Ako naučiť 13 mesačné dieťa prespať celú noc?

opatova
13. nov 2012

Nas maly ma 13 mesiacov cez den spi bude 1krat alebo niekedy 2 krat ked je unaveny o 6 mu dam veceru okupem ho a o 8 ho idem uspat dam mu flasu vypije 250ml mlieka a spi ale za nejake 2 hodinky je zase hore musim si ho dat k sebe a zase zaspi a potom sa budi este ale o 3 ako docielit aby prespal celu noc nejke rady lebo fakt uz neviem uz som vyskusala asi vsetko dakujem za kazdu radu

chrumka
10. jan 2013

@kolinia presne tak isto to je aj u nas

raona
10. jan 2013

raz to príde snádd 🙂 napr. staršia dcérka spávala do troch mesiacov krásne, vobec sa nebudila v noci na kojenie, prespala celu noc v postielke.. potom prislo ockovanie a ona sa otocila o 180 stupnov.. sama spat uz nechcela, noc celu neprespala a tak som odmietala k nej vstavat kazdu hodinu dve k postielke, dala som ju do postele k nam a bol pokoj.. na cas, potom znova sa budila a chcela prso.. od roka a pol som ju dala do jej izby, v ten den som ju prestala kojit a cuduj sa svete, malá krásne spinkávala v jej izbicke, sama a prespala celu noc... vsetko sa vsak zmenilo, ked sa nám narodila druhá dcérka.. odvtedy sa budí aj staršia a dolezie k nám do postele, hoci uz aj tá mladsia ma rocik a spáva s nou na velkej posteli v izbe.. budia sa OBEEEE, dakedy som nevyspatáá katastrofálne... a tak len cakam a cakam kedy sa to konecne upraviiii.... 😀

kolinia
10. jan 2013

@opatova moja prespala 1. noc 5 dni pred svojimi 1. narodkami, ale to preto, ze sme ju dali do vlastnej izby, od vtedy sa to vsetko zlepsilo /ak nejdu zuby, ci nie je chora/, pomaly sa to zlepsuje veru...dakedy spi az do 9 od vecera o 20:00. My by sme nemohli spat v 1 posteli, mne to nevyhovuje a ani malej, tato chrape a my mame slaby spanok, ju budi on a ona mna by kopala.... Cez den tiez 1 spanok v postielke. Vsetko vsak boli nervy, pol roka zaspavala s revom, od 7 mes. cca do toho roka sa zase budila viac nez 10x!!! Myslela som, ze ma porazi!!! Avsak nekojim, len 7 tyzdnov, takze je to asi ine a mala papa vsetko, nerobim nejake extra rozdiely, az na vysmazane ci moc sladke.

kolinia
10. jan 2013

@raona asi kazdu dat do inej izby, mozno sa navzajom budia 🙂 samozrejme, ak je to mozne!

mandragora22
10. jan 2013

moje dieta ma 3 roky a budi sa 1-2x za noc na mlieko. je vysmadnuta, cez den nema cas pit, uz to ani neriesim. dufam, ze cim viac rozumu bude mat, tym to bude lepsie. bolo uz aj horsie. ked mala rok, pila mi 5-6x za noc. mlieko z flase. cize vstat, ist do kuchyne, "zarobit" mlieko, pockat, kym to vytaha, opat ist do kuchyne, umyt flasu, lahnut a spat. a o hodinu-dve ten isty kolotoc... teraz je to uz lazo plazo. 1x za noc pyta mlieko. super 😀 😀 😀 😀

raona
10. jan 2013

@kolinia už som aj nad tým premýšľala, len my máme ten problém, že ďalšiu izbu máme ďalej od spálne a je rovno pri schodisku, čo sa trocha bojím, žeby sa daktorá zobudila a ak neustriehnem by mohli padnúť dole schodami /nemáme ešte interiérové dvere, tak ani zavrieť ich tam nemôžem, aby som to aspon vyskúšala/, avšak nemyslím si, že budí jedna druhú, bo oni sa zobudia nie že hneď po sebe, ale napr. staršia zíde z postele, dofrčí ticho k nám, ľahne a spí - prípadne sa ide ešte vyčúrať a príde ku nám a bez slova zaspí.. no mladšia zistí že je tam sama asi tak po 15-20 minútach a už mrnčí.. prídem k nej, dám cumeľ a spí ďalej, môžem odísť, ale po dvoch hodinách, sa zas zobudí na to že je tam sama, tak to už potom ostávam pri nej spať a spíme do rána.. tá staršia sa dakedy aj nezobudí vôbec, ale mladšia pravidelne...

