Cudzia matka na ihrisku kričala na moje dieťa

sisika
15. máj 2015

Prosim vas o nazor na situaciu ktora sa odohrala dnes na ihrisku.
Syncek sa s nadsenim smykal zo smykalky,hned ako sa zosuchol,utekal so smiechom hore (je to take drevene ihrisko,s mostikom a schodikmi hore k smykalke,pred nou je taka akoby vezicka). Zopakoval si svoje kolecko zoparkrat.
Do cesty sa mu priplietlo mladsie dietatko,syncek bude mat 4r a toto bolo max 2rocne. Syncek sa snazil vyhnut sa mu,obehol ho a smykol sa dole.
Ale pri navrate do dietatka ruckou zavadil,ako sa tak ponahlal znova sa smyknut. Bolo to zlahka,dietatko ani nespadlo ani sa nezlaklo-ziadny plac,nic podobne.
Jeho mamicka stala hore pri dietatku a zrazu zacala na synceka kricat ze to co ma znamenat,ze ci chce po zadku,ze nesmie bit deti.
Syncek len nechapavo pozeral;natahovalo ho na plač-nechapal.
A pani pokracovala,velmi neprijemnym tónom-tak som sa jej opytala preco krici na mojho syna.
No a spustila-ze si ho mam vychovat,ze len s nim su problemy kazdy den na ihrisku atd atd.
Tak som zostala ako obarena. Zostala tam potom naschval stat aj s dietatkom aby ich syncek musel obchadzat a vzdy to nenavistne okomentovala-akoze "no dufam ze ta uz neudrie chlapec"....
Synceka sa snazim viest k ohladuplnosti,a zvlast si davam pozor ako sa sprava k inym detom-a snazim sa viest ho k nekonfliktnemu rieseniu situacii.
Syncek ma epilepsiu,nesmie sa rozculovat-pretoze dostane zachvat. Boli casy ked maval aj 5-6 zachvatov denne;to sme boli stale doma alebo v nemocnici.
Teraz je to uz lepsie;uci sa nerozculovat sa a tak sa ho snazim zaclenit do bezneho zivota.
A tato pani mu skoro sposobila zachvat-za malickost.
Co by ste robili na mojom mieste? Ako by ste zareagovali-pripadne aj v buducnosti?
Predpokladam ze sa este neraz stretneme...

tjaden
15. máj 2015

ahoj tak mne sa už tiež stalo, že mojej malej ublížili ale nechtiac a nekričala som na nich a to som vraj emocionálne labilná čo môžem potvrdiť mám brutálne výbuchy zlosti, ale toto ma nevytočí, už som videla aj moju malú nechtiac ublížiť takže viem ako sa dotyčná matka cíti, šak sama sa hanbí čo to jej dieťa robí tak nebudem predsa kričať na iné deti, že robia to čo moje? Sú to deti, sa šialia tak je jasné, že musí dôjsť k nehodám. Aj synovec robí takéto šialené kolečká, a keďže v 3r. je veľký ako 8r. dieťa je šťastie, že mu ešte žiaden dieťa nevošlo do cesty lebo by ho prevalcoval

butterfly333
16. máj 2015

Ste tu niektore nechapavé? Pani napísala že sa len jemne nechtiac o tu malo obtrel a nie že ju udrel tak sa naučte čítat a potom sa do niekoho navážat. A ona nevravela ani jej syn sa tak nechoval že by tá šmyklavka patrila iba jemu. Bože ved su to male deti a zas nič hrozne sa nestalo nesotil ju naschvál ani nič podobne.

domak2
16. máj 2015

@sisika ja tu vidim skor problem v tom, ze ty si velky dobrak a vsetko si velmi pripustas- nosis na pieskovisko viac hraciek aby sa aj cudzie deti podelili atd. Takze viac ako na tuto situaciu sa zameraj na tvorenie svojej vlastnej hrosej koze 😀 Ja som tiez taka, ze radsej ustupim, nevyhladavam konflikt a podobne, ale zas si uvedomujem, ze svet je plny ...hladam slusne slovo 😅 ...''inych?'' ludi 😀 Mala si jej povedat, ze na tvoje dieta zjapat nebude, ak by si to povazovala za potrebne spravis to sama a viac sa s nou nevybavovat.

aristka
16. máj 2015

@ludmilaka preto treba byt pri dieťati a ak treba zakročiť a netreba čakať na rodiča,ktory by to tiež schytal ,že si nedohliada na dieťa...deti dokažu byť veľmi zakerne a je to dane aj tym ,že si neuvedomuju ako môžu ubližiť a ohroziť druheho ,preto aj zaležitosť tu povedana nech si to vyriešia sami ,ak je to na pevnej zemi ,musi byť pod dohľadom rodičov....

