Chlapček v detskej izbe ladenej do ružova

radkanika
18. okt 2013

Maminy, mozno hlupa otazka, no predsa. Mame starsiu dcerku, kedze druhe dietatko dlhodobo nevychadzalo, tak sa jej izba pomaly menila na ruzove kralovstvo. Cela je absolutne dievcenska, a narodil sa nam po rokoch syncek...vsetko super, tesime sa, az na to, ze nemame priestor na dalsiu detsku izbu a nech by sme urobili cokolvek, tak dcerkina dievcenska izba sa nijako nedokaze premenit na neutralnu....uz len tym mnozstvom barbie, ponikov, velkej ruzovej postele, akurat steny a nabytok nie su ruzove. Nemozem dcerke vyhodit hracky a ani nijako usporiadat izbu tak, aby vyhovovala aj chlapcovi. Jasne, ze to budeme casom riesit, asi nadstavbou, alebo sa my prestahujeme do obyvky a spalna bude druhou detskou. Problem ale je, ze dovtedy malicky bude spavat s nami v spalni zatial, ale cez den je najradsej v dcerkinej izbe. Ma len dva mesiace, no tam aj hned zaspi, poobzera steny, je rad v blizkosti sestricky. Moj muz ale hysterci, ze sa usmieva na plagat Barbie, ze jedine co vidi, je ruzova ruzova ruzova a ze co ak ho to nejako ovplyvni...preto by som rada vedela vase nazory, moze sa takto ovplyvnit babatko do buducna? jasne, ze mu budeme kupovat chlapcenske hracky, a aj ho obliekame vylucne chlapcensky, no ide o tu ruzovu izbu a ze je tam rad...

iv01
18. okt 2013

Ako osobne si myslim, ze to je hlupost s tym ovplyvnenim do buducna... ved napriklad aj chlap nosi ruzovu koselu, fialove tricko a je to uplne v pohode... Mysli si tvoj muz, ze ked ma toto niekto oblecene bol v detstve nejako cielene ovplyvnovany?

danim
18. okt 2013

prepac, ale chory nazor, chore zmyslanie.. ak budu mat detsku spolu, steny premalujete, nabytok mate neutralny, synovi aj tak musite kupit postel- tak aj kupite + bude mat svoje hracky.... ja v tom absolutne nevidim problem.. a nechapem, co to vlastne doma riesite... 🤐 to teraz co , rodiny co maju dceru a aj syna- tak dcera nemoze mat babiky ci co ?? 😀 😕 mate 2 mes dieta, ktore sa zacalo usmievat... nic viac.. tak sa smeje na usmiatu maminu cca tak isto ako na usmiatu barbinu.. tatko nech si ide zabehat radsej 😉

yarnie
18. okt 2013

Ruzova je velmi dobra farba, ukludnuje a posobi mierumilovne. Homosexualita je zalezitostou genetiky, cize ak je niekto gay, uz sa tak narodil. Pobyt v dievcenskej izbe to z neho neurobi. Poznam chlapcov ktori su cisto chalanske typy ale aj takych co sa hraju aj s babikami, radi spievaju a tancuju, kreslia. Iste deti formuje ich prostredie, ale skor nez farby a hracky su to zive priklady. Ak chce mat muz zo syna chlapskeho chlapa, nech mu da co najviac vzorov chovania, travi s nim vela casu. To ze sa dvojmesacne dieta usmieva na plagat barbie, je uplne irelevantne, on este ani poriadne nevidi. Skor by som riesila u muza preco sa citi ako chlap ohrozeny, z coho unho vznika strach...

