Kedy ste dali dojčenému bábätku cumlík?

henushka
4. júl 2012

Dali by ste ho 2-týždňovému dojčenému bábätku cumlík? Malý, keď už nespí celý deň, tak by stále visel na prse a si ho cmúľal. Máte niektorá prípadné negatívne skúsenosti s daním cumlíka a následnými problémami pri dojčení? Vopred dík.

1iwuska
4. júl 2012

ja som dala hned v porodnici 🙂

epelino
4. júl 2012

Ja par dni po prichode z porodnice, zrezany nechcel, klasicky okruhly si hned oblubil. Tiez som dlho kojila a nemalo to vplyv na kojenie. a ma ho dodnes na spanie a to ma 17 mesiacov.

natalia777
4. júl 2012

moja prva dcerka mala cumlik od narodenia do 3 mesiacov potom ho nechcela vobec, ale si zacala cmulat palec a cmulala si ho do roka aj 2 mesiacov.....potom sme ju opat naucili na cumlik nakolko mala zniceny cely nechtik a palcek ☹ cumlik vyhodila sama ked mala 2 roky 🙂 a na palcek zabudla 🙂
druha dcerka snazim sa ju ucit na cumlik ale velmi ho nechce, presne ako baby pisu, zisiel by sa ked sa jej prave nechce spinkat a je nekludna alebo nevie zaspat 😒
nemalo to ziadny vplyv na kojenie

lucinka4
4. júl 2012

Nam na priprave hovorili,ze najskor po 3tyzdnoch nech sa nauci sat z prsa lebo je to iny sposob ako pri dudliku.prva nechcela vobec a cca v 3 mesiacoch zacala cmulat palec ked bola hladna.prvy zub to ale vyriesil takze od 5,5 mesiaca sme necmulali🙂. Mladsia to je ina story,koliky,reflux a staly plac. Zo zufalstva som ja,obrovsky odporca dudlov,dala dudel.bol pokoj na chvilu a Ja som zrazu mala volne ruky.lenze mi to nedalo a docitala som sa,ze chce byt na prse kvoli paleniu zahy a kedze dudel zacal robit problemy pri prisati tak som dudel dala zas prec. Skus zistit pricinu preco chce byt na prse. Mne pomohli stranky laktacnej poradkyne,kt tu bola na koni ako annag a myslim,ze sa vola Katka Glavova.Pisem z mobilu tak nemam link. Ak nerobi dudel problemy tak ok ale momentalne je pre mna najkrajsie ked Martinka hodi usmev siroky s prsom v puse ked docucka🙂

petkave
4. júl 2012

Synovi cumlík "nanútila" moja mama, mal vtedy 8 dní. Bol u nej asi 2 hodinky, lebo ja s mužom sme bežali do zdravotnej a sociálnej poisťovne vybaviť formality okolo pôrodu. A moja mama si s malým nevedela rady, keďže si zmyslel, že potrebuje cucať. Tak mu dala cumeľ. Musím priznať, že ho má doteraz, o mesiac bude mať dva roky. Máva ho predovšetkým na spanie. Inak problém s dojčením nikdy nebol, dojčila som 14 mesiacov.

zuzana581
4. júl 2012

Dcéra dudel nechcela a ja som to neriešila, ale začala si cmúlať palec. V dvoch rokoch bola hospitalizovaná a dostala infúziu na tú ruku, kde si cmúlala palec, tak už nemohla a velmi plakala, tak jej sestričky dali cumel, čiže dudlovala od 2 do 4 rokov 🙂
Synovi som dala dudel hneď v pôrodnici a prichytávala jemne s plienkou, aby sa naňho naučil a nemali sme problém s palčekom, čo je podla mňa naozaj problém. Odnaučiť od cumla je jednoduchšie. Malý dudluje dodnes, ale mne to vôbec nevadí. Von už dudu nosíme velmi málo, iba keď viem, že mi bude spať, ale doma to neriešim. Nech si podudká, nebude to robiť večne. Obe moje deti som odstavila od kojenie ja, respektíve dcéru ja, a pri synovi som mala málo mlieka. Dudel ani cmúlanie palca nemalo na kojenie u nás žiadny vplyv.