peneloppe
16. máj 2015

V prvom rade si rodicia malickych deti musia uvedomit ze najlepsie ako predist takymto nehodam je nezdrziavat sa na ihrisku na miestach kde je viac velkych deti, radsej si vybrat vhodnejsie miesto pre mensie deti.
Pises ze ten chlapcek 2-rocny sa vobec nesmykal tak ozaj nechapem naco postaval okolo smykacky, potom ozaj len zavadzal ostatnym detom. Rodicia musia predvidat a snazit sa vyhnut situaciam kde k nehodam moze dojst. Neda sa tomu uplne zabranit ale v tomto pripade sa dalo, keby ta druha matka nebola taka tvrdohlava. Nabuduce synovi nahlas povedz, ze podme odtialto prec lebo tato pani so syncekom sa rozhodli stat ti v ceste tak aby si do nho nahodne nenarazil radsej podme inam.

peneloppe
16. máj 2015

My sme na ihrisku stravili vela casu ked boli moji chlapci mali. Je medzi nimi dvojrocny rozdiel. Starsi by uz rad isiel aj do casti pre vacsie deti ale ked bolo vela ludi a bolo dost vacsich deti tak sme jednoducho ostavali v casti pre najmensie deticky, lebo som sa bala o maleho syna. Tak sa deti spokojne hrali a ja som sa nemusela bat. Ked sme chceli vyuzivat vacsiu cast tak sme si isli ked bolo ticho, ked boli deti v skolkach a skolach.

sisika
autor
16. máj 2015

@domak2 asi mas pravdu-ja som v podstate pozitivny clovek a radsej sa usmejem,milo prihovorim ako by som mala davat najavo zlu naladu,moje problemy si nechavam v sukromi.
Teraz som taka zranitelnejsia,lebo dva roky sme so syncekom prezili v podstate v izolacii-vacsinou doma,opatrovala som ho-max sme isli k rodine-aj to len na chvilu-syncekov stav bol velmi vazny.
Teraz sa konecne mozeme zapojit do "normalneho" zivota;chodit von,hrat sa,stretavat s detmi,maminkami atd.
Za ten cas som si akosi odvykla;ked sme sa predtym aj s niekym stretli-boli to znami,a ti vedeli ako to u nas je-takze boli ohladuplni.
No potesilo ma ze si o mne nemyslite ze som prehnane citliva,ze ste ma mnohe podporili-a ine z vas mi zase ukazali ten opacny pohlad-aj to je cenna skusenost.
Pokusim sa-ak sa nabuduce stretnem na ihrisku-pokojne sa opytat tej mamicky co jej vadi a ako to mozeme riesit do buducna-a slusne ju poziadam aby na synceka nekricala. Snad to urovname a nebudem musiet mat obavy ist na to ihrisko-lebo dnes tam veru nejdem-necitim sa na to 🙂.
Prajem vam pekny den a naozaj vdaka za vsetky prispevky. S

luciferkax
16. máj 2015

Nevadi mi ak moje dieta upozorni iny rodic pravom..ak sa.natahuju ci biju alebo robia zle...ale nech by skusil cudzi clovek kricat na moje dieta.nepravom!!! Urcite by som si to nenechala

stanulienkat
16. máj 2015

Prebohaaaaaaa, to co tu uz rozoberate za hovadiny? Sme dospele, svojpravne zeny, nie sliepky.

ludmilaka
17. máj 2015

@aristka Práveže ja som bola pri svojom dieťati, tá druhá pani kávičkovala. Ja si pri mojej kávičku nedám. Veď sa mi aj stále smejú, že som pri nej.

leeenka26
17. máj 2015

Ja neznasam ked pridem na ihrisko a niektore mamicky ani nemaju sajnu ake veci vyvadzaju ich deturence. Kolkokrat som bola svedkom sacania stipania a neviem coho a mamicky si kotkodakali ako sliepocky. Ked sa aj rozpravam, musim mat dozor nad svojim dietatom a vzdy aspon jednym ockom dohliadat nad dianim. Nepripustim aby moje dieta niekomu ubizilo alebo co i len kricalo ci sa nevhodne spravalo k inemu dietatu a naopak. Len vtedy je tazko zakrocit ked vidim ze rodic ma na salame. Ale k veci. Len by niekto skusil kricat na moje dieta. Neexistuje aby sa toto stalo. Henta chudera nevhodne reagovala a v prvom rade mala svoje dieta usmernit nech nezavadza na smyklavke pokial sa nechce smykat nema tam co robit. Inak moze byt nechcenym tercom nechcenych buchnuti a pod. Pri buducom.stretnuti by som jej to este raz zopakovala nech sa neopovazi po mojom dietati zjapat lebo dostane jednu cez papulu a nech laskavo nemudruje. Aky dava priklad detom takato osoba??