sedem
18. okt 2013

@radkanika manzelovi kup ruzove okuliare a mozno sa jeho stav zlepsi 😀 prepac, ale toto nemoze mysliet vazne, to, ako bude niekto orientovany rozhodne nezalezi od toho, ci sa v detstve usmieval na Barbie 😉

jankaroy
18. okt 2013

Nevidela by som to tak cierne, hlavne ked je taky malicky. Podla mna je tam rad lebo tam je pre neho vela podnetov, obrazky, hracky a sestricka 🙂 Aj my mame podobny problem, ale nie co sa tyka izby ale hraciek. Mame starsieho syna a mladsiu dcerku, a hracky samozrejme dedi po nom, tak sa hra s autickami. Deti este nemaju vlastnu izbu ale ked bude dcerka vacsia tak im ju spravime a dovtedy bude mat uz aj vlastne hracky. Ked by to tvojho muza upokojilo nech vymaluje stenu pri postielke modrou a da tam obrazky auticiek, lodi a lietadiel 🙂

cristi
18. okt 2013

farby mozu ovpyvnit jedine naladu cloveka ,ale nie sexualnu orientaciu ,preboha 😝 😀 😲 Tak ma Vas syncek rad ruzovu,je to len farba...nech nic viac Vas muz nehlada za tym.Ak by sa mu pacila cierna farba,tak bude v buducnosti inklinovat k satanistickym alebo podobnym sektam?

danjelca
18. okt 2013

@radkanika určite sa dá urobit chlapčenský kútik v izbičke ako bud pribúdať hračky tak sa aj tak meniť bude....inak ja sa tvojmu mužovi nedivím mna tiež ide šlahnúť z tej ružovej záplavy čo vidím vonku na dievčakách-odhlavy popäty každá-ale absolutne každá RUŽOVÁ...všetky doplnky ako rukavičky šále čiapky čokolvek..ružové...

radkanika
autor
18. okt 2013

🙂 dakujem, tiez si myslim, ze je to hlupost, ale moj muz hysterci kazdy den, ze co ho tam zas nesiem...potom si ho vzdy berie do obyvky a hra sa s nim tam, no hroza :D ako on to nemysli zle, lubi aj dcerku aj malickeho rovnako, len je zastancom toho, aby sa chlapci hrali s chlapcenskymi hrackami. To, ze nasa dcerka ma aj auticka na ovladanie, sklada si lego, pusta si motorovu lod na vode, to je uplne v pohode :D

radkanika
autor
18. okt 2013

@danjelca no neuveris, ale aj mna, ale ono to je bohuzial tym, ze vacsina veci pre dievcata je vyrabana v ruzovej, rovnako ako chlapci maju modru. Kolko krat hladam zelene, zlte, modre saty...ano su, ale malinko, a vacsinou sa netrafia do nasho vkusu, cize vzdy vyhra potom len ruzova ci fialova :( a zas neznasam obliekat synceka len do modreho, lenze pri akejkolvek snahe ked vyjdeme z domu, od modrej cipaky, nohavic po modru deku, nic ine nevidim...wrrrr...

nice202
18. okt 2013

neovplyvni ho to nijako. Maximalne ukludni. Homosexualita nie je nakazliva 😀 😀 😀 , ale vrodena a pochybujem, ze ked je niekto obklopeny ruzovou, stane sa z neho gay...to je inak velmi vtipne, keby to tak bolo

danjelca
18. okt 2013

@radkanika najlepšie je tesco...tam ked idem tak ružový regál a modrý regál a koniec. ja vyhladávam unisex a aj ked modrú máme zdaleka netvorí základ našeho šatníka.

cerez
18. okt 2013

@radkanika Tak ťa môžem upokojiť, máme doma to isté. Po 6 rokoch prišiel k sestričke braček. Izba typicky dievčenská. Samá bábika, bárbinky, handričky a kopec dievčenských prkotiniek. Nevidím vôbec nič na tom zlé, že chlapci sa dívajú na ružovú alebo či bábiky nejako negatívne zmenia chlapca. U nás sa to rozhodne nestalo. Má svoje hračky a rád sa pohral aj s bábikou. Naopak je dokázané, že chlapci by sa mali hrať aj s bábikami, lebo si tak vytvárajú citovú stránku osobnosti. Dcéra sa mi dokonca ako malá a aj teraz zahrá s autami. Čo je super. Teraz má syn 2 roky a je dokonca maniak do áut, pozná už značky áut, miluje všetky ťažké stroje od smetiarov po báger. Rozčuľuje ho, že niektoré autá nemajú na kolesách puklice. Všetky označuje ako havarované. Syna máte ešte maličkého a aj izbička vašej dcérky sa bude za chvíľu meniť. Nebude chcieť už ružovú. Moja má 8 a minulý rok mi už zahlásila, že má ružovej dosť a že by chcela mať izbu ako monster hight. Nakoniec sme sa uzhodli, na farbe zelenej. Dajte tomu čas a neskôr môžte vymyslieť farbu aj s dcérkou, ktorá by sa jej v izbe páčila, aby bola spokojná ako ona tak aj vy.

