Čo robiť, ak sa dieťa v noci zobudí a chce sa hrať?

kiwi82
20. jan 2012

ahojte mamičky, naša malá bude mať 18 mesiacov a posledný mesiac sa mi vnoci zobudí a aj 4 hodiny sa hraje, šalí sa, nič nepomáha, dám jej mlieko, chcem ju uspat ale ona sa len smeje, šalí sa, hraje sa, robím sa, že spím ale ona si v postielke nájde zábavku, napr. skrýva si cumlík pod vankúš a sa pri tom teší a smeje sa z toho, váľa sa, váľa sa po mne, budí ocka, proste je to hrozné, som nevyspatá. napr. včera išla spať o 20.00 a o 00.00 sa zobudila a do 04.00 bola hore. potom nejako zaspala ale už o 07.00 bola zasa hore, čulá ako rybička, plná energie. na obed spí dve hodiny. skúšala som ju aj viacej unaviť ale nič nepomáha. ja som už z toho nanervy. som nevyspatá. cez den sa mi nedarí pri nej zaspať. tak neviem, čo mám robiť, či ju nedávať spávať cez den alebo mám skráiť jej spánok na jednu hodinu alebo, čo, neviem .... poradte prosím ako ste to vy riešili?

edie63
20. jan 2012

Nasa to robila, ked bola mensia (caa od pol roka takmer do roka), cim bola vacsia, tym viacej vydrzala byt hore (budila sa okolo 3.00) a tiez sa len hrala, rozpravala, zabavala sa. U nas nic nezaberalo, len nechat ju, kym sa unavi a zaspi. Drzim palce, aby ju to cim skor preslo (alebo mozno existuje aj nekaje riesenie). 🙂

lebo5
20. jan 2012

naša to robila ked bola celkom malé mimi, ale to bolo asi normálne 🙂 ja by som poradila asi skrátiť alebo celkom zrušiť denný spánok, držím palčeky 😉

vinifred
20. jan 2012

..musí to prejsť..náš takto nespával tiež do roka a pol,..ale jednoznačne,cez deň ju spávať dávaj,lebo čím viac bude unavenejšia,tým to bude horšie so zaspávaním aj so spánkom samotným...a ja som deti nikdy nebudila..koľko potrebovali,toľko som ich nechala spať..a niekedy,keď spali dlho,aj dobre a skoro zaspali,na počudovanie..dieťa je tvor nevyspytateľný.. 🙂

dankadina
20. jan 2012

no moja malá vstáva cca o štvrtej a tiež neviem ako ju donútiť spať už sme ju nechali aj dlšie hore a rovnako sa zobudila tak neviem inak čítala som že ked sa dieťa zobudí v noci netreba s ním komunikovať urobiť iba nevyhnutné činností podať mlieko, čajík prebaliť aby si zvaklo že je noc

jespera
20. jan 2012

mne robila moja slecna to iste, a jedine co pomohlo je nehrat sa s nou , nemat ju v posteli, nerozpravat sa s nou, nesvietit...proste nic. Mne pomohlo ked som jej dala nieco na jedenie - kukuricne chrumky alebo nieco na co je zvyknuta a co moze, trosku ju utis a hotovo...ono to prejde, len nesmie si zvyknut ze sa s vami bude celu noc hrat....ukaz jej raz, druhykrat a budes ju mat v posteli nonstop.

zvonkohra
20. jan 2012

@kiwi82 jaaaaj moja zlata vydrzat ja mam 2r dcerku hehe a asi rok a pol mame rusne noce kedy sa nespi a dajako som si uz zvykla....proste je taka aktivna ze spanok nepotrebuje,....jasne su noce ked mam take nervy ze mam chut vyskocit s okna..ale tak ona ked je starsia sa hraje a ja driemem....a sme tu...takze trpezlivost 😅