lutsy
10. jan 2013

ja stale dojcim 14 mesacneho , a ked sa budil 5x v noci, kamarati nam poradili, nech k nemu chodi tatinko, no a som neverla , v prvu noc o polnoci hore, mm isiel za nim, maly nervy, stal , sedel , reval v posteli , zvyknuty na prsnik, potom ho hojdal na fitlopte prihovaral sa mu, 15 min to trvalo potom spal, o 4 rano bol zas hore , rev, mm siel za nim s vetou " to som ja tvoj tatinko" on sa vrhol na perinu zaganil a spal, od vtedy prespal aspon do tej zamrnkal , obcas ho bolo treba vybrat pohojdat, po tyzdni prespal od 20.hod do 6.30 bez problemov, vtedy som mu dala mlieko a potiahne do 8.30 , a viac podstatne papa pocas dna, a spi sam v izbe, klop klop nech to vydrzi.....

apoloma
11. jan 2013

@mimikas tak isto raz sa tlaci ku mne raz vytlaci mm z postele ach uz to nejaky ten mesiac trva boze dokedy????? 🙂

matozazzo
11. jan 2013

@kolinia My sme nabehli na taky rezim, lebo rano vstavame vsetci okolo 6.45, aby sme stihali do prace, do skolky... Ja ked vidim, ze je unavena, sup do postielky, jasne, ze su dni, ked bojkotuje, ale potom opat nabehne na svoj rezim a je to OK, inak by som nic nestihala 🙂 Ak ju dam spat len raz dopoludnia, nevydrzi, je nervozna, potom trva, kym zaspi a casto sa mi budi, rano je skoro hore... A hlavne, mam rada svoj "vecerny klud", ked mala ide spat o pol 7- 7, starsia najnovsie uz o pol 8 - 8... Mam cas pre seba a ked je manzel doma aj na nho 🙂 Ale zase my chodime spavat najneskor o 22,30, kedze rano vstavame a ja mam muza spachosa 🙂))

matozazzo
11. jan 2013

@raona Starsia spi sama, ale mladsiu mame v spalni, tiez zo zaciatku zamrncala alebo plakala, dali sme cumel a spala dalej, teraz najnovsie jej len zakricime 🙂 najdi si cumel, pocujeme, ako smatra a o chvilu cucka a spi dalej 😀 Ale kym sa bude budit, bude s nami, tiez by ma nebavilo vstavat a chodit vedla...

kolinia
11. jan 2013

@raona no jo, tak si asi na seba zvykli, ale tak ved za pokus by to raz stalo, ak budu dvere, ci? my tiez mame nachystane dalsie izby, ak budu nahodou dalsie deti, tak uvidime, zatial mame jednu a ako sme sa prestahovali, hned isla do svojej izby, lebo dovtedy sme sapli klasicky vsetci 3 u nasich v 1 izbe.....a dovtedy sa straaasne moc budila, od kedy je u seba, krasne spi od 20 do 8-9, ak teda nejdu zuby ci nie je chora

hamptonka
11. jan 2013

aj my sme proti aby spal u nas ,dolamani sme potom s muzom len maly sa vyspi.posledny mesiac do postielky ide len ked uplne spi inak tam nechce byt.No a budenie sa uz mal aj rekord po 20 min .to som kolabovala akurat ked som zaspavala uz bol hore ..brrr...no a ked uz mam toho dost tak ide do kocika tam sa mi zobudi az nad ranom cim to je?tam je privazany asi tolko nema placu tak spi ok ..neviem..ale zase bojujeme so zaspavanim dnes som bola v tom ze bude ok spat..bol unaveny uz nevladal ale este hodinu sa trapil ..ani kojit ,ani na nasej ani v postielke ..tak kocik 2x hore dole a spi...idem aj ja ..

raona
12. jan 2013

@matozazzo
@kolinia jasné, za pokus to bude stáť, ak vyriešime tie dvere, zavrem dvere, strčím im vysielačku a môžem zalahnúť.. ale jedno viem iste, ak spíme všetci štyria v jednej izbe /keď sme na návšteve u svokry/, tak vtedy sa nebudí ani jedna... spia jak zabité... tak neviem či má zmysel deliť ich 🙂 aale však uvidíme,, raz to príde...

kolinia
12. jan 2013

@raona tak v tom pripade sa nastahujte vsetci 4 do najvacsej! 🙂))) u nas to praveze malu rusilo, ak by bola ok, ze by spala vkuse, tak by som ju asi nechala s nami, ak ovsem, by zle spavala vo vlastnej izbe.

matozazzo
12. jan 2013

Teraz som si uvedomila jednu vec, bolo obdobie, ked malu budilo manzelovo chrapanie 🙂 Ale uz si asi zvykla 🙂

taniamirco
26. jan 2013

Ja to nechapem tieto dnesne deti su fakt nejake divne...moja dcera ma 15 mesiacov a stale sa v noci budi...kazde 4 hodiny...uz som skusala krupicu...ci veceru...ci puding...no asi vsetko....stale o 2 mame budicek....des.....uz mi to ide na nervy

katkaapetko12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz