Ako naučiť dieťa zaspať bez prsníka aj bez umelého mlieka?

zukuvi
31. júl 2012

ahojte mamicky. vcera sme sa konecne rozhodli nasho maleho odstavit (ma 18,5mes.) vecer zaspal s tatkom bez problemov,v jeho naruci, prsnik odmietol po tom co som si dala nan citron, a umele mliecko absolutne odmieta. v noci vyrevoval samozrejme, ma atopicky ekzem takze sa aj dost skrabe 😒 ,... no teraz bojujem s dennym spankom, tatko je v praci,a maly mi nechce zaspat nijak,ani v naruci,ani s flaskou,dokonca aj cajik odmieta,(iba vodu chce),skusala som mu ponuknut prsnik,ale ten uz zarucene odmieta po tom citrone, poradte mi prosim,ak ste zazili nieco podobne,co zabralo,ako ste uspavali dieta ktore nechce ani UM... dakujem za kazdu radu!!!

kvojtanikova
31. júl 2012

@zukuvi ahoj, prezivam podobne chvile, myslim ze ti neostava nic ine iba vydrzat, potrva to cca 3-4 dni max. tyzden. (ak by sa to zhorsovalo, budes musiet najst ine metody, ale zatial nerob nic) U nas prvy den bieda, budila sa v noci 6x, druhu noc 3x, tuto noc spala pekne od 21-03:00 a potom som ju troska "pomojkala" a zaspala este do 7:00. Cez den uspavam v kociku - ideme na prechadzku a pocas nej zaspi, prenesiem ju domov a spi dalej. Drzim palce.

zukuvi
autor
31. júl 2012

dik za povzbudenie, dnes v noci bol hore 3x co je zazrak,kvoli ekzemu sa budil aj 15x... dnes zaspal po polhod.placi, no skor kriku (chudak susedia)...,tak uvidime ako dalej,nechcem ho uspavat predsa na rukach a s takym revom, keby aspon mliecko chcel z flase.. a vy ste uz "po"? 🙂

marcellka32
31. júl 2012

Musela si ho odstaviť?pretože pre dieťa je to to najlepšie ked môže zaspať na prsniku a pre mamu najjednoduchšie,teraz už len vydrz aspoň týždeň.

monhla
31. júl 2012

Vydržať. Nič iné sa nedá. My sme to museli tiež takto podobne riešiť a zo začiatku katastrofa a potom sa to zlepšovalo / i keď u nás budenie sa v noci menej ako 5x sa rovnalo rovno zázraku/ Ozaj to chce len čas. Teraz to bude rok bez prsníka a my zasa riešime ako zaspať bez mamy v izbe 😀 /na prvé "výročie" nekojenia mám termín druhého pôrodu 😀 /

bambola
31. júl 2012

@zukuvi ja ked som malu odstavila (15m) tak prve dva vecery bolo zle a odvtedy spala ako dudok celu noc 😉 teraz sice so zaspavanim zase bojujeme, ale to uz je iny pripad, proste vymysla 😅

a tiez nikdy nepila UM a nieco ine ako cistu vodu 😉
Proste treba vydrzat 🙂

majkamrugi
15. jan 2013

Ahojte...presne to teraz riesim...zaspavanie vecer je v pohode, ale cez den bojujeme druhy den, a bojim sa, aby z toho nemala traumu...chudatko place, potom tak krici, ako som ju nezazila...a po hodine asi zaspala...neviem, ake by mohli byt lepsie metody, na rukach ju nevladzem uspavat a flasu nechce...bohuzial musim ukoncit dojcenie kvoli liekom...

luba41
15. jan 2013

@majkamrugi chceš alebo musíš ukončiť dojčenie? Skús sa na konkretny liek popýtať v poradni http://www.mamila.sk/pre-matky/poradna-dojcenia/, možno nebudeš musieť 😉

majkamrugi
15. jan 2013

@luba41 no, musim. volala som detskej gastroenterologicke a ta mi odporucila, aby som radsej uz nekojila. je to hormonalna liecba, co uzivam a mozno mi pribudnu dalsie lieky, tak aby som malej neposkodila nadoblicky. A aj ja musim priberat, nakolko mam zavazne problemy s crevami...ale skusam len druhy de a chyba mi to, ze si ju nemozem tak pritulit :( no zvykneme...ma uz 17 mesiacov, tak verim, ze to zvladneme....vdaka za radu

luba41
16. jan 2013

@majkamrugi no, síce dcérka už nie je malinká, ale ja by som to určite ešte nevzdala. Možno fakt môžeš spojiť aj užívanie liekov aj kojenie, tam na stránke radia aj lekárky. 😉

anickaaa1
16. feb 2013

ahojte....mam 17mesacneho synceka ktoreho by som chcela uz odstavit od prsnikov on nema problem vipit nutrilon ale najprv nez mu dam flasu s nutracom mu musim dat do pusi prsnik a potom hnet dam do pusi nutrilon inac by mi ani pusu neotvoril...ako mam ist na to?a ako ho mam odnaucit??

zuzulla7
16. feb 2013

moja dcéra už bude mať 21 mesiacov a tiež ju neviem odnaučiť od dudkania. Na obed zaspáva a vstáva pri kojení a v noci to isté. Cez deň tiež odo mňa často pýta a nechce mi veľmi jesť normálnu stravu. Ked jej nechcem dať veľmi sa rozplače tak potom mi nedá a dám jej 🙂 Tiež by už nemusela tak často dudkať povedala som si, že teraz ju nebudem ešte stresovať ale na leto ju už chcem odstaviť. Predsa budeme viac vonku, bude piť viac čajik a nebude mať čas myslieť že chce mliečko . Keď mala nedávno teploty a nechcela piť, tak bola výhoda že dudku nikdy neodmietne tak aspoň nejaké tekutiny som dostala do nej. Nutrilon nepije vôbec ani kašu cez fľašu iba keď tak čaj. Som zvedavá aj ja ako v lete keď ju budem chcieť odstaviť zvládneme zaspávanie a noci keď sa prebudí

briketa
17. feb 2013

@marcellka32 nesuhlasim s tebou. najjednoduchsie je ked je dieta naucene, ze sa dojci po zobudeni, nie pred spanim 😉
Pre dieta je nalepsie ked vie zaspat normalne same od seba. A nemusi sa trapit, ze neciti prsnik, tak ma z toho traumu a plac. Nezaspi v vonky kociku len tak, nezaspi nikde len tak. Lebo musi dudkat.