katana11
20. jan 2012

Nie nie je dobre riesenie skratit spanok alebo ho vynechat! je este mala na to aby bola bez spanku... ale zas dost velka na to aby uz pochopila ze v noci sa spi a nic ine... musis asi raznejsie pristupit k tomu ze ked sa zobudi ta aby sa dalej ulozila a spinkala... skus to vo forme hry ze si trebars vymenite vankusiky a zahrate sa kto a ako rychlo zaspi 😉 tvoj vacsi, maksi jej bude pohodlny a prijeny tak mozno ju to ukludni plus mliecko a zaspinka, ale ja by som ani mlieko nedala zbytocne sa prebere... a dobije energiu... pekne jej povedat ze si vymenite vankusiky a ze idete dalej spinkat 😵 pripadne skus s hrackou a hladkanim ty pohladkaj malu po licku hlavne a nech ona uspinka takym istym sposobom svoju oblubenu hracku... mala zaspi isto lebo hladkanie jej bude prijemne a ukludni ju, mozno potrebuje len tvoju pozornost a ukludnit sa... vela stastia

exupery
20. jan 2012

My sme si tymto presli cca pred pol rokom,mala sa jednoducho v nosi zobudila a juhele ja sa idem hrat,budte pri mne,tak sme boli...pohrala sa jednu dve hodinky a zase isla spat,trvalo to skoro pol roka,ale prezili sme,etriedali sme sa pri nej s mm,inak to neslo,teraz sa sice zobudi v noci,prestahuje sa sama do obyvacky na sedacku a spi dalej 😉

fialkaa
20. jan 2012

nam sa to stalo parkrat, ze sa maly v noci zobudil a tvaril sa, ze je vyspaty a ide sa hrat. ja som mu to jednoducho neumoznila: treba ostat v posteli, nezazinat svetlo, tvarit sa, ze dalej spim, nerobit rozruch, ved je noc, v noci sa spi, nelobzuje sa po byte. on parkrat vysiel z postele, ale vzdy som ho vratila spat a ulozila spat. minimalne som sa mu prihovarala, len ked to bolo nevyhnutne, ale uplne potichu. nejaky cas sa sice este pokusal vstat, ale po nejakom case pochopil, ze z toho nic nebude a zaspal. hlavne podla mna netreba pristupit na hru toho dietatka, ze uz som vyspate a ide sa spat. hra sa cez den, v noci sa spi a ziadna vynimka neexistuje.

lucik85
20. jan 2012

hmm no nam ak maly v noci buntosi a nevie zaspat tak si ho nevsimame..dam mu mliecko , prebalim ak treba a to je vsetko..mame uplnu tmu cize ak by sa aj chcel hrat tak nema sancu lebo nic nevidi,a neexistuje aby sme sa s nim v noci hrali,jednoducho je noc a ma sa spat a nie hrat.. na tvojom mieste by som jej zobrala vsetko s cim sa moze hrat v noci,ak sa po vas vala tak by som ju supla do postielky ..podla mna pochopi ze ziadna sranda v noci nebude ked vstane a prestane vymyslat ..ak to nepomoze tak by som jej zrusila denny spanok alebo aspon skratila

andrejka1974
20. jan 2012

moja dcerka to robila tiez a mala diskusne kruzky aj 2-3 hodinky vyriesila som to tak ze som ju tam nechala samu a isla som spat do obyvacky k manzelovi casom prestala 🙂 🙂 🙂

jana776
20. jan 2012

Ja by som ju urcite nebudila, nech spi cez den kolko potrebuje, iba rano by som zobudila, aby to ponocovanie nedospavala rano. V noci by som vsetko vypla, aj telku z elektriky a podobne, nech absolutne nic nesvieti a nech je uplne tma. A ako tu uz radili, nevsimat si ju, ty normalne dalej spi, nech si robi co chce, a ked zacne plakat tak len dookola opakovat potichucky ze je noc a teraz vsetci spia, aj hracky spia a vsetko spi.
Myslim si ze len treba vydrzat, casom pochopi a prejde ju to. Ten spanok jej pocas dlhsieho obdobia urcite zacne chybat.

akramgad
20. jan 2012

ahoj moja malá to tiež mala v obľube a prešlo to buď som sa s ňou išla hrať ( večer spánok s ňou aby som aj já bola troška čulá 😀 ) alebo sme ju nechali v postielke hrala sa sama akrát som spala tak na pol oka ale zvládli sme to takže veľa trpezlivosti sľubujem že to prejde neexistuje spôsob ako to zastaviť !!!!