danjelca
18. okt 2013

inak raz som bola kupovať kočík a predajkyna mala dcerku asi tri roky...zahliadla som jej izbičku..skoro mi oči vyžrala tá neonová ružová VŠADEEE..nič proti ružovej ale je to farba ktorá dokáže vyslovene vytáčať ked je jej mnoho.

janinah
18. okt 2013

no,môj brat asi 4ročný plakal,lebo nemal sukňu ako my jeho staršie sestry 😉 ..osobne sa mi ružová nepáči,moje dcéry mali skôr červené a fialové veci...u vás stačí premaľovať steny na trebárs zelenú šrekovú a predeliť opticky resp. farebne izbu na ružovú a trebárs zelenú /veci dcéry do jednej polky izba a veci syna do druhej/

danim
18. okt 2013

@radkanika muz hysterci, ked ho beries do detskej izby ? co urobi potom , ked sa chyti dcerineho kocika ??? lebo to bude.. tomu ver.. ( aj bez akychkolvek nasledkov )

co tam mate take dievcenske, ked nabytok a steny su neutral, postel ma svoju dcera.. + ma tam logicky svoje hracky... nechapem preco ta panika..

adkasmolka
18. okt 2013

ked bude starsi rozdelite izbu na jeho cast a jej cast, takze sa bude prelinat chlapcenska s dievcenskou. A potom manzel nebude hisacit, ze sa dcera hra s autom a kuka na plagat napr. McQueena? 🙂 Ved je to blbost. Deti upokojuju syte a farebne farby. takze to neries. Budes to riesit, az ked bude cas aby isiel do jej izby. A vtedy si to aj pomenite a dcerku mozno barbiny omrzia a pride nieco ine. Ved sami uvidite 🙂

kimmie
18. okt 2013

@radkanika Deti maju specialny vztah s inymi detmi. Tvoj syn ma rad izbu tvojej dcery (aj ked je ruzova), lebo tam citi jej pritomnost. Ja mam dvoch chalanov a je medzi nimi 5 rocny rozdiel. Mladsi starsieho uplne zboznuje, je to jeho najoblubenejsi clovek, jeho idol a vsetko po nom opakuje. Vzdy ked starsi pride zo skoly, mladsi je strasne stastny, ma normalne zachvaty smiechu. Doma mame iba chlapcenske hracky, ale kedykolvek zoberiem mladsieho do materskeho centra, tak sa tam hra casto iba s babikami a kocikmi (mozno preto ze to doma nemame).
Vobec to neries, ved maly ma iba 2 mesiace. A muzovi povedz, ze nech s nim vzdy travi dostatok kvalitneho casu, ked sa tak boji vplyvu babik😀.

lulu_lu
18. okt 2013

suhlasim s adkasmolka 🙂 Neskor mu date tiez priestor zatial bude v ruzovej 🙂 Ale urcite to neovplyvni jeho zmyslanie ci nebodaj orientaciu...

lubina
18. okt 2013

to je uz ake rozdelovanie, ze to je dievcenske a to chaldpcenske?? my mame dve dievcata, ale mladsia miluje modru farbu a aj vela oblecenie mamodreho, a nie je z nej chlapec. A mame pre obe aj auta, autobus Little people a vobec nemam pocit, ze by ich to nejako negativne ovplyvnilo, ze su viac ako chlapci...........deti by podla mna mali mat prilezitost poznaj aj veci toho "druheho" pohlavia a to plati aj pre farby

tatianka7
18. okt 2013

Náš syn nosí ružové body, ružové pančušky,má červenú bundu,kúpili sme mu kuchynku,kočík na dvor a z pivnice som vytiahla nábytok do barbi domčeka po mne.. nepredpokladám,že z neho vychovávame spoločensky utláčanú osobu.Ružová sa vrelo odporúča do detských izieb,lebo vyvoláva ukľudňujúci pocit..Aj ked časom vytvoríte oddelené detské izby,pravdepodobne sa vždy bude sťahovať do dcérkinej,ked sa tam už teraz cíti dobre.. 🙂

