Budíte deti v noci na cikanie?

20. nov 2022

Synček bude mať na jar 4roky,spí vo svojej izbe má posteľ 160x80 cm,paplón ešte používam malý čo mal v postieľke bez obliečok,bez vankúša.Aky posteľ a paplony používate vy v tomto veku?Ma aj nepremokavu podložku kvôli pocikaniu.No často sa docika.Budim ho večer keď idem ja spať o 22 hodín,no aj tak do rána sa docika.Rano vstávame o 6,30 a už je mokrý.Ja neviem mám si dať budík a budiť ho aj príklad ráno o 5tej a dať ho vycikať?Alebo len biť trpezliva a čakať kedy z toho docikania vyrastie?On tak tvrdo spí v noci že sa nezobudí na to.Krici mi mama,až keď docikal.

lenkakravcova
20. nov 2022

Ja mam momentálne 2 ročnú - 2 roky a 3 mesiace. Je bez plienky aj v noci. A áno, budím ju v noci 1x na wc (alebo na nočník, podľa jej nálady). Vždy keď idem spať (okolo 22hod), tak ju vezmem a dám ešte raz vycikať. Plienku nechce, vyzlieka si ju.. V noci nič nepije, max glg vody.
U 4 ročného nevidím zmysel mu ju vracať. A ani na nočník by som ho už nedávala - to už je dosť veľký, aby chodil na wc.

danielahamar
20. nov 2022

Za mňa to bude blok zo škôlky, ako tak čítam

autor
20. nov 2022

@lenkakravcova Cez deň chodí na záchod,iba v noci na nočník.To má pri posteli aby nemusel ist cez celý dom na záchod.
@danielahamar Len ktovie dokedy to bude trvať

danielahamar
20. nov 2022

Dokedy nevyriešis problém v škôlke, dovtedy

autor
20. nov 2022

@danielahamar Tak to neviem ako vyriešiť.On by najradšej bol doma so mnou,no musí chodiť do škôlky a ja do roboty.

matovicova
20. nov 2022

@lenkakravcova on nemá 4, ale 3,5 roka

danielahamar
20. nov 2022

Treba ho uistovat za každým, že určite pre neho prídeš. Že sa naučí nové veci v škôlke a ako on chodí do škôlky, ty musíš do prace, aby ste mali začo chlebík kúpiť. Ono to dieťa tomu chape

autor
20. nov 2022

@danielahamar To mu hovorím každé ráno,čo píšeš.No poobede keď dôjdem preňho mi každý deň hovorí že plakal málo za maminkou

20erika07
20. nov 2022

No ja som sa zo psychiky pocikavala do 12rokov a nepomohlo vobec nič, kym nezmizol ten problém. Chodila som k pedopsychiatricke, mala som po 17h zakazane piť, zjest na veceru len suchy posoleny chlieb. Nikdy som sa nezobudila na to ,ze mi treba cikat a dokonca ani vtedy ked som sa pocikala.
Urcite to ma aj tvoj maly zo psychiky kedze nechce do skolky. Na to by som sa zamerala. Moje deti normalne vecer aj jedli a pili a nepocikali sa odkedy boli odplienkovaní, nikdy sme ich nebudili. Dieta ,ktore nema problem, ci uz psychicky alebo iny, sa nebude pravidelne pocikavat v noci ked uz bolo rok odplienkovane a bolo to ok, kym nenastal problem. Mozno by si si mohla poprosit aj od nejakeho psychologa rady ako malemu pomoct s nastupom do skolky a odluceni od teba.
Drzim palce💪🍀

danielahamar
20. nov 2022

On to zvládne, len nemôžeš byť mäkká ani ty, ten malý to cíti. Mňa tiež trápi ak mi deti placu, ale v tomto som razna. Môj 2 ročný to už chápe, že ak sľubom, že prídem, tak prídem a nesklame ho

autor
21. nov 2022

@danielahamar Nie som mäkká naňho,vysvetľujem mu že vždy dôjdem poobede preňho.V škôlke sa prezleče dáme si pusu a ide do triedy.Nenatahujem čas aby plakal.
@20erika07 Manžel nechce ani počuť aby isol malý k psychologické

dankanka
21. nov 2022

Tak chod k psychologicke Ty. Poradi Ti ako nanho..

