Bývate so svokrovcami? Pomáhajú vám s bábätkom?

kukuru
6. mar 2020

Ahojte maminky. Tie z vás, ktoré nemáte inú možnosť a bývate so svokrovcami, pomáhajú Vám s dieťatkom? Mám na mysli či svokra/svokor sám od seba prebali babo, nakŕmi, oblečie do pyžamká poprípade ho niečo učia( kde má noštek, ocko...)?
Ďakujem 🙂

martina1201
6. mar 2020

@kukuru ahoj, skôr sa hrajú ako by od seba prebalili. Oni si svoje deti vychovali a každá matka by si mala svoje dieťa prebaliť a nakŕmiť sama. Aspoň u nás to tak je. Ak nepoprosis nevidím dôvod prečo by sa mali starať do vášho režimu.....

stanulienkat
6. mar 2020

Načo 2 krát tá istá téma

deti95060810
6. mar 2020

kdeže .... moja mama áno, ale otec a svokrovci NIKDY. Akurát kopu sprostých rád spred 100 rokov ako oni robili a ako oni museli a prečo....😉

kukuru
autor
6. mar 2020

Ďakujem 🙂 nepytam sa preto žeby som sa chcela sťažovať, matka máš pravdu, že starí rodičia si svoje deti vychovali a samozrejme že ja si to svoje chcem vychovať sama s manželom. Len ma niekedy zamrzí, keď sú situácie že napr. svokra je už navecerana a ja som práve začala, babo je pri nás hra sa pod stolom. Pokaka sa, je nervózne a ona ho nevezme a neprebali. Radšej ho chytí na ruky, stojí s ním nadomnou a čaká kým sa najem aby som ho šla prebaliť.

mondolina
6. mar 2020

Toto sú zase problémy, nemám tak si vyrobím.

anniii
6. mar 2020

Nie, s každodennou starostlivosťou nepomáhajú vôbec, ani na prechádzky s ním nechodia, ale veľmi pekne sa mu venujú: hrajú sa s ním, učia ho rôzne básničky a nám to tak úplne vyhovuje, považujem to za primeranú pomoc.

mogaa
6. mar 2020

@kukuru a prečo by ti ho mala svokra prebalovať? veď ty si mama.....a keď sa naješ, tak ho prebalíš....myslím že je to uplne normálne....nepoviem ak nie si doma a svokra ho varuje, ale ak si doma nie je dôvod aby ti svokra prebalovala alebo kŕmila dieťa.....babka poláska, popestuje, trošku sa zahrá, ale starostlivosť je na tebe....

kukuru
autor
6. mar 2020

@mondolina asi máte pravdu, len celé dni som s ním sama tak mi už asi šibe. Ale vidím že je to úplne normálny prístup, môžem byt rada že nestarajú do výchovy 🙂
Ešte raz ďakujem

ava11
6. mar 2020

Obe babky (mama aj svokra) prebalovali, krmili, sprchovali deti len vtedy, ked s nimi boli samy. V mojej alebo muzovej pritomnosti nikdy, ved by nas hanba fackala. Co sa tyka mentalneho rozvoja (basnicky, ukazovacky atd), tak to ano, hocikedy a hocikde.

simona92101
6. mar 2020

S rodicmi ani svokrovcami sice nezijeme ale ked pridu na navstevu,tak sa obe babky predbiehaju,ktora nakrmi,ktora prebali,neraz su v plienke aj 3 pary ruk, a mna len vyhanaju ist si oddychnut 😀 myslim ze je uplne normalne,obcas vypomoct ci uz len prebalenim,alebo nakrmenim,myslim ze ani z jednej babky neubudne,mama si moze medzi tym robit nieco ine..

