Ako večer uspávate bábätko?

ywetta
3. nov 2011

babetko nechce spat

lypka
3. nov 2011

@ywetta ja som maličkú huškala vo vankúšiku na rukách, potom som prišla na to,že sa jej to nepáči a tak som ju len položila na postel a ona zaspinkala 🙂

edita84
3. nov 2011

môj malý zaspáva v postielke (s oblúbenou plienkou) na rukách ani nezaspí 🙂

nastasja25
3. nov 2011

juj,no naučila som si ho pestovať na rukách ,tak pestujeme a plienku samozrejme cez očká 🙂)

m.i.r.i
3. nov 2011

sam v postielke s plienockou...neuspavame od narodenia ulozim do postielky a sam zaspi...mozem ti ale len napisat, ze po prve neviem o akom starom drobatku je rec a tiez, ze kazde dietatko zaspi inak..vseobecne sa da od zaciatku stanovit rezim, zaspavanie v tom istom case, na tom istom mieste, po roznych ritualoch, tak to ide..ale opat, nie u vsetkych deticiek..je tu na MK vela tem kde si mozes precitat o problemoch so spankom, rozobera sa tu aj knizka, ktora radi ako riesit nespave deticky...takze neviem, ci to pomoze, ked ti tu napiseme ako spia nase deti..to tvoje je jedinecne a moze na neho platit nieco uplne ine

karap
3. nov 2011

len ho nenauc zaspavat na rukach,lebo sa zblaznis!Po nadojceni nechat odgrgnut,polozit do postielky,privriet dvere a odist.Moji tak zaspavali hned od zaciatku [mam 2deti]a budem to praktizovat aj pri tretom

ewisam
3. nov 2011

Mne tiez drobec pocas dna nechce spat, tak som ho supla do kocara a zazracne uz dva dni sa podarilo ze prespal 3-5h v kuse. Vecer sa napapa a zaspi na rukach alebo vedla mna s tvarickou opretou o moju hrud.

cervena_ciapocka
3. nov 2011

@ywetta Dieťa sa nedá naučiť či nenaučiť zaspávať na rukách či inak. Samé si vyberie čo sa mu páči. A každé dieťa je iné. Jedno chce len svoju postieľku, jedno kočík, jedno náruč ...
Náš malý nezaspí inak ako na rukách. Ale nie je to nič drastické, do 5 minút spinká. A je to tak od narodenia. Jednoducho v postieľke začal postupne plakať a plač sa len stupňoval a stupňoval. Teraz je to to isté. Časom sa to možno zmení, možno nie. Podobne ako aj to, že niekedy má dni keď chce spať len v náručí a inokedy spinká pekne sám.
Ale máš uvedené, že nezaspí bez dvoch fliaš čaju. No, aj v tomto má každé svoj "rituál". Niektoré potrebuje kúpeľ, iné sa napapať, iné ešte pohrať. Mala by si hlavne počúvať svoje dieťa a vyhovieť jeho potrebám. Je to ešte malé bábo. Samozrejme, že môžeš skúšať či mu niečo ten čaj nenahradí a ak nie, tak to nechaj na neho. Detičky sa menia každým dňom.

olifcek
3. nov 2011

na prsniku vedla mna v posteli, kde je az do rana... a to odkedy sme doma z nemocnice 😉

kukucka1979
3. nov 2011

Ahoj, u nas zarucene fungovala fit lopta 🙂 Hojdali sme sa a hojdali. A teraz, ked uz je vacsi, tak zaspava vo svojej postielke, ale samozrejme, musim lezat s nim v spalni a drzat mu flasku s vodickou 🙂 Ale co nespravis pre svoje zlaticko, ze?

veronikam
3. nov 2011

Polozim do postielky, pohladkam, pobozkam, dam cumlik, a odchadzam. 😉 Zaspi sam. Niekedy sa stane, ze mu vypdne cumel a nevie si ho najst, tak mu ho maximalne idem podat.

andrea1201
3. nov 2011

ahoj,ja som dcerku uspavala do roka na rukach a potom zo dna na den zaspala už sama v postielke,každe dieta je ine,môj syn zasa zaspaval len pri hojdani v kočari,aj v noci spaval v kočari.