lucia2905
20. jan 2012

No nechcem strašiť, ale u nás to trvalo cca od 10 mesiacov do 2 rokov, bežne bola v noci 2-3 hodiny hore a ako píše akramgad neexistoval spôsob ako to zastaviť. Teraz má 3 roky, môžem povedať, že relatívne dobre v noci spí, občas sa to ale ešte stane, že sa takto zobudí. Ja mám za to obdobie obrovský spánkový deficit, ale už to pomaly dobieham 🙂

space1
20. jan 2012

cez deň ju určite dávaj spať, veď aj v škôlke majú detičky "povinný spánok" neviem síce koľko ti spí cez deň, ale po hodinke by som ju budila a hlavne skúsiť dlhú prechádzku po čerstvom vzduchu ak počasie dovolí..aspoň na moju staršiu to fungovalo.. 🙂

31majka12
20. jan 2012

Ahoj neboli ste teraz niekedy ockovani...lebo tiez taka rekacia do 1 mesica po ockovani..aj my to teraz mame...zobudi sa mi o 21,30 a ideme spat az o 1,30 rano...tiez sa hrame 😀

medyna
20. jan 2012

no tak to sa hlasim do klubu ..... 😀 . U nas je to skoro to iste, zobudi sa okolo polnoci a je hore tak 2-4 hodinky. Vesela, cula, smeje sa, spieva si, vykrikuje na tata (mna ma asi cez den dost 😀 ). A co s tym robime???? No, nic nezabera. Ja lezim a tvarim sa, ze spim a stale dookola si opakujem, ze predsa nebude hore do rana bieleho a raz iste zaspi.... Aspon na 2 hodiny. 😒

evkasto
20. jan 2012

no aj my sa hlásime do klubu, nám to trvá asi tak mesiac, ale asi tak skoro neskončí, zobúdza sa kedy ako niekedy o druhej, niekedy o štvrtej ale je hore vždy min 2 hodiny a potom zaspí, dovtedy môžem robiť čokoľvek proste skôr nezaspí, tak sa buď hráme alebo sa tvárim, že spím. dnes sa zobudl o pol šiestej ráno a o pol ôsmej už spal znovu a to mu trvalo do dev iatej. chce to asi iba pevné nervy a vydržať, snáď to prejde 😒

locko007
20. jan 2012

Joj, ako keby som o svojom synovi čítala. Našťastie to nerobí tak často. Minule sa 2 noci po sebe zobudil o jedenástej večer a do pol tretej sa s nami hral na schovávačku. Skúsila som ho úplne zničiť pred spinkaním a potom mi prespal celú noc. Aj som mu skrátila poobedný spánok, lebo predtým mi spal aj 3 hodiny. Teraz ho nechám tak hodinku a pol a zobudím ho. A ešte po poobednom spánku chodíme na prechádzky a pred spinkaním sa bláznime v posteli.

heni79
20. jan 2012

U nás zabralo jedno. Skrátiť denný spánok na jednu hodinu.
A ráno ju zobudiť najneskôr o siedmej. Večer ide spať o pol deviatej.
Zrušiť denný spánok úplne je ešte skoro. 😉

gabriela_michaela
20. jan 2012

Ahoj, no urcite nechat aj cez den spinkat. A dodrziavat hodiny kedy dieta budes davat spavat.
Napr. nasa Miska chodi spavat vecer cca o pol osmej, rano vstava o siedmej a na obed spava asi hodinku uz o dvanastej. Ked som skusala posuvat casy, tak sa mi to nevyplatilo a len ja sama som bola z toho mrzuta a nevyspana... Aj ked sa jej niekedy posunul obedny spanok napr o hodinku neskor, vzdy som dodrzala vecerny spanok o pol osmej. Nikdy jej to nevadilo, o na nevie kolko je hodin... proste sme pozreli oblubenu rozpravku, vypili mliecko a hajde spinkat. V noci sa mi uz nebudi. A tiez je pravda, ze v noci netreba s detmi komunikovat, len potrebne... Ja som to praktizovala od malicka. Drzte sa a vydrzte to...

