden. Proto mě celkem překvapuje, že pomalu musím obhajovat nejen svůj názor, ale i odborníků na koupání 😔
Je mi to v jádru jedno, každá máme i jiný styl výchovy, ale jsem opravdu překvapená kolik maminek koupe denně 😕

sherry28
23. feb 2010

ahoj ženy, nám v porodnici(teď u druhého)bylo řečeno, že je lepší koupat jednou za týden, kvůli imunitě 😕 určitě to má něco do sebe, ale můj rozum mi říká, že nic se nemá přehánět, ale tohle je už přehnané 😠 takže já koupu kluky obden, nebo podle situace(někdy jsou prostě víc špinaví, tak se vykoupu) 😀 někdy se koupou spolu, ale většinou se jeden den koupe jeden a druhý den druhý 😉 asi do šestého měsíce, jsem je oba koupala denně, byl to takový návykový rituál a jinak z vlastní zkušenosti, koupání nemá se spánkem nic společného aspoň u nás 🙂 když nevykoupu, tak kolikrát spí líp, než když je vykoupaný 😀

iinuska
23. feb 2010

ja kupem kazdy druhy, niekedy aj treti den. Ritku umyvam po kazdom vykakani, no a pred spanim rucky a tvaricku. Adamko ma atopicky ekzem, tak aj preto

kulimka
23. feb 2010

blandik a prdýlku 😀

blandik
23. feb 2010

Lamarika, já jsem taky překvapená - přečetla jsem asi 3 knížky a ve všech to bylo jednoznačné - prostě koupat 1-2x týdně + instrukce kožní. Navíc, kdybych si někde na chatu přečetla, že odborníci doporučují něco jiného, tak bych se po tom alespoň pídila. Ale bohužel někdy to vypadá, že je lepší napsat na chat, nechat si to většinou odsouhlasit a minoritu "přepříspěvkovat".

To je jako, když si koupím příkrm od 4M pro své 4M miminko a dám mu jej, ačkoliv je v něm obsaženo například maso...

blandik
23. feb 2010

Jasně, prdýlka musí být - to je základ. Mimochodem, malému myju prdýlky snad 5x denně, ale te'd už začínám občas i jen utírat papírkem - už je pomalu velký kluk, když má 16M.

Jinak se nechci nikoho dotnout, ta reakce je hlavně na ty slepice a kozy a nevím jakou havět... 🙄

kulimka
23. feb 2010

moje prababička nám dávala do postele králika 😀 😀

lamarika
23. feb 2010

blandik hodně jsme si vytrpěli kvůli exému (sama jsem taky exematik) a právě i kožní nám řekla 1 koupání, prakticky všichni okolo. Malej se nemá jak "ušpinit" a při dodržování základní hygieny si myslím je to takhle OK. Kapesníčky nepoužíváme, mijeme jen vodou, protože má problémy s prckou. Malýho akorát jednou týdně mažu rostliným bio olejem a jinak nic. Největší sranda vždycky je, že každej chodí a pořád ho očuchává jak pěkně voní a čím to 😀 Nemůžou se ho nabažit 😀

blandik
23. feb 2010

Když jsme byli u babi na prázdninách, tak jsme spali v jedné místnosti s malýma kuřátkama, které byli v krabici a svítila jim tam lampa, aby je hřála a toho smradu, když se zvedla deka z krabice.. 😉 a lidi byli zdravější, co si budem povídat

sherry28
23. feb 2010

ekzémy z mýdel pro miminka, křivé nohy z chodítka, pane bože kam jsme to dospěli....taky se většina odborníků shodovala v tom jak je jedno určité pití pro děti zdravé a za rok tvrdila, že že to obsahuje benzoan sodný, který je rakovinotvorný 😀 😎

sherry28
23. feb 2010

Ženy míň číst a používat mozek 😉

beruska2x
23. feb 2010

blandik, mysli si co chces, koupejte se treba 1rocne.. kazdopadne u nas je to normalni denne a neznam nikoho ve svem okoli, kdo by se denne nekoupal...
to neni o stereotypu ale o hygiene, kazdy ma naroky proste jine...

kulimka no vidis, prece si to nekdo pamatuje 😀

lucka.adis
23. feb 2010

Tak já synka koupu ob den.. né že by byl tolik špinavý, to ne, ale máme prostě takový rituál 😉 v létě se sprchuje každý den.
Teď máme malou a tu budeme koupat 2x v týdnu. Sice mi dr.říkala, že by byla radši, kdyby se malá koupala každý den, ale nějak se mi to nezdá. Stejně ji vždycky při přebalování umyju prcku a po koju pusinu 😉 ubrousky používám jenom k dr. kdyby se pokakala atd. doma ne.

emjee
23. feb 2010

my kupeme obden a na spanok to nema ziadny vplyv

csina
23. feb 2010

nechcem vám veľmi vstupovať do názorov, ale mám pocit, že i tak to všetci robíte viac menej rovnako, len to inak voláte..možno sa mýlim... 😉 niekto povie/napíše umývam, niekto povie kúpem..a nemyslí priamo, že denne napustí plnú vaňu...mám dve deti a hygiena je samozrejme na dennom poriadku, ako asi u každého, len je to rôzne, podľa potreby...ale uprednostňujeme celkovo sprchovanie pred máčaním vo vode... 😉 ale k tej kozmetik som aj ja už opatrnejšia...staršia je dosť ekzémová, lebo bola móda Jonson ani slza...a teraz kúpem drobca v olejovej vode bez chemických prísad, nepoužívam mlieka ani ďalšie omasťovače a na prdel rybiu masť..a sme v poho.. 😀

blandik
23. feb 2010

Tak to máme - je to o okolí - prostě jedno dá na rady odborníků a druhé se k těm radám ani nedostane a když ano, tak je ignoruje... to je každého věc. Však co, na Slovensku stále bojují s urieknutím, tak to tady v Čechách vážně řešíme prkotiny..

Luthien - malý ekzém až tak silný neměl - jen na obličeji, ale zato akutní formu, kožní nás tlačila do kortikoidů, naštěstí jsme to zvládli za pomocí jedné maminky odbornice jen s ichtyocarem, TeĎ se mu objeví jen občas, když dám něco nového k jídlu. Prosím tě, jaký rostlinný olej používáš?

beata.n
23. feb 2010

proč furt někdo zakládá takový diskuse????akorát se u nich furt lidi hádají.chápu prospěšná témata,ale to jak si každý meje své dítě?dyt je to každého věc 😅

sherry28
23. feb 2010

neřekla bych o okolí, ale o osobě 🙂

beruska2x
23. feb 2010

blandik tak to si nemyslim i kdyby mi nej kamaradka rikala ze koupe min tak ja to delat nebudu - mam dobry duvod pro to co delam a stojim si za nim 😉

vinifera
23. feb 2010

Lamarika mňa by tiež zaujímalo aký bio olej používate. Aj ja by som rada keby malý voňal - ale to ťažko po všetkých tých mastiach čo dostávame od kožnej - a teda po ružiach nevoňajú 😀
Už v pôrodnici mi povedali že stačí kúpať každý druhý den. Že kúpať každý deň je prežitok. No nech si robí každý ako chce. Kúpeme každý 2 - 3 aj 4 tý deň. Máme ekzém tak ho nebudem máčať až sa mu to zbytočne nezhoršuje...

sherry28
23. feb 2010

beruska2x, to je právě o tom, že někdo se řídí radami druhých (byť odborníků)a někdo prostě poslouchá svůj vlastní rozum 😉 🙂