usiko
3. nov 2011

nijako,od narodenia polozime do postielky, dame pusu,zapojime monitor a vysielacku, zavrieme dvere a ideme prec. ma take vyrobene pomozcky na spabie: uz ked mala par mesiacov,sme si vsimli ze ked najde stitok na obleceni alebo podbradniku /taky co je na nom uvedene ze ako prat, pre ake velke deti to je/, tak ho schmatne, zacne cmulat a blazene priviera oci, az zaspi. Tak sme jej nasili kusy latky na ktorych je aj 5 takychto stitkov, toto schmatne a zacne zuzlat hned po vlozeni do postielky a uz nas ma v pazi🙂

abbie
3. nov 2011

polozime do postielky, dame pusu, zabiaka do ruk, dudlik a odchadzame 😉 takto asi od 4 mesiaca. Od narodenia som mala podmienku, aby sa zaspavat naucil sam

maximma
3. nov 2011

moj maly zaspi na prsniku. Napapa sa a uz zatvara oci, chvilocku pockam a spinka. Tak ho len zakryjem a odchadzam. Spi medzi nami v posteli.

romea
3. nov 2011

Naša malinká zaspáva od narodenia na rukách, skúšali sme ju uspávať aj v postielke ale to sa nám podarí iba keď je poriadne unavená. Takže si ju zoberiem na ruky a prechádzam sa s ňou po byte a homálam ju 🙂 je to únavné, ale zatiaľ to inak nejde. V svojej postielke nechce zaspať, je to plač, vyplutie dudy a dokola a dokola. Keď si ju dám k sebe do postele, tak sa občas uspávame na cecíku, alebo ju hladkám po chrbátiku a líčku, vtedy zaspí bez nosenia, ale musím byť pri nej. Keď zbadá že tam nie som, začne pomrnkávať. A veľmi dobre spí v kočíku. To že chce spať na rukách som zo začiatku riešila, ale už neriešim....proste chce pri sebe cítiť maminku 🙂 a nieje to o naučení dieťatka byť na rukách, niektoré deti potrebujú náruč rodičov viac niektoré menej

beausa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kmichaela
3. nov 2011

ja som moju malu od narodenia nechala v postielke a pustali sme jej CD-cko Katka Koscova uspavanky...teraz ma 11 mesiacov a ani raz som ju neuspavala na rukach,dam ju do postielky a odidem z izby.

kathrin6
3. nov 2011

nas drobcek zozaciatku krasne zaspinkal sam v postielke. napapal sa, ulozila som ho do postielky dala dudku, pusu na dobru nocku a odisla a on krasne zaspinkal. posledny asi mesiac sa to zmenilo a nezaspi inak ako na rukach takze je to individualne. a aj to je niekedy problem. vcera sme ho uspavali s manzelom na striedacku asi tri hodiny co predtym nerobil.

babul83
3. nov 2011

Kým som kojila obe deti mi zaspávali na prsníku. Spali s nami. Mne to vyhovovalo, nemusela som na nočné kojenie vstávať, stačilo sa otočiť. 🙂 Keď už prsník nefungoval, tak u staršieho som sa hľadala, čiže vyskúšala všeličo možné, len nie vyplakať, toho zástancom nie som, takže väčšinou sme skončili na rukách. A nakoniec som presedlala na fitloptu, tam som ho držala v náručí a pohojdávali sa. Do piatich minút spal. U mladšieho, keď už prsník nefungoval automaticky nastupovala fitlopta. Teraz má 16 mesiacov a stále sme na lopte. Jemu to trvá síce trošku dlhšie uspať ho cca. 15 minút, ale tiež to nie je nejaká tragédia. Nemyslím si, že ho rozmaznávam tým že ho uspávam na rukách. Starší, keď mal asi dva roky povedal, že už chce spinkať, tak že si ľahneme do postele. Vždy som pri nich, kým nezaspia. Ja si pamätám aj z detstva, že naši boli vždy pri nás kým sme nezaspali a to sme už aj väčší boli. Jednoducho deti večer potrebujú cítiť rodičov, možno viac ako cez deň. Tých pár minút, čo pri nich trávim si aspoň oddýchnem a potom ešte narýchlo niečo v domácnosti alebo sadnem za net ako dnes. 😀 Ale na každé dieťa platí niečo iné. Treba skúšať a byť trpezlivý. A rituály, stále dookola večer to isté. A byť uvoľnená, v pohode, nech to dieťa cíti a aj ono sa uvoľní a zaspí...