luciferkax
4. júl 2012

Asi ked mal dva týždne 🙂 Náhle ho prešla žltačka :D

monikkak
4. júl 2012

ja som ho dala malej už v pôrodnici. .. hneď ho scucla 🙂 myslela som že potom sa nebude chcieť na prsník prisať ale problémy s papaním nemáme vôbec 🙂

euka210
4. júl 2012

ja som dala az po mesiaci...nas stale plakal, ked sme mali ist von...tak bol kludnejsi. Nechceli sme vobec pouzit cumel, ale neslo to :( Neskor obcas do kocika, na spanie ked prso uz nezaberalo, teraz uz nemame, lebo ho pred par tyzdnami uplne odmietol a nechce ho. Ja som nemala problem, moja svagrina ano...nechcel prsnik, tak mali cumel iba 1x. Ked je pouzivany obcas a nema ho dieta cely den tak moze...ked vidim 2r. dieta ktore uz ma rozpravat s cumlom je mi zle :( Skus, uvidis...problem by mohol byt v tom, ze ak budes davat vela cumel, nedostane tym padom prsnik a tvorba mliecka klesne, lebo nebude dopyt...to je negativum cumla.
Skus este vydrzat, ak sa da, je to male babo pozeram, su horucavy, malo by to byt len prechodne a ked sa nasyti tak s tym prestane. Aj svagrinin si spominam visel na prsniku, ked dala prec hned bol hore...trochu to sice obmedzuje, ale ked s tym nie je velky problem nechala by som ho nech si cuca...rpi dojceni nejde len o papanie ale aj ine veci a ani nevieme, co take male babo chce.

aspinka
4. júl 2012

ja podobne ako @evitka82 uz v porodnici ked som zistila ze netaha ale uspava sa na ciciku. Dudel moze byt vyborny pomocnik ale nepchat ho detom pri kazdej prilezitosti ma nam sluzit a nie byt neskor na obtiaz. Ja som napriklad dudel vonku pouzivala len vynimocne ked sa nam to natiahlo a uz sa chcel kojit to bol este malinky teraz ma dudku len na zaspanie a potom ho hned vypluje. Na von ho nepouzivame ani pri hrani uz hooodne dlho. Mam kamaratky ktore maju dudlove dedicky a niekedy automaticky dudel strcia do pusky aj ked si ho dietatko nepyta a to uz je potom sranda oducovat velakrat som kamosku podpichla "naco davas dudel ved neplace ani nepyta?" vraj zo zvyku a ako vieme zvyk je zelezna kosela. 😀 😀 😀 v 2rokoch som dudel zrusila u malej ze sme hodili psovi a u maleho nieco vymyslime caka nas to v zime 😉

ajca123
4. júl 2012

Mám troch fešakov a nikdy som im nedala cumel,podla mna je to zbytočne..
Aj moji radi cumlali moje bradavky a čo mám ich trocha väčšie a treti syn ich aspon nemusí tak dlho hľadať 🙂))

kralicica
4. júl 2012

ja som prvý mesiac verila kecom o škodlivosti cumlíka a potom ma presvedčila moja únava a neľutujem 🙂 odučili sme presne v 2 rokoch a nikdy sme nemali žiadne problémy vďaka cumlíku :D nie darmo po anglicky je to pacifier :D

kikimon
4. júl 2012

ja som nedala v porodnici a to bola chyba...!! uz mi nechcela vobec cumel, iba cici.. a velakrat by nam bolo pomohlo, keby si bola pocuckala cumlik.. 😒

lubiku
4. júl 2012

Vsetkym styrom detom som dala este v porodnici, kojila som kazde dieta do dvoch rokov, ziadny problem. Flasu s cumlikom sme nemali, pili z poharika od pol roka cajik, vodu. Cumlik som zrusila bez problemov vzdy okolo roka 🙂

nelicefo
4. júl 2012

ja som dala este v porodnici 😉

veve23
4. júl 2012

ja som dala v porodnici, dudloval par mesiacov a prestalo ho to bavit 😀

nibiru
4. júl 2012

v porodnici netušila som že dojčene by cumlik nemalo.dojcime už 24m.hoci prve mesiace sme sa aj potrapili.cumlik ma doteraz ale len na spanie hned ako zaspi vyberame no už sa ho chystam zrušit kojenie necham na nu.

bizynka
4. júl 2012

ja som dala obidvom detom cumel este v porodnici, prveho som dojcila do dvoch rokov - potom sa odstavil od prsnika sam a cumel prestal pouzivat ked mal nieco cez rok... 🙂 nemali sme vobec ziadny problem s nicim... a teraz mame 3-mesacne babo, papa krasne, cumel ma tiez uz od porodnice a uvidime, ako to dopadne... ale ja s cumlami zle skusenosti nemam... 😉

kucanka
5. júl 2012

My sme cumel začali používať už v pôrodnici. Veľmi som nechcela ale keď sa mi celú noc budil tak na ďalší deň dostal cumel. A spinkal tak že som ho dokonca na kojenie musela budiť 🙂 Teraz má 4,5 mesiaca stále papá MM a cumel má len na zaspávanie. Asi ho to ukludňuje. A keď tvrdo zaspí tak ho vypľuje a spinká ďalej.

