Chodíte von aj v nepriaznivom počasí?

habibi0
13. nov 2023

Ahojte...ako takmer každý deň sme sa chystali von.. dcérke (4 roky) sa nejako nechcelo, tak som sa jej snažila vysvetliť, prečo je dôležité ísť von, aký je čerstvý vzduch zdravý a podobne...tak sme sa poobliekali, dali gumáky, pršiplášť a išli na prechádzku... bývame na sídlisku v krajskom meste s veľkým počtom rodín s deťmi, ale vonku sme stretli len pár psíčkarov a 2 maminy s kočíkmi...žiadne deti... dcéra sa ma pýta, prečo ostatné deti nie sú na čerstvom vzduchu, či nechcú byť zdravé 🤷‍♀️ ako to máte vy, chodíte von v každom počasí? Nemyslím silný vietor, lejak ani búrku...dnes len mrholilo, ale nikde nikoho 😒

misa11111
13. nov 2023

Za seba poviem, nechodíme za každého počasia vonku síce môj Oliver má dva roky,ale všimla som si napr keď sme mi vonku a je zima napr ako dnes u nás bolo ráno 5 stupňov tak nikoho nikde.

andrea_82
13. nov 2023

Ja zatial sice chodim len s kocikom, ale ak by som mala dietatu obliekat prsiplast, tak by som nesla. Ani mne by sa nechcelo. Ale suhlasim, ze chodit na cerstvy vzduch je prospesne.

anavixy
13. nov 2023

Ano, aj v dazdi niekedy cielene poskakat do mlak, ked nejdeme, to skor zalezi odo mna ci sa mi chce v dazdi a podla mna to je aj inde tak, ze rodicom sa nechce 🙈 ale inak chodime za kazdeho pocasia a aj s kocikom som chodila aj v dazdi.. aj u nas dnes mrholilo pocas prechadzky a bolo to fajn 🙂

zuzudrnda
13. nov 2023

Ano, kazdy den a za kazdeho pocasia. Vynimkou je len choroba.

janka2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
13. nov 2023

Ked ide o vzduch otvor okno... dolezity je skor ten pohyb... ked vonku leje, ideme indoor, ci jump arena, ci plavaren, ci mini golf ci muzeum, proste najdeme si ine... plus drvivu vacsinu tyzdna maju kruzky, ano v 4roch rokoch mali len dva v tyzdni sportove + jasne v skolke tiez vonku, ale aj tak.. nejaku ultra potrebu ist do dazda som nikdy nemala, asi sa mam moc rada hehe... a predstava umyvat doma gumaky, susit prsiplast, susit vlasy, zmyvat celu chodbu poslapanu od mokrych topanok ma nikdy nenadchynalo... a su aj aktivity doma, jasne nie kazdy den, tam plati to hore, vypadnut niekam do exterieru, ale nie do dazda v novembri, ked je vonku 6 stupnov, to nie je na zdravie, skor na chorobu, lebo to tak pekne hnusne zalieza pod nechty, je jedno, ako sa clovek oblecie...ked je pekne su vonku kedykolvek sa da, mame nastastie zahradu...

henka123123
13. nov 2023

Nie

miggy
13. nov 2023

Nechodíme von len keď fúka nárazový vietor, je búrka alebo silný lejak. Inak kazdy deň aspoň na polhodinu. A keď prší, tak gumáky, dáždniky a hľadáme mláky ;)

dzulli1980
13. nov 2023

Chodíme každý deň, za každého počasia aspoň na pol hodinu ... s výnimkou silného vetra, dažďa.

marianarem
13. nov 2023

@habibi0 My chodime, ak maly nie je zrovna chory. Ale teda v nepriaznivom pocasi byvame sami. Vacsina deti zarucene nechodi, aj ked tu na zaklade odpovedi to vyzera inac.

meringe70
13. nov 2023

My tiež chodíme v daždi, aspoň na polhodinu. Ak je extrémny vietor, tak nejdeme, no to je raz za čas.

hortenziaj
13. nov 2023

Chodíme, aj som po kúpila nepremokavé oblečenie nech môžu aj po mlakach chodiť. Pohyb im treba a rady chodía na prechádzky.

luciaaaaa
13. nov 2023

@habibi0 ano, za kazdeho pocasia, aj v dazdi. Moja mala zboznuje akoze chytat dazdove kvapky, skakat do kaluzi a teraz v jeseni prsi u nas kazdy druhy den, tak to by sme boli stale zavreti. A zistila som, ze ked sa vecer pred spanim prebehne aspon na 30 minut, ovela lepsie v noci spi.