hoogy
3. nov 2011

my sme maleho upavali najprv na rukach. potom ked mala asi 9 mesiacov tak on sam uz nechcel tak zaspavat. tak som mu len dala mliecko na rukach niekedy zaspal a ja som ho prelozili a ked nezaspal tak som ho zase len prelozila do postielky v ktorej zaspal. tak sme zaspavali skoro do 2 rokov. od 2 rokov si vecer precitame rozpravku malyeho som dala do posielky a zaspal. (niekedy este aj pol hodinu si nieco rozpraval🙂teraz uz asi 3 mesiace spi sam v izbicke vecer precitame rozpravku a on krasne zaspika. asi len dva krat sa nam stalo ze vysiel von ze mu este treba cikat alebo pit aj to bolo v tych velkych horucavach. ja som maleho nikdy netlacila vzdy nejak proste prisiel do urciteho obdobia a nieco sa zmenilo v spanku. mne nevadilo ho aj ako male babatko nosit na rukach. teraz ma uz vyhana z izby ze on uz chce byt sam a chce spat. a uz to bude len "horsie" :D

luciferkax
3. nov 2011

Môj zaspáva bud na prsníku, a ked ešte stále vládze vystrájať, tak ho vezmem na ruky, 5 mminút skáčem na fitlopte a spí tvrdo ako maco 🙂 Má osem mesiacov, nebojím sa, že ho tak budem zaspávať dlho, staršieho sme dlho zaspávali na rukách, okolo roka stačilo pri nom iba ležať a tak je to doteraz,... do desiatcih minút zaspí. Neberiem to ako starosť, ani ako obtiaž, že nezaspia sami... som rada,ž e máme pár minút len pre seba, v tichosti, že sa detičky doaždujú mojej blízkosti.. Lebo ver či never, dlho to tak nebude .)

lauricka
3. nov 2011

dobre je si o tom precitat daku literaturu, radsej, nez urobit chyby, ktore sa Ti potom vypomstia

zuzanockamt
3. nov 2011

od uplneho malicka na rukach 🙂 , v satke 🙂 , v manduce 🙂 ... a potom sup ku mne do postele, kde spi stale az do rana 🙂 😵

murinka
3. nov 2011

do dvoch rokoch na rukach co dodnes lutujem ☹ a uz viac ako polroka lahne,vezme dudku a psika a my s mm si lahneme k nej,trocha sa porozpravame a mala sama zaspi...niekedy to trva 15minut a niekedy aj viac...

milankovazuzana
3. nov 2011

Súhlasím s červenou čiapočkou.Môj malý bol od narodenia asi mesiac v nemocnici a tam mali režim-napapať, spinkať.Naučili ho na svoj režim, ktorý som prebrala aj ja doma spolu s rytmom prebaľovania, kúpkania a podobne.Funguje to dodnes, malinký spinká do 5. minút.Ale každé miminečko potrebuje niečo iné a často sa jeho potreby menia.

zhrkz
3. nov 2011

Keď bol maličký uspávali sme a la Harvey Karp Nejšťastnejší miminko v okolí, po jedenástom mesiaci zaspáva sám - naučili sme ho a spí celú noc.

fialkaa
3. nov 2011

syn zaspava v manzelskej posteli, najprv dostane mliecko z prsnika, potom mu dam cumel a spivame uspavanky, pripadne mu nieco rozpravam.

ajca123
3. nov 2011

No ked som si prinesla prveho syna z porodnice,tak spal u nas.... A po case som ho ucila na postielku a druheho tak isto 🙂 a od roka ma svoju izbu.. Teraz ma 20mesiacov a maly sa rozluci s tatinkom da pusku a aj bratovi a me a idem ho ulozit do postielky dam caj a zavrem dvere... A spi mi az do rana zababuseny pod paplonom 🙂 cely tatinko je 🙂

modrofuzik11
3. nov 2011

ja kubka uspavam kojenim. je to pre neho velmi prirodzene. najprv sa okupeme, potom ho dam do postele, pritom papa a zaspi. takto mi zaspavala aj sara... u nas to funguje 😉

maria30
3. nov 2011

Ja položím o ôsmej do jeho postieľky a pekne zaspí do cca 10-15min.Zobudí sa až ráno o cca šiestej.. 🙂