katinka71
6. mar 2020

ja som zacala pracovat 6 mesiacov od narodenia mojho Syna,od 7 do 15.30 h moja mama pracovala od 14 do 22 h okrem ineho Bola s mojim synim ,opatrovala svojho 90 svokra a chodila do roboty,tie 2 hodiny kym som dosla z roboty (pracovala som ako zdravotna sesta a pri operaciach)sa postaral vtedy 19 rocny brat ktory studoval na vyske,ja som sa vecer postaral o stareho otca,syna aj mojho brata ,a este sme mali hospodarstvo ,kym mama prisla o 22 h zo smeny o 5 h som vstavala do roboty to bol kolotoc ,

dopolbokaodrata
6. mar 2020

Bývate u nich, teda prišli o časť súkromia a ešte ti majú prebaľovat? Máš iné veci na robote ako starať sa o dieťa? A keby ste bývali sami (vždy mate na výber, nie ze nedá sa) tak by si ich volala ze pos*ralo sa mi decko, dôjdite prebaliť?
Omg.

martina1201
6. mar 2020

@kukuru a poprosila si ju o to aby drobca prebalila? Lebo ak áno a neurobila to, ale uviedla dôvod treba to akceptovať.... Keď som bola na návšteve u kamošky a jej bolo tak zle, že sa nemohla ani pohnúť, tak ma jej muž poprosil, či by som mohla prebaliť jeho syna keď sa pokaka, lebo že on by to nedal a povrácal by sa z toho. Ale ak nepovieš, ona nechce do toho zasahovať. Keď ju poprosis aby to urobila raz za čas, bude vedieť, že si to môže dovoliť. Všetko je o komunikacii a ochote dohodnúť sa.

andrea_82
6. mar 2020

My byvame s mojimi rodicmi a nepamatam si, ze by maleho v mojej pritomnosti doma prebalovali. Ani by som to nechcela, je to moje dieta a som plne schopna sa o neho postarat.

nefertiti5843
6. mar 2020

@mogaa Ty sa hodinu napchávaš, že malý nemôže byť pokakaný 5 minút? Načo do riti ženy bývate so svokrovcami, keď na nich ustavične nadávate?

veronikaszabova
6. mar 2020

@nefertiti5843 zle si oznacila 👍

0silvia0
6. mar 2020

@kukuru dieta mas len jedno, niektore mamy maju doma aj dve. Popri najedeni ti ho ma kto podrzat, niektora zena ma muza na tyzdnovkach a je aj s dvoma detmi cely den sama... Prosim ta, co ty riesis? 🤦‍♀️
Ak by ste byvali sami, kto ti dieta podrzi a kto ti navari veceru? 🙄

kukuru
autor
6. mar 2020

Maminky nechcela som aby to vyznelo že som nevďačná. Som veľmi veľmi vďačná že tu s manželom a babom môžeme bývať kým sa prestahujeme do vlastného. Samozrejme že nechcem aby ho miesto mna prebalovali, kŕmili, starali sa o neho a podobne. Mame dobrý vzťah a určite sa nesťažujem. Len má zaujimalo či v niektorých situáciách sú starí rodičia iniciatívny, lebo mi prišlo ľúto že za rok ho prebalili dva krát a papať mu nedali ani raz.

0silvia0
6. mar 2020

@kukuru a tvoj muz prebaluje a krmi? Ked je to pre teba take dolezite... ja som toto nikdy neriesila, mne deti neprebaloval nikto a dlho som kojila, takze ani nekrmil...

saluda
6. mar 2020

@kukuru moju svokru bavilo prebalovat vnúčatá, aj kŕmiť. Moju maminu až tak nie, ale ak som potrebovala a poprosila ju o pomoc, tak pomohla. Skús navrhnúť svokre, že aj bude mať chuť prebaliť, alebo nakŕmiť vnucatko, budeš rada. Podľa odpovede zistíš, či sa k tej téme ešte niekedy vratite

