Je v poriadku, keď 2 mesačné dieťa prespí 8 hodín?

lili235111
22. dec 2012

Moja dcerka bude mat 2 mesiace 6.1.,chcem sa spytat ci je normalne ked mi od polnoci prespi az do 8 rana a az potom si pyta papat???Papa Bebu A.R.,nekojim zo zdravotnych dovodov.

jarmillka
22. dec 2012

@lili235111 tak ja som presne to iste riešila pred mesiacom 🙂 malinka mi od príchodu z porodnice v kuse spinkala..okupala som ju okolo 6-7 a prespinkala až do rana.. Bala som sa či je s nou všetko ok... ale je 🙂 krasne pribera, papa kedy potrebuje a je to usmievave spokojne babo doteraz 🙂

konopka
22. dec 2012

Závidiiim, môj dvojročny boys prespal asi len raz v kuse 6 hodin, inak sa budi stále aj zo dva razy, ale to asi preto lebo kojim. Od hladu to asi nebude, čisty zavislak z neho 🙂 mojej znamej prespi babatko tak ako tvoje a je v poriadku...

natalia1990
22. dec 2012

@lili235111 Ahojky.je to v poriadku.aj moj maly nebol kojeny boli sme na bebe a prespinkal celu noc.
teraz ma rok a spinka od 20:00 do 8 rana
preco davas BEBA AR?a nie nomalnu?

tiffanytheo
23. dec 2012

@lili235111 mooj malý mal soberou a dermatitidu v 3 mesiaci sme skoncili na kramaroch s vyzratou polkou tvari a na hlave mal asi 5 hrubiek nanosou, ruky mal ako hroch...zjedol celu flasu mliecka a hned aj vsetko vyvracal alebo vykakal uz z tolkych liekov co bral...aj napriek tomu ako vypil celu flsu prespal 8 hodin a zas vypil flasu a prespal 8 hodin a takto dokoleck dokola...a potom sa mi zacal neskor budit dakedy v noci a teraz ma 3 roky a budi sa mi furt vacsinou 🙂))

vonicka
23. dec 2012

Mne prespal 7 h vkuse ked bol tyzden stary 🙂 To boli casy 🙂))

ritusuk
23. dec 2012

moje dvojky prespavaju celu od 4m.a trva to doteraz,aj my sme sa znepokojovali,spia naraz aj cez den...Zojka prespava od 2m.tiez a my sme uplne happy,mame 3 deti a spime celu noc,ked to niekde povieme,vacsinou nam ani neveria🙂

kwetina
23. dec 2012

našu malú som už v nemocnici musela budiť kvôli jedlu..teraz v noci prespí Kľudne tých 5 hodín..niekedy ju kvôli papaniu aj budíme..totižto nám málo pribrala, tak pre istotu 🙂 bude mať 2 mesiace a kojím

lusia222
23. dec 2012

moja mala ked je unavena prespi od vecera 8 hodin,potom sa zobudi na papanie,kojim a spinka dalej.zato cely den pokusa 🙂

evina57
23. dec 2012

môj synátor bol tiež od narodenia spachtoš..spal mi aj 12h v noci, ani som nevedela, že ho mám a bola som rada, keď bol hore 😀 A teraz má 18mes a v noci spáva aj 14h. Užívaj si to, niektoré maminy také "šťastie" nemajú 😉 🙂

lili235111
autor
23. dec 2012

@natalia1990 preto davame A.R. lebo ma reflux

anjelicek26
23. dec 2012

@lili235111 - aj nas krpec spal uz v porodnici 6h v kuse, ostalo mu to 😀 😀 Trojmesacny tahal 11h v kuse 😀 Ked ale prisli zuby, ho to preslo, budil sa standart 1x za noc do vyse dvoch rokov, ale pri jeho spacom rezime to nevadilo, chrnel teda riadne dlho a casto aj tak 😀

firstbaby
24. dec 2012

ja mam 6-mesacnu dcerku a tiez je nocny spachtos, spi cca od 19.30 do 7.30 bez prebudenia 🙂 Ale aj starsia uz prespi celu noc a dokonca sama vo svojej izbe 😉

monika15
24. dec 2012

mne ked sa to prvy krat stalo tak som utekala k lekarovi ze vnoci sa nebudi a on ze no tak to budte rada bola odpoved heheheheheheheheh
ta som tam vyzerala jak uplna traposka.... 🙂
no ale nam povedal ze dobre ze sme dosli lebo niekedy to moze byt problem ak je dieta chore....
tak urcite to preber s lekarom a ked je dieta OK tak je to super 🙂)
aj mi sme davali umele o pol 11 vytiahol 100ml a do 7.30 spal .... 🙂))))
@lili235111

veriiii
24. dec 2012

@jarmillka ahoj ,ja mam to iste-mala len spat a spat,nebudi sa sama na krmeniem najhorsie je to v noci-niekedy nemozne zobudit ju na krmenie,kvoli tomu aj pomaly pribera..-mozem sa pytat ako si riesila krmenie ty ?

natalia1990
24. dec 2012

@lili235111 aha,ok.myslim ze BEBA je super.Pekne Vianoce

jarmillka
24. dec 2012

@veriiii neriešila som 🙂 nakrmila som po kupani a potom až rano ked sa zobudila.. najprv som sa bala tak som sa na poradni opytala či ju mam budit..a vraj sa nemam opovažit 😀
detičky sa vraj zobudia kedy budu hladne, oni vedia kedy potrebuju.. Ale zase malička priberala krasne..1 kg za mesiac.. Nemala tvoja malička žltačku alebo sa nenarodila troška skor? Vtedy su detičky take spave..