vroni
18. okt 2013

Jaj, ved muzovi vysvetli, ze syn uz v neznom veku dvoch mesiacov koketuje so zenskymi (s tou Barbie na plagate), snad nechce, aby sa mu pozdavali chlapi 😝 😀 😀 😀 Inak su jeho obavy samozrejme blbost. Nasa dcera este nikdy v zivote babiku do ruky nevzala - ani doma, ani na navsteve, ani v skolke, nema nijako zvlast rada ruzovu farbu a suknu nema v skrini aktualne ani jednu, zato auticka moze. A nevyplyva mi z toho nic (ja som bola taka ista). Ale vyhoda je, ze sme na chlapca kompletne pripraveni. Len sa bojim, aby sme nemuseli dokupovat kocik a babiky jemu 😀

radkanika
autor
18. okt 2013

@danjelca to si nebola u nas? :DDD

tenerifka
18. okt 2013

@radkanika Tvoj manzel ma nejaky blok ci co? Nech sa skludni, maly bude uplne v pohode.....
Len si neviem predstavit reakciu tvojho manzela, ak by bol syn odmalicka v chlapcenskej izbe vylucne s autickami, legom a robotmi a v 18-ich by si priviedol domov frajera.....

radkanika
autor
18. okt 2013

@janinah tak sme to aj povodne chceli,ale dcerka ma tolko veci a hraciek, ze nie je sanca sklbit ich v jednej polke 🙂))

radkanika
autor
18. okt 2013

@tenerifka joj, nestras :D to by bolo, mojho muza by slahlo o zem asi.

tenerifka
18. okt 2013

@radkanika Vies, ono ked je taky machista, bolo by zaujimave, na koho by potom zvalil vinu.....

hradnapani
18. okt 2013

@radkanika inak by ma zaujimalo, ze keby ste mali prveho syna a teda modru izbicku, ci by sa obaval, ze druhorodena dcera bude muzatka. 😝
Vedia vobec deti v tomto veku uz rozlisovat vsetky farby?

tiez si neviem predstavit, ako bude reagovat, ked bude nahodou jeho oblubenou hrackou detska zehlicka a mixer 😀 Kolegyna mala takehoto synka, strasne ho to tahalo k dievcenskym hrackam (mal starsiu sestru) a... a teraz je z neho riadny chlap, akurat ze sa celkom dobre obracia aj s tou skutocnou zehlickou aj mixerom (frajerka si ho velmi vychvaluje 😎

zivika
18. okt 2013

@radkanika povedz muzovi, ze moze byt kludny, ked sa drobec uz v dvoch mesiacoch usmieva na baby (zvlast na take kocky ako je barbie) 😀 bude z neho balic 😀
a teraz vazne 🙂 tiez si myslim, ze farba izby nemoze ovplyvnit sexualnu orientaciu dietata...ked drobec podrastie nie je problem premalovat izbu na nejaku neutralnu farbu a dcerke nechat dievcensky kutik a synovi urobit chlapcensky 😉

dejna20
18. okt 2013

😀
Tak ked sa usmieva na barbiny nebude teply ale skor na blondinky 😀
Moj romanko zdedil po sesternici ruzovu deku aj osusky a jeden spaci vak, snad mi z toho nesteplie 😀

mima4
18. okt 2013

@radkanika

nechcem sa ta dotknut, ale mne vase zmyslanie pripada velice divne az chore..nemyslim to v zlom... ale zasnem, co citam.
Do akej miery moze ruzova ovpyvnit dieta a ako? skus si na tuto otazku odpovedat sama.

A dalej, odporucam navstivit nejake kastiele/zamky..kde su povodne detske izby, povodna farba u chlapca bola vzdy cervena alebo ruzova, vzdy bola modra dievcenska farba, odjakziva, len mozno poslednych 150 rokov sa to vymenilo.

Farba do nijakej miery neurcuje sexualnu orientaciu!!! 😀 😀 Ani hra s hrackami typickejsimi pre druhe pohlavie...