rondicka
8. jún 2015

@fidka79 ale smyklavka je na smykanie a nie na statie pre 2 rocne 😠 a mensie deti,,a ked sa tam chodia smykat do vezicky,nebudem tam davat moje male dieta,ked viem.ze tam behaju starsie,,len preto,aby sa pozeralo a branilo im v smykani.potom sa stane to.ako v tomto pripade..a su aj take.ktore dieta nechaju ist kludne ku koncu smykalky a este by aj vynadali smykajucemu decku.keby vrazilo do ich maleho,,,no to si ma strazit mamicka,aby sa tam vobec nezdrzovalo..ale samozrejme.wsu take.co ho pustia vsade aj mladsie ako 2r a teda tie 4r aby davali pozor,nie?naco maju matku 😨

aristka
8. jún 2015

@rondicka fakt sorry ,ale decke ihriska su pre deti aj dvojročne a deti aj na deckom ihrisku sa musia naučiť ohľaduplnosti či voči mladšim alebo omalejšim a tym padom čakať doradu a hlavne neubližiť , verejne decke ihriska nie su privatne a nikto nema pravo dieťa obmedzovať len preto ,že ma dva roky a všetko mu dlhšie trva ,ano matka si straži a isti dvojročne dieťa a rodič staršieho upozorňuje ,že nie je na deckom ihrisku sam a na šmyklavku stoji doradu.....a nie a tlači a predbiaha ako buldozer.....

rondicka
8. jún 2015

Vtom suhlasim,ale urcite preliezky su az od isteho veku.konkretne aj smykalka..ak sa chce smyknut take male dieta,tak jedine s doprovodom..lenze vela mamiciek pusta aj same

breslerka
8. jún 2015

@sisika ..ahoj, no ja si myslim, ze reakcia tej panej bole neprimerana, ale v kazdom pripade ste mozno mali obom detom (kazda svojmu) povedat, ked boli hore na smykalke...ty svojmu, aby pockal, ze je tam mladsie dietatko a ona svojmu, aby sa bud smyklo, alebo odstupilo.....to je vsetko...samozrejme si nemyslim, ze tvoje dieta bolo agresivne a lebo daco take, ani nic strasne nespravilo, ale je dobre, ked si tie starsie zvykaju, ze su tam male, pomale deti a ze proste treba cakat...ale je jasne, ze ked tam je male dieta, aj ta matka to musi sledovat a ked jej dieta to nepochopi, musi zasiahnut, aby sa nic neblokovalo...ja na tvojom mieste by som ju neriesila, ale synovi by som povedala, ze nespravil nic zle, ale ze ma cakat, ked je niekto hore....lebo ked bude vacsi, moze aj silnejsie odsotit (hoci nie v zlom umysle) a to uz moze aj to druhe dieta spadnut alebo si ublizit.....

aristka
8. jún 2015

@rondicka je to individualne ,veľmi veľa deti sa vie šmyknuť samotne ,ja mam praveže mnoho skusenosti ,že deti staršie sa len vypustia na ihrisko a idu hlava ,nehlava a tlačia sa cez mrvoly ,aby tam bol skôr...som nazoru ,že aj drobci ,ale aj starši musia byť pod dohľadom rodičov ,ktori ich maju usmerňovať a ak ide drobec na šmyklavku ,starši čaka doradu a ,nebude mu hovorene choď preč lebo zdržuješ ,aj taketo maličkosti učia deti trpezlivosti a tolerancii od maleho malička a každy sa zahra a aj šmykne...

gabuliatko7
8. jún 2015

@sisika V kazdom pripade ste mali svojho syna upozornit , ze sa nema predbiehat,ze sa ma postavit do radu, ze smykalka neni jeho a, ze ma take iste pravo na smykalku, ako to dvojrocne dietatko. Mam dvojrocnu dcerku a reagovala by som velmi podobne ako pani, urcite by som ho upozornila, preco sa predbieha, keby som to nepocula od vas, ze mu dohovarate vy.

nyusika
10. jún 2015

povedala by som pardon a ignorovala ju.

nemate co riesit ?
stavaju sa aj ine nedorozumenia, ona to brala zo svojho pohladu, ty zo svojho. ona nema ako vediet, ze tvoje dieta je chore.