moon1979
24. dec 2012

@lili235111 ničoho sa nemusíš obávať ... bábo najlepšie vie kedy je hladné ... to len v niektorýchi pôrodniciach majú mylné predstavy o tom, že dieťa treba budiť každé 3 hodiny na papanie 🙄
ja som nebudila a okrem toho nekojené dieťa UM oveľa viacej zasýti ... môj malý od troch mesiacov prespal kompletne celú noc a tiež bol na UM ...

lili235111
autor
24. dec 2012

@jarmillka nie nemala zltacku ani nebola skor narodena...bolazo zaciatku na antibiotikach lebo mala zapal pluc

veriiii
24. dec 2012

@jarmillka ahoj, dakujem za odpoved.hej, mala zltacku, ale nas prepustili s tym, ze ju mam davat na svetlo,a ze vela krmenia urychlia vylucovanie bilirubinu,hmm ale tazko ju krmit,ked je ako v kome... 🤐 brali jej krv a bilirubin nebol extremne vysoky..stale je spava a zltacku uz nema☹,ja sa zasa bojim ju nebudit,lebo kojim a rano by som mala prsia ako skaly tvrde a bolave a bala som sa ci sa nedehydratuje☹.. a malo pribera...☹

moon1979
24. dec 2012

@veriiii to čo znamená v číslach, že "málo priberá"? lebo sú pediatri, pre ktorých je kilo za mesiac málo ... môj priberal presne 600g každý mesiac čo je cca 150g týždenne ...

veriiii
24. dec 2012

moon1979 no, napr od stvrtku rana do nedele rana len 55 g,ale celkovo od minuleho pondelka do nedele 150g..ale tusim denne by to malo byt 30g,co tych 55g za 3 dni je malo,to od stvrtka ide s tym pao
papanim dolu vodou...mam pocit,ze je to flaskou, povedali mi ze mam kojit kazde 2 hod + 2x denne este dat odsane...uz som zufala, v noci som jej musela dat UM,lebo som ju nemohla zobudit aby sala...nerobim nic ine,len trpnem cele dni ci si vytiahla dost a pocitam pocikane/pokakane plienke. ;- o

veriiii
24. dec 2012

a na den 17.este stale nebola na povodnej porodnej vahe☹

moon1979
24. dec 2012

@veriiii
hlavne sa upokoj, lebo stresom sa dopracuješ k tomu, že stratíš mliečko a to by bola škoda 🙂
a hlavne, prestaň riešiť tabulky 🙂 tie nechaj nech sa s nimi zapodievajú lekári a ty sa naplno venuj bábatku a užívaj si ho 🙂 150g týždenne je v pohode, ak má denne pribrať 30g a priberie 25g nebudeme z toho robiť predsa tragédiu 🙂
stres sa veľmi prenáša aj na bábatko, tak sa predýchaj, vyvetraj si hlavu a pokús sa zabudnúť na neustále váženie a stresovanie 🙂

skús kontaktovať laktačnú poradkyňu, možno prisatie nie je správne ... je škoda, ak máš veľa svojho mliečka, aby si dieťa dopovala umelým keď sa môže krásne prisať a napapať originálu ... ak je nesprávne prisaté bábo, to je veľký problém a aj dojčiť sa treba vedieť naučiť ... je mylné myslieť si, že je to automatika ... nie je ...

erikasadek
24. dec 2012

@lili235111 je to normalne ; moje obe deti od 2 mesiaca prespali celu noc!! co bolo od 22 hodiny vecer a az do 8 az 9 rana... 😉 to im ostalo az doteraz... 😉

a estse jedna pikoska moja znama ma dve deti obe kojene, nakojila ich o 9 vecer a budili sa o 8 rano; 😉 plne kojene to jej robili kazde jedno od 3 mesiaca...
baba kost a koza ale mlieka mala na rozdavanie!!!!!!!!!

kazde dieta je ine... 😉

laura7
24. dec 2012

🙂bud rada ze ti prespi tolko moja mala spala prve 4 mesiace len po 20 min a potom hodinu revala a to bolo aj cez den aj cez noc....tak si uzivaj take poslusne babätko a pekne spi aj ty 🙂

jarmillka
24. dec 2012

@veriiii juj neboj..ono každe dietatko pribera inak..moja malinka bola pri narodeni fakt malinka..len 2700 g a taketo detičky priberaju rychlejšie aby to dohnali 🙂 Takže nevšimaj si žiadne tabulky a nestresuj, odsavaj mliečko a jej daj napapat ked sa zobudi..raz určite vyhladne 😉 a možno preto že sa jej snažiš davat každe 2 hodinky tak ti nevypije vela, pretože ešte nepotrebuje celu dalšiu davku... Hlavné je že pribera a nestoji na vahe..

dominga1
2. jan 2013

@lili235111 ahoj, mi mame prvu dcerku Alexandru a ta mi od druhej noci uz v nemocnici prespavala cele noci. Zajtra ma 7 mesiacikov a spinkava mi este stale cele noci, ide spinkat okolo 19:45 a budi sa nam rano okolo 8:00. Bola dojcena 3mesiace, potom mi mliecko pomaly odchadzalo. Je zdravucka. Je to pre nas vsetko ! 🙂