pimpilla
20. jan 2012

Ahoj, aj ja si myslím že si to netreba všímat, napr.moja sestra ked sa jej narodil syn ,mala od začiatku v noci zapnuté malé svetielko, síce to bábetko ešte nevníma, ale neskor sa stalo to čo tebe, že vstával v noci, lebo malé deti viackrát podlamna otvoria v noci oči, ale ked nemajú čo vidiet, tak o tom ani nevieme...ja som mala od začiatku tmu, svetielko som zapínala len pri krmení a prebalovaní, a moj malý to nerobieval, a nakoniec si na to aj tak zvykol, že ked mal už aj viac ročkou, tak ma prosil že mami zhasni svetl, lebo neviem zaspinkat 🙂

katren
20. jan 2012

Ja som prebalila, dala papat ak bolo treba a hotovo...ignorovala som....po case obidvaja zistili, ze v noci sa s nimi ani jeden hrat nebudeme a je pokoj 😀
A svetielka som ziadne nezapinala, mame pred oknom poulicnu lampu, ja som sa zorientovala a nasla vsetko co bolo treba a im nebolo na co zazinat 😉

anulienkaf
20. jan 2012

No to je pekný certik 😀 . Nás má len sedem mesiacov.A teraz ma celkom obdobie, ze spinka zhruba od tej osmej-deviatej az do siedmej, pol osmej, bez toho aby sa v noci budil.niekedy sa zobudi aj okolo stvtej. ak placka, alebo si zacne gagotat, dam mu mliecko a potom zaspi velmi rychlo.aspon pokial sa mu necka alebo nenaplni niecim tuhym plienku 🙂 a samozrejme ze ho predtym prebalim. ale tvoje sidielko je uz väcsie. Tak skus jej zmenit obedny spanok a vecer uz len nejako unavit. ale zase mam skusenost, a aj maly je taky, ze ked je velmi unaveny, rychlo zaspi, ale aj sa castejsie budi a potom uz nechce spat. A mozno ju to za par dni prejde. Mozno ju nieco vyrusuje. Dnesne deti maju ovela viac podnetov, ako my, ked sme boli deti. Mozno aj ak mate v izbe elektrospotrebice, odbornici stale tvrdia, ze to rusi spanok.

magali
20. jan 2012

a my mozeme ist aj dvakrat za den von a blaznit sa, aj tak maly vstane okolo pol noci a tiez je dve-tri hodky hore.. ja mu radsej zasvietim nech sa hra, lebo on to nevie pochopit este ked mu hovorim aby spinkal a ked nezasvietim tak dostane zachvat placu a je to este horsie.. ale nieje to kazdu noc, niekedy zaspi a niekedy nie, on je taky od malicka, akonahle sa viacej prebudi, uz nemoze dobre zaspat a nepomoze nic, len vstat a znova ho trocha unavit a potom spi az do rana.. podla mna to mozu byt aj zuby, nemusi byt na nom vidiet ze ho nieco boli ale asi sa mu neda kvoli tomu spat.. vela stastia, ja si myslim ze treba len vydrzat

abbey1
20. jan 2012

Zažívali sme to dosť dlho. Vstali sme okolo 1.00 a hrali sme sa, pozerali rozprávky, užívali si to. Iste, radšej by som v kľude spala, ale keď slečna vstala, tak nebudem nervovať seba či dieťa. Brala som to, ako to bolo.Lepšie ako s tým bojovať. Časom sa všetko vrátilo do normálu a už v noci nevstáva ako by bolo ráno. 😉 Všetko je to dočasné a keď sa chce, všetko sa dá v pohode zvládnuť.

fabias
24. jan 2012

@kiwi82 Môj synček má 26 mesiacov robí presne to isté🙂 aj keď to už nieje pravidelne každú noc. Sama som už rezignovala a beriem to už tak ako to je. S manželom sa striedame v "nočných službách" aby sme sa aspoň každú druhú noc ako tak vyspali. Aj tak je to už neporovnateľne lepšie oproti tomu ako to bolo predtým a z vlastnej skúsenosti Ti poviem, že žiadne rady nepomáhajú nakoľko kto niečo také nezažil nepochopí:( Každý kto má dobré bábätko si myslí, že si ho tak "vypestoval" . Ale mám známe, ktoré mali prvé dieťa dobručké a druhé tiež taký nezmar a určite nerobili nič ináč. Každé dieťa má inú osobnosť a veľa je v genetike ( to som čítala, že aj genetika ovplyvňuje spánok dieťaťa do dvoch rokov) Jednoducho máme detičky, ktoré "vysajú" všetku energiu od rodičov a oni sú ako baterky duracel 🙂)) Obedný spánok by som nevynechávala, u nás to bola potom ešte horšia noc:(