matapo
7. mar 2020

...nie a ani by som to nechcela, mozu sa pohrat s vnucatami ale starsotlivost typu prebalit, nakrmit, prezliect, to by som ani nedovolila a ani moji rodicia by si nodovolili a ani svokrovci, jedine vted ak by som doma nebola a dieta by vyslovene strazili kym som prec, alebo kym by som ich vyslovene o to nepoprosila. Nevidim jediny dovod preco by to mali robit. Ked sa dieta pokaka, bud ho idem prebalit hned je jedno ci v tej chvili jem alebo robim nieco ine, alebo ho chvilu necham kym nieco nedokoncim (pokial mu to nevadi tak 5 minut v pokadenej plienke ho nezabije), to plati aj o prezliekani aj jednoducho o celej starostlivosti o dieta. Nie je to povinnost starych rodicov a ak to nerobia je to ich volba a je to spravna volba, ak to chcu robit a maju od rodicov dovolene je to tiez spravna volba, ale ak si rodic mysli a ocakava ze stary rodic by takuto starostlivost mal poskytnut, ze je to jeho povinnost, resp. ze to ho robi spravnym a iniciativnym starym rodicom tak to je zle...Toto by ti vobec nemalo byt luto na svokrovcoch.

basska_b
7. mar 2020

Svokra asi pomáha, ako vie. Keď sa mi narodila prvá, obe babky mi povedali, že by veľmi radi prebalili, ale že to už zabudli 😀 moja mama sa to potom "naučila", ale to už mala staršia 1.5 roka, to je iné, už nemala červený zadok a niekedy si ju moja mama zobrala poobede na dlhšie, tak jasne ze musela aj prebaliť.
Platí však, a pri svokrach obzvlášť, že ony nevedia čítať myšlienky. Treba im otvorene povedať, akú pomoc potrebujeme. Lenže tak ako aj my sme plne rozpakov "nebudem ju prosiť, čo si o mne pomyslí, nechcem otravovať", tak aj ony bývajú "nechcem sa jej do toho pliesť, potom povie, že jej malého beriem" - holt je to cudzia osoba pre nás a je to ine ako poprosiť svoju mamu vlastnú.
Akože stále lepšie, ako keby ti malé brali a ani tí ho nedávali. Počula som o 2 takých prípadoch a matka to hodnotila veľmi negatívne.

nenne9
7. mar 2020

@kukuru rozum sa mi zastavuje.ani radšej nekomentujem.si dospela žena?

nenne9
7. mar 2020

@nefertiti5843 z duše mi hovoríš 😂

evaachesa
7. mar 2020

My sme byvali u nasich mesiac a pol kym sa nam prerabal byt. Moja mamka mi maleho postrazila, uspala ked bolo treba a volala na mna ze "Matysek se posral" 😂 ked bolo treba maleho prebalit. Ani raz mi nenapadlo preco ho nejde prebalit. A preco by mala? Ani by som ju s tym nezatazovala 😏 Samozrejme ak bol maly s nasimi sam na chvilu kym sme s muzom zhanali nabytok a obklady tak ho prebalila 🙂

0silvia0
7. mar 2020

Ja teraz rozmyslam, a skusam sa vzit do pocitu svokry, ale ked sa tak vzivam, asi by som sa ako nie matka dietata do tych kakaniciek a cikaniciek nehrabala keby boli rodicia pri mne, popestovala by som a pokakane odovzdala rodicom, je to predsa ich dieta...

evaachesa
7. mar 2020

@0silvia0 ja tiez 😂

mogaa
7. mar 2020

@nefertiti5843 nie ja som autorka🙂ja som jej len písala že svokra môže dieťa popestovať, poáskať, pohrať sa s ním, ale keď je matka doma má sa oň postarať sama - nakrmiť,prebaliť, poumývať, lebo ona je matka....svokra je babka - tá môže dieťa postrážiť a rozmaznávať😉

krisbar
7. mar 2020

@katinka71 skvele. Musite byt sudrzna rodina.

fokuska
7. mar 2020

@kukuru A v tej situacii ako si opisala veceru - to ste boli doma len vy dve?
Ci manzel veceral dalej, alebo robil nieco ine? Jemu nenapadlo prebalit?
Robi to vobec niekedy? Lebo to co mozno "ocakavas" od svokry by si mala cakat od manzela