zuzka38
5. júl 2012

vydrzala som nedat len prve dva mesiace

iva87
5. júl 2012

Ahoj, ja pokym som kojila som malemu cumlik nedavala, ked som vsak prestala kojit, ked mal maly 9 mesiacov sme prsnik vymenili za cumlik, maly si tak bez problemov odvykol od kojenia a teraz v 2 rokoch sme sa zbavili aj cumlika 😉

nathalie111
5. júl 2012

Prva dcerka zboznovala dudlik,mala ho od narodenia,dudlovala o 106,vecne mala okolo pusinky otlacku... 😀 A dojcili sme sa do roka a pol... 😉 bez problemov...Tazke vsak bolo neskor odnaucit ju od neho...
Druha dcerka ma o par dni 10 mesiacov...Tiez sa dojcime...Dudlik zasadne od zaciatku odmieta...skor som ju nim rozjedovala ako upokojila...ked som jej ho skusila dat do pusinky,napinalo ju a hned ho vyplula....takze po par neuspesnych pokusoch som to vzdala...dovtedy som neverila,ze existuju deti,ktore by cumlik nechceli...a tu ho mas... 😀
Takze z mojej skusenosti kolko deti,tolko chuti.... 😉 treba len vyskusat,ako to bude fungovat u vas.... 🙂 drzim palceky

severankasr
5. júl 2012

nikdy sme cumlik nemali...a revala teda dost prve mesiace kvoli kolikam, no cumlik sme nedavali.

zuan
5. júl 2012

starsiemu dali hned v porodnici, dcere som mierne "nanutila" az doma. dojcila som obidve uplne v pohode. dieta si potrebuje okrem jedenia uspokojit aj saci reflex, takze tam dudlik pomoze. nemusi byt stale pricucnute na mame.

bezaz
5. júl 2012

heni, nedavala by som, vzdy je to risk, ze sa pokazi dojcenie.. nase deti dudel odmietali, dcera ho mala asi 3mesiace, ked jej sli prve zuby, ale ako hryzatko, potom ho uz nechcela.. vzdy lepsie prso, ako cumel 😀 😀 😀 dojcenim neuspokojujes len potrebu jedla, ale kopec dalsich veci 😉 vytiahni satku a hor sa do nosenia 😵 😵 😵

cikyta
5. júl 2012

Ja som sa snažila, aby ho mala už v pôrodnici....no neúspešne....Moja dcerka sa rozhodla, že ho nechce a hotovo ☹ A to sme už mali riadnu zbierku "motýlov" 😀
"Vdaka" tomu sa jej cumlíkom stal môj prsník, na ktorom zaspávala a v noci celé dva roky skoro každých 15 minut plakala (ak jej prsník vypadol 😠 ) Ledva som sa stihla osprchovať-už bola hore....neraz som ešte s penou na hrbine ku nej bežala ☹
Preto pokial možno...som zástancom cumlíka !

naty1987
5. júl 2012

ja som malemu dala dudlik uz v porodnici kojili sme sas sice dva mesiace cez klobuciky tak mi ho v porodke naucili obcas cez prso teraz je to uz krasne len cez prso a dudlik pouzivame stale ked ide spinkat tak si este podudluje a potom ked je tuhy dudlik vypluje a spinka dalej potrebuje sa takto este ucicikat
urcite dudlik nema zly vpliv na kojenie keby ano tak sa asi nenauci kojit cez prso 🙂

juliagregor
5. júl 2012

starsi dostal cumel v porodnici, kojený 17 mesiacov... ziaden problem

dvojky mali studený odchov v porodnici, narodili sa skor, boli na "vykrmovni" tam im davali cumel chodila som ich krmit kazde 3 hodky, kojeni boli 20 mesiacov, plynule sme striedali prsnik, flasu... dudel doma odmietali a chytili po dlhom snazeni v 5 mesiaci...

dudel chceli len velký gulatý a kaucukový

nemali sme problem s prisatim, papali pekne

kvetinka211
5. júl 2012

@henushka tiez som dala dvojtyzdnovemu, dokonca na radu lekarky. Myslim ze sa to oplatilo, dalo mi to dost oddychoveho casu a ulahcilo uspavanie. Ale zasa moj bol velke babatko a dobry papkac. Kojime sa este stale, cumlik sme nejako samovolne prestali pouzivat okolo roka.

zuzanka.h
5. júl 2012

nemal dudlík.... lebo som zo začiatku kojila cez klobúčiky a potom som mu ho už nechcela dávať.... Ani flašku nemal pil rovno z pohára a kojila som ho 26mesiacov