dzina007
21. nov 2022

Nam jedine co pomohlo je upravit pitie. Plienkubsom spat nedala. Prala som do.zblbnutia. Nie syn si nezvykol ze je ok cikat do postele ale isto by si rad zvykol ze rano moze pustit do plienky a jie hned vstavat po zobudeninak mal suchu noc.
Ked vela pije musi sa upravit pitny rezim tak aby oil hlavne doobedu a poobede.
2 hodiny pred spanim ziadna voda ziadne polievky a urcite nie voda pri posteli.
Zrejme este nema vyvinute hormnoybtak aby v noci produkovali menej mocu. Ked byval doma sa v noci zobudil lebo impulz o mocovom plnom mechure dostal ale teraz je zrejme tak unaveny po celom dni ze sa na neho proste nezobudi.
Moj syn spal tak isto takto tujo ze jeho neprebudilo nic anito ze jemokry, aj ja som mala problem ho zobudit.
Dozrel az ked mal cca 6 rokov. Ale potom co sme v 4.5 roku upravili pitny rezim mal noci suche, iba ked bol prechladnuty tak bola nehoda alebo ked sme neustriehli rezim.
Na to ze vecer nepije si zvykol proste to tak bolo a hotovo. Ak bol velmi smadny mohol si dat gkg vody na ovlazenie ale nie za salku.

danielahamar
21. nov 2022

Ja by som zobrala malého k psycho tiež, manžela nato nepotrebuješ a možno ti bude časom ďakovať, že si ho tam zobrala, hanba to nie je

lenkakravcova
21. nov 2022

@autorka: k praniu bielizne - skus dat na posteľ podložku (po porodne podložky alebo lacnejšie a dokonca bez prímesí vonaviek a aj savejsie sú z Hornbachu pre šteniatka 😂) - nám to dosť pomohlo. Nezničí tak skoro matrace. 🙂 a tie pre šteniatka zvládnu až 1,5l tekutiny, vychádzajú na 0,3e/kus (viac menej ako plienky, len to dieťa nebude mýliť).

stanislavicenka
21. nov 2022

Nebudit, ved aky to ma vyznam? Toto sa vobec nema robit. Nervova sustava musi proste dozriet. Je to normalne vyjadrenie pediatricky, aj detskej neurologicky. Mam 4,5 rocneho, ktory ma v noci plienku. Obcas v noci vstane, a idem sa s nim vycikat. Nikdy som deti na toto v noci nebudila, to ich nenauci, ze maju vstat, proste necicia este nutkanie pocas spanku, do 5 rokov je to uplne v poriadku. Vobec by som to neriesila

liennka90
21. nov 2022

Keď ho zobudíš nad ranom, aby ti potom ešte zaspal, lebo to budenie nad ranom neni moc dobre, ten spánok neni tvrdý už

zuzanna33
21. nov 2022

Dve hodiny pred spaním žiadne nápoje večera o 18:00 náš sa prehadzoval v posteli tak som ho vždy odprevadila teraz nechávam jemné svetlo a sám prejde ale budila som napríklad o 22:00 a nad ránom už sám vedel a stále pripomínať volanie pýtať sa ho.A používali sme aj podložku a plachtu na to určenú

betulinka1
21. nov 2022

Nikdy som dieta nebudila a prerušovala mu spanok. Ak by sa v noci pocikaval dostal by na noc plienku . Ty sice hovoris, ze je rok odplienkovany ale ja by som po pomenovala, ze rok s tym bojuješ, docikava sa, urcite sa ani on neciti pri tom dobre. Cize mu skor škodíš . Ono sa to robi inak. Na noc sa prestane davat plienka az ked je dlhodobo v noci sucha

