Dávate deťom potravinové doplnky?

didi35
20. sep 2011

Zaujímalo by ma, či svojim deťom pravidelne dávate nejaké potravinové doplnky, napr. na zlepšenie imunity alebo len tak pre "dobrý pocit" (echinaceu, imonoglukan, probiotíká, rybí olej, vitamíny...) Ak áno, tak aké. Vďaka.

anjelicek26
20. sep 2011

Nie, vobec nic. Stravuju sa zdravo a vyvazene, to uplne staci. Ani syn ani dcerka nebyvaju chori, tak na to nevidim dovod. Maju zeleznu imunitu aj bez tychto zazrakov.

A len tak btw. "len tak pre dobry pocit" by som dietatu v labaku vytvorene a upravene vitaminy nedavala. Na co to ma byt dobre? Ze dobry pocit 😅

andika10
21. sep 2011

nie, a to sme tento rok boli u dr len kôli ovčim kiahňam a na preventívnej prehliadke, a minulí rok len na reventívnej,

miska333
21. sep 2011

mi davame martankov sirup, maly mi nepapa ziadne ovocie tak aspon volaco

janka_pn
21. sep 2011

ked je nachladnuta, davam vitamin C a v zime vitamin D, tak nam imunologicka odporucila

mirkali
21. sep 2011

dcerke dávam probiotika bio gaia, už sme prekonali salmonelozu, rotavírus, rôzne tráviacie ťažkosti tak preto a najnovšie kvapky s kolostrom na posilnenie imunity lebo bývame dosť zahlienený, tak možno pomôže budem sledovať

libka1
21. sep 2011

dcerka bola minuly rok stale chora ked zacala chodit do skolky, takze teraz mam doma multivitaminove tabletky a ked mam pocit ze na nu nieco lezie tak jej 1 dam (su to take hello kitty, takze to berie ako ze dostala cukrik a uz nepyta inu sladkost 🙂)... ci pomahaju som si nie ista, najradsej by som nedavala nic, ale bojim sa aby sme neboli na tom rovnako ako pred rokom 😝 stravuje sa inac celkom vyvazene, tak mozno by nebolo treba.. uvidime ako to bude s chorobami tento rok... minuly rok sme boli u imunologicky a brala ribomunyl, rada by som sa tomu vyhla tentokrat ☹

traktor
21. sep 2011

pravidelne od malinka cerstve ovocie, zelenina, nebabusit, otuzovat..tak toto robime a klop, klop..deti nie su chore, chodia len na povinne preventivky.. 😉 ..a ..ja MáM dobry pocit 😉

sympa1
21. sep 2011

nedavam nic lebo som za nastartovanie imunity.mam dojem ze pri vitaminovych doplnkoch telo zbytocne zlenivie a imunita nepracuje tak ako by mala.moje deti si presli skolkarskymi soplamy aj kaslom a teraz ked su chore tak 1 x za rok a nic vazne

kaja73
21. sep 2011

C vitamin,D vitamin,rakytnikovy olej a ožarujeme sa Biostimul lampou-každe rano 10 min.zlazu thymus.
Moji byvali velmi casto chory-ml.syn už hned od narodenia-40 horucky stale dokola,st.syn od nastupu do skolky tiež 4é stale dokola-hladala som aj ja cesty tzv.prirodzene,al len toto nam zabralo. 😉
Zdrava strava,materske mlieko-st.syn bol kojeny 2 roky ,vela ovocia a ani otužovanie nam nestačilo. 😒 Ked ma dieta imunitny problem treba hladat ako z toho von.

evickapooh
21. sep 2011

ano v zimnych mesiacoch ,chripkovom obdobi a nie len pre dobry pocit! ale u nas to ozaj zabralo uz 2 sezony sme neboli chory - echinaceu a vitC!!...a probiotika davam im od Swiss su velmi chutne...tie skor pre dobry pocit a na odporucanie pediatricky...su velmi chutne[ceresnove] a davam namiesto cukrika

mychaella
21. sep 2011

chemiu pre dobrý pocit? radsej kup od babiek na trhu ovocie a zeleninu. Nic extra akurat domaca strava a chorý nebyva.

usiko
21. sep 2011

Vitamin D kazdy den, Vitamin C - Csalts kazdy den, denne surove ovocie, zelenina varena na pare, oliv. olej panensky, pomlete semienka-sezam, lan, tekvica, slnecnica.Jogurtbiely.petrzlen vnat.

exupery
21. sep 2011

Nie,sice neje ovocie,len vynimocne...ale zato zeleninky spapa hodne,myslim,ze netreba napchyvat umelinami...

ikke
21. sep 2011

davam 1-2x tyzdenne vitamin C a D, kedze maly chodi iba 1x do tyzdna do skolky a tam zasadne vsetky deti soplia 😝 a taktiez ked dojde do styku s chorymi ludmi.

zubrienka1
21. sep 2011

starsia nastupila do skolky a po 3 dnoch ostala chora... tak som jej dala imunoglukan, multivitamin (od jamieson) a probitika... tak dufam,ze to pomoze. a samozrejme papa vela ovocia 😉

pimpulienka
21. sep 2011

cebion čisty vitamin C

bibione
23. sep 2011

Ovocie,zeleninu a vyvazenu stravu,samozrejme vela pohybu vonku a ked prepukne chripka u niekoho,tak cebion ,inak nic

gucz
24. sep 2011

ja dávam deťom pri chorobe vitamín C, prípadne cebion multi , staršej dcérke pikovit cukríky). Malej som dávala pri nástupe do škôlky aj imunoglukán sirup, ale už nedávam.

tinki
29. sep 2011

moja dcérka bola tiež vždy zdravá, lebo sa stravovala zdravo. Akonáhle však prišla do styku s deťmi v škôlke, tak máme často prechladnutia. Tri dni je v škôlke, týždeň a pol doma a tak dookola. A to okrem toho, že papa zeleninu a ovocie, pridávam jej aj C, B-komplex, príp.Pyridoxin.

stvura
29. sep 2011

Vcera som kupila martankov, lebo mi uz liezlo na nervy ze neustale zo skolky vlaci daco domov. Presne ako Tinki pisala, mam obe deti velmi odolne, zdrave, no akonahle maly nastupil do skolky kde chodia deti so soplami a bohvie cim /v utorok mamicka doniesla dieta s ovcimi kiahnami, aby malej neusla narodeninova oslava v skolke...aka to zodpovednost/ tak sme chytili sople i mi, no horsie je ze vsetko chyti i dcerka, ktora bude mat rok.

nelicefo
29. sep 2011

Okrem liekov ktoré máme predpísané a povinné,už dosť dlho. ☹ Tak malá doteraz zbožňuje Marťankov.