zuzudrnda
13. nov 2023

@luciaaaaa oveľa lepšie spia a ešte sa aj lepšie najedia 🙂 a sú doma pokojnejsi

sasitimi17
13. nov 2023

Nie neprechádzame sa len tak po daždi von. 😀

majlo1234
13. nov 2023

Chodime, lebo ani ja ani syn s tym nema problem. Pokial by reval…nenutila by som ho. Ved byt vonku ma byt super zabava

vanilkovazmrzka
14. nov 2023

Treba chodit von v hocijakom pocasi. Aspon sa dieta nauci, ze su aj horsie dni a daju sa zvladnut uplne v pohode, ked sa clovek na to spravne pripravi ;)

Ja rada chodim von ked je sychravo.

simsalabim
14. nov 2023

Dazdive pocasie sme si uzivali. Gumaky, gumene gate, bunda do dazda a sli sme skakat do kaluzi, odrazadlom cez kaluze, hadzali sme kamienky... deti si to uzivali a kazdy, kto siel okolo, sa s usmevom pristavil.

555petulka
14. nov 2023

Áno, ale začala som takto chodiť až keď som bola tehotná. Dovtedy som chodila všade autom, busom. Teraz mi je až divne, prečo som vlastne nešla peši. Ja tu stretnem vonku žalostne malo detí a to nemusí ani pršať. Väčšinou malinké v kočíkoch alebo staršie 12+

habibi0
autor
14. nov 2023

@lalala94 veľa odpovedí áno...ale keby to tak bolo stretávam detičky častejšie...🤷‍♀️

stanka_k
14. nov 2023

@habibi0 ja som s dcérou chodievala von aj keď pršalo, mrzlo... (v úplnom lejaku, mega vetre..zas nie) nebývala chorá, bola zvyknutá na zimu viac ako ja. Potom som pekne videla rozdiel, ako staršia (koniec ZŠ, SŠ) už toľko nechodila po vonku a chorá bývala častejšie

ariannazara
14. nov 2023

Nechodím po daždi von;)

x_mery_x
14. nov 2023

Ano chodime, snazim sa ho vzdy presvedcit aj ked sa mu nechce, aj pomedzi dazda ideme, ked nachvilu prestane prsat, tak da gumaky a rad skace po mlakach. 🙂

katulienkax
14. nov 2023

@habibi0 minimum chodi v skaredom pocasi, tu v diskusii sa chvalia len tie co chodia. Ani ucitelky v skolke nechodili za dazda ani za mrholenia von s detmi. Samozrejme, ze tie co nechodia za dazda von sem neprispievaju, preto tych 10 - 20 zien, co prispieva do diskusie dava dojem , ze chodi vacsina

katulienkax
14. nov 2023

@555petulka no pretoze vacsina starsich deti je v skolke, skole, skolskom klube, na kruzkoch, alebo sa uci na dalsi den do skoly, a kedze niektore ucitelky davaju milion uloh, deti uz nemaju cas chodit von. A samozreje deti v puberte, starsie ako 12 uz nebudu chodit von, co je trapne, ked mozu poobedie sediet za mobilom 😉

555petulka
14. nov 2023

@katulienkax chodíme poobede von, ale málinko detí vonku...v lete boli ihriská preplnené, ale teraz nemusí ani pršať a prázdno...ako deti sme chodili s našimi von, prevetrať, potom už s kamoškami...to ešte neboli mobily, tablety...úloh zo školy bolo podobne...no teraz je taká doba, lepšie to zrejme nebude 😀

misa11111
14. nov 2023

Dnes som videla tri kočíky a jedno cca dvojročné dieťa a to je vonku 10 stupňov a trochu fúkalo pod Tatrami...
Takže mamičky nechodia tak vonku ako v lete..

nevenka
14. nov 2023

Reagovala som v minulej teme, vcera som potrebovala ist do bankomatu, tak som obliekla deti, jedno do kocika a druhe cupitalo vedla mna. Okolo pol 10 sme sa vracali okolo ihriska a kladla som si otazku, kde su vsetky tie mamicky "v kazdom rocnom obdobi, za kazdeho pocasia, mam uz o 9 navarene" 🤔😅. Nikde ani zivej duse.

aurora33
14. nov 2023

@habibi0 ano chodime 🙂