zuzanalila20
21. nov 2022

Kto je na tebe úplne odkázaný, manžel alebo tvoje vlastné dieťa, ktoré si len pred tri a pol rokmi porodila? Už si nepamätáš, aké to bolo, prvýkrát ho držať v náručí? Už vtedy si nebola odhodlaná pre neho urobiť všetko na svete?
Nech je ako chce, choď s dieťaťom za psychológom. Alebo per ešte možno roky každé ráno posteľné prádlo a dieťa nechaj trápiť sa, hlavne, že na neho nie si "mäkká". Panebože ženy, a kto už má byť nežný a dobrý ku trojročnému dieťaťu, ak nie vlastná mama?
Veľmi mi ho je ľúto. A aj teba, že sa nevieš postaviť za svoje dieťa. Možno v prvom rade choď za psychológom ty.

karin1204
21. nov 2022

Ja som dceru budila, cca pol roka kazdu noc. Posadila som ju na zachod vycikala sa a spala dalej. A urcite je to lepsie nez to co tu pisu baby ze nedat pit ani keby sa na hlavu postavi. Tak telo asi vie kedy si potrebuje pytat tekutiny. Skus sa ty nenapit dve hodiny pred spanim a celu noc a rano mas v ustach saharu. Chore fakt niektore

btus
21. nov 2022

nie, nebudila som.

autor
21. nov 2022

@betulinka1 S čím akože bojujem?Od 2 rokov je odplienkovany a na noc som mu prestala dať plienku keď mal skoro 2,5 roka.Nemaval večer nehody, všetko som robila ako teraz,v ten istý čas večierka a normálne píl aj pred spaním.Nedocikal sa v noci.Odkedy chodí do školky sa zacal docikavat.

betulinka1
21. nov 2022

Co sa rozculujes?? V príspevku si to neuviedla, ze ako zacal chodit do skolky sa zacal pocikavat.

autor
21. nov 2022

@betulinka1 Ja sa nerozculujem,pod príspevkom v komentároch píšem o tom že rok bol suchý nedocikaval sa.Teraz začal odkedy nastúpil do škôlky.

dioliana1
21. nov 2022

V skolke sa nepocika?

autor
21. nov 2022

@dioliana1 V škôlke nie,iba v noci

chillibubble
21. nov 2022

:-O ze manzel nechce ani pocut aby isiel k psychologicke... v ktorom storoci zije tvoj manzel? to by sa akoze hanbil ci ako? menej mu vadi, ze jeho vlastne dieta ma problemy ktore sa s nim mozu tahat do dospelosti a kompletne mu pokazit zivot?(a to teraz nemyslim len pocikavanie, hocico, co ho v zivote este moze stretnut). problemy sa maju riesit a nie ututlavat... manzel inak ani nemusi vediet, ze ste tam boli. jeho suhlas nepotrebujes.

aknamorka22
21. nov 2022

Netreba mu dať piť pred spánkom. Náš pije naposledy o šiestej, spať ide o ôsmej. Nepocika sa, vydrží do rána. Pokiaľ večer vypije pohár vody, pocika sa. Jednoduchá logika 🙂 Ak sa krpec dožaduje vody pred spánkom, dám mu len na dva glgy. Moje motto je, nikdy nebuď spiace dieťa. Som príliš lenivá na to, aby som si v noci nastavovala budík a vstávala a išla s dieťaťom na wc. Nehrozí 😅 radšej si odsledujem ten čas pitia a je pokoj 🙂

sono2
21. nov 2022

Neni na to zrelý
Daj mu plienku na noc. Dieťa musí vydržať aj keď pije.
Nikdy som moje dcéry neobmedzovala v pití ani nebudila