proste sa stalo, nie je to prijemne..ale prikladat tomu takyto vyznam nema zmysel.

blanka67
10. jún 2015

@sisika neoplati sa hadat ..deti su deti...a ignorovat si ju msla ked kricala nehnevaj sa kazda matka si zastava dieta viem mebol vinny tvoj syncek ved to sa stava a vela veci este prezijes s dietatkom ked sa ti esye raz stane ro iste treba ignorovat no s hadkou sa nevyriesi no keby uz isla na teba tak vtedy sa netreba dat . 🙂

sisika
autor
10. jún 2015

@gabuliatko7
Dobry den prajem,tak sa po dlhsej dobe ozyvam,aby som doplnila info.
V prvom rade-smykal sa len moj syncek-pani s malickym tam stali a drobec sa pozeral ako moj syn radostne vyska a smyka sa.
A druha vec-normalne upozornenie by mi vobec neprekazalo-beriem to v pohode ak sa ina mamicka kludnym hlasom ohlasi a upozorni moje deti ak robia nieco nevhodne. Je to aj pre mna pomoc,ked mozem poukazat ze aj ine mamicky take spravanie netoleruju-ked dohovaram svojim detom.
Islo mi vyhradne o to ze dotycna pani kricala neprijemne a silno na mojho syna.
KRICALA.
Preto som bola taka prekvapena-ze si dovolila kricat.
Ale odvtedy som ju uz parkrat stretla a videla-hlavne pocula-som;ze krik je jej oblubenou metodou.
Nastastie nam sa dari sa jej vyhybat,k dalsim konfliktom neprislo.
A ja po rozhovoroch s ostatnymi maminami na ihrisku si uz z toho taku hlavu nerobim.
Kto chce vyvolat konflikt-ten si zamienku najde;a vacsina z mamiciek v okoli je uplne pohodova a prijemna... 😵

blanka67
10. jún 2015

@sisika tsk si kej msla jebnut ved ona nemala pravo na teba kricat ved ta ani nepoznala no sko si naozaj mohla dovolit na teba kricat nooo ja by som sa nezdrzala a nabuduce si nenahaj kricat kto ta nepozna ....to je dobra rada naozaj no ja by som si nedovolila kricat na cudzich ludi to sa nesmie a deti nemoxu za nic aj mne sa vela krat take veci stali a podla toho som reagovala ako sa spravala ta cudza zena ale radim ti nedaj sa uz tej zene to naozaj je dobra rada.zato nic nedas ked jej vyskocis

ivkadracova
10. jún 2015

To je normalne, moja dcerka ma rok, a tiez do nej vacsie deti drgnu, niekedy aj naschval .. lebo ona je taka, ze sa pozera, a pozoruje hlavne, este nevie co moze cakat od deti/ludi, uci sa ... a potom sa to stane. Tiez som nevedela ako mam reagovat ked ju ziarlivy chlapec kopol do zadku.. no vacsinou sa tie Mamy ospravedlnuju. Ja si myslim, ze nie je na mieste ospravedlnenie mne, ale razne upozornenie dietata, ze naschval robit zle nesmu. Ja to tak teda robim.
Ked tak vidim ako sa niektore mamy chovaju k s vojim detim, ze iba vysvetluju a oni si aj tak robia co chcu, tak je mi zle, ze co z tych deti vyrastie. Pripomina mi to dovolenku ked som bola mladsia a nemecke deti slovakom skakali po hlave, lebo, ved si mozu robit co chcu, a uz ich predsa jemnym tonom upozornili. Az kym ich moja mamka nezhucala a nas stol mal klud. Nie je to normalne, je to uz aj u nas.. ziadna disciplina vychova nic. Trochu som odbocila, prislo mi to do rany.
Spat k teme: Myslim ze ta pani na ihrisku s tym 2 rocnym si iba kompenzovala nedostatok sexu ; ) Netreba si lamat hlavu, mala si ju radsej nejak inteligentne alebo aj humorne od.ebat a obarena by ostala ona sama.
Ja si myslim ze pokial sa nic vazne nedeje, deti sa musia vediet hrat samy a vybavit si veci medzi sebou, zmyslaju predsa uplne inak ako my.

blanka67
10. jún 2015

😉

leeenka26
10. jún 2015

@ivkadracova vyborne napisane 😅

ivkadracova
10. jún 2015

pardon : ) rozvasnila som sa .. idem s dcerkou na ihrisko pozorovat metody vztahovej vychovy a jej vplyv na socialne okolie

blanka67
10. jún 2015

@ivkadracova ok...nikto ti nebrani